www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 16:02

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 19 vel 2008 11:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Evo nasa draga Kiki..priprema se na Hodocasce,zanima ju dosta toga..
pa da joj malo opisemo,oni koji su bili u Lurdu...
Pisimo i druga Svetista BDM..

Polazak iz Zagreba autobusom..ujutro.
Dolazak u Nicu u vecernjim satima
Odlazak iz Nice i put prema Avignonu.
Dolazak u Avignon, sv. misa u katedrali, obilazak papinske palace i katedrale i pogled na rijeku Ronu koja okruzuje Avignon.
Odlazak iz Avignona put prema Carcassonne.
Dolazak u Carcassonne obilazak grada, katedrale, prekrasan pogled na zidine grada, nastavili smo put prema Lurdu.
Dolazak u Lurd u vecernjim satima, smjestaj, vecera i odlazak do spilje i obilazak oko nje, hodocasnicki pozdrav Gospi Lurdskoj.
Ustajanje, dorucak zatim sv. misa u kapelici sv. Patrika, nakon sv. mise krizni put, zatim slobodno vrijeme ponaosob svako za sebe u tisini i razgledavanju, uglavnom odlazak na kupanje.
Vecera, nakon vecere dolazak ispred bazilike na poboznost krunice i procesiju s likom Majke Bobje Lurdske, u molitvu krunice ukljuceni smo i mi kao hrvatski hodocasnici molili smo otajstva na hrvatskom jeziku povratak u hotel i spavanje. (sljedeci dan )

Ustajanje u 5 sati, sv. misa u 6 sati u spilji..
Nakon sv. mise dorucak i odlazak u procesiji sa zavjetnom svijecom .
Nakon toga uslijedio je odlazak na internacionalnu misu u bazilici sv. Pia X, na internacionalnoj misi hrvatski hodocasnici kao i svi drugi predstavljeni su u procesiji koja je uslijedila prije sv. mise, mi smo bili i nosili hrvatsku zastavu.
Nakon mise uslijedio je rucak i popodnevno slobodno vrijeme za obilazak bazilike i tko je zelio kupanje..
Vecera i dolazak ispred bazilike na poboznost krunice i procesiju s likom Majke Bozje Lurdske.
Gdje smo pjevali "Sred te se pećine" na hrvatskom jeziku.
Nakon procesije i poboznosti krunice, kratka osobna molitva i odlazak na pocinak. (sutra dan)
Ustajanje u 5 sati sv. misa u 6 sati u kapelici sv. Gabrijela, oprostaj kodspilje i polazak put Marselja.
Dolazak u Marselj i posjet bazilici Majke Bozje Cuvarice.
Marselj je lucki grad i bazilika na vrhu stijene iznad grada Majka Bozja Cuvarica grada i mornara (podsjeca na nase svetiste Majke Bozje Trsatske Kraljice Jadrana).
Nastavljamo put prema Nici.
Dolazak u hotel, gdje nas je docekao Svecenik voditelj Hrvatske katolicke Misije, smjestaj, vecera, obilazak grada i kupanje.
Nas par je posjetilo Hrvatsku Katolicku Misiju i upisalo se u spomen knjigu kao hodocasnici iz hrvatske. (sutra dan)
Ustajanje u 5 sati dorucak i polazak u 6 sati put prema Padovi
Dolazak u Padovu i sv. misa u svetistu sv. Leopolda Bogdana Mandica, zatim obilazak svetista i posjet bazilici i svetistu sv. Antuna Padovanskog. I otale krecemo za Zagreb..
MAJKO BOŽJA LURDSKA MOLI ZA NAS!

AVE AVE MARIJA!

(Tko ide na Hodocasce, dobro je uzeti notez,ili nesto za pisanje,
mi nismo imali,nista nismo zapisali,i dosta toga se zaboravi..)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2008 12:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
1993 bila sam u Lurdu,isli smo autobusom,sve je bilo u minute isplanirano,
bilo je dobro,ali meni je falilo malo slobodnog vremena za tisinu,za par minuta da ja porazgovaram na moj nacin.I i to razmisljanju,steta...Sjedila sam na kamenu ,i gledala u crkvu..razmisljajuci zanesena u moje misli..
,odjednom netko dodje da trazi da netko ide da moli ...(nece nitko dobrovoljno) Svecenik pita hocu ja ja kazem da, a moji ,muz i rodbina ,sapcu kud ces..( e ti moras uvjek prva) I idem ja gore s tremom,nas 5 svi na drugom jeziku..pruzimo ruke,jedan drugome,poljubimo se...i cekamo..!..Pred oltarom takav pogled,kao da je cijeli svijet dosao u svetiste..
Krunicu,jednu deseticu..molim druga po redu..dok sam cekala,i molila sa svima,drhtala sam, trema...hm..i odjednom,
a kroz mene prostruji neka toplina neopisiva,mislim se uh sta je to...
i bas tad me prozovu da pocnem s molitvom,i od tog trenutka...
ne znam za nista vise...jedino znam da sam molila..i kada sam zavrsila
i svi drugi otisla sam do moje Hodocasnicke grupe,kad sam dosla
svi su mi cestitali,i rekli prekrasno si molila...
Tek tad sam shvatila pa to nisam bila ja,to je bio Duh Sveti,On je
molio u meni....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2008 12:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Kao i uvijek u Lurdu - hodocasnici bolesnici i invalidi imali su prva mjesta.
Voditelj..je rekao,kako je BDM..rekla:
"Ja sam Bezgrešno Začeće", rekla je Djevica Marija Bernardici 25. ozujka 1858, podsjetio je medju svim nazocnim hodocasnicima posebno pozdravio bolesnike, hodocasnike koji su u Lurd dosli "potraziti olaksanje i nadu" Njima je rekao kako dijeli njihovu zivotnu etapu, koja je obiljezena fizickim bolovima, ali zato nije manje vrijedna. Potom je govorio o potrebi pruzanja konkretne ljubavi u svakodnevnom zivotu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2008 12:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
[quote="rebeka"]1993 bila sam u Lurdu,isli smo autobusom,sve je bilo u minute isplanirano,
bilo je dobro,ali meni je falilo malo slobodnog vremena za tisinu,za par minuta da ja porazgovaram na moj nacin.I i to razmisljanju,steta...Sjedila sam na kamenu ,i gledala u crkvu..razmisljajuci zanesena u moje misli..
,odjednom netko dodje da trazi da netko ide da moli ...(nece nitko dobrovoljno) Svecenik pita hocu ja ja kazem da, a moji ,muz i rodbina ,sapcu kud ces..( e ti moras uvjek prva) I idem ja gore s tremom,nas 5 svi na drugom jeziku..pruzimo ruke,jedan drugome,poljubimo se...i cekamo..!..Pred oltarom takav pogled,kao da je cijeli svijet dosao u svetiste..
Krunicu,jednu deseticu..molim druga po redu..dok sam cekala,i molila sa svima,drhtala sam, trema...hm..i odjednom,
a kroz mene prostruji neka toplina neopisiva,mislim se uh sta je to...
i bas tad me prozovu da pocnem s molitvom,i od tog trenutka...
ne znam za nista vise...jedino znam da sam molila..i kada sam zavrsila
i svi drugi otisla sam do moje Hodocasnicke grupe,kad sam dosla
svi su mi cestitali,i rekli prekrasno si molila...
Tek tad sam shvatila pa to nisam bila ja,to je bio Duh Sveti,On je
molio u meni....[/
quote]

Rebekica dok sam ovo čitala na moje srce se odjednom izlila silna ljubav i suze su potekle. :twisted: :twisted: :twisted: - (u uredu me gledaju kao da nisam normalna, al ne mogu protiv ljubavi)
Jeste, jeste to te je Duh Sveti obuzeo i molio u tebi. :grlim te: :grlim te:
Slava Mu i hvala što nas ispunja i vodi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2008 13:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2006 11:26
Postovi: 249
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi Rebeka hvala ti na ovim postovima i na svim drugim.
kad sam imala oko 12 g. dobila sam na poklon knjigu LURD- susret neba i zemlje. Znate kako je to kad vam se knjiga usječe u pamćenje cijeli život, kad vam ostane uvijek posebna. E tako je i meni djetetu ostala.
I životna želja mi je otići u Lurd. Molim se za to. i mislim da će mi Majka to uslišati.
BVB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2008 13:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2006 11:26
Postovi: 249
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi Rebeka hvala ti na ovim postovima i na svim drugim.
kad sam imala oko 12 g. dobila sam na poklon knjigu LURD- susret neba i zemlje. Znate kako je to kad vam se knjiga usječe u pamćenje cijeli život, kad vam ostane uvijek posebna. E tako je i meni djetetu ostala.
I životna želja mi je otići u Lurd. Molim se za to. I nadam se da će mi Majka to uslišati.

BVB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2008 13:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Oh draga Zozi,davno je to bilo,ali sad kad sam pisala...kao da se sada dogodilo..hvala draga.


Sto to me se naj­vi­se doj­mi­lo u Lur­du su bo­les­ni­ci, tocni­je, nji­ho­vi pra­ti­te­lji ko­ji ih guraju ili vu­ku nji­ho­va ko­li­ca,MALTEZI sje­de s nji­ma u ka­fi­ci­ma i pi­ju sok ili ka­vu, pok­ri­va­ju . Kad se prib­li­za­va vri­je­me po­pod­nev­ne pro­ce­si­je bo­les­ni­ka, ko­li­ca i le­zalj­ke s bo­les­ni­ci­ma iz­vi­ru na sve stra­ne i hi­ta­ju pre­ma mjes­tu od­r­za­va­nja pro­ce­si­je. A tih pra­ti­te­lja ima svih do­bi, ra­sa i na­ci­ja, ne­ki ima­ju ne­kak­ve odo­re ili im na ma­ji­ca­ma pi­se ot­ku­da su. Me­dju nji­ma ima dje­vo­ja­ka i mla­di­ca od pet­naes­tak go­di­na, no ima i sta­rih, ko­ji, Bo­ze mi pros­ti!, jed­va vu­ku se­be.
Sv.Ivan opisuje..ribnjak:
( U trije­mo­vi­ma "le­za­lo mnostvo bo­les­ni­ka, sli­je­pih, hro­mih, uze­tih, ko­ji su isce­ki­va­li da se vo­da za­ta­la­sa. Nai­me, an­djeo Gos­pod­nji bi u sta­no­vi­tim zgo­da­ma si­sao u rib­njak i us­ta­la­sao vo­du. Onaj, ko­ji je pr­vi si­sao, cim se vo­da us­ta­la­sa, oz­dra­vio bi, od ko­je mu dra­go bo­les­ti."Ta­mo je Isus ug­le­dao cov­je­ka uze­to­ga već 38 go­di­na i upi­tao ga ze­li li oz­dra­vi­ti, a on mu je od­go­vo­rio: "Gos­po­di­ne, ne­mam cov­je­ka ko­ji bi me ba­cio u rib­njak kad se vo­da za­ta­la­sa. Dok ja stig­nem, već dru­gi pri­je me­ne si­dje."Isus ga je on­da oz­dra­vio, zbog ce­ga je imao i nep­ri­li­ka jer ga je oz­dra­vio u su­bo­tu, ka­da je bi­lo za­branje­no ra­di­ti. Sve to zna­mo iz Evan­dje­lja ( Iv 5, 1-18). No taj po­vik "ne­mam čov­je­ka", to je me­ni neš­to najpot­res­ni­je u Iva­no­vu Evan­đe­lju.

I on­da do­djem u Lu­rd i vi­dis da ima cov­je­ka, da ima lju­di, da ima dje­vo­ja­ka i mla­di­ca, go­to­vo dje­ce, da ima sta­ra­ca i sta­ri­ca ko­ji gu­ra­ju bo­les­ni­ke do spi­lje Gos­pi­na uka­za­nja, na pro­ce­si­ju, na mi­su, na ka­vu... Ne­ka­ko cov­jek do­bi­je na­du da cov­je­can­stvo ima san­se i bu­duc­nos­ti, bez ob­zi­ra na bo­les­ti, glad neimastinu,itd..

Os­je­caj na­de, op­ti­miz­ma i sveop­ce lju­ba­vi cov­jek ima u ho­do­cas­nickom gra­du sve­to­ga Pet­ra ( Ci­te Sai­nt - Pier­re ), . U Lur­du ima 280 ho­te­la, a pre­ma smjestaj­nim ka­pa­ci­te­ti­ma, ka­ko se to strucno ka­ze, Lu­rd je na dru­gom mjes­tu u Fran­cus­koj. No ja mis­lim da je u Lur­du pra­va stvar bi­ti smjes­ten na spo­me­nu­tom mjes­tu. To je na­se­lje fran­cus­ko­ga Ca­ri­ta­sa, ko­ji je i nas­tao iz nje­ga, a os­no­va­no je pri­je 50etak. go­di­na. Smjes­te­no je iz­nad Lur­da u su­mi, sas­to­ji se od de­se­tak pa­vi­ljo­na (so­be se ne zak­lju­ca­va­ju!), ima i res­to­ran i cr­kvi­cu, a svug­dje ra­de – dob­ro­volj­ci, ili ka­ko se to da­nas ka­ze - dra­go­volj­ci. MALTEZI.. A ima ih iz ci­je­lo­ga svi­je­ta. Sto te lju­de tje­ra da ra­de­ci za ho­do­cas­ni­ke pro­vo­de svo­je go­dis­nje od­mo­re? Pla­cu ne do­bi­va­ju, ima­ju tek smije­saj i hra­nu, a svi su ve­se­li, us­luzni i sr­dacni. Oni su na­ma i os­ta­lim ho­do­cas­ni­ci­ma tri pu­ta dnev­no da­va­li jes­ti, a ta­ko­djer i pi­ti izvr­sno cr­no vi­no.
U tri­je­mu bla­go­vao­ni­ce na­la­ze se i svo­jev­r­sne "zid­ne no­vi­ne" na ko­ji­ma ho­do­cas­ni­ci pi­su o svo­jim doj­mo­vi­ma. Uci­ni­li smo to i mi. Na­pi­sa­li smo da smo ho­do­cas­ni­ci iz Hr­vat­ske ..

(Moze se tkome dozvoljava prilika prijaviti unaprijed,
i biti kao MALTEZ mjesec dana u Lurdu,ima hrana i smjestaj..osiguran)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2008 14:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Evo malo slika iz Lurda...
Slika
Slika
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2008 16:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
http://www.youtube.com/watch?v=zyRAEkcw ... re=related

Evo jos malo slika,
Slika
Slika
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2008 20:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 sij 2008 15:01
Postovi: 103
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
puno ti hvala rebeka! Lijepo te citati. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 30 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr