www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 09:38

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 03 ožu 2008 22:51 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 vel 2008 23:46
Postovi: 40
Lokacija: split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ovo me muci vec dulje vrijeme. Zasto oni koji se mole ''reda radi'' i na misu idu ''svake prijestupne'' imaju toliko srece veselja i svega u zivotu?? A onda s druge strane,neki koji se mole sa srcem ,da im Gospa sa svojim Sinom uudijeli neku milost,tako puno pate,suze im se slijevaju niz lice,a pomoci nigdje...i tako iz dana u dan.
Evo prva ja,prije par mjeseci sam izgubila nesto najvrijednije sta sam imala,zbog sebcnosti,i kada sam to izgubila neumorljivo sam se pocela moliti..okrenila se Gospi,pocela istrazivati,pocela se moliti iz dna duse,iz dna srca,moliti Nju da mi vrati to sta sam imala,da ce ovaj put bit drugacije,da cu Joj svaki dan zahvaljivati na svemu sta imam...ali...pomoci nema...i svaki dan mi se iznova suze slijevaju niz obraze,jer jako patim,sama nemogu....ne bez Gospe... Ta osoba koju sam izgubila je sada postala tako hladna,tako drugacija,ali ima sve sta god pozeli,ima srecu u svakom aspektu,u svakom pogledu u kojem ja patim on ima srece,....a na moje pitanje : ''Hoces veceras na misu da ti donesem xyz?'' on je odgovorio: ''Ma koja misa,ne idem ti ja na to''. To me tako zabolilo,ranije je uvijek isao na misu...a sada,ne prepoznajem ga,ne samo ja,nego nitko...Eh sad,da ne odem na dugo i na siroko...zasto nemogu dobiti tu malu milost za koju molim,razna izlijecenja se dogadjaju,puno veci i gori problemi se rjesavaju...a ja od svog rjesenja ne vidim traga...Jeli o kusnja,da Gospa vidi koliko zaista vjerujem,koliko cu se zaista moliti...ili se ne molim na pravi nacin?? :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 ožu 2008 22:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Budi strpljiva sestro i moli, predaji tu osobu u Gospine ruke, neka preko njenih ruku dođe k Isusu, neka ga ona svome sinu dovede...ti samo moli i naoružaj se strpljivosti...i ne misli da oni koji nemaju Isusa imaju više od tebe...Ti imaš Isusa a On je sve :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 ožu 2008 23:07 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 vel 2008 23:46
Postovi: 40
Lokacija: split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I predajem ga,stvarno jesam...molim Devetnicu Gospi od Svete Krunice...i svaki put na kraju zamolim Gospu da njega uzme za ruku,da udje u njegovo srca i da ga obavije toplinom i ljubavlju koju je imao prije...tako se nadam i vjerujem da ce ga Gospa uspjet vratiti k sebi...i da vise nece biti suza na mojim obrazima.... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 ožu 2008 23:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 tra 2007 16:22
Postovi: 321
Lokacija: PROZRAČNI OBLAČIĆ
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Lelaa kaže jedna priča ovako:Poslao sotona svoje lupeže da slome otpor jednog grada i pozvao ih još jer neda se grad a u gradu sveti Ante bio i propovjedao te sotona iz svih krajeva svijeta šalje pomoć a u jednom gradu na zidinama samo 1 zloćko i pitaju ga zašto si ti sam tu a tamo ih onoliko napada jednoga i zloćko odgovori :ovdje su svi moji i nemoram se paziti neće me prevarit a tamo je onaj pokvareni svetac i neda se nikako.Dakle u BOGU nam plaća a onima je plaćeno već.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ožu 2008 09:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
lelaa napisao:
Evo prva ja, prije par mjeseci sam izgubila nesto najvrijednije sta sam imala, zbog sebicnosti, i kada sam to izgubila neumorljivo sam se pocela moliti... okrenila se Gospi, pocela istrazivati, pocela se moliti iz dna duse, iz dna srca, moliti Nju da mi vrati to sta sam imala, da ce ovaj put bit drugacije, da cu Joj svaki dan zahvaljivati na svemu sta imam... ali... pomoci nema... i svaki dan mi se iznova suze slijevaju niz obraze, jer jako patim, sama nemogu... ne bez Gospe... Ta osoba koju sam izgubila je sada postala tako hladna, tako drugacija, ali ima sve sta god pozeli, ima srecu u svakom aspektu, u svakom pogledu u kojem ja patim on ima srece...


lelaa draga, po ovome sto bih mogao procitati vidim da ti molis Boga da ti se osoba vrati, da opet imas ono sto si izgubila, osjecas da ti nedostaje taj netko. Vidis, izgleda mi da ti svojatas nekoga, da osjecas kad da ti "pripada". A nije draga lelaa to tako, nitko nama ne pripada. Sve nas je dragi Bog stvorio slobodne, sa mogucnoscu da biramo. Cak ni samom sebi on nas ne prisvaja vec nam daje mogucnost da ga mi izaberemo i to iz ljubavi.
Nije rijesenje tvojih ceznji u tome da ti se osoba vrati. Nitko tebi ne pripada, ni mama, ni tata, ni momci, ni djeca, ni prijatelji, ni rodjaci. Nitko. Sve nam je to darovano, ali isto tako smo mi darovani njima. Bog nece nikad krsiti volju pojedinca kojemu je on dao slobodu.
On moze udijeliti milost vjere, probudjene svijesti, skinuti nam pokrivalo sa ociju i dati da ugledamo stvari kakvima jesu a i to postepeno.

Moli Boga da tu osobu dotakne, a za sebe moli da ti da toliku ljubav da jednom toj osobi mozes reci da ga toliko volis da postujes svaku njegovu odluku i da ge ne zelis imati za sebe bez njegove volje.
Mozda tada ti se ta osoba i vrati, a mozda shvatis da nisi htjela tu osobu, vec je samo tvoja ceznja za njom bila nesto drugo sto ces tada shvatit.

Neka te Bog dragi blagoslovi i udjeli ti svoj mir.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 ožu 2008 10:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2008 21:16
Postovi: 154
Lokacija: Beograd, Srbija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sećam se priče o Svetom Antoniju... On se molio da mu Bog otkrije zašto su neki ljudi dugovečni i bogati, drugi siromašni i umiru mladi. Onda je čuo glas: ,,Antonije, to su Gospodnji sudovi i za tebe ne bi bilo korisno da ih znaš.''


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 ožu 2008 10:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Citat:
Evo prva ja,prije par mjeseci sam izgubila nesto najvrijednije sta sam imala,zbog sebcnosti,i kada sam to izgubila neumorljivo sam se pocela moliti..okrenila se Gospi,pocela istrazivati,pocela se moliti iz dna duse,iz dna srca,moliti
Citat:


Mozda nije ispravno, reci zbog moje sebicnosti , jer ti ne znas iz kojeg razloga,je bas tako,iz kojeg si razloga bila sebica..to zanas, ali dali stvaro samo zbog toga izgubila tu osobu..ili je neki drugi razlog,
mozda i Volja Bozja
Jer Bog nas cesto preusmjerava,kroz patnje i boli,na drugi put...
Ako ti je to bio mladic,kojeg si zavoljela...onda ,je ipak vise tu ,od sebicnosti..Nije dovoljno samo traziti,da nam se vrati izgubljeno,
nego prihvatiti ,Volju Bozju i sve predati Njemu u ruke

okrenila se Gospi,pocela istrazivati,pocela se moliti iz dna duse,iz dna srca,moliti Nju da mi vrati to sta sam imala,da ce ovaj put bit drugacije,da cu Joj svaki dan zahvaljivati na svemu sta imam...ali...pomoci nema...i svaki dan mi se iznova suze slijevaju niz obraze,jer jako patim,sama nemogu..
Citat:


Kada nam se molitve ne uslisavaju,najcesce ima razlog zasto,
to sigurno Bog ima jedan drugi plan, Njegov plan

A nase srce, ima svoj plan..ovdje lijepo svjedocis, kako smo mi ljudi, dok nam je dobro,slabo se zahvaljujemo, a najcesce u patnjama, mislimo na sve, i dajemo sve od sebe...jedino sto ti mogu reci..
budi strpljivaBog okrece sve na dobro

Svaki dan mi se iznova suze slijevaju niz obraze,jer jako patim,sama nemogu....ne bez Gospe... Ta osoba koju sam izgubila je sada postala tako hladna,tako drugacija,ali ima sve sta god pozeli,ima srecu u svakom aspektu,u svakom pogledu u kojem ja patim on ima srece,....a na moje pitanje :
Citat:


Tesko je covjeku kada izgubi drago bice, i covjek kada umre, pretesko je njegovima,ali To su Bozji planovi, koji se moraju dogoditi..
Upravo da ti Gospa i vrati tu osbu,ona ne bi bila vise onakava ,kakvu si ti zamislila..jer ta osoba je mozda iz drugog razloga,donela takvu ulogu....
Tko zna, ako bi se ta osba vratila,
"Ta osoba koju sam izgubila je sada postala tako hladna,tako drugacija"
Ona nije postala hladna zbog tvoje sebicnosti, moja je ta osoba vise sebicna nego ti..Moli se za tu osobu,i blagoslivljaj ju svaki dan....
Pusti ju...neka ide,prihvati sadasnju situaciju,i predaj sve u Ruke Bozje
Bog ce uciniti,i dati ono sto je za tebe najbolje i vjeruj mi samo u prihvacanju je spas ,to cesto je tesko i bolno,i jedino mozemo s vjerom u Boga,i strpljenjem




Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 ožu 2008 10:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Izvinjavam se za pogresan citat, ne znam ni sama kako sam to napravila.. :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 ožu 2008 10:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Draga lelaa Bog najbolje zna svoj plan za svakoga od nas,zato prepusti sve u Njegove svete ruke i kad molis onda moli sa vjerom za ono sto molis da ce tako i biti,ali samo Bog zna kada i zasto je tako.Sveta je Monika molila godinama za svoga sina i izmolila je,tako i ti moli i vjeruj pa ces i ti jednog dana izmoliti.Ne pitaj puno zasto,jer Gospodin sve zna,pa to zasto-prepusti Njemu.Nisi jedina sa problemima,a kad se nekome zelje ispune budi i ti sretna zbog toga i zahvaljuj Gospodinu za sve.Dok molis odmah i zahvaljuj kao da se vec desilo,hodaj cesto na svete mise,pricest i svetu ispovjed pa ce ti biti puno lakse sve probleme savladati.Bog te blagoslovio i cuvao. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 ožu 2008 12:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2006 20:51
Postovi: 166
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
draga lelaa, jedna od mojih najboljih prijateljica ima život na kakvom sam joj čak i bila pozavidjela dok nisam shvatila da je upravo ona u velikoj "opasnosti" i da se moram puno moliti za nju. Ona je zdrava, ima dobre prijatelje, dobre roditelje, diplomirala je u roku i odmah našla posao u struci, socijalno je vrlo osjetljiva - pomaže nemoćnima, jako ju pogađa nepravdai laž, ima dečka već dugo godina, nedavno su kupili svoj stan, zanima se za rezne stvari, sluša dobru muziku, čita dobre knjige, bavi se raznim stvarima, planinari, ide na ples, vježba, umjerena je u svemu... ali ne vjeruje u Boga. odnosno, ona kaže da vjeruje, ali ne ide u crkvu, ne priznaje Crkvu, ni Isusa kao Boga. toliko joj je dobro na ovome svijetu i tako se uljuljkala u udobnost i blagodati zemaljskog života da ni ne pomišlja da bi se u drugom, pravom životu stvari mogle potpuno preokrenuti. ako pročitaš svjedočanstva vidjet ćeš da su ljude ne pravi put, put usmjeren k Bogu, okrenule uglavnom nevolje i bolesti. zato nemoj željeti imati sve i svašta i da ti život na ovom svijetu bude ugodan, jer je Isus rekao, a piše u evađelju po Mateju:
Blago onima koji shvaćaju da im je Bog potreban
jer je njihovo nebesko kraljevstvo.
Blago onima koji tuguju,
jer će ih Bog utješiti!
Blago krotkima,
jer će baštiniti zemlju.
Blago onima koji su gladni i žedni pravednosti,
jer će je se nasititi.
Blago milosrdnima,
jer će se i njima iskazati milosrđe.
Blago ljudima čista srca,
jer će gledati Boga.
Blago mirotvorcima,
jer će se nazivati Božjom djecom!
1Blago onima koje progone zato što su pravedni pred Bogom,
jer je njihovo nebesko kraljevstvo!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 30 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr