www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 23:58

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 28 vel 2008 08:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Malo je poznato da se Gospa ukazivala i u marpingenu u sarskoj oblasti 1876 ,ali i 1983, te 1999 godine

iza zadnjih ukazanja 1999 g. događaje je započela ispitivati komisija koju je ustanovio mjesni biskup marx iz triera
ishod njihova ispitivanja se ne podudara
p.muller je došao do zaključka da su ulkazanja uistinu Gospina ukazanja, akomisija je konstatirala: nije sigurno da se događajima u maripingenu može pripisati nadnaravni karakter. postoje otežavajući razlozi koji ne dopuštaju da ih se prizna nadnaravnima ( jaka sličnost sa konstat. komisije u vezi međugorja-op HH)

najprije nešto vezano za ukazanja od 1876 god:
maripingen ima 5 stoljeća dugu tradiciju čašćenja BDMarije
oltar s Gospinim likom u crkvi Marijina uznesenja na Nebo potječe iz 15.stoljeća u dod danas sačuvani Marijin zdenac u blizini crkve hodočastolo se još prije tridesetogodišnjeg rata (1618-1648 )

3.srpnja 1876. BDMarija se ukazala trima osmogodišnjakinjama dok su brale šumske plodove
tri dana kasnije i 5 odraslih vidjelo je Kraljicu Neba
nakon toga bilo je još ukazanja koja su privukla više tisuća hodočasnika
ozdravili su mnogi bolesnici, posebice oni koje su liječnici otpisali
to se događalo kada su djeca za vrijeme ukazanja bolesničke ruke stavljala na stopala Majke Božje
bilo je ozdravljenja i vodom koja je dolazila iuz šumskog izvora

tada je Gospa rekla : Ja sam Bezgrješno Začeće, molite s vjerom i ne griješite
molite Dođi Duše Sveti i Pod Tvoju zaštitu..
u maripingen je počelo dolaziti mnoštvo vjernika, nekad i preko 20000
ljudi su počeli tražiti svetu ispovijed
ime malog mjesta postalo je poznato sve do amerike

u njemačkoj je u to vrijeme pruska država pokušala u kulturkampfu u KC smanjiti prava
mnogi su redovnici i svećenici zatvoreni, a biskup iz triera odležao je devet mjeseci zatvora
od 731 župe u biskupiji , 202 su ostale bez svećenika!

kancelar bismark nije želio drugi Lourdes u njemačkoj zemlji
pruska vlast je poslala cijelu satniju te zatvorila svaki pristup prema hartewaldu, hartewald je proglašen vojnom zonom, a djevojčice su poslali u popravni dom!! (jaka sličnost s početnim mjesecima ukazanja u međugorju!-op hh)
zbog svega toga , crkveno priznanje je izostalo i marpingen je ostao samo omiljeno hodočasničko mjesto

JA ĆU DOĆI OPET u vrijeme velike nevolje obećala je Gospa

Gospa je izvršila obečanje, ukazala se 16.7.1983 jednom seljaku koji je molio u zavjetnoj kapeli
Gospa mu je dala jasnu poruku :
" prošlo je više od 100godina od mog ukazanja, niste razumjeli ni čudesnu sliku ni moje poruke. moje ste poruke iskrivili i ismijali , kao da sam rekla trebate griješiti a ne moliti.
ja sam vam rekla kako trebate uistinu kršćanski živjeti i što vodi u grijeh.pokazala sam vam pakao za grješnike koji su vječno izgubljeni
pokazala sam vam najveće čudo sa suncem ( kao i u fatimi i u međugorju-op hh)
bilo je mnogo svjedoka. ipak vaši grijesi i poroci izazvali su Božju srdžbu: drugi svjetski rat
i ove nevolje su opet zaboravljene
rugate se mojim porukama kao i onima koji mole i imaju povjerenja u čudesnu vodu
knez ovoga svijeta učinio vas je slijepim za objavu i Božje zapovijedi
vaš život više nije kršćanski nego život novog poganstva "


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 08:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
16.godina nakon ukazanja 1983 , 3 vidjelica imale su 1999. ukupno 13 ukazanja- od svibnja do listopada ( svibanj i listopad su Marijini mjeseci!-op. hh)

nekoliko dana prije 17.svibnja župnik je obnovio zavjet i1 1669.koji je pao u zaborav zbog posljedica francuske revolucije
župa se zavjetovala svake prcve subote u mjesecu od podnevnog angelusa u svečanoj procesiji nositi kip Gospe zaštititnice od Marijina izvora sve do crkve gdje bi bila izložena
prva procesija po obnovljenom zavjetu bila je 16.svibnja 1999
sutradan Gospa se ukazala trima vidjelicama

Gospa najavljuje: "želim započeti trijumfalan pohod moga Bezgrješnog Srca u marpingenu
za krunicu kaže: molite krunicu da obratimo griješnike i za mir u svijetu ( opet važna uloga krunice za obraćenje i mir- slično kao i u međugorju!- op. HH)
Gospa kaže: veoma sam sretna jer vidim nazočne svećenike koji su odgovorili na moj poziv
obećava da će ih pratiti i osnažiti u njihovoj službi
ona je uvijek sa svojim svećenicim ai nosi ih u svom Bezgrješnom Srcu
traži da svećenici budu vjerni Papi
trebaju ga ljubiti svim svojim srcem i slušati ga

Bolesnicima kaže da ih ljubi i neka se posluže izvorom pokraj crkve jer ta voda čini čuda
bolesnici trebaju početi moiliti
Gospa želi da se bolesnici donose u marpingen

SEDMO UKAZANJE-20.LIPNJA 1999.

Kristina je pojavu više puta pitala tko je ona, i uvijek dobila odgovor : ja sam Majka tvoga Gospodina

često im je govorila : ja sam došla u marpingen da vas ponovo naučim živjeti po Božjim zapovijedima

Gospa prije svega govori o sakramentu milosrđa, svetoj ispovijedi
ona bi voljela da ponovo prihvatimo taj sakrament koji je najveći dar Božjeg Milosrđa
" o moja djeco , kad biste znali kolika je velika bol kada vidim da odbacujete ovaj dar Božjeg milosrđa
ova bol dira moje srce i srce Gospodinovo
Njegova ljubav je beskonačno velika i čeka da se čovječanstvo posluži ovim darom Božanskog Milosrđa, koje je Isus raspet na križu zaslužio
onima koji primaju ovaj sakrament pripravljene su milosti, ali ih svijet ne prihvaća"

nad Gospom je lebdio jedan vrlo veliki bijeli golub, bilo je mnogo crvenog i žutog cvijeća
golub je slao svijetle zrake na mnoštvo- zrake je bilo ugodno promatrati

Gospa govori i o POSLUŠNOSTI
"Kada bude teško slušati, što je čest slučaj , jer je slušanje protiv slobodne volje, treba promatrati Isusa koji je bio poslušan do smrti na križu, to je najbolji primjer za poslušnost..."

Gospa je najavila dolazak u srpnju , i rekla da prije njezina dolaska bude slavljena jedna sveta Misa, da bismo najprije išli k njezinu Sinu
ona nas uvijek vodi k svome Sinu
za dolazak se moramo pripremiti molitvom

:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 15:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Ukazanje u marpingenu je zanimljivo i po tomu što su najprije 3 djevojčice 1876, zatim jedan mještanin 1983 , te na kraju 3 djevojke 1999. tvrdile da im se ukazuje BDMarija
ni jedno od tih tri ukazanja nije priznato autentičnim, no marpingen je postao mjestom molitve ...

10. UKAZANJE 21. kolovoza 1999


na početku ukazanja p.jorg muller je tražio razumjevanje za TEST koji će poduzeti nad vidjelicama da bi mogao prosuditi o autentičnosti ukazanja
Marion i Kristina su vidjelice

pater je učinio slijedeće testove za vrijeme ukazanja, ekstaze:

stavio je list papira pred njihove otvorene očione nisu na to reagirale, nastavile su gledati velikim otvorenim očima prema mjestu gdje se nalazila Gospa

zatim je , u njihove otvorene oči fiksirao lampu, ali u njihovom zjenicama nije bilo promjene

p. muller ih je udarao po rukama , no za vrijeme ekstaze nije slijedila nikakva promjena , reakcija

vidite , ovakve slične pokuse radili su i nad vidiocima u međugorju, puno složenije i sofisticiranije, a nekada i sirovije i bolnije ( slučaj kada je svećenik don bulat čini mi se, uboo vidjelicu sa iglom, da je i potekla krv , ali se vidjelica nije ni pomakla, štoviše ništa nije osjetila!)

Gospa je obećala doći i 5.(Kristina) i 6. (marion) rujna

Gospa je rekla: moja djeco, prihvatite ŽRTVU koju vam danas nalažem
prije svega PORUKE , zatim MOLITVE
molite s mnogo ljubavi u svojim srcima , kako to raduje Moga Sina kad vidi da ga toliko ljubite
ja znam da put prema Bogu nije jednostavan , zato sam vas pratila na križnom putu da vidite kako je bila velika bol mog Sina
njegova bol još nije dovršena, vidite da su crkve prazne i da njegova djeca ne idu k Njemu

vidite , i ovdje jako velike sličnosti s međugorjem
ističe se vrijednost poruka , žrtve i molitve
spominju se prazne crkve, tj. ljudi ne dolaze k EUHARISTIJSKOM ISUSU, jer svaka misa i sveta pričest je susret sa Bogom
Bog se nalazi u hostiji i mi katolici to moramo do kraja vjerovati , inače nismo katolici! :twisted:

vidite draga braćo i sestre, u par rečenica ovim djevojkama , Gospa vrlo jednostavno ističe pravi put k Bogu
nema tu velikih filozofija , racionalizma isl, sve je vrlo jednostavni i svatko može sve lako shvatiti
jer Gospa je naša Majka , Isus je naš brat i nitko nam to ne može s većom ljubavlju i jednostavnošću pojasniti negoli naša i Gospodinova Majka- Gospa

slično tako i u međugorju,
Gospa nas jednostavnim porukama, savjetima usmjerava kako živjeti, vodi nas beskrajnom ljubavi u pravi , vječni život
jer , ona je najkraći i naispravniji put ka Isusu -Bogu
ima tu velikih sličnosti , a i mora ih biti , jer ako se Gospa ukazuje na oba mjesta , onda ni nema razloga da poruke i savjeti budu različiti :grlim te: Slika Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 15:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
hrvoje...nisam o ovom skoro ništa znala
vjerujem u ovo ukazanje...dok sam čitala prožimali su me valovi ljubavi!
Btb hrvoje


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 16:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hrvoje, hvala što si vrijedan i što nam ovo pišeš.... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 16:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
"Ich bin die unbefleckt Empfangene. Ihr sollt beten und nicht sündigen" steht unter dem Marienbild im saarländischen Marpingen.



Slika

Evo vidjelice..

Slika
Evo danas...
Slika

Ovo je bunar nekada i danas


Slika

Slika





Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 16:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Ukazanje u marpingenu je zanimljivo i po tomu što su najprije 3 djevojčice 1876, zatim jedan mještanin 1983 , te na kraju 3 djevojke 1999. tvrdile da im se ukazuje BDMarija
ni jedno od tih tri ukazanja nije priznato autentičnim, no marpingen je postao mjestom molitve ...

10. UKAZANJE 21. kolovoza 1999


na početku ukazanja p.jorg muller je tražio razumjevanje za TEST koji će poduzeti nad vidjelicama da bi mogao prosuditi o autentičnosti ukazanja
Marion i Kristina su vidjelice

pater je učinio slijedeće testove za vrijeme ukazanja, ekstaze:

stavio je list papira pred njihove otvorene očione nisu na to reagirale, nastavile su gledati velikim otvorenim očima prema mjestu gdje se nalazila Gospa

zatim je , u njihove otvorene oči fiksirao lampu, ali u njihovom zjenicama nije bilo promjene

p. muller ih je udarao po rukama , no za vrijeme ekstaze nije slijedila nikakva promjena , reakcija

vidite , ovakve slične pokuse radili su i nad vidiocima u međugorju, puno složenije i sofisticiranije, a nekada i sirovije i bolnije ( slučaj kada je svećenik don bulat čini mi se, uboo vidjelicu sa iglom, da je i potekla krv , ali se vidjelica nije ni pomakla, štoviše ništa nije osjetila!)

Gospa je obećala doći i 5.(Kristina) i 6. (marion) rujna

Gospa je rekla: moja djeco, prihvatite ŽRTVU koju vam danas nalažem
prije svega PORUKE , zatim MOLITVE
molite s mnogo ljubavi u svojim srcima , kako to raduje Moga Sina kad vidi da ga toliko ljubite
ja znam da put prema Bogu nije jednostavan , zato sam vas pratila na križnom putu da vidite kako je bila velika bol mog Sina
njegova bol još nije dovršena, vidite da su crkve prazne i da njegova djeca ne idu k Njemu

vidite , i ovdje jako velike sličnosti s međugorjem
ističe se vrijednost poruka , žrtve i molitve
spominju se prazne crkve, tj. ljudi ne dolaze k EUHARISTIJSKOM ISUSU, jer svaka misa i sveta pričest je susret sa Bogom
Bog se nalazi u hostiji i mi katolici to moramo do kraja vjerovati , inače nismo katolici! :twisted:

vidite draga braćo i sestre, u par rečenica ovim djevojkama , Gospa vrlo jednostavno ističe pravi put k Bogu
nema tu velikih filozofija , racionalizma isl, sve je vrlo jednostavni i svatko može sve lako shvatiti
jer Gospa je naša Majka , Isus je naš brat i nitko nam to ne može s većom ljubavlju i jednostavnošću pojasniti negoli naša i Gospodinova Majka- Gospa

slično tako i u međugorju,
Gospa nas jednostavnim porukama, savjetima usmjerava kako živjeti, vodi nas beskrajnom ljubavi u pravi , vječni život
jer , ona je najkraći i naispravniji put ka Isusu -Bogu
ima tu velikih sličnosti , a i mora ih biti , jer ako se Gospa ukazuje na oba mjesta , onda ni nema razloga da poruke i savjeti budu različiti :grlim te: Slika Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 16:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
rebeka napisao:
"Ich bin die unbefleckt Empfangene. Ihr sollt beten und nicht sündigen" steht unter dem Marienbild im saarländischen Marpingen.



Slika

Evo vidjelice..

Slika
Evo danas...
Slika

Ovo je bunar nekada i danas


Slika

Slika





Slika


hvala dragoj rebeci na predivnim slikama
vidite da je dobro da TT obitelj ima svoje ljude u svim zemljama, pa i na njemačkom govornom području, tako da vrlo brzo dođemo i do ovakvih autentičnih slika vidjelica, mjesta ukazanja, crkve , kapelica, zdenca čudesne i ljekovite vode itd :grlim te: :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 16:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
kako sam pokušao uz raniji post priložiti i dvije slike Gospe s malim Isusom pa mi nije uspjelo, ponovo sam pokušao dignuti slike , ne znajući da je već prihvaćen raniji post
dogodilo se da imam dva puta isti post
ako netko od moderatora čita, neka izbriše ovaj drugi koji je nepotrebni višak

ispričavam se na nenamjernoh grešci


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 18:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Evo jes neke..

Slika
Slika
Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr