www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 14:43

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 17 tra 2006 02:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
The Archbishop of Canterbury je napao obsesiju danasnjeg drustva sa knjigama kao: Da Vinci Code, koje ohrabruju ljude u vjerovanju da je krscanska vjera serija spletki i pokrivanja istine.

U Uskrsnoj homiliji Dr Rowan Williams je rekao da postoji teznja da se biblijski tekstovi tretiraju kao da su oni neubijedive obznane iz nekog sluzbenog izvora, cija je namjera da prikriju pravu pricu. (as if they were unconvincing press releases from some official source, whose intention is to conceal the real story

Opsjednutost sa dovodjenjem tajni na svijetlo, rekao je, ukljucuje i film All the President's Men, u kojem novinari Carl Bernstein i Bob Woodward otkrivaju Watergate scandal.

Mi smo postali sumnjicavi u snagu rijeci - prvi zakljucak je da smo prevareni na neki nacin, sa jednom verzijom stavljenu pred nas. Tako, moderni odgovor na tvrdnju: Isus je ustao bi bio: Ali, ti to trebas reci, zar ne? A sada, sto je istina, koja je prava verzija?

Knjiga Da Vinci Code koju je napisao americki autor Dan Brown, govori o crkvenoj zasjedi da ne obznane Isusov brak sa Marijom Magdalenom, i njegovo ocinstvo kraljevske dinastije.

Nadbiskup je isto kritizirao nedavno otkrivenje papyrusa pisanog oko godine AD300, koji je vjerojatno Judino Evandjelje, koje tvrdi da je Isus trazio od Jude da ga izda.

Bilo sto, sto izgleda kao sluzbena verzija je automatski gledano Dr Williams je rekao. Netko vas pokusava zaustaviti da pronadjete sto se je zbilja dogodilo, jer bi prava istina mogla uzbuniti snagu sluzbenosti.

U njegovoj prvoj Uskrsnoj poruci, u petak je papa ponistio vaznost Judinog Evandjelja, rekavsi da je Juda, 13ti apostol, mjerio Isusa po vaznosti uspjesnosti i snage.
:(

Da li se slazete sa tvrdnjama Archbishop-a of Canterbury?
Da li smatrate da se biblijske istine stvarno gledaju povecalom, i traze neke druge istine?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 tra 2006 18:53 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vezano u za judu....
mislim da to ovdje vrlo jasno piše:
u ivanovoj;

21 Rekavši to, potresen u duhu Isus posvjedoči:
"Zaista, zaista, kažem vam:
jedan će me od vas izdati!"
22 Učenici se zgledahu među sobom u nedoumici o kome to govori. 23 A jedan od njegovih učenika - onaj kojega je Isus ljubio - bijaše za stolom Isusu do krila. 24 Šimun Petar dade mu znak i reče: "Pitaj tko je taj o kome govori." 25 Ovaj se privine Isusu uz prsa i upita: "Gospodine, tko je taj?"
26 Isus odgovori: "Onaj je kome ja dadnem umočen zalogaj." 27 Tada umoči zalogaj, uze ga i dade Judi Šimuna Iškariotskoga. Nakon zalogaja uđe u nj Sotona.
Nato mu Isus reče: "Što činiš, učini brzo!" 28 Nijedan od sustolnika nije razumio zašto mu je to rekao. 29 Budući da je Juda imao kesu, neki su mislili da mu je Isus rekao: "Kupi što nam treba za blagdan!" - ili neka poda nešto siromasima. 30 On dakle uzme zalogaj i odmah iziđe. A bijaše noć.

a za ostalo bi trebalo pročitati pa vidjeti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 tra 2006 19:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Preporučam da ovdje pročitate o Judi

http://www.oecumene.radiovaticana.org/c ... sp?c=74803

http://www.oecumene.radiovaticana.org/c ... sp?c=74974

a ukoliko nekoga interesira o "Judinom evanđelju"ništa posebno na ovim stranicama

http://www9.nationalgeographic.com/lost ... eline.html

Inače vrlo je indikativno da se uvijek takva podmetanja dešavaju uoči velikih svetkovina kao što je sada Uskrs,da ne nabrajam sve podvale u zadnjih nekoliko godina,jer mi je puna kapa toga svega,jer to su tolike gluposti i idiotarije da već i sam sotona postaje vrlo neorginalan,što je i dokaz da mu se trajno primiče kraj,ali ovaj puta vječni!Stoga dragi prijatelji nedajte nikakove važnosti tim sitnim i podmuklim podvalama,jer to su zadnji trzaji ričućeg lava koji više ne zna na koji način nauditi nama vjernicima,pa stoga glavu gore i još više svojim molitvama,pokorom,dobrim djelima i ljubavlju prema bližnjem i prema Bogu,pomozimo da se taj smrdljivac makne trajno iz našega života u svemu!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 tra 2006 11:03 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hm....uoči svetkovina...da


jako mu smetaju,jako....

sjećam se da sam godinama obavezno na cvjetnicu imala velikih problema sa određenim osobama....
nije nikako mogla proći bez muke a i Božić...

samo eto svatko tko nema problema na takve dane neka od srca zahvali Bogu na milostima.
a osim toga ja osobno se više uopće ne obazirem ana takve tekstove i ne doživljavam ih u nikojem obliku....
i samo to što se ljutimo na to....sotoni daje satisfakciju...
nije bitno šta...bitno je da smo mi ljuti i neraspoloženi, zabrinuti i cilj je postignut....

veliš nije originalan....

pogledaj samo lica ljudi u tramvaju, crkvi ..bilo gdje...
smrknuta,zabrinuta,uplašena,ljuta,bahata..i svakakva ...
koliko od tih lica vidimo da zrače radošću i vedrinom...????

bezbroj načina ima da nas pribije uz zemlju....


neki dan mi je rekla jedna moja prijateljica, da njena mama (koja je dosta stara) niej nikad htjela priznavati djela zloga....
vidjela ih je...registrirala....ali ih je ignorirala...
nije im davala na važnosti...
obraćala se Bogu i to je to...

pa si mislim da je to vrlo dobar način....
kao kad smo djeca u školi pa imamo one provokatore koji hrane dušu s tim da maltretiraju slabije....
i najbolje je ih uopće ne doživljavati...kao da ih nema..

tako isto i sve te textove i takve slične stvari...

ja recimo ne bih uopće znala za to da sad to nije tu napisano...i ne bih se brinula oko toga....
a zlome je potrebna reklama....
da nismo i mi public relation manageri u ovom slučaju????


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 tra 2006 12:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Za priznat relevantnim roman o kodu poznatog slikara uistinu treba bit malouman. Isto mislim i o Judinom evandjelju. Istrazite malo godine, odnosno vrijeme nastanka spomenutog evandjelja, jezik na kom je pisan, okolnosti te usporedite to sa zapisima u Novom zavjetu, al i u Starom. Istrazite koliko se Duh Sveti pobrinuo da Biblija koju danas citamo bude slicna onoj koju su pisali apostoli, evandjelisti i njihovi pratioci.
Malouman covjek spreman je vjerovati svakom cudu kojeg ljudska mudrost pa na to i masta moze izrec. Osim cudu Isusova uskrsnuca. Jedino u tom cudu valja sebe predat potpuno, a oni kontra Zivog Boga ne mogu podnijet toliku odgovornost. Lakse bi im bilo da se Isus ozenio i imao djecu, da je Juda bio najljubljeniji Isusov ucenik koji se s Gospodinom dogovorio da ga izda kako bi Isus bio uhvacen i razapet, a kako bi se ljudske duse spasile. Lakse bi im bilo da i mi imamo takve umove koji vjeruju da je Isus u Bozjem planu trebao Juda kojem ce predlozit da ga izda. Pa je ovaj pristao, eto da ne propadne Bozji plan. Ja ne vjerujem u takvog Boga jer mi cak ni smisao i logika to ne dopustaju. Lakse bi tim svim malodusnima bilo da smo nastali od majmuna, pa da nema odgovornosti kad se covjek ponasa kao majmun. Hvala Jedinom Bogu sto postoji i sto je ipak tako kako je.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 tra 2006 19:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
starsmoker napisao:
...
Malouman covjek spreman je vjerovati...

Nisu samo maloumni spremni vjerovati, nego svi mi kojima se pokazuju nekakvi dokazi, a to je u danasnje vrijeme jako lagano. Recimo, kad vidis nesto, pa ti jos netko kaze da je uistinu tako, a i cijela grupa ljudi tvrdi isto to, onda si pomislis: pa nisam ja pametniji/a, vjerovati cu i ja. A to je jako opasno za vjeru masa. Mediji sire vijesti, prave i lazne, treba razlikovati istinu od lazi, a to je pocesto cak i nemoguce.

Takozvano Judino Evandjelje na mene licno nije napravilo nikakav dojam, jer je to tekst iz cetvrtog stoljeca. Ne zna se tko ga je pisao, niti da li je ono sto je u njemu tocno. Shvatila sam to kao pricu, nesto iz cetvrtog stoljeca, vrlo vjerojatno netocno. Onda je papa odbacio taj spis, pa mi je bilo drago. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 srp 2007 09:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samo da konstituiram sto mi svi znamo...i sta Dan Brown sa svojom masonerijom pokusava zasjeniti i u malo poboznijim krscanima (da vincijev kod ..ono...masoni imaju svoj film i svoju knjigu..njih se ne napada naravno..ali sta nas vise napadaju to ce ljepse nama biti u raju a ako to damo za njihovo obracenje, sigurno ce se Otac njima smilovati) Isus Judu nije trazio da ga izda niti je Juda bio nekakavo orudje Bozje da se moze desiti sto je bilo prorokovano..ne Isus je Judu do zadnjega ljubio i pokusao ga je spasiti, te mu je pun ljubavi govorio, prao mu noge i dao mu svoje tijelo u svetom sakramentu, juda je to odbacio svojevoljno; kad su drugi apostoli zahvaljivali na presveton oltarskom sakramenu on je samo otisao, u tom momentu su ga opsjednula tri demona (vidi se kako je to velik grijeh nezahvalno primat tijelo kristovo), nadalje kad mu je isus prao noge on se salio i smijao se, a isusu mu je pun ljubavi govorio..Juda je bio skrt, pohlepan i ohol..sam je dopustio da ga opsjednu demoni..(ovo je vidla sv. katarina emerich)...njegova oholost nije mu dlal da vidi Bozje molosrde nakon sto je vidio sto je napravio...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 32 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr