www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 22:59

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 04 ožu 2008 14:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Nasmijesen napisao:
lelaa napisao:
Evo prva ja, prije par mjeseci sam izgubila nesto najvrijednije sta sam imala, zbog sebicnosti, i kada sam to izgubila neumorljivo sam se pocela moliti... okrenila se Gospi, pocela istrazivati, pocela se moliti iz dna duse, iz dna srca, moliti Nju da mi vrati to sta sam imala, da ce ovaj put bit drugacije, da cu Joj svaki dan zahvaljivati na svemu sta imam... ali... pomoci nema... i svaki dan mi se iznova suze slijevaju niz obraze, jer jako patim, sama nemogu... ne bez Gospe... Ta osoba koju sam izgubila je sada postala tako hladna, tako drugacija, ali ima sve sta god pozeli, ima srecu u svakom aspektu, u svakom pogledu u kojem ja patim on ima srece...


lelaa draga, po ovome sto bih mogao procitati vidim da ti molis Boga da ti se osoba vrati, da opet imas ono sto si izgubila, osjecas da ti nedostaje taj netko. Vidis, izgleda mi da ti svojatas nekoga, da osjecas kad da ti "pripada". A nije draga lelaa to tako, nitko nama ne pripada. Sve nas je dragi Bog stvorio slobodne, sa mogucnoscu da biramo. Cak ni samom sebi on nas ne prisvaja vec nam daje mogucnost da ga mi izaberemo i to iz ljubavi.
Nije rijesenje tvojih ceznji u tome da ti se osoba vrati. Nitko tebi ne pripada, ni mama, ni tata, ni momci, ni djeca, ni prijatelji, ni rodjaci. Nitko. Sve nam je to darovano, ali isto tako smo mi darovani njima. Bog nece nikad krsiti volju pojedinca kojemu je on dao slobodu.
On moze udijeliti milost vjere, probudjene svijesti, skinuti nam pokrivalo sa ociju i dati da ugledamo stvari kakvima jesu a i to postepeno.

Moli Boga da tu osobu dotakne, a za sebe moli da ti da toliku ljubav da jednom toj osobi mozes reci da ga toliko volis da postujes svaku njegovu odluku i da ge ne zelis imati za sebe bez njegove volje.
Mozda tada ti se ta osoba i vrati, a mozda shvatis da nisi htjela tu osobu, vec je samo tvoja ceznja za njom bila nesto drugo sto ces tada shvatit.

Neka te Bog dragi blagoslovi i udjeli ti svoj mir.


lelea draga, :grlim te: ovo što ti je Nasmiješeni odgovorio...poslušaj...primi...stavi u srce, zapamti da
mi moramo dati slobodu drugome i to je mjerilo naše ljubavi, ako to pravilno uspijemo shvatiti...onda će mo i mi biti slobodni od takvih emocija... koje tebe sada razdiru. I Otac naš Nebeski nam je u svojoj bezgraničnoj Ljubavi dao slobodu i mogućnost odabira. Kad to možeš dati drugome- slobodu, onda ljubiš istinski, a i ti si onda istinski slobodan!
To nije nimalo lako, ali molitva pomaže, a vjerujem da će te i Gospa zaštititi i dovesti do istinske slobode! Btb
Nasmiješeni Btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ožu 2008 14:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
lelaa napisao:
ovo me muci vec dulje vrijeme. Zasto oni koji se mole ''reda radi'' i na misu idu ''svake prijestupne'' imaju toliko srece veselja i svega u zivotu?? A onda s druge strane,neki koji se mole sa srcem ,da im Gospa sa svojim Sinom uudijeli neku milost,tako puno pate,suze im se slijevaju niz lice,a pomoci nigdje...i tako iz dana u dan.
Evo prva ja,prije par mjeseci sam izgubila nesto najvrijednije sta sam imala,zbog sebcnosti,i kada sam to izgubila neumorljivo sam se pocela moliti..okrenila se Gospi,pocela istrazivati,pocela se moliti iz dna duse,iz dna srca,moliti Nju da mi vrati to sta sam imala,da ce ovaj put bit drugacije,da cu Joj svaki dan zahvaljivati na svemu sta imam...ali...pomoci nema...i svaki dan mi se iznova suze slijevaju niz obraze,jer jako patim,sama nemogu....ne bez Gospe... Ta osoba koju sam izgubila je sada postala tako hladna,tako drugacija,ali ima sve sta god pozeli,ima srecu u svakom aspektu,u svakom pogledu u kojem ja patim on ima srece,....a na moje pitanje : ''Hoces veceras na misu da ti donesem xyz?'' on je odgovorio: ''Ma koja misa,ne idem ti ja na to''. To me tako zabolilo,ranije je uvijek isao na misu...a sada,ne prepoznajem ga,ne samo ja,nego nitko...Eh sad,da ne odem na dugo i na siroko...zasto nemogu dobiti tu malu milost za koju molim,razna izlijecenja se dogadjaju,puno veci i gori problemi se rjesavaju...a ja od svog rjesenja ne vidim traga...Jeli o kusnja,da Gospa vidi koliko zaista vjerujem,koliko cu se zaista moliti...ili se ne molim na pravi nacin?? :roll:


Bog te kuša. Poslije oluje ces biti puno jača osoba, obećajem. (jeli ć ili č) :D

pogledaj ovaj super Topic koji je otvorila ivana koja ima 7 godina :D

http://www.tebe-trazim.com/forum/viewtopic.php?t=1925


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ožu 2008 16:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
ovo me muci vec dulje vrijeme. Zasto oni koji se mole ''reda radi'' i na misu idu ''svake prijestupne'' imaju toliko srece veselja i svega u zivotu?? A onda s druge strane,neki koji se mole sa srcem ,da im Gospa sa svojim Sinom uudijeli neku milost,tako puno pate,suze im se slijevaju niz lice,a pomoci nigdje...i tako iz dana u dan.



..niti su svi siromašni pravedni ..
..niti su svi bogataši nepravedni..

..kad bi ljudi samo sjedili i molili Boga..da im sve riješi..
..onda je to nirvana na zemlji...a to ni moguće..

..čovjek je Božja alatka...
..i uvijek se kaže..MOLI I RADI...

..zato uz molitvu i odlazak na misu...
..treba dobro ..zasukati rukave...
..ogranizirati si dan...i raditi...
.i ne gledati druge...

..pa će se čuda događati..
..jer JA SAM BOŽJA ALATKA..

..ja moram..raditi..a GOSPODIN će mi ..
..onda pomoći..

..SVALITI SVE NA GOSPODINA ISUSA..I NA AKCIJU
.,.NEPRESTANU AKCIJU S NEBA..JE NEOZBILJNO..
..I BEZOBRAZNO..


..treba čovjek reći..
.."Daj se ti ISUSE , danas malo odmori, ja ću danas raditi svim svojim
..snagama,a ti me samo, nadgledaj"

.a ne samo cendrati i moliti.."Daj mi Bože ovo, daj mi Bože ono"

..zato oni koji se ne mole...pretjeruju u zgrtanju bogatstva...
..ne znaju stati...i ne znaju se okrenuti Bogu..
..ponekad sve do kraja života...
..a često bude prekasno..
,..i ne vide ..,da su se sva njihova zgrtanja ..pretovorila..u prah...
..ili već budu..

..siromah..kojemu se baš ne radi...a stalno je ljubomoran na svog
..bogatog susjeda ..opet nije u pravu..
..jer se i sam treba..trznuti..pospremiti dvorište...urediti kuću..
..pa gledati ..kako koju kunu zaraditi..da bi se živjelo bolje..

..ako je čovjek..skroman..i nema punoo bogatstava,..
..to ne znači da je siromašan...

..onaj tko je ponizan i nema puno zemaljskog blaga..ili nema ništa..
..i ako je taj čovjek sretan zbog toga..
..ON JE NEIZMJERNO BOGAT..a ne siromašan...
..jer njegovo bogatstvo..već sada ulazi u sferu NEBA..
..a to je ljubav i mir ...koje ima u srcu...

...ZATO NE BITI LJUBOMORAN...
..trzni se..MOLI I RADI..
..u budi sretan i ponizan..u skromnosti...

..ako već imaš dosta.. NE ZABORAVI PODIJELITI..
,onima koji su u potrebi..
..ali ne od svog SUVIŠKA...već od GLAVNICE..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 ožu 2008 16:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Tako je brate Naggeru.Sve je istina.
O ovim rijecima treba razmisljati.
Bog te blagoslovio. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ožu 2008 17:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 tra 2007 15:52
Postovi: 961
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
mario22 napisao:
lelaa napisao:
ovo me muci vec dulje vrijeme. Zasto oni koji se mole ''reda radi'' i na misu idu ''svake prijestupne'' imaju toliko srece veselja i svega u zivotu?? A onda s druge strane,neki koji se mole sa srcem ,da im Gospa sa svojim Sinom uudijeli neku milost,tako puno pate,suze im se slijevaju niz lice,a pomoci nigdje...i tako iz dana u dan.
Evo prva ja,prije par mjeseci sam izgubila nesto najvrijednije sta sam imala,zbog sebcnosti,i kada sam to izgubila neumorljivo sam se pocela moliti..okrenila se Gospi,pocela istrazivati,pocela se moliti iz dna duse,iz dna srca,moliti Nju da mi vrati to sta sam imala,da ce ovaj put bit drugacije,da cu Joj svaki dan zahvaljivati na svemu sta imam...ali...pomoci nema...i svaki dan mi se iznova suze slijevaju niz obraze,jer jako patim,sama nemogu....ne bez Gospe... Ta osoba koju sam izgubila je sada postala tako hladna,tako drugacija,ali ima sve sta god pozeli,ima srecu u svakom aspektu,u svakom pogledu u kojem ja patim on ima srece,....a na moje pitanje : ''Hoces veceras na misu da ti donesem xyz?'' on je odgovorio: ''Ma koja misa,ne idem ti ja na to''. To me tako zabolilo,ranije je uvijek isao na misu...a sada,ne prepoznajem ga,ne samo ja,nego nitko...Eh sad,da ne odem na dugo i na siroko...zasto nemogu dobiti tu malu milost za koju molim,razna izlijecenja se dogadjaju,puno veci i gori problemi se rjesavaju...a ja od svog rjesenja ne vidim traga...Jeli o kusnja,da Gospa vidi koliko zaista vjerujem,koliko cu se zaista moliti...ili se ne molim na pravi nacin?? :roll:


Bog te kuša. Poslije oluje ces biti puno jača osoba, obećajem. (jeli ć ili č) :D

pogledaj ovaj super Topic koji je otvorila ivana koja ima 7 godina :D

http://www.tebe-trazim.com/forum/viewtopic.php?t=1925



kaj nije ivana studentica?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 ožu 2008 17:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
hahaha


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 ožu 2008 17:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
anchi sestro legendo. bas si me nasmijala. thanks, masu sam umoran i dobro mi je ovo doslo.

:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 ožu 2008 18:08 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 vel 2008 23:46
Postovi: 40
Lokacija: split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ajoj..puno puno vam hvala..kolko ljepih rjeci..nadan se da ce jednog dana stvarno svanuti sunce..hvala vam.. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ožu 2008 19:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
lelaa napisao:
ovo me muci vec dulje vrijeme. Zasto oni koji se mole ''reda radi'' i na misu idu ''svake prijestupne'' imaju toliko srece veselja i svega u zivotu?? A onda s druge strane,neki koji se mole sa srcem ,da im Gospa sa svojim Sinom uudijeli neku milost,tako puno pate,suze im se slijevaju niz lice,a pomoci nigdje...i tako iz dana u dan.
Evo prva ja,prije par mjeseci sam izgubila nesto najvrijednije sta sam imala,zbog sebcnosti,i kada sam to izgubila neumorljivo sam se pocela moliti..okrenila se Gospi,pocela istrazivati,pocela se moliti iz dna duse,iz dna srca,moliti Nju da mi vrati to sta sam imala,da ce ovaj put bit drugacije,da cu Joj svaki dan zahvaljivati na svemu sta imam...ali...pomoci nema...i svaki dan mi se iznova suze slijevaju niz obraze,jer jako patim,sama nemogu....ne bez Gospe... Ta osoba koju sam izgubila je sada postala tako hladna,tako drugacija,ali ima sve sta god pozeli,ima srecu u svakom aspektu,u svakom pogledu u kojem ja patim on ima srece,....a na moje pitanje : ''Hoces veceras na misu da ti donesem xyz?'' on je odgovorio: ''Ma koja misa,ne idem ti ja na to''. To me tako zabolilo,ranije je uvijek isao na misu...a sada,ne prepoznajem ga,ne samo ja,nego nitko...Eh sad,da ne odem na dugo i na siroko...zasto nemogu dobiti tu malu milost za koju molim,razna izlijecenja se dogadjaju,puno veci i gori problemi se rjesavaju...a ja od svog rjesenja ne vidim traga...Jeli o kusnja,da Gospa vidi koliko zaista vjerujem,koliko cu se zaista moliti...ili se ne molim na pravi nacin?? :roll:


znaš, veliko je pitanje koliko su takove osobe sretne, to ti se samo tako čini...
i kao što Nasmiješen reče.. nitko nikome ne pripada osim Bogu..
Milost se draga dobiva prema Volji Gospodina...a ne kad mi to tražimo kao npr..e, sad mi to treba i moram to dobiti...
prepusti se Gospodinu i budi strpljiva..On zna što ti treba...
Trebala bi malo više govoriti: Isuse, pouzdajem se u Te...pa ako treba i 50 puta na dan...Neka bude Volja Tvoja..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 ožu 2008 19:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Jedina sreća je u Gospodinu Bogu našem...to ti kaže evo jedna žena sa već dosta proživljenog života...
sreća...to ti je relativna stvar...
u čemu je sreća...
nije sreća u dobrom financijskom stanju,
u punom trbuhu,
u dobrom autu,
u velikoj kući,
sreća je u srcu, u duši, u miru,
toga nema bez Krista...
i kao što su meni sto puta rekli..
ne navezuj se na ljude..
nema osobe koja te neće razočarati u životu...
možda se neće ponašati kako tebi odgovara..
pa će ti se činiti da te iznevjerila..
naveži se na Krista..
jer On te nikada, ama baš nikada neće razočarati..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 25 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr