www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 04:21

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Bozja volja
PostPostano: 13 tra 2006 23:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sluziti Boga mozemo samo ako znamo sto je Bozja volja za mene.

Dnevno prikazanje

Bozansko Srce Isusovo,
prikazujem ti po Bezgrijesnom Srcu Marijinom,
i po svetom Josipu, zastitniku Crkve,
sve molitve, djela i trpljenja ovoga dana u naknadu za nase uvrede
i na sve one nakane na koje se Ti neprestano prikazujes na Oltaru. Amen!


Sto ti mislis da je Bozja volja za tebe?

Ja mislim da u mojem slucaju Boj mijenja svoje zahtijeve, te da mi lagano daje inspiracije sto bih ja trebala uciniti.
U prvom redu, klanjanje Presvetom Oltarskom Sakramentu, i sluzenju Euharistije koliko ja to god mogu. Ovdje moram priznati, da sam ja puno vremena potrosila na kojesta drugo, a ne bas onoliko puno vremena na Euharistiju i Presveti Oltarski Sakrament koliko sam mogla, samo da sam malo jace pokusala. :oops:
U slucaju Marije, ta je inspiracija jako jaka, tako da znam odredjeno sto mi je ciniti: moliti krunicu, pomagati u Marijinom apostolatu, moliti, reci drugima da mole krunicu, i slicno.
Osim toga, Bozja volja je da ja sirim ljubav prema Njemu, koliko mogu. To su Njegove velike zelje, u mojem slucaju, ali On ima i malih. Ja pokusavam odgovoriti, makar pocesto ne uspijevam u potpunosti. :oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 tra 2006 14:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Tesko je mnogim vjernicima znati koja je konkretna volja Bozja za nekog pojedinca ili sebe sama, ako Bog pri tom ne intervenira, al zato mozemo znati volju Bozju za sve ljude, volju koju je objavio u Deset zapovjedi. Svi mi koji zelimo sluziti Bogu na razne nacine, ne bi trebali sami sebi prevelike zahtjeve zadavat, govoreci kako je to Bozja volja. Pustimo Boga da na svoj nacin odredjuje svoju volju za nekog pojedinca, a posebno za nas same. Bog je sve i sve je Njegovo i nama je svima i dalje Misterija, pa tko bih onda ja bio da odredjujem Njegovu volju za sebe samog (osim ako Bog nije intervenrirao). Misljenja sam da stalno i iznova treba cistiti srce i dusu Vodom, da se ne desi da nam se srce usali pa da ne moze razumjeti, ni oko viditi, ni uho cuti Bozju intervenciju (znak, ili cudo), upravljenu za nekog odredjenog.
Marijancice, za svaku su hvalu tvoje rijeci i tvoja inspiracija. Nadam se da u Istini govoris kad govoris da znas velike i male Bozje zelje namjenjene tebi. Za razliku od tebe ja se ne usudjujem reci koje su Bozje velike zelje a koje su to male, usudim se reci da sam grijesnik, u mislima, u djelima, u rijecima i propustima. Ukratko, zelim podsjetiti kako samo On odredjuje svoju volju, u svemu i za svakog.
Bog vas blagoslovio za djela Mu mila


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 tra 2006 20:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
starsmoker napisao:
... ne bi trebali sami sebi prevelike zahtjeve zadavat, govoreci kako je to Bozja volja. Pustimo Boga da na svoj nacin odredjuje svoju volju za nekog pojedinca, a posebno za nas same. Bog je sve i sve je Njegovo i nama je svima i dalje Misterija, pa tko bih onda ja bio da odredjujem Njegovu volju za sebe samog (osim ako Bog nije intervenrirao). Misljenja sam da stalno i iznova treba cistiti srce i dusu Vodom, da se ne desi da nam se srce usali pa da ne moze razumjeti, ni oko viditi, ni uho cuti Bozju intervenciju (znak, ili cudo), upravljenu za nekog odredjenog.

Marijancice, za svaku su hvalu tvoje rijeci i tvoja inspiracija. Nadam se da u Istini govoris kad govoris da znas velike i male Bozje zelje namjenjene tebi. Za razliku od tebe ja se ne usudjujem reci koje su Bozje velike zelje a koje su to male, usudim se reci da sam grijesnik, u mislima, u djelima, u rijecima i propustima. Ukratko, zelim podsjetiti kako samo On odredjuje svoju volju, u svemu i za svakog.
Bog vas blagoslovio za djela Mu mila


Mozda, vjerojatno si ja sama zadajem one duznosti koje znam da bi otprilike bile Bozja volja, pa onda smatram da to zbilja i jest.

Recimo:

klanjanje Presvetom Oltarskom Sakramentu. Ja znam da je to Bozja volja, jer je On poslao svojega Sina na zemlju, Sin jos dolazi za vrijeme mise, i ostaje s nama u Presvetom Oltarskom Sakramentu, Sin zeli da mu pravimo drustvo, kao sto je uvijek i trazio drustvo dok je u ljudskom tijelu hodao po zemlji. On je trazio, i nasao svoje sljedbenike, apostole, njima je rekao da sire Radosnu vijest, dakle Sin i mene zeli u tom drustvu, dakle Sin i mene zeli ispred Presvetog Oltarskog Sakramenta, da se zajedno pomolimo Ocu, da Mu se divimo, da Mu zahvaljujemo, Isus i ja zajedno, da Mu kazemo da nam je zao za grijehe, da se barem netko izvine za sve ove grijehe covjecanstva, nemojmo ovdje zaboraviti da sam i ja jedan clan covjecanstva, te da Ga trazimo za svoje licne potrebe, i za potrebe covjecanstva, isto tako i za potrebe Bezgrijesnog Srca Marijinog koje mnogi ljudi vrijedjaju, te joj je potrebna otsteta. Ja smatram da sam tocno pogodila Bozju volju u ovom slucaju.

Krunica. Gospa trazi molitvu krunice, tako da ona moze te izmoljene krunice prikazati zajedno sa svojim i Sinovim molitvama Ocu, da nam se smiluje. Mislim da sam i tu pogodila Bozju volju.

...

Ali, nije to samo pogadjanje. To je i osjecaj, jednostavno kao poziv, ponekad to radim cak i protiv svoje volje, taj je poriv jaci od mene. Znam da to jest Bozja volja, koja nije uvijek istovjetna mojoj volji. Ja bih se mozda setala, ali - ipak, slusam neku himnu, i molitvu, i radim sto necu, jer osjecam da je to Bozja volja, a zdrav razum mi je izracunao da vrlo vjerojatno nisam pogrijesila.

Pokusaj si odrediti granicu, koje je Bozja volja, a koje si ti sam izmislio. Vidjeti ces, to je puno lakse nego sto si mislio. Kad ustanovis Bozju volju, vidi da li bi to zbilja mogla biti Bozja volja, da li je u skladu sa Crkvom, da li je izvedivo, da li hoces to tako, tada napraviti, bez nekih ozbiljnih posljedica. Otkrit ces puno malih stvari, recimo: Bozja je volja da ti ujutro operes zube, jer je to vazno za tvoje dentalno zdravlje, a Bog te voli, i zeli ti dobro, zeli ti da budes zdrav, ukljucujuci i zdrave zube, dakle ti izvrsavas Bozju volju, i svoju, kad peres zube ujutro. Ne bi bila Bozja volja da se drogiras, jer to steti zdravlju, vidi gore, ali ti to mozda hoces. Pokusaj zaobici svoju volju u tom drasticnom slucaju, te cini ono sto Bog zeli: umjesto droge, uzmi krunicu u ruku, i pomoli se. Za to vrijeme ce ti se ovisnost eventualno smanjiti, pa ces se lakse othrvati potrebi drugi put. Ovo je malo predrastican primjer, ali tako otprilike.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 tra 2006 20:47 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja ne znam što je Božija volja za mene, i uz svo dužno poštovanje prepoznavanja Božije volje kod drugih...ja se ne usudim reći da On hožće ovo ili ono....
tj...činila sam to prije i vidjela da sam pogriješila i da sam si neke stvari ja sama zafitiljila...

za sad znam da je Isus rekao da ljubimo jedni druge i da ljubimo neprijatelje...pa eto...

sve me to pomalo muči....
znam da nisam ovdje bezveze....a ne prepoznajem svoj zadatak....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 tra 2006 01:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Klanjanja i tvoje molitve Marijancice svakako smatram voljom Bozjom upravo za tebe. Svidja mi se i nacin na koji si objasnila zasto mislis da su molitve i klanjanja, krunice Gospi ono sto Bog zeli od tebe i u svemu tome svakako imas moje rijeci hvale. Podsjecam te ipak da od svih duznosti koje si navela, niti u jednoj nisi spomenula svjetovnu duznost. Nisam ja taj koji ce te nauciti mudrosti ikakvoj, samo podsjetit na mudrost vec zapisanu od Boga. Osim sto je tumacio i propovjedao, molio, cudesa cinio, Isus je i radio, pobrinuo bi se za svakodnevne obaveze, bio je odgovoran. Zar Ga tome nije ucila, mozda ponajvise, Blazena Djevica Marija, kao majka koja pazi na svog jedinog sina, posebno Sina Boga zivog?
U svom se slucaju i dalje ne usudjujem ni pokusat odredit Bozju volju za sebe, jer zar to onda ne bi bila moja volja za mene. Nek Bozja ostane Bozja volja, pa i kad bih mogao birat za sebe, opet bih izabrao da bude Njegova volja u svakom slucaju, a ne moja. Od tuda taj stav da za sebe ne odredjujem Bozju volju, pored Njega vjecnog i neraspadljivog.
Isto tako kad kazes da si pokusam odrediti granicu, koja je Bozja volja a koju sam ja izmislio, trebam ti rec da ne pokusavam odrediti granicu Bozje volje prema sebi, jer ne vjerujem da to mogu. Jos se manje zelim nac u situaciji da ja izmisljam, i u najboljoj namjeri, volju Njegovu za sebe. Vodim se Isusom, Biblijom i nadam se uslisenoj molitvi.
Ako si sama zadajes one duznosti za koje znas da su, kako kazes, otprilike bile Bozja volja, jedino ako si ti u istini, one onda mogu bit Bozja volja.
Da se sto krivo ne protumaci, u ovim uzasnim vremenima duboko vjerujem u ljude poput tebe, koji dosta svog vremena provode moleci.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 tra 2006 02:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
starsmoker napisao:
...
U svom se slucaju i dalje ne usudjujem ni pokusat odredit Bozju volju za sebe, jer zar to onda ne bi bila moja volja za mene. Nek Bozja ostane Bozja volja, pa i kad bih mogao birat za sebe, opet bih izabrao da bude Njegova volja u svakom slucaju, a ne moja. Od tuda taj stav da za sebe ne odredjujem Bozju volju, pored Njega vjecnog i neraspadljivog.
...
Da se sto krivo ne protumaci, u ovim uzasnim vremenima duboko vjerujem u ljude poput tebe, koji dosta svog vremena provode moleci.


Majka Tereza je isla pomagati siromahima jer joj se je Isus ukazao i rekao joj da to cini. Ona je pocela vjerski red. Njezine casne sestre nisu vidjele Isusa, pa zato isle pomagati siromasne, nego su smatrale da je to Bozja volja za njih, te su isle pomagati. Mozda si je neka od njih umislila, pa se nasla u tom redu, a nije ustvari poslana tamo od Boga? Ona si je tako izabrala, i vjeruje da je u pitanju Bozja volja. Stoga se nemoj ustrucavati od dobrih djela, sa previse razmisljanja da li nesto je ili nije Bozja volja. Svidja mi se pricica koju je netko ovdje stavio na forum, pa cu je ponoviti.
Jedan je mladic razmisljao o svecenstvu, ali - svidjala mu se je i djevojka. Pa se je molio Bogu za Bozju volju, da li da se zeni, ili da ode u svecenike. Molio je, molio, puno i dugo. Jedanput, nebo se je otvorilo i cuo je Bozji glas iz oblaka: Odluci vec jednom!
Eto vidis, ne smijes odlagati predugo. Ako mislis da je Bozja volja da molis krunicu, uzmi krunicu i izmoli je. Malo moras i ti odluciti, pa - ako si nesiguran, moras odluciti.

Vremena su grozna, evo i papa Benedikt XVI to kaze, na Veliki Petak je tako rekao. A - sto se molitve tice, mozes se i ti pridruziti, mozda izmolimo obracenje nekih grijesnika, ha - sto velis? :evil:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 tra 2006 02:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
andjelina1 napisao:
ja ne znam što je Božija volja za mene, i uz svo dužno poštovanje prepoznavanja Božije volje kod drugih...ja se ne usudim reći da On hožće ovo ili ono....
tj...činila sam to prije i vidjela da sam pogriješila i da sam si neke stvari ja sama zafitiljila...

za sad znam da je Isus rekao da ljubimo jedni druge i da ljubimo neprijatelje...pa eto...

sve me to pomalo muči....
znam da nisam ovdje bezveze....a ne prepoznajem svoj zadatak....


Sigurno je Ina da kao i nitko drugi od nas, ni ti nisi ovdje bezveze. Koliko bi nam samo bilo lakse da nam Bog kao nekoc progovori po proroku i da se za cujnost tih rijeci pobrine Duh Sveti. Koliko bi samo lakse prepoznali svoj zadatak. U 10-toj glavi poslanice Hebrejima pisac citira iz SZ:
Zrtva i prinos ne mile ti se,
nego si mi tijelo pripravio;
paljenice i okajnice ne svidjaju ti se,
tada rekoh: 'Evo dolazim!'
U svitku knjige pise za mene:
'Vrsiti, Boze, volju tvoju!'
Mozemo li iz ovoga zakljucit da ce Bog svojoj djeci, onoj koja hode u istini i ljubavi i zive po Duhu, jasno dat do znanja jel Mu milo kako tko vrsi Njegovu volju...
Ni ja se ne usudim reci da je Bozja volja za mene ovo ili ono. Pavao Koricanima objasnjava kako znanje nadima i kaze: 'Ako tko misli da sto zna, jos ne zna kako treba znati'.
Solunjanima pise ovako: 'Jer dok bijasmo medju vama, nismo zivjeli neuredno: niciji kruh nismo badava jeli, nego smo u trudu i naporu nocu i danju radili da ne bismo opteretili koga od vas. Ne sto ne bismo imali prava, nego da vam sebe damo za uzor koji cete nasljedovati'.
A iz ovoga se moze zakljuciti da je za svakog od nas Bozja volja zaradit radom kruh koji jedemo, 'u trudu i naporu nocu i danju, da ne bismo opteretili koga...'. Tako Mu je milo.
Vrsimo li volju Boga zivoga kad je rad u pitanju, jesmo li primjereni u odnosu s djecom koja su kao andjeli, prema roditeljima, bliznjem svom, prema neprijatelju, Sotoni? Isus je pred osobama u kojima je necisti duh znao razlicito reagirati. Od potpune sutnje, do vikanja i deranja. On je znao mjeru svemu, a nama ostaje nada da Ga necemo iznevjeriti mjerama kojima mi mjerimo volju Boga Jedinoga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 tra 2006 03:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Marijancice, svaku vecer molimo nas nekoliko na chatu, ako ti nije nezgodno pridruzi nam se. Hvala ti na toplim rijecima i nadam se da cemo molitvom il djelom obratit sto vise izgubljenih ljudi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 tra 2006 08:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
starsmoker napisao:
Marijancice, svaku vecer molimo nas nekoliko na chatu, ako ti nije nezgodno pridruzi nam se. Hvala ti na toplim rijecima i nadam se da cemo molitvom il djelom obratit sto vise izgubljenih ljudi.


Hvala na pozivu, ja vam se necu pridruziti u molitvi, nego cu sve vase nakane ukljuciti u svoju dnevnu krunicu. :arrow:

Mislim da bi bilo dobro kad bismo imali molitveni lanac, u kojem svatko moli nesto, makar jedan Ocenas tjedno, ili desetku krunice mjesecno, ili Zdravo Mariju svaki dan, ili na sto se vec obaveze, tako da sve te molitve zajedno imaju vecu snagu na nebu, tako da izmolimo sto vise! :evil: Ako si voljan, otvori topic Molitveni lanac u pdf Molitva, ja cu se pridruziti sigurno. :!:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 tra 2006 21:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Moram priznat da se ne razumijem bas kako organizirati molitveni lanac, al ako Marijancice ti znas, ili netko drugi, dajte predlozite i ako bude zapelo, obratit cemo se Vjeku, glavnom i odgovornom za Tebe Trazim.
Moja je zelja da molitve clanova ovog foruma, kao i molitve sve brace i sestara imaju, kako kazes, vecu snagu na nebu. To nam je duznost, to i napravimo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 21 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr