www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 18:12

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 19 kol 2007 19:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2007 13:51
Postovi: 128
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ljubi bližnjega svog, kao samoga sebe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 ruj 2007 19:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ljubi, dopusti da tebe ljube Bog i ljudi i sam sebe ljubi, da bi mogao druge ispravno ljubiti! :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 ruj 2007 21:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 lip 2007 11:28
Postovi: 365
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ljubite jedni druge kao što sam ja ljubio vas.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ruj 2007 07:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Eh, ta Ljubav...

Baš sve u životu (a i nakon života... :P :P ) se svodi na ljubav...

Ja sam osoba koja jako voli ljude i često se moram truditi da se ne navežem na njih jer ponekad mi zaista raspoloženje cijelog dana ovisi o tome jel me ONAJ NETKO nazvao ili nije, jel mi rekao nešto lijepo ili nije...
Lijepo je davati ljubav, ali ja moram priznati da je meni jaaako lijepo i primati ljubav!!!

Kako postajem zrelija, oslobađam se i navezanosti, tako da se sad već mogu smijati i biti dobra prema svima, iako mi npr. osoba od koje sam to silno željela taj dan nije uputila ljubav... Prije bih cijeli dan bila pomalo tužna ako nisam dobila pažnju za kojom sam čeznula..

Znači, lagano prihvaćam i situacije da nam ljubav neće baš uvijek biti uzvraćena onako kako bismo mi htjeli.
I iako sad već nema velike razlike u mom osmijehu ili ponašanju u danu kad sam dobila puuno ljubavi i u danu kad sam dobila malo ljubavi - ipak u onaj dan, kad dobijem puuuno željene ljubavi - ma tad letim, tad bih zagrlila cijeli svijet i dođe mi da zaplačem od sreće!
Ne radi se tu samo o muško-ženskoj ljubavi. Ja volim sve vrste ljubavi - roditeljska, bratska, prijateljska, poznanička, ljubav prema nepoznatima i dalekima...ljubav prema životu.. i na kraju (a zapravo na prvom mjestu!!!) - ljubav prema Isusu i cijeloj Nebeskoj vojsci!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ruj 2007 08:03 
...O Ela....kako smo svi ranjeni...baš u ljubavi...!
To se vidi iz naših pisanja... :D ...
Sve ljudske ljubavi su kratke, nepouzdane, plitke...buknu naglo
..pa se ugase...i ostane samo pepeo bolnih sjećanja...zar ne..?


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ruj 2007 13:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Ja moram priznati da su sve moje ljubavi - jako duge... Kad ja nekog zavolim, velika je šansa da ću ga voljeti do kraja života.
Za sad nemam bolnih sjećanja. Postoje sjećanja kraj kojih čeznem da se neke stvari ponovno dogode i da traju dugo, dugo, ali ipak ih ne bih nazvala bolnima...
Kod mene je nekako uvijek išlo tako da se bol zaista premetne u nešto puno lakše podnošljivo. Npr. bol nakon nekog vremena postane tek mala sjeta ili sl.

I moram priznati da ja možda spadam u one ljude koji ne žive sadašnjost jer se "zamaraju" prošlošću i budućnošću. Uvijek mi se čini, kad razmišljam o prošlosti, da sam bila najsretnija osoba na svijetu. Uvijek bih htjela vratiti prošlost!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 ruj 2007 09:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2007 14:35
Postovi: 374
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
fighterica napisao:
Ljubi, dopusti da tebe ljube Bog i ljudi i sam sebe ljubi, da bi mogao druge ispravno ljubiti! :wink:


wow to si draga lipo rekla :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 lis 2007 07:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 lis 2007 11:46
Postovi: 54
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
nisam vidjela da li je itko na forumu stavio ovu knjigu, ali je toplo preporučam. Zato proslijeđujem ovak mail koji sam dobila od prijateljice.


Dragi svi,

želim podijeliti s Vama otkriće izvrsne i vrlo vrijedne knjige "Kršćansko udvaranje u svijetu naglašene spolnosti - Vodič za katolike" knjiga je američkog svećenika oca Thomasa G. Morrowa. Progovara o problemima s kojima se susreće predani mladi katolik koji traži budućeg bračnog druga.

Knjigu u elektronskom obliku možete naći na adresi: http://matekosor.iz.hr/hodanje.php
Osim što je možete na toj stranici čitati, izdavač dopušta da je besplatno skinete na vlastito računalo i napravite ispis jednog primjerka za osobnu upotrebu.

Pazite, nepoštivanjem autorskih prava i prava izdavača, krše se 6.( ne ukradi!) i 10. (ne poželi nikakve tuđe stvari!) Božja Zapovijed.

Već sam poslala narudžbu za meko ukoričeno izdanje iako ispis jer želim tu knjigu imati i želim je pokazati i preporučiti prijateljima, poznanicima....sigurna sam da ćete i vi tako.

Kako se trebaju postaviti mladi katolici u današnjim prilikama? Koliko daleko je dozvoljeno ići s mladićem ili djevojkom? Čemu nas uči naša vjera, a što nam sugeriraju moderna znanstvena saznanja? To i mnogo više naći ćete ovdje.

Osobno sam u ovoj knjizi našao odgovore na pitanja koja sam si postavljao u trenutku kada je bilo očito da ćemo Marijana i ja prohodati. Odlučio sam je prevesti i objaviti na hrvatskom jeziku jer kod nas takva knjiga nedostaje. Knjiga je slobodno dostupna svima u pdf obliku.

Uskoro namjeravam tiskati ovu knjigu u papirnatom mekoukoričenom izdanju. Planiram cijenu od 60 kuna. Ako se želite predbilježiti molim vas da popunite upitnik. Podaci se neće koristiti u drugu svrhu osim da vas se kontaktira kad knjiga izađe iz tiska.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 vel 2008 16:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ova tema o ljubavi je vec davno bila na ovim stranicama , pa posto je bas sada idealno vrijeme u ovoj korizmi,hocemo li opet malo tu LJUBAV ponoviti i obnoviti.Da ne zaboravimo prastati i ljubiti jedni druge kao sto i Bog nas sve ljubi.Oni koji jos nisu donjeli odluku oprostiti i zavoljeti neka malo razmisle o onoj-Ne gledaj trn u oku brata svoga,kad u svome brvna ne vidis!Kad dodes pred Zrtvenik,ostavi dar koji si donio i idi se najprije izmiri sa bratom,pa onda dosi.Nadam se a i vjerujem da smo spremni i pripravni u ovo korizmeno vrijeme sve ispovjediti,ocistiti svoja srca i sve zavoljeti onako kako nas to Bog uci,jer Bog je Ljubav.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 vel 2008 22:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Baš tako draga Višnja, Korizma je divno vrijeme pomirbe s Bogom a samim time i obnavljanja u nama one čiste ljubavi prema Njemu.
jer kako inače voljeti bližnjega ako ne volimo našeg Stvoritelja...
Ljubim te moj Bože, udijeli mi milost da tvoja ljubav u meni svakog dana bude jača i da istu ljubav prepoznam u svakom čovjeku....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 39 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr