www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 04:34

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 12 tra 2006 21:29 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Što bi sve učinio/la da ti je sutra poslijednji dan života? Kako bi ga već sad isplanirao/la? Što bi sve učinio/la? Sigurno imaš puno toga za napraviti. Imaš li ideju?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 tra 2006 22:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2006 13:40
Postovi: 251
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tesko pitanje Vjeko! Kad covjek razmislja, nađe puno toga sto bi trebalo napraviti i postavi si pitanje pa zasto to ne napravim odmah sada, zasto ceka kad ionako ne zanmo koji nam je dan zadnji.
Evo, ovo inace molim, ali kad bi znala da mi je posljednji dan, pojacala bi molitvu:
molila bi Boga da mi se smiluje da se iskreno pokajem i ispovjedim, a nebesku Majku da nadokndi sve moje propuste.


Zadnja izmjena: Letizia; 12 tra 2006 22:27; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 tra 2006 22:26 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
1. Prvo što bi napravio - Predao bi svoje administratorske lozinke i sve ostale šifre nekome na forumu i zazvao Božji blagoslov na tu osobu :P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 tra 2006 00:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vjeko napisao:
Što bi sve učinio/la da ti je sutra poslijednji dan života? Kako bi ga već sad isplanirao/la? Što bi sve učinio/la? Sigurno imaš puno toga za napraviti. Imaš li ideju?


Definitivna ideja. Otisla bih na ispovijed, zamolila svecenika da mi sigurno oprosti sve grijehe, obecala mu da cu se pomoliti za njega kad stignem u nebo, jer sa oprostenim grijehima, i sa izmoljenim molitvama sv Brigite, a i sa obavljenih 5 prvih subota, i 9 prvih petaka bih trebala stici u nebo, zar ne?

Moramo se sjetiti kako je sveti Antun na posljednji dan svojeg zivota isao na ispovijed i umro cekajuci cas kad ce ga Bog primiti u svoj narucaj. Sveti Franjo Asiski je umro pozivajuci svoju sestru smrt, i Boga, da ga primi. Nadam se da cu se i ja tako osjecati nekoliko momenata pred smrt. Definitivno bih molila krunice, i provela neko vrijeme u crkvi, ako bih bila zdrava da to mogu.

Ako bih bila bolesna, u krevetu, trazila bih svecenika da me ispovijedi, molila krunice, i cekala zadnji cas.

Nego, nisi nam rekao kako bi ti proveo zadnji dan svojeg zivota?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 tra 2006 08:59 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Pa definitivno bi išao na ispovijed. Vjerujem da bi se sjetio i najmanjeg, najsitnijeg grijeha i priznao ga. Sve bi izlio pred svečenika i pokajao se. Svima kojim do sutra nisam rekao da ih volim i koliko ih volim to bih učinio. Tješio bih ljude oko mene da neplaču zamnom, da će biti sve u redu. Preado bi se Bogu i otvorio. Siguran sam da bi tada imao veliku, veliku vjeru.
Molio bi se cijeli dan, pozvao bi hrpu ljudi da moli samnom i nadamnom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 tra 2006 09:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 ožu 2006 11:48
Postovi: 101
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Legla bi u krevet i...čekala i razmišljala o tome tko će biti tako divna dušica od mojih poznanika i prijatelja (tako divan sa dugačkom velikodušnom rukicom) da podmiri moj " Mali minus" na tekućem računu :wink: :D :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 tra 2006 13:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 tra 2006 17:04
Postovi: 242
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ispovijed, Pričest, možda kakvo polsatno Klanjanje ... ovo ujutro.
Potom bih probao na brzinu sav keš podijeliti prosjacima po Ilici, ako ih ne bi' našao – ubacio bi' lovu u prvu crkvenu škrabicu ... na brzinu sastavio Oporuku ( sve dakako ide najsiromašnijima ) ... brzo brzo ... da na miru, navečer, mogu posljednji put u društvu 5-6 najintimnijih prijatelja pogledati trilogiju "Gospodar Prstenova".
Uz fini pjenušac i sendviče sa škampima :x ...

Onda bi njih zagrlio i izljubio, poslao kući sa ostacima sendviča (pjenušac ipak ne dam :x ), i sav blažen sačekao Presvetu Bogorodicu i anđeoski miris Njenih letećih krilatih prijatelja i slugu ...

Osmijeh i pogled Najčišće među djevicama, te ruka Našega Slatkoga Kralja i Gospodara ...
... potom gutljaj vode sa Izvora Božanstva ...

... svijetlost ...

... MIR ... ... ...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 tra 2006 19:55 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 vel 2006 20:45
Postovi: 33
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Što bi sve učinio/la da ti je sutra poslijednji dan života? Kako bi ga već sad isplanirao/la? Što bi sve učinio/la? Sigurno imaš puno toga za napraviti. Imaš li ideju?


Izasao bi na ulicu i svjedocio o Kristu svakome tko bi me slusao. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 tra 2006 11:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Mislim da bi koo prvo dobro razmisljala i to o svemu onda bise stvorio kaos u mojoj glavi,onda bi trazila Gospodina Boga dami on pomogne,jer za mene nebi bilo moguce da rijesim i ostvarim moje posljednje zelje,jedino uz NJegovu pomoc mogla bi reci Zbogom


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 tra 2006 20:50 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
da znam da mi je sutra zadnji dan...obišla bih sve koje bih stigla i molila ih da mi oproste ako sam ih čim uvijedila i rekla im da ih jako volim..





i gle sad....

to mi potpuno ima smisla da učinim ako bi mi ovo bio zadnji dan....ali ako nebi..onda bih si izgledala šašavo....
jel to normalno??? :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 39 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr