www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 00:36

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 25 tra 2008 12:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2006 15:58
Postovi: 189
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
Ono sto On salje,to je ispravno, jer On se brine za zivot vjecni, a ne ovaj prolazi,zemaljski zivot..

Da, ali često puta mi mislimo da Bog šalje 'križ' a to je u stvari plod našeg IZBORA. U zoološkom vrtu neću preći ogradu do lava jer znam da me to može stajati života. Zato se ispravno kaže da Bog 'dopušta' a ne da 'daje' , jer poštuje našu slobodu izbora. Smatram da je većina bolesti rezultat naših izbora a ne volje Božje.
Znamo li što Sveto Pismo kaže o tome iz kojeg su razloga MNOGI bolesni?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 tra 2008 19:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Znamo li što Sveto Pismo kaže o tome iz kojeg su razloga MNOGI bolesni?

( Zato se ispravno kaže da Bog 'dopušta' a ne da 'daje' ),
Da u pravu si, Bog dopusta, ja sam jos uvjek ona od starog kova vjernica,tako se nekada govorilo, a sada je to izmjenjeno "Bog dopusta"Mislim da ne lezi ,problem u tome kako reci, nego sta je jezgra ,i cilj svega toga..Bog dospusta da mi i grijesimo, on nam ne salje zlo..i ON nas i ljeci...
Bolest je jedna od najvecih ljudskih patnji,netko ju zove “kriz” a misli se na patnju..U danasnje vrijeme ima puno ljudi koji trpe zbog raznih teskih bolesti,zbog nevolja,zbog udesa,zbog razlicitih karaktera,clanova obitelji i ,mozda drustva na random mjestu,koje takodjer stvaraju patnju..
Jezgra lezi u svemu u “prihvacanju”, bez obzira s koje strane patnja dolazi..i o kojoj vrsti patnje se radi..jer fizicka bolest tijela,razlikuje se od duhovne bolesti, a obadvije pate jednako.. Tako bolesnih tjelesno i bolesnih duhovno,zahtjeva izljecenje cijeloga tijela,jer ono trpi i jedno i drugo. Neki ljudi u bolesti slave Boga i blagoslivljaju ga, dok drugi u bolesti Boga proklinju,ili su nezadovoljni ili mrndjaju. Da Bog dopusta bolest, i ona mora imati smisao i cilj u nasem zivotu...Znaci,ja trazim taj je smisao,i ja odlucujem za cega se opredjeljujem,bas u prihvacanju. Stvarno postoje bolesti,i patnje i ozdravljenja u kojima se Bog proslavlja.To mi zovemo “Uslisama molba” Sam Isus nam to porucuje kroz evandjelje. U devetom poglavlju Evandjelja po Ivanu Isus ozdravlja slijepca od rodjenja. Svojim ucenicima kaze kako je taj covjek rodjen slijep "zato da se na njemu ocituju djela Bozja" (Iv 9, 3). Takodjer Isus je dozvolio da njegov prijatelj Lazar umre, iako je to mogao sprijeciti. Nije odmah uslisao molitvu Marte i Marije koje su mu porucile: "Gospodine, evo onaj kog ljubis, bolestan je." (Iv 11, 3) Medjutim, cudo koje je nad Lazarom ucinio, time sto ga je uskrisio nakon sto je bio 4 dana u grobu, puno je vece nego da ga je ozdravio i tako sprijecio njegovu smrt. Za Lazarovu bolest je Isus takodjer rekao kako "ta bolest nije na smrt, nego na slavu Bozju, da se po njoj proslavi Sin Bozji". (usp. Iv 11, 4) Krist Gospodin iskazuje veliko milosrdje covjeku,on trpi zajedno sa svakim covjekom , a osobito covjeku patniku. Sa svakim patnikom on ide do te mjere, suosjeca da kaze ono sto uciiniste jednom od moje najmanje brace meni uciniste.
Covjek je pozvan da bude radostan, i da svjedoci svoju radost,covjek koji pati, on zna za sta pati,pa tako i pored toga on je radostan...
Kada razmisljamo i o nevoljama,patnjama i mnostvu bolesnih, i onih u nevoljama ,ne znamo je li veca patnja onih koji umiru od teskih tjelesnih bolesti ili patnja invalida,ili onih koji umiru u grijehu... Je li od toga jos opasnija duhovna bolest,neoprosteni grijesi , onih koji se ne kaju za razne teske i velike grijehe i ne prestaju ciniti gresna djela, ili onih koji su opsjednuti od zloga.
Ja sam mlao jos neodlucna,kada cujem da je rijec o “obiteljskom stablu” i da su nasi preci “Krivi za nase bolesti” Slazem se da ima dosta toga, sto su teski i veliki grijesi,i da su nasi preci ,poneki otisli grijesni na zivot vjecni..Za njih trebamo moliti,Svete Mise placati,da se moli za njih..svaka obitelj treba stalno moliti za svoje pokojnike..Ali nitko od nas ne moze da zna, sta je bilo nekada, i sta je pravi razlog za to..
Jeza me uhvati ,kada cujem ,da su samo grijesi predaka krivi, a nasi osobni grijesi ne…Jer s tim stavom,dosta mladoga svijeta dovodimo u zabludu,jer s tim ga rasterecujemo ,i dajemo potvrdu ,kako je on dobar.nije kriv za nista .jer najlakse je prebaciti krivnju na drugoga,jer s tim je i lakes zivjeti..umjesto da obostrano radimo na tome,a ne djelomicno, ili onako da druge dovodi u zabludu..
Mnogi krscani,nasa bracai i sestre, zaista su junaci i heroji ,kada podnose svoju patnju i nevolju, zbog neke teske bolesti i zbog nekog djela,koje se protivi Bozjem zakonu,i ne trazci ozdravljenje, nego samo mole Boga da im dade snage kako bi mogli podnijeti svoje boli. Drugi pak mole zagovor nekog sveca ili se izravno utjecu Kristu - Kralju milosrdja, da bi ozdravili,i da bi se ON proslavio u njima. danasnje vrijeme obiluje cudesnim ozdravljenjima koja su ljudima na spasenje, a Bogu na Slavu..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 svi 2008 18:14 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 07 tra 2008 19:16
Postovi: 12
Lokacija: morski valovi...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Puno ljepih primjera ste svi nabrojali ,i nema ništa lošeg u svemu tome, međutim ako mogu pomoći na nekako jednostavniji način , onda bi to bilo ovako:
Jednostavno se pomoli, idi na ispovijed, pa zatim zamoli svećenika neka ti da BOLESNIČKO POMAZANJE , i vjerujem da ćeš dobiti sve što ti treba za oslobođenje tvojeg duha, samo toliko, jer sve je ono drugo dosta teško i komplicirano. Sa tobom sam u tvojim bolima. Amen :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lis 2008 14:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Mislim da često na pogrešan način kroz molitvu tražimo izlječenje od Boga. Moramo znati da sa Božje strane postoji mogućnost odnosno sposobnost da udovolji našoj molitvi, kao i želja da to učini. Ali, sa naše strane također moraju biti ispunjene neke pretpostavke da ozdravimo. Tu prvenstveno mislim da moramo uspostaviti "kontakt" s onim kojim komuniciramo i dozvoliti da nas izlječi. Taj kontakt nije dovoljan samo za vrijeme traženja (molitve). Taj kontakt mora biti češći (stalan) a nauštrb drugih stvari kao: zabave, dosade, TV-a, društva, hobija ..., kad obično zaboravljamo da je On i tada uz nas. I onda, kad nas nešto zaboli "Bože pomozi".
Božja milost je bezgranična ali trebaju ipak neki "preduvjeti" da možemo po toj milosti i očekivati ozdravljenje. Umjesto da bezglavo molimo za ozdravljenje (obično-tjelesno), molimo više za promjenu samog sebe, za više (jače) vjere, budimo spremni oprostiti, otići se ispovjediti ...
Ne možemo Bogu zahtjevati, već moliti a bit će onako kako je najbolje za nas. Nekad je taj ishod naočigled razočaravajući jer bolest nije nestala kako smo očekivali ali nekad treba i malo duže trpjeti i nositi svoj križ, koji je uglavnom "naš izbor" jer ga Bog ne daje već samo dopušta. Tako i mi pravom molitvom za izlječenje dopustimo Njemu da nas ozdravi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2008 11:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
..
Mozda je najteze povjerovati da Isus želi ono što je naaaajbolje za mene..
i ako sam bolestan..i neznam s kojim smislom...hm...
Mozda Isus zna...:))a zna sigurno...e sad ono sto ja nemrem shvatit..
ako Bog bira kome će udovoljiti a kome neće... :? :?
Zašto ...što je neko jednom tu reko...
kako jednom djetetu dati čokoladu a drugom ne..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 stu 2008 21:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja nikako da ozdravim, mnogo se molim, ali ništa.
Nekad vjerujem više nekad manje. Vjerujem u božju moć, ali sve manje vjerujem da baš mene želi ozdraviti,. Jer nekad Bog ne želi ozdraviti, nekad želi da trpimo i tako se posvećujemo. ahh...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 stu 2008 07:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Thompsonovac napisao:
Ja nikako da ozdravim, mnogo se molim, ali ništa.
Nekad vjerujem više nekad manje. Vjerujem u božju moć, ali sve manje vjerujem da baš mene želi ozdraviti,. Jer nekad Bog ne želi ozdraviti, nekad želi da trpimo i tako se posvećujemo. ahh...


ali sve manje vjerujem da baš mene želi ozdraviti,.

citiram...to je tvoja vjera..

.a kak bi onda hodil po vodi... :lol:

..vidiš kak su ti inficirali Iron Maiden..a reko si da to nije štetno.. :lol:

..a ono..nikako da ozdraviš..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 stu 2008 12:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
naggar napisao:
Thompsonovac napisao:
Ja nikako da ozdravim, mnogo se molim, ali ništa.
Nekad vjerujem više nekad manje. Vjerujem u božju moć, ali sve manje vjerujem da baš mene želi ozdraviti,. Jer nekad Bog ne želi ozdraviti, nekad želi da trpimo i tako se posvećujemo. ahh...


ali sve manje vjerujem da baš mene želi ozdraviti,.

citiram...to je tvoja vjera..

.a kak bi onda hodil po vodi... :lol:

..vidiš kak su ti inficirali Iron Maiden..a reko si da to nije štetno.. :lol:

..a ono..nikako da ozdraviš..


ne, nije u tome stvar
čitao sam da Ivan Merz kaže: ako Bog ne želi da ozdravite, onda se treba prepustiti NJegovoj svetoj volji i prinijeti svoju muku za svoje posvećenje


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 stu 2008 12:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Thompsonovac napisao:
Ja nikako da ozdravim, mnogo se molim, ali ništa.
Nekad vjerujem više nekad manje. Vjerujem u božju moć, ali sve manje vjerujem da baš mene želi ozdraviti,. Jer nekad Bog ne želi ozdraviti, nekad želi da trpimo i tako se posvećujemo. ahh...


Dragi moj brate u Kristu-samo onoliko koliko vjerujemo,
toliko i primamo...Neka Bog ucvrsti tvoju vjeru i vidjet ces,
kada sa srcem molis i vjerujes u ono sto molis...dobit ces... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 stu 2008 12:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
ne, nije u tome stvar
čitao sam da Ivan Merz kaže: ako Bog ne želi da ozdravite, onda se treba prepustiti NJegovoj svetoj volji i prinijeti svoju muku za svoje posvećenje


..eto vidiš..to je vjera :lol:

.ja duboko vjerujem da ćeš ti jednog dana prestati obožavati Iron Maiden :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 23 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr