www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 05:58

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 21 ožu 2008 22:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 14 vel 2008 21:02
Postovi: 20
Lokacija: Daruvar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi moji braćo i sestre danas sam slučajno uzela devetnicu Božanskom milosrđu.
Evo Vam jedan dio iz devetnice na čast Božanskom Milosrđu što je Isus priopćio sestri Faustini i ja sam osobno bila u Poljskoj gdje se je Isus ukazao sestri Faustini. Proglašena je blaženom 18.travnja 1993.,a svetom 30.travnja 2000.
Isus je priopćio sestri Faustini želju da se kao priprema za "Blagdan Božanskoga milosrđa"obavi devetnica Njemu u čast.
Devetnica započinje na VELIKI PETAK, a završava u subotu uoči Bijele Nedjelje. (Ta se devetnica može moliti i u svako drugo vrijeme).
Gospodin je rekao sestri Faustini:" Želim da ovih devet dana dovodiš duše k izvoru mojega milosrđa kako bi u njemu našle snagu, milost i hrabrost za ovaj život, posebno u trenutku smrti.
Za ove pobožnosti dijelit ću svakojake milosti."

:q4: zato dragi moji nije još kraj današnjeg dana krenite u ovu predivnu devetnicu,ako netko slučajno nema može me tražiti i ja ću mu poslati poštom..
NEKA VAS SVE BOG BLAGOSLOVI... smajlic3 smajlic22 Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 ožu 2008 08:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Krunica Božanskome Milosrđu,koju je svojim glasom i svojom svirkom,lijepo ukomponirao naš dragi brat- naggarito...

[youtube]http://youtube.com/watch?v=Jf11rkbIBuc[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KSN9zfu5qyk[/youtube]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 ožu 2008 15:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
DEVETNICA I KRUNICA BOZANSKOMU MILOSRDU
Jedino sam ja ljubav i milosrde. Ni najvecega grjesnika ne mogu kazniti ako zazove moje milosrde, vec mu u svojem beskrajnome i neiscrpnome milosrdu oprastam.

Devetnica Bozanskoga milosrda
PRVI DAN
ISUS:Danas mi prinesi sve ljude, narocito grjesnike, i uroni ich u more mojega milosrda. Time mi smanjujes gorcinu zbog izgubljenih dusa. Kao odaziv tomu Isusovomupozivu moli se najprije: Ocenas,zdravomarijo i slavaocu, zatim krunicu zatim Zazivi Bozanskomu milosrdu.

DRUGI DAN
ISUS:Danas mi prinesi duse svecenicka i redovnika,uroni ih u moje milosrde.One su mi dale snage da izdrzim svoju pregorku muku. Po njima ce se izliti rijeke mojega milosrde na cijelo covjecanstvo.

TRECI DAN
ISUS:Danas mi prinesi sve vijerne i pobozne duse, uroni ih u more mojega milosrda. Ove su me duse krijepile na mojem putu muke,one su mi bile kapljica utjehr u moru gorcine.

CETVRTI DAN
ISUS:Danas mi prinesi pogane i one koji me jos ne poznaju. U svojoj pregorkoj ja sam na njih mislio,a njihov je buduci zar tjesio moje srce. Uroni ih u more mojega milosrda.

PETI DAN
ISUS:Danas mi prinesi duse krivovjeraca i otpadnika, uroni ih u more mojega milosrda. Za moje pregorke muke one su rastrgle moje tijelo i moje srce- moju Crkvu. Ako se one vrate u krilo Crkve, izlijecit ce moje rane i ja cu osjetiti utjehu u svojim bolima.

SESTI DAN
ISUS:Danas mi prinesi njezne i ponizne duse, kao i duse male djece,uroni ih u moje milosrde. One su najslicnije mojemu srcu, i davale su mi snagu u mojoj pregorkoj smrtnoj muci, bile su kao zemaljski andeli koji bdiju na mojim oltarima. Na njih cu izliti slapove milosti,jer su samo ponizne duse u koje stavim sve svoje povjerenje u stanju primiti moje darove.

SEDMI DAN
ISUS:Danas mi prinesi one duse koje na poseban nacin stuju i caste moje milosrde. Te duse najvise sudjeluju u mojim patnjama i najvise su prodrle u moj duh. One su ziva slika mojega milosrdnogasrca.Ove ce se duse u buducem zivotu pojaviti u posebnome sjaju i ni jedna od njih nece doci u pakao. U njihovome smrtnome casu bit cu zu njih.

OSMI DAN
ISUS:Danas mi prinesi duse iz cistilista i uroni ih u bezdan mojega milosrda da bi rijeke moje krvi ublazile njihove muke. Ove su mi siromasne duse drage dok zadovoljavaju Bozanskoj pravednosti. Mozete pomoci tim dusama da im ublazite patnje crpeci iz blaga Crkve oproste i prinoseci zrtve zadovoljstine. O, kad biste vidjeli njihove patnje,ne biste im prestali prinositi darove svojih molitava kako bi otplatile dug mojoj pravednosti.

DEVETI DAN
ISUS:Danas mi prinesi mlake duse i uroni ih u more mojega milosrda. Ove mi duse najbolnije ranjavaju srce. One su me najvise rastuzile u Maslinskome vrtu i istrgnule iz mojega srca vapaj:Oce, neka me mimoide ovaj kalez.Ali neka ne bude moja nego Tvoja volja. Za njih je moje milosrde jedini spas.

KRUNICA NA CAST BOZANSKOGA MILOSRDA
Moli se na obicnoj krunici ovako:

Na prva tri zrnca moli se: Ocenas,Zdravomarijo i Vjerovanje.

Na velika zrnca moli se:

Vjecni Oce, prikazujemo Ti tijelo i krv,dusu i bozanstvo tvojega preljubljenoga Sina,Gospodina nasega Isusa Krista,kao zadovoljstinu za svoje grijehe i grijehe cijeloga svijeta.



Na mala zrnca (10 puta):


Po svojoj pregorkoj muci smiluj se nama i cijelome svijetu.

I molimo 5x...Kao Gospinu Krunicu..

Na kraju krunice doda se ( tri puta)
Sveti Boze, sveti jaki Boze, sveti besmrtni Boze,smiluj se nama i cijelomu svijetu,

ZAZIVI BOZANSKOMU MILOSRDU -LITANIJE-Bozansko milosrde, ti neshvatljiva tajno Presvetoga Trojstva UZDAMO SE U TE
Bozans.milosr.ti izrazu Njegove najvece moci uzdamo se u Te
Bozansko milos.koje si se objavilo u stvaranju nebeskih duhova, uzdamo se u Te
Bozans. Milosr. Koje si nas iz nistavila pozvalo u zivot, uzdamo se u Te
Bozans, milosr. Koje obuhvacas citav svijet, uzdamo se u Te
Bozans. Milosr,koje nam darujes besmrtan zivot, uzdamo se u Te
Bozans. Milosr.koje nas zasticujes od zasluzenih kazna, uzdamo se u Te
Bozans. Milosr. Koje nas oslobadas od bijede grijeha, uzdamo se u Te
Bozans. Milosr.koje nam u Rijeci sto je Tijelo postala darujes opravdanje, uzdamo se u Te
Bozans.milosr,koje se na nas izlijevas iz rana Kristovih, uzdamo se u Te
Bozans. Milosr.koje nam izvires iz Presvetoga Srca,uzdamo se u Te
Bozans. Milosr.koje si nam dalo Presvetu Djevicu za Majku milosrda uzdamo se u Te
Boz. Milosr.vidljivo u ustanovljenju Crkve koja obuhvaca cijeli svijet,uzdamo se u Te.
Boz.milosr.vidljivo u ustanovljenju i dijeljenju svetih sakramenata, uzdamo se u Te.
Boz. Milosr. Neograniceno u sakramentu krstenja i pokore, uzdamo se u Te.
Boz.milosr.neizmjerno u sakramentu oltara i svecenistva, uzdamo se u Te.
Boz. Milosr. Koje si nas pozvalo k svetoj vjeri,uzdamo se u Te.
Boz. Milosr. U obracenju grjesnika uzdamo se u Te.
Boz. Milosr. Koje posvecujes pravednike, uzdamo se u Te.
Boz. Milosr.koje usavrsujes svete, uzdamo se u Te.
Boz. Milosr.vrelo bolesnicima i patnicima , uzdamo se u Te.
Boz. Milosr.utjeho i blago svih onih koji su skrsena srca, uzdamo se u Te.
Boz. Milosr.ufanje onih koji ocajavaju, uzdamo se u Te.
Boz. Milosr.koje uvjek i svagdje pratis sve ljude, uzdamo se u Te.
Boz.milosr.koje nas ispunjas milostima, uzdamo se u Te.
Boz. Milosr.mire umirucih, uzdamo se u Te.
Boz. Milosr.koje nas cuvas od paklenoga ognja, uzdamo se u Te .
Boz. Milosr.koje olaksavas patnje dusama u cistilistu, uzdamo se u Te.
Boz.milosr.ti slasti i neizmjerna radosti sviju svetih , uzdamo se u Te.
Boz. Milosr.beskrajno u svim tajnama vjere, uzdamo se u Te.
Boz. Milosr.neiscrpivi izvore cudesa, uzdamo se u Te.
Bog je milosrdan i pun samilosti,spor na srdzbu i pun dobrote.
Zato cu dovijeka klicati milosrdu Bozanskomu.

POMOLIMO SE:
O; Boze,cijemu milosrdu nema kraja,cija je samilost neiscrpiva, pogledaj milostivo na nas,umnozi u nama djelo svojega milosrda da ne ocajavamo ni u najvecim iskusenjima, nego da se uvijek u sve vecem pouzdanju predajemo Tvojoj svetoj volji,
ljubavi i milosrdu.Po Gospodinu nasem Isusu Kristu, Kralju milosrda, koji nam s Tobom i s Duhom Svetim iskazuje milosrde u sve vijeke vjekova. AMEN.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 ožu 2008 00:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
« Moja kćeri, govori cijelom svijetu o Mome neiscrpnom milosrđu. Ja želim, da blagdan Božanskog milosrđa bude utočište svih duša, poglavito svih griješnika. Toga dana izlit će se obilje Moga milosrđa. Ja ću izliti čitavo more milosti na duše koje se budu približile tome izvoru. Tko god se toga dana ispovijedi i pričesti, dobit će potpun oprost od grijeha i kazne za grijehe. Neka se nitko ne boji pristupiti k Meni, makar njegovi grijesi bili najopakiji. Želim da se blagdan Mojega milosrđa svečano proslavi na prvu nedjelju nakon Uskrsa.»

« Isus mi je zapovijedio, jednu DEVETNICU da zapišem i kroz tih devet dana, pred blagdan Božanskog milosrđa da molim. Devetinica mora biti započeta na Veliki petak ».




Početak devetnice Božanskom milosrđu:

Veliki petak (prvi dan 21.03.2008.)

Dan oprosta svih grijeha i kazni:

Nedjelja nakon Uskrsa, ISPOVIJED I SV.PRIČEST (30.03.2008.)

« Čak i najveći griješnik koji jednom izmoli devetnicu, dobit će puno milosti iz Moga bezkrajnog milosrđa. »

« Unatoč Mojoj gorkoj patnji duše se udaljavaju. Ja im dajem zadnje sidro spasa. To je blagdan Mojega milosrđa. Ako ne budu častile Moje milosrđe, bit će u vječnosti izgubljene. »



Isusova objava sestri

Faustini Kowalskoj

Dnevni zapisi, koje je sestra Faustina (* 1905. - † 1938.)

po nalogu njenog Ispovijednika, Prof. Michael Sopocko, napisala

Isus: «Objavi svijetu Moje veliko neizmjerno milosrđe. Pripremi svijet na Moj drugi dolazak. Prije nego Ja kao sudac dođem, otvorit ću širom vrata Moga milosrđa.

Plamen Moga milosrđa Me pritiska da ga moram izliti na duše.

Iz svih Mojih rana, ali naročito iz Moga srca, teku slapovi ljubavi.

Za kažnjenje imam cijelu vječnost, sada produžavam još vrijeme Moga milosrđa. Ja kažnjavam samo ako Me se prisiljava. Ja hoću da griješnici k Meni dolaze bez ikakvog straha. Najveći griješnici imaju posebno pravo na Moje milosrđe. Ja se radujem kad oni traže utočište u Mome milosrđu. Ja ih obasipavam ljubavlju daleko iznad njihovih očekivanja...

Zbog njih sam Ja na ovu zemlju došao; zbog njih sam Svoju krv prolio. Ja ne mogu onoga kazniti tko se u Moje milosrđe pouzda.

Niti jedan grijeh, pa bio ponor pakosti, ne može Moje milosrđe iscrpiti; jer što ga se više grabi, to bogatije teče.

Kad bi njegov zločin bio crn kao noć, tako će ipak griješnik koji se utekne Mome milosrđu Mene proslaviti i Moju muku častiti. U času njegove smrti Ja ću ga sam odbraniti kao Svoju čast.

Najveći griješnik razoružat će Moj gnjev, ako on Moje sažaljenje zazove. Ja ću mu pravedno postupiti kroz Moje neshvatljivo, bezkonačno milosrđe.

Ja sam svet i najmanji grijeh je Meni odvratnost, ali ako se griješnici pokaju, Moje je smilovanje bezgranično. Pratit ću ih sa Svojim milosrđem na svim njihovim putevima. Ako se Meni vrate, zaboravit ću svaku ogorčenost i radovati se njihovom povratku. Reci im da Ja nikada neću prestati na njih čekati: Ja osluškujem njihova srca, da bi uhvatio i najmanji otkucaj, koji Meni pripada. Pratit ću ih sa progonom savjesti i ispitima, sa burom i munjom i privlačnim pozivom crkve: ali ako sve Moje milosti odbace, prepustit ću ih sebi samima i dati im još što žele.

Tko ne želi kroz vrata Mojega milosrđa proći, morat će se pojaviti pred Mojim sudom.

Ja se radujem, ako se od Mene puno traži; jer Me pritišće puno za dati, sve više i više. Oni sa suženim srcem, koji malo traže, čine Me žalosnim.

Objavi Moja kćeri, da sam Ja sama ljubav i milosrđe: onaj koji Mi se približi sa pouzdanjem, zadobit će Moju milost u tolikom izobilju, da je neće moći obuhvatiti, i on će je na druge ljude zračiti.

Ako jedna duša Moju dobrotu hvali, sotona dršće i bježi u dubine pakla.

Reci svećenicima, koji se trude apostoli Mojega milosrđa postati, da ću njihovim riječima podariti neodoljivu snagu i uvjerenje, da potaknu srca onih kojima će govoriti.

Ništa Me nemože tako jako uvrijediti, kao nedostatak povjerenja jedne Bogu posvećene duše: njena nevjernost probada Moje srce. Najstrašnije Me pogađaju grijesi sumnje u Moju dobrotu! Vjerujte barem Mojim ranama!

One duše, u svijetu i u zaređeništvu, koje Me predano vole, raduju Moje srce i pogled Moga oca sa zadovoljstvom počiva na njima. One su te koje sprečavaju sud i otvaraju brane milosrđa. Ljubav tih duša još drži svijet.»


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 ožu 2008 08:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 ožu 2008 09:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Hvala Ti Isuse moj...Snago moja i zaštito..u Tebi duh moj se odmara..

hvala Ti za Tvoje neiscrpno Milosrđe kojim nas obasipaš...

hvala Ti što si nam omogućio da Ti se uvijek iznova vraćamo...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 ožu 2008 11:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 lis 2007 09:47
Postovi: 118
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Gospodin nas obasipa svojim Milosrđem, samo treba dobro otvoriti oči.. :shock: :D

Isuse oprosti mi što sam ponekad slijepa i ne vidim Tvoje Milosrđe u mome životu i što ga ne cijenim... :twisted:

Hvala ti za sve za što si učinio u mome životu, ali i u životima drugih ljudi. Milosrđe Božansko, otvori nam svima oči, jer danas je tvoj blagdan!

Milosrdni Isuse , HVALA TI!! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 ožu 2008 11:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Hvala ti, voljeni Isuse, na neizrecivoj dobroti i ljubavi kojom si nam danas podario oproštenje svih naših grijeha i kazni koje smo zaslužili....
Hvala Ti što si uvijek uz nas i što nas toliko voliš!!! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 ožu 2008 12:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Milosrdni Isuse ,Ti nas sve obasipas svojom ljubavlju,
Ti lijecis nase boli i s nama si u nasim patnjama,
Ti nam pomazes nositi nas kriz koji nam je cesto puta
pretezak i padamo pod njegovim teretom,Ti nas tada
podizes i dajes nam snagu za dalje.Ti nastavljas tamo
gdje mi stajemo i neznamo dalje,DA Ti Milosrdni Isuse.
Ti nas jacas i uslisavas sve nase molitve po svojoj volji.
Ti si uvijek uz nas i kad spavamo i kad se budimo i kad
radimo i kad planiramo sta cemo i kuda cemo-Ti Isuse !
Ti si uvijek pun Milosrda i ljubavi,pun nade i dobrote,
uvijek spreman pomoci kad Te zamolimo.ISUSE nitko
nije kao Ti ! Hvala Ti na svemu MILOSRDNI ISUSE !


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 tra 2008 12:03 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 tra 2008 20:22
Postovi: 32
Lokacija: hrvatska
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
od prije par godina ovu krunicu molim svake godine i istinski se utječem u gospodnje milosrđe.ALELUJA


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr