www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 13:33

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 22 ožu 2008 18:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..Sjetite se Savla...
.."Savle , Savle , zašto me progoniš"
----------------------------------------

Djela Apostolska 9

1 Još je uvijek gorio Savao bjesnio prijetnjom i ubistvom protiv učenika Gospodnjim. On pristupi k velikomu svećeniku
2 I zamoli od njega poslanice na sinagoge u Damasku. Ako tamo nađe pristaše ove nauke, da bi ih, muškarce i žene, doveo svezane u Jerusalem.
3 I kad je na svojemu putu došao u blizinu Damaska, ujedanput obasja ga svjetlost s neba.
4 On pade na zemlju, i začu glas gdje mu govori: "Savle, Savle, zašto me progoniš?"
5 On reče: "Tko si ti, Gospodine? A on će: "Ja sam Isus, koga ti progoniš. "Teško ti je proti ostanu praćati se."
6 A on dršćući i strepeći reče: "Gospodine, što hoćeš, da činim?" I Gospodin mu reče: "Ustani i idi u grad! Ondje će ti se reći, što ti treba činiti."
7 A ljudi, što su putovali s njim, stajali su začuđeni, jer su doduše razabirali zvuk glasa, ali nijesu vidjeli nikoga.
8 A Savao ustade sa zemlje, i otvorenim očima svojim nije vidio ništa. Tada ga uzeše za ruke i uvedoše u Damask.
9 I bio je ondje tri dana slijep, niti je jeo, niti pio.
10 A u Damasku je bio jedan učenik, po imenu Ananija. Njemu reče Gospodin u viđenju: "Ananija!" On odgovori: "Evo me, Gospodine!"
11 A Gospodin mu reče: "Ustani i idi u ulicu, koja se zove Prava, i potraži u kući Judinoj Taržanina po imenu Savla! On se moli.
12 U viđenju vidje čovjeka po imenu Ananiju, gdje uđe i stavi ruke na njega, da progleda."
13 A Ananija odgovori: "Gospodine, čuo sam od mnogih za toga čovjeka, kolika zla počini svetima tvojim u Jerusalemu.
14 I ovdje ima vlast od glavara svećeničkih, da veže sve, koji zazivaju ime tvoje."
15 A Gospodin mu reče: "Idi, jer mi je on posuda izabrana. On ima da nosi ime moje pred neznabošce i kraljeve i pred sinove Izraelove.
16 A ja ću mu pokazati, koliko mu valja trpjeti za ime moje."
17 I pođe Ananija i uđe u kuću, i metnuvši ruke na njega i reče: "Savle brate, Gospodin Isus, koji ti se javi na putu, kojim si išao, posla me, da progledaš i da se napuniš Duha Svetoga."
18 I odmah spadoše s očiju njegovih kao ljuske, i progleda, i ustavši pokrsti se.
19 Tada je jeo i okrijepio se. Onda ostade još nekoliko dana s učenicima, koji su hili u Damasku.
20 I odmah je po sinagogama propovijedao Isusa, da je on Sin Božji.
21 A svi, koji su slušali, čudili su se i govorili: "Nije li ovo onaj, koji je gonio u Jerusalemu one, što su zazivali ime ovo, i ovamo je došao zato, da ih svezane vodi glavarima svećeničkim?"
22 A Savao je bio sve silniji i zbunjivao je Židove, koji su stanovali u Damasku, dokazujući, da je Isus Krist.



..zar ne učini Savla mnoga zla..protiv kršćana..
..no izabra ga Gospodin za svoju "posudu"
..da pronosi radosnu vijest...
..a zar postojaše bolje osoba od Pavla...

.najveći protivnik ..postade..najveći ISUSOV glasnogovornik...

..to je snaga i sila D.Svetog...


..jer Savle..unatoč progonu kršćana..ne učini hulu protu D.Svetoga..jer on bijaše PROGONITELJ..u uvjerenju da čini DOBRO.....i da PROGONI ..LAŽNOG PROROKA I NJEGOVE SJEDBENIKE..
...Savle..bijaše zaveden...
..jer u ljubavi prema BOGU...
..NIKADA NE BI, prihvatio NIJEDNOG DRUGOG GOSPODARA OSIM BOGA
..PRAVOGA...

..zato je na njega pala sila Beskrajnog Božanskog MILOSRĐA..
..jer Savle..

1..PROGLEDA...
2.SHVATI što je učino zaveden
3.Pokaja se

..i postade POTPUNO KRISTOV..
..I NIŠTA GA NIJE MOGLO OD TOGA ODVRATITI ILI SLOMITI..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 ožu 2008 14:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Idemo svojom voljom, a ne Bozjom; ta tko smo mi da odredjujemo kad ce se koji od nasih ukucana obratiti? Ili sto hocemo? Da postanu licemjerni ko mi? Zar smo mi neka referentna tocka? Ako nasljedujemo Krista zasto radimo stvari koje on ne radi? Zar je on koga nutkao da ide na misu ili ispovijed? On je bio Ocev, njemu su dolazili zato sto su bili zedni Boga, ne zato sto su ih svitovali njihovi ukucani. Budite i vi Bozji pa ce se onda vasi ukucani na slavu Bozju obratit.

Svi im vi govorite kako je lijepo biti istinski ziv, a da je Bog cinio tako nikad nebi poslao Sina medju nas smrtnike da nas spasi. On iz ljubavi se spusta na nasu razinu. A mi? Tko od nas ima barem toliko poniznosti da ih upita; jel ti bilo tesko danas na poslu? Jesi li se izmucila dok si skuvala rucak? Kako tvoj artritis?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 ožu 2008 08:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zaista, onima koji su jednom prosvijetljeni, i okusili dar nebeski, i postali dionici Duha Svetoga, i okusili Lijepu riječ Božju i snage budućega svijeta, pa otpali, nemoguće je opet se obnoviti na obraćenje kad oni sami ponovno razapinju Sina Božjega i ruglu ga izvrgavaju. Jer zemlja koja se napije kiše što na nju često pada i rađa raslinjem korisnim onima za koje se i obrađuje, prima blagoslov od Boga; ona pak koja donosi trnje i drač, odbačena je, blizu prokletstvu a svršetak joj je: "U oganj!" (Heb 6, 4-8)

Jer ako svojevoljno griješimo pošto primismo spoznanje istine, nema više žrtve za grijehe, nego strašno isčekivanje suda i bijesa ognja što će proždrijeti protivnike. Je li tko prekršio Zakon Mojsijev, bez milosrđa biva pogubljen na osnovi dvojice ili trojice svjedoka. Zamislite koliko li će goru kaznu zavrijediti tko Sina Božjega pogazi, i nečistom smatra krv Saveza kojom je posvećen, i Duha milosti pogrdi? Ta poznajemo Onoga koji je rekao: Moja je odmazda, ja ću je vratiti; i još: Sudit će Gospodin svome puku. Strašno je upasti u ruke Boga živoga. (Heb 10, 26-31)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 ožu 2008 08:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slabi smo i griješimo, ali otvrdnuti u teškome grijehu unatoč i usprkos snazi Duha Svetoga koju smo primili - uh, to bi bilo strašno...

Bili bismo baš kao đavli, koji itekako vjeruju u Boga - i dršću. (usp. Jak 2, 19)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr