www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 13:10

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 06 ožu 2008 18:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
lucija napisao:
znam neke koji bi ih dotaknuli, ali poljubili... takvi se već teško nađu.




..plavo nebo iznad nas..
..tamijanom kađeno za naš spas..
..sivi oblaci oko nas...
..a zemaljski kal..
..ispod nas..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 ožu 2008 19:28 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 26 sij 2008 13:18
Postovi: 5
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Upravu ste da jedno sa drugim super klapaju !!! Ali ipak mislim da nam je svima lakše otići na susrete i sl. Negoli odvojiti vrijeme za neku staru bakicu ili dedicu te im pružiti ruku dobrote ,materijalnog i slično...
Kada smo na susretima "najviše pomažemo sebi" naravno uasmjerenima molitvama i drugima ali ipak najviše sebi.
No siromašni,usamljeni ,bolesni... trebaju opipljive darove . Naša molitva i brda riječi njih neče nahraniti ili otjerati staračku samoču .
Mislim da je njima jadnima potrebna ljudska toplina i dobrota a onda "šlag na tortu" i Božja veličina i snaga !!!
A mi svi prvo baš suprotno radimo ili se koristima večinom samo jednim oruđem Božje providnosti!
Ja sam isto takav da nemislita da sam ja nekakv "svetac" griješnik sam veliki. Ali se stalno "patim i mučim " kako da postanem onaj mali,dobri,pošteni,osijećajni Božji čovijek ?????!!!!! :cry:


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 ožu 2008 19:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
angelGABRIEL napisao:
Upravu ste da jedno sa drugim super klapaju !!! Ali ipak mislim da nam je svima lakše otići na susrete i sl. Negoli odvojiti vrijeme za neku staru bakicu ili dedicu te im pružiti ruku dobrote ,materijalnog i slično...
Kada smo na susretima "najviše pomažemo sebi" naravno uasmjerenima molitvama i drugima ali ipak najviše sebi.
No siromašni,usamljeni ,bolesni... trebaju opipljive darove . Naša molitva i brda riječi njih neče nahraniti ili otjerati staračku samoču .
Mislim da je njima jadnima potrebna ljudska toplina i dobrota a onda "šlag na tortu" i Božja veličina i snaga !!!
A mi svi prvo baš suprotno radimo ili se koristima večinom samo jednim oruđem Božje providnosti!
Ja sam isto takav da nemislita da sam ja nekakv "svetac" griješnik sam veliki. Ali se stalno "patim i mučim " kako da postanem onaj mali,dobri,pošteni,osijećajni Božji čovijek ?????!!!!! :cry:

.lijepo je da si se javio sa ovom , divnom i oštroumno opaskom...

..no stvari su složene...i često ..su ljudi nesposobni pomagati..
.drugima...
..zato ide ..prvo na seminare...i takva slična događanja..
..da bi sebe prvo stabilizirali...
..tek onda mogu..pomoći drugima..

..a ako se mučiš kako da postaneš bolji..to ti nije teško...
..sve znaš..samo kreni..
..ispočetka će te biti sram..
..ali ići će..

..npr..vidiš bakicu skromnu obučenu na cesti..
..dođe do nje ..i reci joj..Bako , nemojte se ljutiti , ali ja bih vama
...dao recimo 100 kn, ili koliko već ..možeš..
..da je to tvoj dug...koji si obećao ..darivati.."
..tako da se i ona ne posrami ..uzeti,

.i tako..već će ti dolaziti i ljudi ..
..i događaji ..gdje ćeš moći postati bolji čovjek..

..mir s tobom...

..javi ..se ..
..kad učiniš prvi korak..
..lijepše je davati nego primati..



Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 ožu 2008 19:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ja mislim da covjek mora prvo sebe dovesti u red da bi potom mogao drugima pomagati.Moras se prvo duhovno procistiti,napuniti se Bozje milosti pa da drugima svjedocis Isusa.Ako nisi u vjeri kako ces dati pouku drugima ? Ako ne volis sam sebe,kako ces voljeti bliznjega ? Duhovne obnove jesu zaista da se prvo sam pronades tko si,pa onda lakse komuniciras i pomazes druge. Ljudi su razliciti , nekima treba dugi put do obracenja,neki su vec od malena u vjeri,a neki i nezele znati o vjeri,o Bogu,ali Bog nas sve poznaje i On sve zna.Bilo bi lijepo da smo svi super i bez mana ,ali na srecu borimo se sa nasim padovima i nosimo se sa svojim slabostima.Bude dana da smo sretni i veseli i spremni svima pomoci,pa onda dodu dani da se borimo sami sa sobom.Bitno je da zelimo biti Bozja djeca i da se poslje svakog pada hrabro dizemo i idemo ponosno dalje u molitvi i vjeri u nasega Isusa Krista.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 ožu 2008 23:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Znam puno ljudi koji nemaju nikakve veza sa kršćanstvom ili bilo kojom drugom religijom a pomažu puno i kad su god u prilici.
Mislim isto tako da je pomaganje bližnjem nešto što vidimo u svom domu i što od kuće ponesemo....pr. dok smo bili mali mama bi nas svake nedjelje vodila na sv. misu, ispred Katedrale bi uvijek bio jedan stari dida koji je samo sjedio i čekao i mama bi uvijek nama dala nešto novaca da mu damo......kad smo narasli i postali svoji ljudi svi mi (nas četvero djece) imamo neki poseban osjećaj za one u nevolji, potrebite...
Mogu samo reći da nam je vjera pomogla utoliko što smo rastući u vjeri postali još osjetljiviji na potrebite, ali to je bilo tu i kad nisam bila tako blizu Njemu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 ožu 2008 21:56 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 26 sij 2008 13:18
Postovi: 5
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:grlim te:
Ok predajem se !!!
Upravu ste skroz uvijerili ste me da ja nisam upravu !!!
Ali ja ču ipak kroz život prolaziti kao mali dobri čovijek sa puno ljudkositi i malo molitve !!!
Mislim da su Bogu ipak draža dijela nego besede ?! :wink: Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 ožu 2008 22:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2006 20:51
Postovi: 166
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
a zašto ne s puno ljudskosti i puno molitve? pa nije da jedno drugo pobija, šta ne?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 ožu 2008 15:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
angelGABRIEL napisao:
:grlim te:
Ok predajem se !!!
Upravu ste skroz uvijerili ste me da ja nisam upravu !!!
Ali ja ču ipak kroz život prolaziti kao mali dobri čovijek sa puno ljudkositi i malo molitve !!!
Mislim da su Bogu ipak draža dijela nego besede ?! :wink:


Ma je to stoji, no ni Ronaldinho ne moze bez treninga, to smo mogli vidit zadnje vrime... ;)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ožu 2008 09:41 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 26 sij 2008 13:18
Postovi: 5
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:oops: Izgleda da sam stvarno u krivu skroz!!!
Eto onda vas molim da se molite za mene i da se ja predam više molitvi i druženju sa Bogom!!!!!!!! :oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 ožu 2008 11:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 sij 2008 13:33
Postovi: 154
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
angel GABRIEL, baš si simpatičan. Onaj tko je sposoban za sebe reći da je u krivu, sposoban je činiti velike stvari. :)

Želim ti puno lijepih trenutaka u molitvi i još većih dobrih djela. BTB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr