www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 07:08

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 24 sij 2014 21:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Čini mi se da se prijaviš pod crveno da, a onda kad ti odobri dobiješ autom.pristup grupama i prepiskama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2014 21:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
courage napisao:
Čini mi se da se prijaviš pod crveno da, a onda kad ti odobri dobiješ autom.pristup grupama i prepiskama.


Ok, thnx, malo mi je ovo čudno. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2014 01:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 23:37
Postovi: 308
Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
hvala Bogu sto ima ljudi ko courage pa imaju tako jake rijeci tj. odgovore nosene Duhom Svetim..bas se divim :D :b112:
kako si i napisala covjek bez prave vjere je nista..
johnny 5 ovo sto si naveo na karizmatskom susretu Dobri Pastir slican primjer je bio kod fra Ive Pavica prosli put..covjek koji je imao velike probleme s kraljeznicom i koji je pio jake tablete protiv bolova(neznam sad koje) izlazi i svjedoci da je bio kod fra Ive ..da je molio nad njim i da nije znao kako se osjeca trenutno dok nije dosao kuci...i kaze da ga je boljelo tu noc 10 puta vise nakon molitve :D
i reko je zeno sto si me tamo slala jos je gore itd itd.. :D i nakon nekog vremena opet njega zena nagovori pa odi opet, mozda treba otic par put pa ce prestat bolovi...i nekako on ode ..opet molitva ..fra Ivo moli i nista on opet ne osjeti...dode kuci..i kaze prije nego sto ce zaspat..molim te Boze samo nemoj da me boli ko prosli put ...ujutro se probudi i nakon neznam koliko godina nije osjetio bolove do dan danas..niti pije tablete :D spasila ga je samo cvrsta vjera u Isusa Krista :a1250:

pretprosli put je decko mojih godina dosao sa 2 stake do oltara i fra Ivo je polozio ruke na njega, nakon sto je pao u duhu kroz par min je ustao zabacio stake na rame i izasao van .. samo ga je vjera spasila nista drugo
mogao bi tu spomenuti jos dosta stvari koje sam vidio i naravno cvrsto vjerujem da Isus Krist jos dan danas ozdravlja..da je medu nama.. da nije samo covjek iz neke knjige..
pa i sam sam ozdravio u Surkovcu i obratio se pa kako nebi i vjerovao :D :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2014 19:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
marxonz napisao:
johnny 5 ovo sto si naveo na karizmatskom susretu Dobri Pastir slican primjer je bio kod fra Ive Pavica prosli put..covjek koji je imao velike probleme s kraljeznicom i koji je pio jake tablete protiv bolova(neznam sad koje) izlazi i svjedoci da je bio kod fra Ive ..da je molio nad njim i da nije znao kako se osjeca trenutno dok nije dosao kuci...i kaze da ga je boljelo tu noc 10 puta vise nakon molitve :D
i reko je zeno sto si me tamo slala jos je gore itd itd.. :D i nakon nekog vremena opet njega zena nagovori pa odi opet, mozda treba otic par put pa ce prestat bolovi...i nekako on ode ..opet molitva ..fra Ivo moli i nista on opet ne osjeti...dode kuci..i kaze prije nego sto ce zaspat..molim te Boze samo nemoj da me boli ko prosli put ...ujutro se probudi i nakon neznam koliko godina nije osjetio bolove do dan danas..niti pije tablete :D spasila ga je samo cvrsta vjera u Isusa Krista :a1250:

pretprosli put je decko mojih godina dosao sa 2 stake do oltara i fra Ivo je polozio ruke na njega, nakon sto je pao u duhu kroz par min je ustao zabacio stake na rame i izasao van .. samo ga je vjera spasila nista drugo
mogao bi tu spomenuti jos dosta stvari koje sam vidio i naravno cvrsto vjerujem da Isus Krist jos dan danas ozdravlja..da je medu nama.. da nije samo covjek iz neke knjige..
pa i sam sam ozdravio u Surkovcu i obratio se pa kako nebi i vjerovao :D :D


Hvala na napisanim iskustvima i doživljajima...uvijek je snažno pročitati iznova kako Bog ozdravlja, kako nagrađuje vjeru.
Samo vjera u Isusa ozdravlja, i nitko i ništa drugo. Ako vjerujemo srcem onda sam prilično sigurna da možemo očekivati
čuda u svom životu. Recimo jučer sam doživjela tako lijep dokaz Božje dobrote..uvijek me nevjerojatno razgale ta mala čudesa. :a1250:

Bila sam kupila 2× ZET karte u busu. Razdvojila ih. I poništila sam jednu u jednom smjeru. Drugu sam planirala poništiti po povratku iako je bilo 22h
i ulovila me napast da ju ne poništim..no međutim odlučila sam učiniti ono što mi je bilo teže u tom trenutku, biti poštena ponajprije iz
poštenja i zahvalnosti prema Bogu i ne se švercati, iako sam student.
I tako dođem doma, izvadim iz džepa tu drugu kartu koju sam cvikala i pogledam da je ispod nje još jedna, prazna!!! :o
Toliko sam bila ganuta da ne mogu opisati riječima.. Mislim ja sam tu drugu kartu držala u rukama i prije nego šta sam ju poništila i
tek kad sam doma došla vidjela sam da je druga ispod, prazna. Bog mi je u toj maloj stvari odaslao tako jasnu poruku.
Uvijek nadoknađuje za svaki trun naše "žrtve". Bilo u tako maloj stvari, ili velikoj. Silan je!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2014 11:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 sij 2008 13:33
Postovi: 154
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
courage napisao:


Samo vjera u Isusa ozdravlja, i nitko i ništa drugo. Ako vjerujemo srcem onda sam prilično sigurna da možemo očekivati
čuda u svom životu.


samo vjera u Isusa ozdravlja? misliš li pritom na fizičke bolesti? ako misliš tako, onda je to vrlo opasno vjerovanje. i to iz dva razloga.
prvi je što, na žalost, ne ozdrave svi koji vjeruju. što s njima?
drugi je što se fizičko ozdravljenje stavlja u prvi plan. važnije je duhovno ozdravljenje, a ovako se zanemaruje činjenica da čovjek može biti duhovno zdrav, a fizički bolestan.
na kraju krajeva, ovaj zemaljski život ima rok trajanja. i taj ozdravljeni će kad tad opet oboljeti i konačno umrijeti.
karizmatski susreti previše sliče na trgovinu s Bogom i zato su mi iznimno odbojni.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2014 12:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
srećice pretpostavljam da je courage time htjela reći da se ne trebamo navezivati na nekog karizmatika ili karizmatske susrete jer je Isus taj koji liječi. :)

I uvijek treba biti jako jako oprezan sa darovima jer teško je biti objektivan i znati od koga oni točno potiču.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2014 12:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
srećica napisao:

samo vjera u Isusa ozdravlja? misliš li pritom na fizičke bolesti? ako misliš tako, onda je to vrlo opasno vjerovanje. i to iz dva razloga.
prvi je što, na žalost, ne ozdrave svi koji vjeruju. što s njima?
drugi je što se fizičko ozdravljenje stavlja u prvi plan. važnije je duhovno ozdravljenje, a ovako se zanemaruje činjenica da čovjek može biti duhovno zdrav, a fizički bolestan.

na kraju krajeva, ovaj zemaljski život ima rok trajanja. i taj ozdravljeni će kad tad opet oboljeti i konačno umrijeti.
karizmatski susreti previše sliče na trgovinu s Bogom i zato su mi iznimno odbojni.


Upravo tako, to je to. :b112: :b112: :b112:

Inače kad smo već kod ozdravljenja, moj župnik je spomenuo zanimljivu stvar, kako se ljudi boje zatražiti sakrament bolesničkog pomazanja jer naravno puno ljudi miješa to sa posljednjom pomašću. Pa ako već postoji potreba za molitvama za ozdravljenje zašto ljudi ne traže sakrament bolesničkog pomazanja koji može udijeliti svaki svećenik a ne samo "karizmatik"???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2014 12:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 sij 2008 13:33
Postovi: 154
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Rora napisao:
srećice pretpostavljam da je courage time htjela reći da se ne trebamo navezivati na nekog karizmatika ili karizmatske susrete jer je Isus taj koji liječi. :)


nisam ju tako shvatila. zato što iza rečenice da samo Isus ozdravlja kaže i ovo:

courage napisao:
Ako vjerujemo srcem onda sam prilično sigurna da možemo očekivati
čuda u svom životu.


drugim riječima, onaj tko ne ozdravi, nije vjerovao srcem, ili što?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2014 15:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Rora napisao:
srećice pretpostavljam da je courage time htjela reći da se ne trebamo navezivati na nekog karizmatika ili karizmatske susrete jer je Isus taj koji liječi. :)

I uvijek treba biti jako jako oprezan sa darovima jer teško je biti objektivan i znati od koga oni točno potiču.


Ni Johannes ni Srećica nisu shvatili.
Super mi je ovo izvlačenje iz konteksta, a koju stranicu prije napisala sam da je poanta fizičkog ozdravljenja ta da prije svega Bog čovjeka duhovno ozdravi, da se čovjek spasi za vječni život (jer što vrijedi čovjeku da zadobije svijet a dušu izgubi) . A sad se nameće zaključak da courage tvrdi kako je najvažnije biti fizički zdrav ili da je vjera trgovina s Bogom po principu: ja ću vjerovati, a Ti mi daj što želiš. Naopačke ste izokrenuli sve, Bogu hvala pa nisam tak labilna da i sama ne povjerujem u to. :D
Da, srećice, ja vjerujem u nemjerljivu Božju ljubav, ali isto tako vjerujem da su Njegovi planovi često puta drugačiji od mojih. I vjerujem da ako nešto zatražim da postoji šansa da to i ne dobijem. Ali moja vjera se sastoji u prihvaćanju i toga što možda nije moja volja na prvi pogled. Moja vjera je prihvaćanje da Bog sto puta bolje zna što je za mene dobro, i u tom smislu čini mi se da vjernik ne može bit „zeznut“. A i često puta vjerujem (zamisli :o :lol: ) da ću dobiti baš ono što zatražim, jer osjećam da iskreno tražim. Ja ne očekujem da vjeruješ meni, uopće, nije to ni bitno, no vidim da vam nije jasno što je pisac htio reći.

Ali ne znam zašto je takav problem vjerovati u Bibliju: „ja vama kažem: Ištite i dat će vam se! Tražite i naći ćete! Kucajte i otvorit će vam se!
Doista, tko god ište, prima; i tko traži, nalazi; i onome tko kuca, otvorit će se.A koji je to otac među vama: kad ga sin zaište ribu, zar će mu mjesto ribe zmiju dati" ? !
Jesam možda ja kriva što imate problem s vjerovanjem u ove riječi?Mislim da nisam.
Sad mi pada na pamet još jedan citat o zrnu gorušičinu! Isus ga je rekao, ne courage! :lol:
Al budi bez brige, nemam ni ja to zrno vjere, ali ga tražim i priznajem da vjerujem da ono može pomicat planine.
Priznaješ li ti?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2014 15:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 sij 2008 13:33
Postovi: 154
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
courage napisao:

Da, srećice, ja vjerujem u nemjerljivu Božju ljubav, ali isto tako vjerujem da su Njegovi planovi često puta drugačiji od mojih. I vjerujem da ako nešto zatražim da postoji šansa da to i ne dobijem. Ali moja vjera se sastoji u prihvaćanju i toga što možda nije moja volja na prvi pogled.

courage napisao:
A i često puta vjerujem (zamisli :o :lol: ) da ću dobiti baš ono što zatražim, jer osjećam da iskreno tražim.


hm, pa upravo ova dva slučaja me zbunjuju.
s jedne strane prihvaćaš Božju volju kakva god da jest, a s druge vjeruješ da ako ISKRENO tražiš, trebaš dobiti to što si tražila. jer je, jelte, iskreno :)

ja vjerujem da nema iskrenijeg molitelja od teško bolesnog čovjeka. pa ipak, neki bude ozdravljen, a drugi ne. i onda se čuje objašnjenje da ovaj drugi nije imao otvoreno srce niti dovoljnu vjeru. to je ono što mene smeta. tko smo mi (ljudi) da mjerimo tko ima otvorenije srce ili jaču vjeru.
i smatram da fokus treba biti negdje drugdje.

courage napisao:
„ja vama kažem: Ištite i dat će vam se! Tražite i naći ćete! Kucajte i otvorit će vam se!
Doista, tko god ište, prima; i tko traži, nalazi; i onome tko kuca, otvorit će se.A koji je to otac među vama: kad ga sin zaište ribu, zar će mu mjesto ribe zmiju dati" ? !

Jesam možda ja kriva što imate problem s vjerovanjem u ove riječi?Mislim da nisam.


paaaa, ja ove riječi ne tumačim kao razlog za molitvu za ispunjenje naših želja.
ove riječi su puno više od toga.

courage napisao:

Sad mi pada na pamet još jedan citat o zrnu gorušičinu! Isus ga je rekao, ne courage! :lol:
Al budi bez brige, nemam ni ja to zrno vjere, ali ga tražim i priznajem da vjerujem da ono može pomicat planine.
Priznaješ li ti?


ne. mislim, nije niti bitno, ali kad već pitaš. :D


a što se tiče teme, sličan problem imam i s nekim molitvama tipa "moli ovu molitvu devet tjedana i zadobit ćeš brdo milosti" blablabla.

u biti, otvorit ću temu na osobnom forumu o svojim nedoumicama glede vjere. možda je to prikladnije mjesto od ovog ;)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr