www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 14:17

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 12 ožu 2008 19:43 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 tra 2007 22:54
Postovi: 66
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Eto, ljudi, po mojoj losoj staroj navici, pala ja na ispitu savjesti.
Zato me neko vrijeme nije bilo na ovome forumu, bilo me je zapravo sram :oops:
Evo sto me muci: moja sefica je vrlo ugledni manager u jednoj svjetskoj banci za koju radim. Ta je zena donedavno bila moj uzor, dok se nisam obratila, pa su mi se ideali, hvala Bogu, promijenili. Ona je, naizgled, samouvjerena i vrlo inteligentna zena. Zgodna, izrazito inteligentna i visoko obrazovana. Rekli bi, nema greske, ta "ima sve".
No, sto se dogodilo? Jednom smo culi da je pokusala samoubojstvo i u takvoj je dubokoj depresiji da ce je, valjda, poslati na psihijatriju.
Vidjela sam je nakratko i nisam mogla vjerovati da je to ista ona jaka, samouvjerena osobu, koju je, valja, dobro glumila.
Potpuno je oronula, lice gotovo neprepoznatljivo, a pogled joj vrlo, vrlo tuzan, i - prazan.
Vrlo me razalostio taj prizor i u sebi sam cula "glas": "Reci joj da je Isus voli." Zbunila sam se i nisam nista rekla. Otisla sam bez rijeci, posramljena sto nemam hrabrosti svjedociti svoju vjeru... imam li onda vjere???
Ta je zena, lica naborana, izgledala kao ona pustinja zedna vode, zedna Isusa.
I sada se jos dvoumim, da li da joj kazem kako je mene Isus spasio, da moze i nju, ako hoce, po svojoj slobodnoj volji. Stalno mi se namecu misli, tipa: "Pa, kako ces ti to njoj govoriti, pa ona je ugledna osoba, a sta ako te ismije, i ona, i druge kolege,.."Itd, itd.
Sto biste vi napravili, dragi prijatelji?
Srce mi kaze da svjedocim za Isusa, a pamet mi kaze da "pripazim sto govorim"...
Znam, nije moja vjera kao vasa, ali sto da radim?
Zanijecem li Isusa pred ljudima, zanijekat ce i On mene.
Pomozite!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 ožu 2008 19:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
u slicnoj se situaciji svaki dan nalazim samo sto ja imam "posla" sa ljudima koji imaju 19 godina i koji samo razmisljaju o sexu, alkoholu, i naravno djevojkama... tako da krecem vrlo polako... krecem sa nekim moralom... sto ja nebih ucinio i najcesce naidem na jedan debeli zid koji nazalost nemogu probiti jer sam preslab... nazalost mala je moja vjera da bih uspio svjedociti... jednostavno neznam kako poceti... pokusavam birati rijeci a svaku rijec koju izreknem sto se tice vjere izvrgne se ruglu jer nazalost zasljepljeni su grijehom kao sto sam i ja bio i potpuno ih razumijem... kad sam im jedan dan govorio kako su magije od sotone oni mi naravno nisu povjerovali... tako da se s time suocavam iz dana u dan i zato idem upisati teologiju kako bi sa tim znanjem stecenim tamo mogao napokon lakse svjedociti Isusa kao i moj vjeroucitelj...

lp i bvb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 ožu 2008 19:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Nina draga Nina...nisi ti pala, ti si samo zatajila...malo..
Svi se mi ucimo na svojim greskama...Moj savjet, jer znam kako je tesko nagovoriti nekoga tko ne vjeruje...Kupi joj jednu knjigu...
otidji joj u posjetu, i darujoj...
Pokusaj prvo da ispricas nesto o sebi ,da vidis kako reaguje....
a onda pokusaj govoriti,da ju Isus moze izljeciti...
Pricaj joj o tvojim zabludama, i danasnjem zivotu..
pricaj joj o tvojem obracenju i svjedoci...
S tim ces najvise postici ,pogotovo s puno ljubavi...
uvjek po malo pocni, pa nastavi malo dalje ..i tako stalno...
Kad vidis da ide...priznaj joj, kako si se bojala da joj predlozis...
Ne moras da strahujes, molit cemo za tebe...a ti samo hrabro kreni...

Bog nega blaagoslovi tvoj put,tvoju namjeru,i neka tvojoj sefici bude milostiv i na pomoci....samo napred ...Nina...ON JE UZ TEBE...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 ožu 2008 20:06 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 tra 2007 22:54
Postovi: 66
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
E, vidis, bas sam mislila pocet s nekom knjigom. Samo sto sam ja mislila da joj to posaljem postom, anonimno...
Koje li kukavice?!
BiT LorD, znam kako se osjecas. Pa, mene i moja najbliza okolina ismijava ako im spomenem crkvu i Boga. Kazu, to je za siromasne babe, i druge gluposti...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 ožu 2008 20:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Nina..nema bojazni...zamotaj joj lijepo u papir ukrasni...
i uz cvijece daruj joj...i to iz ruke u ruku...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 ožu 2008 22:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
razumjem te, u tebi gori vatra, toliko želis pomoc, ne samo kao covjeku, nego ti je ona i bila uzor.


Poslusaj rebeku i daruj lijepo ruke u ruke.

Sretno. Btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 09:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Draga Nina :grlim te: ,

mislim da svi razumijemo tvoju situaciju i okolnosti..Isto tako, sigurna sam da smo se svi tako ponekad našli u čudnoj situaciji kad se nismo usudili reagirati, tj. svjedočiti za Isusa i pokušati Ga približiti..Mislim da ni u jednoj situaciji to ni nije teže učiniti nego u poslovnom svijetu i još k tome kod svoje nadređene osobe. Tako da nemoj misliti da si jako pogriješila jer stigneš to popraviti - nikad nije kasno! :D

Super je ova ideja s knjigom!! Nemoj to učiniti anonimno, nego kako kaže Rebeka - iz ruke u ruku, uz topli, vedar osmijeh i jednostavnu, lijepu riječ... :D :D
Pomoli se da Duh Sveti bude uz vas u tim trenucima, zamoli i vaše anđele čuvare da sve to lijepo organiziraju!! :grlim te: :D

Moj je šef također ugledan manager uspješne banke i stvarno mi je ponekad grozno kad slušam njegove i ostalih kolega isprazne razgovore ili kad nedostojno spomenu Božje ime. Trudim se uvijek reagirati, ali ponekad je stvarno malo nezgodno.
Neki dan mi je došla također jedna visoko pozcionirana žena i kaže ona meni: "Ej, jel imaš ti onaj vrag..kako se ono zove??..ma znaš, onaj vrag?"
Šokiralo me kako ljudi tako olako koriste te riječi...
To je bila tek sitnica, ima puno, puno gorih situacija, ali gotovo da nema dana da netko kaže nešto vrlo nedostojno.
Kad direkotru izleti neka ružnija riječ - uvijek se ispriča i vidim da se trudi da se uvijek lijepo izražava.
No, kad čujem razgovore i rječnik svojih kolega - ponekad mi dođe zlo od silne ispraznosti, besmisla i nedostojnosti.

Draga Nina, samo naprijed s knjigom!!! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 09:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
draga Nina...
očito si sa razlogom u toj firmi, očito da Bog želi (a sad i ima tebe) svoje svjetlo u tom okruženju...

sad Mu samo trebaju tvoja "usta" i "ruke" :wink:

kako Ela kaže, pozovi Duha Svetoga i anđele čuvare u situaciji kad ćeš prići šefici.... zamisli kolko boli Isusa gledajući tu ženu kako propada....

.. možda Vas Bog spoji negdje izvan ureda, na kavi il malo dalje od drugih ljudi... lijepo joj reci da je i tebi nekad bilo jako teško ... da je svima teško u ovom "ludom" kapitalističkom svijetu... kako brinemo samo za materijalno, novac, plaće a za sebe i svoj mir i "dušu" ne brinemo.... da kad zapustimo sebe ali i kad zaboravimo na Boga da sami propadamo....
ali da postoji lijek i spas....
utješi je sestro, znaš samo kako će ti poslje biti zahvalna.... otvori put Isusu u njezino srce....

Bog te dragi blagoslovio i čuvao i bio uz tebe.... :P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 10:22 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 pro 2007 15:14
Postovi: 75
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
draga svi mi imamo želju da svjedočimo za Isusa i služimo drugima. Za mene je to nešto posebno jer tek kad sam počela služiti drugima razvijala sam se duhovno i tek se tad osjećala dostojnim čovjekom svoje vjere.
Uvjek postoji strah od odbijanja i odbacivanja od druhih. Ja tek kad me ismiju i omalovažavaju znam da ispravno činim jer smo Isusovi.
Sve se dešava s razlogom zato sestro hrabro nemoj se oglušiti u strahu pa ne pomoći toj ženi.
Sigurno ćeš na prvu dobiti odbijanje al na drugo tko zna ako ne pokušaš nikad nećeš znati.
Predaj svoj strah Isusu i hrabro.
bit ćeš u mojim molitvama :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 11:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Svaku rijec koja ti dolazi iz srca samo reci bez okljevanja,
pa ako te netko i ismije zbog toga,ti zahvali Isusu i samo
blagoslovi tu osobu.Zar nije i Isus bio ismijavan i izrugivan
od drugih ? Pa cemu onda strah svjedociti rijec Bozju ?
I mene mnogi cudno gledaju kad kazem,Isus me je ozdravio.
Neki mi se smiju,neki misle da sam luda,ali vjerujem da im
ipak nesto ostane za razmisljanje.Budi hrabra i ne stidi se
nikada posvjedociti ili zatajiti Isusa i Njegovih rijeci.
Bog te blagoslovio. :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr