www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 17:36

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 05 ožu 2008 12:02 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 26 sij 2008 13:18
Postovi: 5
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Često sam u nedoumici dali je Bogu draže da budem human i pošten ili veliki katolik prepun molitve , karizmatskih susreta itd ???'
Bez ljutnje ali dosta nas odlazi u crkvu i na susrete i čim izađe van postaje ono šta ustvari je . Žalosno ali takvi smo mi ljudi. Nesavršenost nam je največa vrlina !!!
Radim posao sa novcem i često kada naplačujem starijim ljudima napravim nešto zbog čeag bi mogao dobiti otkaz na poslu. Ali to me ispuni i ja sam sretan taj dan. Jer sam sačuvao nešto novca staroj bakici ili didi...
I nijedna molitva ili susret me nije ispunio kao činjene dobrih dijela !!!
Molim vas da se niko ne ljuti zbog ovoga. Ako sam nekoga i uvrijedo nisam htio.( MISLIM NA MOLITVU I SUSRETE )
Ja sam mali griješni čovijek koji želi svoju podčinjenost Bogu prikazati na taj način. Nisam se našao u riječima,meditacijama itd Dijela su mi važnija !!!
Molim vas za vaše cijenjeno mišljenje ?! :cry:
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 ožu 2008 12:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Ps 28,4 Daj im po djelima njihovim i po zloći njihovih nedjela! Po djelu ruku njihovih plati im, uzvrati im po njihovoj zasluzi!
Ps 62,13 “U Boga je snaga! U tebe je, Gospode, dobrota! Ti uzvraćaš svakom po djelima.”
Job 34,11 te on čovjeku plaća po djelima, daje svakom po njegovu vladanju.
Sir 16,12 Kao što mu je milosrđe veliko, tako mu je velika i strogost; on ljudima sudi po djelima njihovim.
Jr 25,14 “I oni će služiti mnogim narodima i velikim kraljevima i platit ću im po njihovim činima i po djelima ruku njihovih.”
Ez 24,14 Ja, Jahve, rekoh! I riječ ću ispuniti; neću popustiti: I neću se smilovati niti ću se pokajati! Sudit ću te po putovima tvojim i po djelima tvojim! - riječ je Jahve Gospoda.”
Mt 16,27 Doći će, doista, Sin Čovječji u slavi Oca svoga s anđelima svojim i tada će naplatiti svakomu po djelima njegovim."
Rim 2,6 koji će uzvratiti svakom po djelima:
Rim 3,20 Zato se po djelima Zakona nitko neće opravdati pred njim. Uistinu, po Zakonu - samo spoznaja grijeha!
Rim 4,2 Doista, ako je Abraham po djelima opravdan, ima se čime dičiti - ali ne pred Bogom.
2 Kor 11,15 Ništa osobito dakle ako se i službenici njegovi prerušuju u službenike pravednosti. Svršetak će im biti po djelima njihovim.
Otk 2,23 i djecu ću joj smrću pobiti. I znat će sve crkve: Ja sam Onaj koji istražuje bubrege i srca - i dat ću vam svakomu po djelima.
Otk 18,6 Vratite joj milo za drago, naplatite joj dvostruko po djelima! U čašu u koju je ona natakala natočite dvostruko!
Otk 20,12 I vidjeh mrtve, velike i male: stoje pred prijestoljem, a knjige se otvoriše. I otvori se jedna druga knjiga, knjiga života. I mrtvi bijahu suđeni po onome što stoji napisano u knjigama, po djelima svojim.
Otk 20,13 More predade svoje mrtvace, a Smrt i Podzemlje svoje: i svaki bi suđen po djelima svojim.

O molitvi:
Mt 5,44 A ja vam kažem: Ljubite neprijatelje, molite za one koji vas progone
Mt 6,5 "Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskršćima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
Mt 6,7 "Kad molite, ne blebećite kao pogani. Misle da će s mnoštva riječi biti uslišani.
Mt 6,9 Vi, dakle, ovako molite: `Oče naš, koji jesi na nebesima! Sveti se ime tvoje!
Mt 9,38 Molite dakle gospodara žetve da pošalje radnike u žetvu svoju."
Mt 24,20 "I molite da bijeg vaš ne bude zimi ili subotom
Mt 26,41 Bdijte i molite da ne padnete u napast! Duh je, istina, voljan, no tijelo je slabo."
Mk 14,38 Bdijte i molite da ne padnete u napast. Duh je, istina, voljan, no tijelo je slabo."
Lk 6,28 blagoslivljajte one koji vas proklinju, molite za one koji vas zlostavljaju."
Lk 10,2 Govorio im je: "Žetva je velika, ali radnika malo. Molite dakle gospodara žetve da radnike pošalje u žetvu svoju.
Lk 11,2 On im reče: "Kad molite, govorite: `Oče! Sveti se ime tvoje! Dođi kraljevstvo tvoje!
Lk 21,36 "Stoga budni budite i u svako doba molite da uzmognete umaći svemu tomu što se ima zbiti i stati pred Sina Čovječjega."
Lk 22,40 Kada dođe onamo, reče im: "Molite da ne padnete u napast!"
Lk 22,46 pa im reče: "Što spavate? Ustanite! Molite da ne padnete u napast!"
Ef 6,18 Svakovrsnom se molitvom i prošnjom u svakoj prigodi u Duhu molite. Poradi toga i bdijte sa svom ustrajnošću i molitvom za sve svete,
1 Sol 5,17 Bez prestanka se molite!
Jak 5,16 Ispovijedajte dakle jedni drugima grijehe i molite jedni za druge da ozdravite! Mnogo može žarka molitva pravednikova.

Evo dragi anđele Gabrijelu, ovako govori Gospodin u Bibliji, no ja sam mišljenja da kada nekoga voliš (kao što bi pravi vjernik trebao ljubiti Boga nada sve)onda želiš s njim provoditi što je moguće više vremena, želiš mu se povjeriti, tražiti pomoć, želiš njegovu blizinu i u tugama i u radostima, želiš čuti Njegovo mišljenje, želiš mu se pojadati, želiš mu se zahvaliti, želiš pjevati s njim, smijati se s Njim, i što netko na ovom forumu napisa....biti toliko intiman s njim da mu "poželiš napraviti frizuru"..., dakle molitva je razgovor s Bogom kojeg ljubimo nada sve i neizostvan je dio vjerničkog života jer ako želimo biti blizu Boga ne možemo samo šutjeti i nikad niti jednu riječ progovoriti s Njim i čuti što nam On želi reći - jer molitva je dijalog.

Po mom mišljenju djela su jako važna, jer zar zaslužujemo Kraljevstvo božije ako Boga samo jezikom slavimo, a srca nam ostaju u tami i bez ljubavi za brata i bližnjega, no svakako molitva Bogu je također bitna.

Molitvu i djela nekako nemogu razdvojiti jer i jedno i drugo je bitno i neodvojivo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 ožu 2008 12:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hej angele...

u potpunosti te razumijem što se tiće dobrih dijela....

npr.
ja sam radila kao hostesa degustacije mesnih narezaka, kobasica (necu reklamirati proizvođeće) i sad....

u Zg je mnogo siromašnih umirovljenika, koji ni za režije nemaju a kamoli za luksuznu salamu....

i naravno, zapakirala bih kojih 10 -20- 30 deka ispod pulta za doma...

znam da nije uredu prema šefu ali ovo je između mene i Boga, zar On ne djeluje preko nas i naših ruku...?!?

ima takvih situacija koliko hočeš... i nikad nisam sretnija nego kad imam priliku pomoći :P

ali susreti karizmatski mmm.... seminari... pjevanje Gospodinu ZBOG kojeg i u ime Kojeg sve što radim i radim- je samo onaj "šlag na torti"
sreca i radost velikka..samo ćekam kad će opet nešto :wink:

Zašto misliš da jedno sa drugim neide?

Sve ide zajedno , svega i jednog i drugog... :P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 ožu 2008 14:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 tra 2007 23:28
Postovi: 337
Lokacija: na putu Kući..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
angel razumijem tvoje pitanje..i prava je istina da-stojeci u crkvi ne postajemo krscani,isto kao sto stojeci u garazi ne postajemo auto! :lol:

..ali bas ovo sto ti je i zozy napisala..kada nekoga volimo imamo zeljus njim sto vise vremena provoditi..tako da molitvom (al molitvom srcem) ujedno postajemo i humani..jedno bet drugoga ne ide..jer kako da netko bude human i "dobar covjek"..voli i pomaze svima oko sebe al ne i Boga koji ga je stvorio..jer prva zapovijed ljubavi glasi:
1. ljubi Boga svoga svim srcem svojim...
2.(pa onda)..ljubi bliznjega svoga kao sebe samoga


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 ožu 2008 15:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2006 20:51
Postovi: 166
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
da, slažem se, jedno bez drugoga baš i ne ide...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 ožu 2008 09:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 sij 2008 13:33
Postovi: 154
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slažem se jedno bez drugog ne ide. Molitva mijenja čovjeka, ako je iskrena, ako zaista slavimo Gospodina, na karizmatskom susretu ili gdje drugdje, onda je i Gospodin s nama i naprosto ćemo mu biti, ili bar težiti, da mu budemo sličniji. To će rezultirati iljubavlju prema bližnjem, neminovno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 ožu 2008 17:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Mogu reci da su bas duhovne obnove i karizmatski susreti nesto velicanstveno,gdje mnogi dodu do obracenja,a kad si obracenik,onda postajes bolje Bozji,i rade dijelis sa siromasnima.Bas ti karizmatski susreti cine velika Bozja djela.Ljudi pronalaze izlaz iz poteskoca,pocinju svjesnije moliti,uce se nosioti sa patnjama,uce oprastati sto prije nisu mogli i tako dalje.Ja se osobno radujem svakom karizmatskom susretu,jer tada sam jos vise ispunjena mirom i duhom svetim.Isto sam sretna kada mogu nekome pomoci,a isto tako kada zajedno molimo jedni za druge koji imaju te potrebe.Covjek je najsretniji kada ima mir u dusi i kada moze svakome prici,svakoga zagrliti,svakome oprostiti i svakome potrebitome prema mogucnosti pomoci.B.B.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 ožu 2008 17:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 stu 2007 21:16
Postovi: 145
Lokacija: gračac
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da molitva i dobra djela - najbolje zajedno-kao majka Tereza-prmjer za sve kršćane vjernike


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 ožu 2008 18:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
dragana35 napisao:
Da molitva i dobra djela - najbolje zajedno-kao majka Tereza-prmjer za sve kršćane vjernike



..da ...MOLITVA I DJELA..I VELIKA VJERA..

..tko bi danas dotaknuo gubavca ? rukama svojim..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 ožu 2008 18:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2006 20:51
Postovi: 166
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
znam neke koji bi ih dotaknuli, ali poljubili... takvi se već teško nađu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr