www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 04:09

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 188 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 26 svi 2008 13:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ela moja, svima nam je duša pretrpana...nije čudna želja za tolikim pisanjem.
Govoriti je nešto teže, ako te okolina ne razumije, ostaješ neshvaćen pa je još gore.
Prolazim teško razdoblje u svome životu, trnje...trnje i samo trnje...pokušavam biti jaka,
hrabro podnositi sve, utječem se Gospodinu, no moja molitva postaje toliko teška.
Vidim puno zla oko sebe, u obitelji, u radnom okruženju, ne televiziji ( koju bih najrađe zapečatila da nije muža), osjećam veliku bespomoćnost što se ništa ne mijenja.
Trpim, nosim svoj križ, čekam Gospodinovu volju da obasja ove moje crne dane.

Isuse, znam da me voliš, i da me želiš izgraditi kroz trpljenje, također znam da ne daješ teret koji čovjek ne bi mogao nositi. Pomozi mi, da lakše mogu nositi svoj teret, umorna sam, želim se na tebe osloniti i odmoriti. Pokaži mi bar tračak svjetla u ovome svijetu, daj mi snage za životom. Daruj mi prijeko potreban mir. Hvala Ti.

Isuse moj ljubim Te, trebam Te, volim Te.
smajlic22


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 svi 2008 07:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Dragi Isuse, daj da naša draga IVT danas bude okupana Tvojom milošći i Tvojom svjetlošću... I svetošću...
Pokaži joj u ljudima i pojavama oko nje svoju slavu i svoju radost... Zagrli je svojim najvećim zagrljajem i odmori njene umorne snage!
Oče, ne dopusti da malakše tvoje dragocjeno stvorenje i da u ovoj dolini suza ipak ponajviše vidi radost i Ljubav zbog toga jer Ti si taj koji ćeš baš sve okrenuti na dobro ostanemo li vjerni!! Hvala Ti!!


A mene, dragi Oče...

..Kud god hoćeš - vodi me... Bliže, o Bože moj, naručju Tvom......


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 svi 2008 08:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Što da ti kažem kada sve znaš jer srce moje čitaš kao otvorenu knjigu.
Dugo sam te molila za riječi da ti mogu iskazati ono što osjećam, no Ti si me naučio da molitva nisu riječi nego šutnje.
Ti me učiš da slušam što ti od mene želiš, učiš me da se čistim, da perem svoje srce, duh, dušu i tijelo, da spoznam svoju malenost i veličinu slave Tvoje.
Ti si onaj koji me ljubi i u svakoj mojoj nesavršenosti.
Koji kaže:"S tobom sam, milo moje", koji mi tepa i onaj koji me prekori kada odbecim milost koja mi je nezasluženo dana.
Najdivnije od sveg jeste da ti ne očekuješ nikakve svjetovne rezultate od mene, za tebe nikad nisam neuspješna, za tebe sam uvijek tvoje čedo koje ljubiš i koje učiš samo jednoj stvari - da ljubi.
Hvala ti za tvoju ljubav mili moj Oče, hvala ti za blagost, milost i milosrđe.
Voli te tvoja Zozy.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 svi 2008 07:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Dragi moj Isuse !
Sve Ti je poznato,ali sada je dosao trenutak da naslonim svoju glavu na Tvoje rame i da isplacem sve patnje i boli proslih dana na Tvome ramenu,da sve ode u nepovrat ,jer znam da me ljubis moj Boze.Uzmi me u svoje krilo Isuse i cvrsto me zagrli kao malo dijete, jer sada si mi najpotrebniji,sada moj Isuse.Puno se je toga dogodilo ovih dana,kusnje su velike i sve Ti predajem moj Isuse,bas sve,svoju djecu,snahu,muza i bliznju rodbinu koja mi nanosi tolike boli...Vjerovala sam da sam jaka i da mogu sve podnositi,da mi nitko nista nemoze jer Ti si Isuse uz mene i Ti svodis sve na dobro,ali ipak padam i klonem pod teretom svoga kriza...Molim Te Isuse daj mi snage da se podignem i da hrabro sa ponosom krenem dalje...Sve uvrede oprastam svima koji su me povrjedili i Ti im oprosti Isuse,ali te molim za mir u dusi i za snagu koja ponestaje...Da Isuse,snagu mi daj da nosim svoj kriz i da ne padam pod njegovim teretom...Rijeke suza neka odnesu sve nevaljalo iz mog zivota,neka ociste sve moje grijehe i slabosti,sva moja razocaranja i patnje...Znam Isuse da me volis,da mi pomazes i da si uvijek uz mene...Oprosti mi kad klonem i padam...oprosti mi jer Ti znas da i ja Tebe volim...Zagrli i one koji me nevole,koji mi nanose bol i tugu,zagrli ih Isuse i sve im oprosti jer samo Tebi je sve poznato...Zagrli i stisni me jace,da mogu i dalje hrabro nositi teret svoga kriza i da se ispuni Tvoj plan koji si namjenio za mene...Hvala Ti moj Isuse...U Tvoje svete ruke predajem svoj Duh,Dusu i tjelo...Vodi me putem poniznosti i prastanja...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 srp 2008 20:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 lis 2007 19:06
Postovi: 667
Lokacija: ...more,more....
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
odavno nisam po monologu...
a možda sam i tribala a možda baš i nisam ..samo On zna...
a puno je toga bilo ..sve nešto na brzinu kod mene zadnjih dana ,a nije baš da nisam neki ziheraš...
malo gori malo doli..pa jovo nanovo..
shvatila sam ,uvijek iznova koliko volim ovaj život Bogom dan ...Pa ga valjda i zato volim...živim i ljepo mi je ,u obitelji ,okolo naokolo...sve u svemu radost....
samo interesantno je kako jedna današnjica,ta kolotečina ljetnog tempa može zakovitlati cijeli plan i prostor ...
uvijek ovo ljeto i taj brzi radni tempo pomuti mozak ,razbije redosljed ,zavede,iscrpi......
i baš me malopreije pita kolega ... MA OTKUD CRPIŠ SNAGU...
ja velim MA BRATE OD BOGA ...
stvarno od tog silnog tempa niti neshvatim koliko me Bog u tim svim trenucima drži ..a upravo u svoj toj trci i ne nalazim vremena dovoljno da Mu se posvetim koliko bi htjela.
bližu se četrdesete,makar me već počinju zaokruživati
:wink: ,a ja se osijećam sve jače i mlađe...
i ko mi daje snagu,
...GOSPODIN..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 srp 2008 22:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Danas na Misi, opet smo se susreli,
,gledala sam i pratila svaki detalj,
, slušala svaku Tvoju riječ koju si mi izrekao,
,zanimljivo, pa si me opet na blago podsjetio,
..a na ispovijedi sam o talentima zakopanim pričala...
,jako blizu onome što si mi imao za reći...
,,već dugo pratim Tebe, pratim sebe,
..gledam i uočavam one sitne greške,
što ih bez Tebe ne bi ni primjetila...
..i opet mi danas svećenik, opravdava...
..propuste moje :roll: ...jer nemam klasičnih
,zasad grijeha....a imam ovih dubljih i
..nekima neshvatljivih...
...cijelo more....... :roll:
Isuse, Ti me Jedini razumiješ,
daj svećenicima strpljenja i razumjevanja
za moje grijehe, jer ne mogu reći ono
što oni stalno slušaju...
...vidim, osijećam da me Ti gledaš kao i svakog...
drugog, jer kod Tebe smo svi jednaki...
Hvala Ti Isuse, jer ispunjašp mi srce Mirom, Ljubavlju,
još te samo za potpuniju sabranost i zdravlje molim,
to je za mene, a za druge....ček da složim popis :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 srp 2008 23:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Baš kao što Fighty napisa...
uvijek padam na sitnim "grijesima", čvrsto obećam i odlučim: od sada okrećem novi list u svome životu, a tek što sam to i pomislila, grijeh je zaskočio podmuklo, mrseći mi planove.
O moj Isuse, hvala Ti što me iznova i iznova prihvaćaš ovako prljavu i grešnu, te meni grešnici svojom beskrajnom strpljivošću i ljubavlju daješ novu nadu i novu priliku. Koliko sam te puta iznevjerila, pitam se samo kakva je to "božanska" ljubav koja me može ljubiti bezuvjetno i opraštati kad god to zaištem?
Samo Tvoja ljubav može učiniti da sve procvijeta...
stihovi su koji mi odzvanjaju u mislima.
Učini Isuse da moje srce bude poput Tvoga, da mogu iskreno ljubiti one koji mene ne ljube. Jer takova ljubav jest istinski dar, milost darovana.
Nit silom, niti snagom...već silom duha riječ Jahvina je...
Vjerujem da takva ljubav ruši najveće bedeme mržnje, da spaja najljuće neprijatelje, samo takva ljubav može promijeniti ljude, samo takva ljubav može spasiti ovaj svijet.
Moja duša, za Tebe je knjiga otvorena...ispisana... ti poznaješ najdublje i najskrivenije kutke moga srca, poznaješ sve boli, sve rane...
dotakni ovu slugu svoju koja to ničim nije zaslužila, dotakni je jer te svim srcem svojim moli da ju ozdraviš...
da te samo dotaknem i dodirnem ti haljine, moje srce bilo bi cijelo, sve rane bi nestale.
Preljubljeni Isuse, daj mi mudrost poput Salamonove, kako bih znala u svakome trenutku ispravno rasuđivati i svoje biserje ne bacati pred svinje, nego zboriti samo u trenutku kada će to biti na Tvoju slavu.

Umorna sam više i iznemogla...uzmi moj teret i bol i odmori me u sebi Isuse.

IVT smajlic22


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 srp 2008 06:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
svaki dan s Tobom Isuse je dar..daj mi da se nikada više od Tebe ne odijelim
pitam se kako sam mogla uopće živjeti prije...
kako sam mogla bez tvoje ljubavi
veliko milosrđe iskaza Gospodine prema meni grješnici
Hvala Ti i slava uvijeke.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 srp 2008 10:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Mislim na svoj umor..Tjelesni umor... I silno se radujem godišnjem odmoru koji će ponajviše biti u znaku duhovne obnove..hvala Bogu!

Vjerovali ili ne - čak mi se i ne ide na more...Prije sam jedva čekala (drago mi je i sad), ali - sad se najviše veselim Međugorju..Najviše se veselim danima bez posla i pritiska koje ću provesti u molitvi, u pojačanom druženju s Nebom i svojim dragim prijateljima s Tebe tražim...

Tome se veselim čak više nego svojim starim prijateljima koje ću posjetiti u Splitu (uh, ako ovo čita moja prijateljica Silvija - gotova sam!!! :roll: :roll: :roll: - njoj sam uskoro vjenčana kuma i već joj godinu dana obećajem svoj dolazak)..Nekako je i moje tijelo, i duh i duša gladno Boga... Ono što najviše osjećam je glad za Bogom i tjelesni umor...
Sve drugo kao da može čekati i makar se neki već i malo ljute na mene zbgo "zanemarivanja"..ne mogu si pomoći... Znam da oni mogu bez mene i da nisu u nekim problemima...A ja bez Boga ne mogu..I u problemima sam, he he he he he :wink: ..Šalim se..Nemam problema...Jedini mi je problem umor... A i to će uskoro nestati... :D :D

Razmišljam o tome kako zapravo nikad nisam bila sretnija.
I ponovit ću i po deseti put - izvana uopće tako ne izgleda i moja se obitelj čudom čudi kako mogu govoriti da sam tako sretna...Ali ja sam tako sretna...
... Najljepše je što sam sad i u tuzi mirna...Jer dobro znam da već sljedeće sekunde Bog sve može promijeniti, da već sutra moje srce može biti preplavljeno neopisivom srećom... Divno je znati da si svu brigu o sebi prepustio najboljem Ocu koji ti želi samo najbolje..Samo najbolje za svoju dječicu..Za svoje miljenike..
.I kako da onda budem tužna..Kad znam da On sve radi za moje Dobro...Na meni je samo slijediti Ga... :grlim te: :grlim te: :grlim te:

Zahvalna sam za svaku minutu koju sam proživjela i koju ću proživjeti jer tek od novijeg vremena sam svjesna koliko je milosti u mom životu. I prije sam bila sretno stvorenje koje je sve gledalo kroz ružičaste naočale (kad nisam bila u vjeri nešto posebno), ali otkad sam prionula bliže uz Isusa - ja ne mogu, a da barem stotinu puta na dan ne pomislim: Bože moj, hvala Ti!!! Hvala Ti na ovom životu, hvala Ti na svim ljudima, hvala Ti na svakom događaju..Sve me to vodilo Tebi...

Kako ide ona čudesna pjesma..."Neka Ti život moj, o Bože, bude HVALA (ili pjesma?? :wink: ) koja nema kraja...."

HVALA TI!!!!! :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 srp 2008 21:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 stu 2007 19:03
Postovi: 122
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:twisted: :twisted: :twisted:
...
...zašto???
Zašto me Gospodine toliko ljubiš???
Zašto si toliko strpljiv sa mnom???
Zašto mi daruješ ove divne trenutke-kad ih nisam ničim zaslužio???
...zašto Gospodine???
...
...
Uvjeren sam da ste vi draga braćo i sestre najzaslužniji za to..
Vi i vaša molitva...
...
Hvala vam prijatelji za svaku molitvu izrečenu za mene...
..Hvala vam...
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 188 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr