www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 12:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 25 ožu 2008 12:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
http://www.youtube.com/watch?v=eHKVzWOybgw&feature=related
NITKO KAO TI.... NE MOŽE SRCE MOJE TAKNUTI!
I MOGU CIJELU VJEČNOST TRAŽITI BOŽE...
NITKO NIJE...KAO TI!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 ožu 2008 13:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
braćo i sestre sretan vam i blagoslovljen Uskrs!

neka Vas Uskrsli blagoslovi i čuva u sve dane ovog i onog života!

p.s eto nije me bilo 4 dana na netu, gripa i onda obiteljlska druženja ali nadam se da vrijedi i danas moja čestitka vama!!!

BVB! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 ožu 2008 17:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
2.Vazmena nedjelja


Čitanje svetog Evanđelja po Ivanu (Iv 20, 19-31)

19I uvečer toga istog dana, prvog u tjednu, dok su učenici u strahu od Židova bili zatvorili vrata, dođe Isus, stane u sredinu i reče im: "Mir vama!" 20To rekavši, pokaza im svoje ruke i bok. I obradovaše se učenici vidjevši Gospodina. 21Isus im stoga ponovno reče: "Mir vama! Kao što mene posla Otac i ja šaljem vas." 22To rekavši, dahne u njih i kaže im: "Primite Duha Svetoga. 23Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se; kojima zadržite, zadržani su im."

24Ali Toma zvani Blizanac, jedan od dvanaestorice, ne bijaše s njima kad dođe Isus. 25Govorili su mu dakle drugi učenici: "Vidjeli smo Gospodina!" On im odvrati: "Ako ne vidim na njegovim rukama biljeg čavala i ne stavim svoj prst u mjesto čavala, ako ne stavim svoju ruku u njegov bok, neću vjerovati." 26I nakon osam dana bijahu njegovi učenici opet unutra, a s njima i Toma. Vrata bijahu zatvorena, a Isus dođe, stade u sredinu i reče: "Mir vama!" 27Zatim će Tomi: "Prinesi prst ovamo i pogledaj mi ruke! Prinesi ruku i stavi je u moj bok i ne budi nevjeran nego vjeran." 28Odgovori mu Toma: "Gospodin moj i Bog moj!"

29Reče mu Isus: "Budući da si me vidio, povjerovao si. Blaženi koji ne vidješe, a vjeruju!" 30Isus je pred svojim učenicima učinio i mnoga druga znamenja koja nisu zapisana u ovoj knjizi. 31A ova su zapisana da vjerujete: Isus je Krist, Sin Božji, i da vjerujući imate život u imenu njegovu.


Slika


Nevjerni Toma

Gospodine i ja sam nevjerni Toma. Nadao si se da ćeš se osloboditi ljudske sumnje i nevjere ukazavši se Tomi, ali nisi. Nisi se oslobodio. I ja te čekam da mi pokažeš tragove čavala na svojim rukama i da stavim ruku na ranjeni bok. Ne, do tada ne mogu vjerovati Gospodine da si uskrsnuo i da živiš pored mene. Ali ja govorim kao da vjerujem. Ja živim kao da vjerujem. Ali samo "kao"…

I ljutim se na onoga koji misli drugačije, na onoga koji te niječe, a činim ISTO jer bojim se smrti. Bojim se svakog siromaha, lutalice i beskućnika, napuštenog i osamljenog, bolesnog i žalosnog jer negdje u dubini sebe znam da si Ti s njima i u njima. Znam da pomažući njima, u biti pomažem Tebi. Ali mi je opet, to, tako teško srcem vjerovati. Zato okrećem glavu od njih i okrećem glavu od Tebe.

No, ipak ti se obraćam i čekam Uskrsni dan. I slavit ću ga, a da ne vjerujem u to što slavim. Tog dana doći ću u Tvoj hram i pokloniti ti se, ne klanjajući se Tebi nego samo križu Tvom. I primit ću te, ne primajući Tebe nego samo Tijelo Tvoje. Čestitat ću Uskrs svakome, izgovarajući riječi koje ni sama ne razumijem. Ne razumijem jer ne vjerujem. A, ne vjerujem jer ne želim otvoriti ovo srce koje si mi dao i pustiti te unutra. Ne vjerujem, jer ne želim čuti riječi koje mi govoriš: Blaženi koji ne vidješe, a vjeruju! ( Iv 20, 29)

Ja sam nevjerna, a Ti ostaješ vjeran. Guram te od sebe i vrijeđam, a ti dolaziš, pružaš ranjene ruke i skidaš mi boli.

Silvana B.



Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 ožu 2008 19:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slobodno danas mozemo reci, i potrudimo se da obnovimo i mi ovu Tominu ispovijest vjere. jer danasnje vrijeme, i svijet , ocekuje novo svjedocanstvo Kristova uskrsnuca; ima potrebu susresti Krista i upoznati ga kao pravoga Boga i pravoga covjeka.
Ako u ovome apostolu mozemo prepoznati sumnje i nesigurnosti tolikih danasnjih vjernika ,tolikih zabluda. strahove i razocaranja bezbrojnih nasih suvremenika, s njime mozemo i iznova otkriti obnovljenu vjeru u Krista umrloga i uskrsloga za nas, za svakoka pojedinoga, od nas..
Nasa vjera,i ono sto su je kroz povijest prenijeli nasljednici apostola, daje nam i nastavlja se, jer uskrsli Gospodin vise ne umire.
On zivi u Crkvi te je cvrsto vodi prema dovrsenju svoga vjecnoga nauma spasenja ,svatko od nas moze se naci kusan Tominom nevjerom.
Svi smo to vec iskusili, a ipak ponovno nas na momente,zahvati nevjera..
Nasa bol, zlo i tama , nepravde i uvrede , smrt i tuga, posebice kad pogadjaju nevine - primjerice, djecu zrtve rata,zrtve abortusa i terorizma, bolesti i gladi , rastave brakova..- ne stavljaju li na tesku kusnju nasu vjeru?
I tako u tim trenutcima , upravo nam je u tim slucajevima korisna i dragocjena Tomina nevjera, jer i mi postajemo nevjerni ,ona nam pomaze da ocistimo u sebi,u svojem srcu i svojoj dusi ,
svako lazno poimanje Boga te nas vodi prema otkrivanju njegova istinskoga lika.
Lika Boga koji je svojom Mukom , u Kristu Gospodinu primio boli ranjenoga covjecanstva.
Toma je od Krista Gospodina primio, a potom i prenio Crkvi, dar vjere kusane mukom i smrcu Isusovom te potvrdjene susretom s njime Uskrslim.On danas zivi medju nama, On je ovdje s nama..
Nasa vjera zna biti gotovo mrtva ali se iznova radja zahvaljujuci dodiru s Kristovim bolima, s ranama koje Uskrsli nije sakrio, nego ih je pokazao i nastavlja ih pokazivati u patnjama i trpljenjima svakog ljudskog bica.
I nas samih, koji kroz zivot cesto posustamo , pod ranama koje su nam zadane,ali koje nose zadovoljstvo,i daju smisao nasoj vjeri...
Znamo za koga trpimo, znamo da nam On nikada nece poslati ,vise nego sto mozemo izdrzati..i nositi na svojim ledjima...On zivi i danas...medju nama..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 ožu 2008 08:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 ožu 2008 08:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Predivna slika naseg Isusa i nevjernoga Tome ! Pitam se koliko puta ima i nas nevjernih Toma ? Kad naidu teske kusnje,bolesti,nemiri,nesuglasice,
pitamo se gdje je sada nas Bog ? Dali nas vidi ? Kada ce nam pomoci u tim nasim slabostima ? Postajemo nevjerni Tome,cesto,precesto puta se zamaramo nepotrebnim problemima,ne razmisljajuci da je Isus i tada uz nas,da ce On sve rijesiti,da je sve u Njegovim rukama.Ali to su trenutki nase slabosti,nase nevjere.kada nas opterete misli zasto,kada i kako ? Nismo sposobni odmah zazvati Bozju pomoc,pogledati prema nebu ili na Kriz raspetog Isusa. Isuse uzmi od nas tu nevjeru koja nas cesto obilazi i pomozi nam da Ti u svakom trenutku naseg pada i nase slabosti zahvaljujemo za sve i daj da najprije na Tebe pomislimo kako bi sve savladali nasom cvrstom vjerom.Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr