www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 07:06

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 22 tra 2006 01:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Zar vracanje na staro ne bi znacilo vracanje na ono prije obracenja, prije spoznaje i prihvacanja Isusa kao staze do Oca. Da, mislim da bi vracanje na staro bilo odricanje Boga kojeg smo svjesni. Isto tako mislim da se nedostatak milosti Bozje prema tebi Ina ni iz daleka ne dogadja, jer tko bi tako lijepo govorio o Isusu kao ti ako nije pod miloscu. Doista, onaj tko je u milosti Bozjoj samo vise moze slaviti Boga i zato ipak budi sigurna da je Bog milostiv prema tebi, i vise nemoj biti nesigurna u to, kako to vec pises. Osobno mislim da je milost Bozja sto se uopce ujutro probudimo...
Dal je tko to prozivio, kad te baca ko valove o hridi, pa sve smiri...? Mislim da to prozivljavamo svaki dan, s jacim ili slabijim valovima. Jel to slabljenje i jacanje vjere, koju manifestiramo kao manja i veca Bozja milost... Nije ni bitno, bitno je da imamo mjerilo u Isusu i da uvijek iznova kad klonemo mozemo kao kompasom izracunati koji je put kriv a koji prav.
Meni je osobno u trenucima slabosti dovoljno procitati neki dio iz Biblije da me 'vrati' i opet ocvrsnem u vjeri. Tada se osjecam dovoljno jak i za predat ovo tijelo, a kamoli podnosti neke vece ili manje terete u zivotu.
Tako bi volio i tebi Ina, jer otvoreno vec nekoliko puta pises kako te baca o hridi... Zamislio sam onda kako ti je stvarno..., puno teze nego to ovdje pises. Ne znam kako ces ovo shvatiti, al meni uvjerenja, odnosno Bog u kakvog ja vjerujem ne dopustaju da npr. kod osoba kao sto si ti olako shvatim te kusnje koje svuda mogu dovest. Evo, i znanstvenici su dokazali kako rana za 60 posto brze zacijeli ako te netko voli. Porucio nam je Bog po Jeremiji da je Njegov plan za nasu buducnost ispunjem nadom jer nas ljubi ljubavlju vjecnom. Po Pavlu nam govori da nam je dao sve sto je ljubio da pridobije nasu ljubav.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 tra 2006 11:27 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
andjelina1 napisao:
često mi se to vrti po glavi..kao lotova žean koja je pretvorena u stup soli jer se okrenula za sobom...

nisam baš sigurna da mi je potpuno poznao značenje toga....

ako pogledam s jedne strane Isus je pao tri puta....
a s druge strane često piše da se vraćanje na staro kažnjava gubljenjem svih milosti....

što bi točno značilo vraćanje na staro???

pad ili bi to ipak bilo odricanje od Boga kojeg smo spoznali u punini....???


jer pala jesam...ali se nikako nisam odrekla Boga i zbog Njega i zahvalnosti prema Njemu ustrajala da se dignem....

da li sambila u milosti..jesam..
da li sam sad...nisam sigurna

baca me ko valove od hridi....pa se smiri sve....
velik dio milosnih osjećaja se vratio...
no toniej ni blizu onome što sam imala...

može neka pomoć, da mi netko možda to pojasni..dali je tko to proživio????

Ja sam to proživio. Bog mi se objavljivao toliko očito, i davao mi milosti, da se nije ni moglo posumnjati u njegovo postojanje.
Dao mi je dovoljno razloga da vjerujem u Njega. Dođu teška vremena. Dođu padovi. Ali uvijek se sjetim što mi je učinio prije. I znam da to može učiniti svakog trenutka. Zato katkada puno radim da to zaslužim. Nastojim biti sve bolji i bolji. Čovjek se najvilše izgrađiva i mijenja kroz patnju. Kažu da je patnja dar.
Sada traži da odrastem. On se brine za nas poput malog djeteta. Prvo nas hrani majčinim mlijekom, brine se za nas i pazi na nas. Ali želi da odrastemo. Da počnemo jesti kruču hranu. Da se hranimo vjerom. To je normalan put koji svatko prolazi.
Bog je uvijek tu. Ali katkad se skriva. Traži našu vjeru.
Dobro je rekao Pierre, a i to su Božje riječi: Pravednik će od vjere živjeti!
Još je Pierre dobro rekao: Bog se želi igrati skrivača i da ga tražimo. Pa evo, to je rezultiralo da se i ova stranica tako zove. U tome se krije glavni razlog ovog naziva.

O Bože, ti si Bog moj:
gorljivo tebe tražim;
tebe žeđa duša moja, tebe želi tijelo moje,
kao zemlja suha, žedna, bezvodna.
U svetištu sam tebe motrio
gledajuć ti moć i slavu.
Ljubav je tvoja bolja od života,moje će te usne slavit.
Tako ću te slavit za života,
u tvoje ću ime ruke dizati.
Duša će mi biti kao sala i mrsa sita,
hvalit ću te kliktavim ustima.
Na postelji se tebe spominjem,
u bdjenjima noćnim mislim na tebe.
Ti postade meni pomoć,
kličem u sjeni krila tvojih.
Duša se moja k tebi privija,
desnica me tvoja drži.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 tra 2006 11:54 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
starsmoker napisao:
Doista, onaj tko je u milosti Bozjoj samo vise moze slaviti Boga i zato ipak budi sigurna da je Bog milostiv prema tebi, i vise nemoj biti nesigurna u to, kako to vec pises.



hvala ti na takvim riječima....
ne znam da li si osjetio to kad i kako drugi stoje s tim...no kad ti se uvuče crv sumnje, ne znaš mjesto gdje je ...a samo osjećaš da te muči...
pa onda malo-malo udara misao kako Ga nisam dostojna..
ali ne u onom pozitivnom smislu shvaćanja svoje malenkosti...nego u smislu u kojem osjetim odbacivanje....

Bogu hvala na svima vama koji ne proživljavate takve trenutke...
da...star...
ne pišem ni desetinu toga kako mi je, jer bez obzira na sve probleme meni je duša radosna....a to je ono što je važno...
ostalo ću podnijeti nekako...
vjerujem da On zna zašto je sve to...
i sigurna sam da je to za moje dobro...

čuj...kad ti je jako u životu važno da drugima preneseš ono što si spoznao/la, kad je jako važna svaka duša, i slični odgađaji...tj kad se baš trudiš oko tog "zadatka"...onda su napadaji vrlo veliki...
s druge strane možda su to samo moje kušnje...
s treće....možda samo držanje na "hold" zbog nekih grijeha i propusta...
a s četvrte...možda sve zajedno....

nema veze šta je da je...samo neka me Bog ne napušta i sve će biti u redu...samo neka sam u svakom trenu svjesna da je On uz mene, i podnjet ću


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 tra 2006 15:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
I osjetio i osjecam crva sumnje svaki dan, al osjecam i da je moja volja za Bozjim jaca od toga, pa od tud i snaga koja pobijedi crva. Ina, pise nam puno o crvu sumnje u Bibliji, a sama si vec napisala kako se od sumnje lako rodi osjecaj da Ga nisi dostojna. Tko tako zeli, da se osjecamo da Ga nismo dostojni i da osjetimo odbacivanje? Ako vec znamo tko tako zeli lakse bi nam trebalo moci reci tom istom: a, ne, ne bih hvala, istina prije jesam, al vise ne bih...
Osobno ne bih povjerovao covjeku koji kaze da ne prozivljava takve trenutke. Al bih mu povjerovao da kaze da se uspjesno s tim bori pomocu Biblije, jer Biblija je zato i pisana. Kako je nemjerljivo mudrije citati Bibliju od ovoga sto ja pisem, pogledaj sto nam apostol Jakov porucuje u svojoj kratkoj poslanici, odmah pocinjuci o koristima kusnje (o Jakovu se cesto moze procitati kako je napisao djelo u kojem se od knjiga NZ-a najprakticnije tumaci krscanstvo):
'Pravom radošću smatrajte, braćo moja, kad upadnete u razne kušnje znajući da prokušanost vaše vjere rađa postojanošću. Ali neka postojanost bude na djelu savršena da budete savršeni i potpuni, bez ikakva nedostatka. Nedostaje li kome od vas mudrosti, neka ište od Boga, koji svima daje rado i bez negodovanja, i dat će mu se. Al nek ište s vjerom, bez ikakva kolebanja'.
'Blago čovjeku koji trpi kušnju: prokušan, primit će vijenac života koji je Gospodin obećao onima što ga ljube'.
'Za uzor strpljivosti i podnošenja zala uzmite, braćo, proroke koji su govorili u ime Gospodnje. Eto: blaženima nazivamo one koji ustrajaše.'
'Znati dakle dobro činiti, a ne činiti - grijeh je'.
'Budite vršitelji riječi, a ne samo slušatelji, zavaravajući sami sebe. Jer ako je tko slušatelj riječi, a ne i izvršitelj, sličan je čovjeku koji motri svoje rođeno lice u zrcalu: promotri se, ode i odmah zaboravi kakav bijaše'.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 tra 2006 15:39 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
pametno star nema šta..pametno... :evil:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 stu 2006 19:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Volja Bozja.....Hm..malo tesko ju definirati,i opisati u par rijeci...Iz zivota znam da mi cesto puta vidimo stvari kako hocemo ,a ne kakve jesu..
Pa tako mozemo i "Volju Bozju"vidjeti kako bi mi htjeli,a ne kakva ona jeste...Covjek je uvjek bice i izgradnji,zato on nikada nije ono sto je u tom trenutku,(pod kojim se prijavio)nego je uvjek ono sto bi mogao biti..
Tvrdim sada da to je "Volja Bozja"a nakon nekog vremena vidim kakva mora biti..to je vjera koja je satkana u nama...
Covjek je toliko humam,koliko vjeruje da mora biti,za onim za cim cezne..
I zato on moze biti upucen u ono sto ce doci"Budi volja tvoja"
Te dvije sile se uvjek u nama bore,jedna koja zeli da budes sada kakav si,o ona druga kakav bi mogao da budes...ono za cega si programiran..
Prvo bice osjeca umor,depresiju,samozadovoljstvo,samosazaljenje,povrsnost,tromo bice...
Drugo bice
ne da mira,hoce da napredujes,da ne propustis sansu,da budes drugaciji,snazniji,radosniji i svijetliji...
Jednostvavno da prepoznas"Volju Bozju"
Kao osoba stojis izmedju te dvije sile,Vjera i Volja Bozja...
ili tvoja osoba,i tvoja zelja...
"Na tebije je da olucis kome ces se prikloniti"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 stu 2006 21:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
..Hm... Volja Božja...
..Teško je reći što je Volja Božja za mene...
..Jedino što o sebi po tom pitanju znam o sebi...
..(jer sam to primjetila, i drugi su mi rekli)
..da u sebi imam puno ljubavi...
..koju isijavam prema onima kojima je potrebna,
..prema onima koji su u mojoj blizini...

..topli razgovori i savjeti
..od velike su važnosti za one koji me okružuju...

..A što je točno Volja Božja za mene, to još ne znam...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ožu 2007 20:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Mi molimo svaki dan,i to po x puta "Oce nas.",ako se stvarno skruseno
molimo,ne rastreseni nego od srca i s vjerom,onda cujemo i sami govorimo"budi volja tvoja."Cujemo sami sebe,kako govorimo...
dali tu stvarno razmisljamo sta govorimo..??
Tesko je poneki puta znati ,sta je volja Bouja.Jer najcesce u privatnom
zivotu,nema pravila za "Volju Bozju",ali ima drugi stvari ,po kojima mozemo postupiti,da bude volja Bouja.
Recimo npr. "Ukolni se od zla,i cini dobro."
Gospodin trazi od nas ,da cinimo dobra djela,i uvjek dobro.
Da ostavimo zlo iza ledja,u ponoru zaborava,u tami prosloga...
"Da se pouzdamo u dobro,jer On je dobro"drugim rijecima ,
uzdajmo se u njega...i vjerujmo!
S tim trebamo da mislimo dobro,da ceznemo za dobrom,da govorimo dobro,da "Cinimo dobro"Gospodin trazi zidare,a ne rusioce.
Jer tko zida dobro,automatski sam s tim rusi zlo.
Tko se okrece i rusi zlo,zaboravlja zidati dobro i postaje zlocinac.
Tu nema "Volje Bozje.."Jer Bog daje "Svakome po mjeri vjere."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 tra 2007 20:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Cini sto Bog zeli ! Tada ce on ispuniti tvoj zivot.
Po cemu se to prepoznaje,dali boga priznajes kao svoga Gospodara?
Vidi se po tome dali vrsimo "Njegovu volju."Njegovu svetu volju prepoznacemo tako lako.Bog nam je dao osjecaj za to,da razlikujemo
dobro i zlo,ravnajmo se po tome."Cini dobro,izbjegavaj zlo."
Tako ces sluziti Bogu,svome Gospodaru...i takocemo na najbolji naci sluziti i samom sebi.Za nas je najbolji put,ako cinim sto On zeli.On nam zeli nabolje.On nas zeli sacuvati,spasiti od svakog zla.
On nas vodi i upravlja,da nam ne pane ni vlas s glave.Ali On to samo moze ako dozvolimo da nas ON VODI...Sljedimo ga..
On nam je objavio svoju svetu volju u 10zapovjedi Bozjih...Drzimo se
njih,jer to je nas put u Kraljestvo nebesko.
"Nece svaki koji mi govori Gospodine,Gospodine!uci u kraljestvo nebesko,nego onaj,koji vrsi volju moga nebeskog Oca."(mt7,21)_
Ako vrsimo "Volju Bozju".u nama ce se pojaviti duboki mir,i po tomecemo
prepoznati Bozju blizinu,i da On ispunjava nas zivot.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 tra 2007 19:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Pitajmo Boga ,sto od nas trazi..to je temeljno iskustvo onih koji ga mole.
Bog nam u nasoj savjesti pokazuje sta od nas zeli,On nas vodi,On za nas brine,On nam pokazuje put..i mi osjecamo da nas Bog vodi za ruku kao Otac djete.Bog nam odgovara,ako ga slusamo u tisini,pazimo na svoju savjest,i pripravni cinimo ono sto Bog od nas trazi.
Odlucujuce je ,da se pobrinemo ,traziti volju Bozju i vrsiti ju..
Ako vrsimo ono sto On zeli,tada se nama dogadja isto ono,sto i sa cvijecem.
Bog im daje da cvijetaju i drvecu da donosi plodove.
Nas ce zivot cvjetati i donositi plodove.
Sttoga i u svakom "Oce nasu" molimo..."Neka bude volja Tvoja."
Molimo da upznamo volju Bozju i da ju ostvarimo.
Ne smijemo izbjegavati Volju Bozju,pa ni onda ako nam zadaje teskoce.Jer Bog bolje zna,sta je za nas dobro..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr