www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:41

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 21 tra 2008 18:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Hallo Jovane....na konacno da i tebe, vidimo malo... :lol:

Mozda nije to ,ni toliko prica...jer cesto se dogodi...da obitelji...ili clanovi,jedno moli za jedno, drugo moli za drugo...ili ako je vise...
svatko za svoje...,jer smo razliciti,i zahtjevi su razliciti...
A u praksi zivota, to nam uvjek kaze..ono sto je za mene dobro...
ne mora da znaci,da je dobro za mojeg bracnog druga, dijete ili roditelje...
Tako i bolesti, cesto se dogadja,da nismo ni svjesni za cega molimo...
jer tako nam se ostvari ,puno i toga...sto smo nepromisljeno trazili.....
Jer trazili smo jedno, a nismo ni razmisljali,da uz to jedno...moze doci jos nesto....i tako,molitva bude uslisana...ali nama za zelju....
a ne kako je Bog htio, i Njegova Sveta volja...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 tra 2008 14:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2006 15:58
Postovi: 189
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hello, Rebeka! Evo da malo provirim.. i ubacim ponešto. Nadam se da će vam se ovih 25 bubica dopasti. Naime, o.John H. Humpsch u jednoj svojoj knjizi navodi nekih 25 razloga "pogrešne molitve".
Evo dio iz njegove knjige (neslužbeni prevod), pa ako se kome svidi.. možda je i objavi.

"Bog koji je za Mojsija razdvojio Crveno more, koji je za Iliju poslao oganj s nebesa , Bog koji je činio mnoga čudesna djela za proroke i patrijarhe, i koji je razasuo mnogo uzbudljivih čudesnih dijela po cijeloj prvoj Crkvi, kao što je kronološki napisano u Djelima apostolskim, jeste Bog koji "ostaje isti", kao što nas podsjeća Ps 102, 27. Štoviše, i danas možemo čuti ljude koji su izgleda postali Božji miljenici, kako imaju neprestana i začuđujuća uslišanja svojih molitava. Ali većina od nas, veći dio vremena misli da Bog ne odgovara na molitve – osim što ostaje pri svome "ne". Bog je rekao: "Zazovi me i odazvat ću ti se" (Jr 33, 3), ali, kada ga zazivamo, izgleda nam kao da čujemo "signal zauzeto". Jesu li telefonske linije s nebom preopterećene ili što?

"Zašto Bog ne odgovara na moj poziv?" pitamo se nestrpljivo. Možda bismo trebali upitati: "Ili je Božji ili naš telefon pokvaren?" Pošto Bog nema nikakvih kvarova kod sebe, onda mora da je naš telefon pokvaren. Prema Bibliji, postoje dva razloga po kojima ne postoji nikakav problem na njegovom kraju linije. Prvi, Božja sposobnost odgovoriti našim nakanama, i drugi, njegova velika želja da upravo tako čini.

Što Biblija kaže o Božjoj moči da odgovori na naše zahtjeve? Pavao u Ef 3, 20 piše da je Gospodin "sposoban učiniti neizmjerno više nego što mi uopće možemo moliti ili zamisliti." i U 2 Kor 9, 8 kaže: "A Bog vas može obilato obdariti svakovrsnim darom da u svemu svagda imate svega dovoljno za se i izobilno – za svako dobro djelo.". A u pogledu Božje želje da odgovori na naše molitve, među mnogobrojnim biblijskim citatima nalaze se i one transparentne Isusove riječi: "Ištite i dat će vam se; tražite i naći ćete; kucajte i otvorit će vam se." (Mt 7, 7)

Stoga, pošto se za propuste ne može okriviti nedostatak Božje volje ili sposobnosti, jedinog krivca za pogrešku trebalo bi tražiti u nedostacima s naše strane. Mi "pogrešno molimo" – to jest, s pogrešnim nakanama, ili ne molimo prema uputama koje nam daje Božja knjiga – Biblija.

I kada vas sve oko vas razočara, slijedite upute

Jedan čovjek, kada je shvatio da je prestao biti nježan u braku, zamolio je svoga liječnika za odgovarajuću terapiju (lijek). Liječnik mu je rekao da 30 dana svaki dan vježba trčeći 10 milja. Nakon 30 dana pacijent je dašćući telefonirao liječniku, da mu javi kako je uradio sve što mu je rekao. "Ja sam zadivljen," rekao je liječnik, "da ste vi doista 30 dana trčali 10 milja svaki dan. I, kako ide vaš ljubavni život?" "Kako ću ja to znati?" odgovorio je pacijent. "Ta ja sam vam 300 milja daleko od kuće!"

Neki ljudi ne mogu slijediti upute, štoviše ni one specifične upute koje Bog daje u svome pravilniku. Nitko u potpunosti ne ispunjava mnoge upute za uspješnu uslišanu molitvu, ali što više budemo ispunjavali te upute, imat ćemo više šanse da nam se uslišaju molitve, baš onako kako smo mi to željeli, za bilo što, a osobito za iscjeljenje.

Najvažniji princip koji se mora poštovati jeste traženje prioriteta kako bi se izbjegla "pogrešna molitva". Isus je bio čovjek prioriteta, koji je uspostavio prioritete za nas u našem kršćanskom sustavu vrijednosti: "Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, i sve drugo bit će vam nadodano" (Mt 6, 33).

Uspostavljanje prioriteta u molitvenim nakanama i određivanje metoda za zagovaranje može se provesti na razne načine, i oni kao takvi postaju uvjeti za uslišanje molitve za određenu nakanu."
-----------------------------------------------------------
p.s. Nastavlja se..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 tra 2008 14:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2006 15:58
Postovi: 189
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
1) Molitva za VJERU za primanje onoga što se traži, prvenstveno moliti za sebe. "Bez vjere je nemoguće ugoditi Bogu" (Heb 11, 6). Isus je vješto poveo oca opsjednutoga djeteta (Mk 9) da promjeni svoju molitvu – od molitve za ozdravljenje u molitvu za više vjere – vjere za povjerenje u Isusa, ne samo da bi Isus mogao nego bi i želio ozdraviti dječaka. Isus je stoga tom čovjeku prvenstveno pomogao da moli za vjeru, a tek onda za ozdravljenje djeteta. Po mom iskustvu u službi ozdravljanja, primijetio sam da mnogi ljudi mole za ozdravljenje ali ih vrlo malo moli za vjeru da prime to ozdravljenje. (I Jairu je rekao „…samo vjeruj!“op.)

2) Prakticiranje vjere u spokojnom iščekivanju ("bez sumnje" – Mk 11, 22) trebalo bi imati prioritet nad prakticiranjem vjere u žurnom uslišanju ("molim te, molim te"). Ovo u prvi plan stavlja karizmatski dar vjere u odnosu na vjeru kao vrlinu. "I sve što zaištete u molitvi vjerujući, primit ćete." (Mt 21, 22) Kada zagovornik moli "on mora vjerovati, a ne sumnjati" (Jk 1, 6). "Imajte vjeru Božju. … Sve što god zamolite i zaištete, vjerujte da ste postigli i bit će vam." (Mk 11, 22, 24). Ovo se zove "zahtijevanje" za zadovoljenje svojih potreba kao da su one već ispunjene. "A vjera je već neko imanje onoga čemu se nadamo" (Heb 11, 1). Ovaj stav sigurnosti nije "zadobiven" ili "pokrenut" snagom volje nego to predstavlja karizmatski dar ("dana vjera" Dj 3, 16) za koju se trebamo moliti prije nego što počnemo moliti za neku potrebu ili nakanu.

3) "Svim srcem svojim" oprostite drugima prije nego što počnete Boga moliti za neke potrebe. Odmah nakon što nam je rekao o potrebi da se molimo za svoju vjeru, Isus nam govori o tom uvjetu – opraštanju drugima prije nego što sročimo svoje nakane. "No kad ustanete na molitvu, otpustite ako što imate protiv koga da i vama Otac vaš, koji je na nebesima, otpusti vaše prijestupe." (Mk 11, 25)

Neopraštanje blokira djelovanje molitve za određene nakane, jer nas to drži u stanju grijeha a što nas opet stavlja u neprijateljski odnos s Bogom. Stoga su nam i slabi izgledi za uslišanje neke molitve. "Doista, ako vi otpustite ljudima njihove prijestupe, otpustit će i vama Otac vaš nebeski. Ako li vi ne otpustite ljudima, ni Otac vaš neće otpustiti vaših prijestupa." (Mt 6, 14-15)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 tra 2008 14:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Citat:
Zašto Bog ne odgovara na moj poziv?" pitamo se nestrpljivo. Možda bismo trebali upitati: "Ili je Božji ili naš telefon pokvaren?" Pošto Bog nema nikakvih kvarova kod sebe, onda mora da je naš telefon pokvaren. Prema Bibliji, postoje dva razloga po kojima ne postoji nikakav problem na njegovom kraju linije. Prvi, Božja sposobnost odgovoriti našim nakanama, i drugi, njegova velika želja da upravo tako čini.


A ovo mi se svidja Jovane...takoje, ako Bog ne uslisava molitvu,
onda on ima razlog zasto ne...
Ja sam molila, godinama za jednu nakanu,za izmireljnje...
mojih rastavljenih roditelja...
Oni su bili ti, koji nisu htjeli izmirenje...i ponovan brak...
Tako mi ni Bog,nije mogao tu molitvu da uslisi...

Molim jos uvjek,za jednu drgugu nakanu ..vec godinama,
ali to za sta molim, ta osoba ne vidi tako,i nema problem,
njoj je jednostavno potrebno "Obracenje..." a sto ona ne vidi, pita za cega??
Citat:
"Svim srcem svojim" oprostite drugima prije nego što počnete Boga moliti za neke potrebe. Odmah nakon što nam je rekao o potrebi da se molimo za svoju vjeru, Isus nam govori o tom uvjetu – opraštanju drugima prije nego što sročimo svoje nakane. "No kad ustanete na molitvu, otpustite ako što imate protiv koga da i vama Otac vaš, koji je na nebesima, otpusti vaše prijestupe." (Mk 11, 25)

Neopraštanje blokira djelovanje molitve za određene nakane, jer nas to drži u stanju grijeha a što nas opet stavlja u neprijateljski odnos s Bogom. Stoga su nam i slabi izgledi za uslišanje neke molitve. "Doista, ako vi otpustite ljudima njihove prijestupe, otpustit će i vama Otac vaš nebeski. Ako li vi ne otpustite ljudima, ni Otac vaš neće otpustiti vaših prijestupa." (Mt 6, 14-15)

Da je kojim slucajem, Gospodin meni uslisao molitvu..ne zam dali bi drugi bili sretni, ili bi na njihov nacin trpjeli...
To je ipak ,odluka svakog pojedinca...pitanje je,sta trazim za mene, a sta trazim za drugu osobu...za onog za koga molim...
Najbolja je molitva, kada osoba sama zatrazi, a mi onda molimo za to...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 tra 2008 09:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2006 15:58
Postovi: 189
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
Najbolja je molitva, kada osoba sama zatrazi, a mi onda molimo za to...


Slažem se, jer tada ta molitva ispunjava uslove o "jednodušnosti". (Sve što dvojica ili trojica JEDNODUŠNO ZAMOLE, bit će im)

...
"
4) "Sva radost tvoja neka bude Gospodin, on će ispuniti želje tvoga srca" (Ps 37, 4). "Zar će se (bezbožnik) radovat' u Svesilnome, zar će Boga svakog časa zazivati?" (Job 27, 10). "Da, Svesilni bit će tvoje radovanje, i lice ćeš k Bogu dizati slobodno. Molit ćeš mu se, i uslišat će tebe, ispunit ćeš što si mu zavjetovao." (Job 22, 26-27)

5) Prije izgovaranja molitvenih nakana klanjajte se i slavite Boga. I u Molitvi Gospodnjoj (Očenaš) "sveti se ime tvoje" dolazi prije "daj nam danas ..". Usporedite – koliko vremena u svojim zagovorničkim molitvama provedete u klanjanju i slavljenju Boga? (papa Pavao VI upozorava na ovaj prioritet zahvaljivanja i štovanja u molitvi – kao znak ispunjenosti Duhom – a da se pri tom ne zaboravi i na nakanu.)

6) "U svemu - molitvom i prošnjom, sa zahvaljivanjem - očitujte svoje molbe Bogu." (Fil 4, 6). Ako, kao što Pavao kaže, prošnju obavimo sa zahvaljivanjem, to u stvari znači da bismo Bogu trebali zahvaljivati štoviše i prije nego što primimo odgovor na svoje prošnje. To je način na koji izražavamo svoju vjeru koja očekuje – što je ranije već spomenuto.

Od deset, Isus je iscijelio devet gubavaca (Lk 17) koji se nisu vratili i zahvalili mu – to se proporcionalno može primijeniti i na današnje moderno društvo. Zahvaljivanje odražava stanje ljudskoga uma, koje je isto tako važno kao i vjera u Božju snagu koja nam pomaže u našim potrebama. Nažalost, za većinu nas, žarka molitvena nakana ima prioritet u odnosu na gorljivo zahvaljivanje. "


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 tra 2008 10:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Izljecenje covjek dobije onda kada se oslobodi svih svojih grijeha,kada je spreman svima sve oprostiti,kada je spreman sam sebe promjeniti i sam sebe zavoljeti.Izljecenje dobivas onda kada vjerujes u ono sto od Gospodina molis,kada mu zelis pripasti i tijelom i dusom i kada si voljan reci Isuse ja zelim to i to ali neka bude volja Tvoja.Izljecenje dobivas onda kada znas i mozes podnositi svaku nepravdu,kada si spreman prihvatiti i da te pljuju i da te gaze,kada si spreman sve ostaviti i reci DA Gospodine ja zelim ici za Tobom.kada mozes podnositi strpljivo svaku bol i patnju svjestan toga da Bog okrece sve na dobro.Kada mozes reci hvala Ti Isuse i za lose stvari koje ti se dogode.Bog odreduje nas zivot kada mu se u potpunosti predamo.Zato predajmo mu se i zahvaljujmo mu za sve,jer On je nas Bog,On je silan Bog.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 tra 2008 20:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Divno rečeno Višnja draga moja sestro u Kristu....još samo dodajem kako nas Gospodin svaki dan liječi ako mu dozvolimo, ako ga pustimo u naše živote...jer onda se sve mijenja...
još uvijek sam čovjek sa svojim manama i grijesima ali ih sada vidim jasno i osjećam bol kada Njegovu ljubav povrijedim svojim ponašanjem i pomanjkanjem ljubavi prema bratu čovjeku, i to je način na koji On mene liječi...nježno me izvlači iz moga blata i dopušta mi da GA prepoznajem u ljudima oko mene.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 tra 2008 21:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Jovan napisao:


6) "U svemu - molitvom i prošnjom, sa zahvaljivanjem - očitujte svoje molbe Bogu." (Fil 4, 6). Ako, kao što Pavao kaže, prošnju obavimo sa zahvaljivanjem, to u stvari znači da bismo Bogu trebali zahvaljivati štoviše i prije nego što primimo odgovor na svoje prošnje. To je način na koji izražavamo svoju vjeru koja očekuje – što je ranije već spomenuto.

Od deset, Isus je iscijelio devet gubavaca (Lk 17) koji se nisu vratili i zahvalili mu – to se proporcionalno može primijeniti i na današnje moderno društvo. Zahvaljivanje odražava stanje ljudskoga uma, koje je isto tako važno kao i vjera u Božju snagu koja nam pomaže u našim potrebama. Nažalost, za većinu nas, žarka molitvena nakana ima prioritet u odnosu na gorljivo zahvaljivanje. "

ZAHVALNA MOLITVA


Stoga kao u prositbenoj molitvi, svaki događaj i svaka potreba može biti razlogom zahvaljivanja Bogu. « U svemu zahvaljujte. Jer to je za vas volja Božja u Kristu Isusu.» ( 1 Sol. 5,18 ). « U molitvi ustrajte, bdijte u njoj sa zahvaljivanjem,» ( Kol. 4,2).
« Zahvaljivanje daje biljeg molitvi Crkve, koja slaveći Euharistiju, očituje i postaje sve više to što jest. U stvarnosti, djelom spasenja, Krist oslobađa stvorenje od grijeha i smrti da bi ga ponovo posvetio i vratio Ocu, Njemu na slavu. Zahvaljivanje udova Tijela sudjeluje u zahvaljivanju Glave.» ( KKC., 2637 ).
Svaka naša molitva treba da bude hvala, čašćenje i slavljenje Boga Oca po Isusu Kristu u Duhu Svetom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 tra 2008 10:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2006 15:58
Postovi: 189
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:D
rebeka napisao:
« U molitvi ustrajte, bdijte u njoj sa zahvaljivanjem,» ( Kol. 4,2).


Bravo, Rebeka! Izdvojila si prekrasan stih. :D
Ustrajnost u molitvi je znak našeg pouzdanja... jer molitva nije ćiri-bu-ćiri-ba metoda kojom se koristimo kad NAMA zatreba. Bog nije automat koji samo ispunja naše želje. Biti u molitvi znači BITI U ODNOSU s Bogom. Zamislimo da sa komšijom komuniciramo samo kad nam nešto treba (pr. zafalilo nam šećera a gosti u kući), a kasnije ga u prolazu niti ne pozdravimo ili pak to samo kratko promrljamo. Zamislimo si dan u kojem se samo kratko, formalno (usnama) zahvalimo uoči jela a ostatak dana živimo ne tražeći volju Božju za nas i naše bližnje s kojima živimo, radimo, koje susrećemo.
Kako da drugom pružimo 'čašu ljubavi' kad je ta čaša stalno puna samog sebe?
Biti ustrajan u molitvi za mene ne znači biti samo ciljano uporan kako bih dobio ono što sam naumio, nego biti neprestano otvoren NJEMU, biti u tzv. 'neprestanoj' molitvi.
Biti ustrajan ne doživljavam kao izraz sebičnosti koja bi se mogla prevesti kao biti zahtjevan, jer to onda ne bi bila molitva. Molitvom se moli. Molitvom se ne zahtjeva. Zamislimo malo dijete koje samo dodijava dok ne dobije ono što je naumilo a onda se okreće od oca kao da ne postoji sve do sljedećeg slučaja. Nismo li mi često puta upravo ovakvi? Nestrpljivi smo dok ne dobijemo ono što smo u svojoj sebičnosti zacrtali. Dakle, ova ustrajnost koju Pavle spominje Kološanima nije poziv na molitvu kao zahtjevnost i dodijavanje, nego na traganje za voljom Božjom i neprestano izgrađivanje kvalitetnijeg odnosa s Bogom kao osobom, a ne objektom. Ono je izraz naše 'ovisnosti' o Njemu, predanja i pripadanja.
Mnogi ljudi bdiju do u sitne sate uz TV, no ne bdiju pokraj Isusa. Ako je tako i s nama, možda je trenutak da se suočimo s tom činjenicom i priznamo to sebi, a ne da to potiskujemo u podsvijest i odgađamo svoje obraćenje od zaokupljenosti sobom i formalnim odnosom spram Onoga koji nam je darovao ovaj život, sebe samog i blaženstvo bez prestanka.
Apostoli su bili postojani u molitvi i lomljenju kruha okupljeni u dvorani posljednje večere do dana kad Duh Sveti siđe na njih i napuni ih 'silom' Božjom. Mi bi vrlo često da smo u toj sili (ispunjeni darovima Duha) a ne želimo biti postojani, ustrajni i budni. Što to znači? Ne da nam se isprazniti o sebičnosti, nego bi još i da se 'okitimo' darovima.. Na čiju slavu? :oops:
Ako primjetimo da ne molimo molitvu ZAHVALJIVANJA, onda je to siguran znak naše sebičnosti i neizgrađenog ODNOSA, tj. nevaljane molitve u kojoj naše nakane ne traže Božju nego SVOJU volju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 tra 2008 16:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Jovan napisao:
:D
rebeka napisao:
« U molitvi ustrajte, bdijte u njoj sa zahvaljivanjem,» ( Kol. 4,2).

Ustrajnost u molitvi je znak našeg pouzdanja..
Biti ustrajan ne doživljavam kao izraz sebičnosti koja bi se mogla prevesti kao biti zahtjevan, jer to onda ne bi bila molitva. Nestrpljivi smo dok ne dobijemo ono što smo u svojoj sebičnosti zacrtali.
.


Da bi covjek bio ustrajan, potrebno mu je strpljenje, da bi u molitvi bili ustrajni, potrebno nam je strpljenje...
Ponekad se ljudi izgovaraju da ne mole jer ne znaju kako.
jer se molitve,ne uslisavaju... Mi ljudi kompliciramo molitvu, jer ju mi drugacije vidimo,a Bog je tako jednostavan,uvjek uz nas i On od nas trazi samo da otvorimo svoje srce.,On kuca na nase srce .Ako ne znamo kako moliti - trazimo Boga da posalje Svetoga Duha na nas da nas nauci moliti, da nas nauci otvoriti srce pred Njim. Ako sumnjamo i nismo ustrajni - molimo da ne bude tako, da nam Bog podari cvrstu vjeru, da nas oslobodi tih sumnji zbog kojih se osjecamo slabi i ranjivi,i neodlucni.
Cesto biva,da molitva bude uslisana, jer je covjek tako trazio, ali uslisanje je donjelo ,i drugu stranu, krizeve...nekada i preteske..krizeve
Jer pazite sta molite,da vam se to ne ostvari... Hm, kada bi samo znali uvjek ispravno ,sta nam citi...????
Ako nam je tesko nositi svoj kriz ,a to cesto zna biti - molimo Boga da nam pomogne, da nam da snage, strpljivosti, ustrajnosti.Osjecamo li da se udaljujemo od Boga ,ili nas neciste misli ometavaju u molitvi- ne smijemo prestati moliti, vec bas tada moliti jos vise da osjetimo Bozju blizinu,ta blizina daje snagu i strpljivos, a mi postajemo ustrajni..
Ako smo u svojoj molitvi rastreseni, ne znamo sta izgovaramo - molimo Boga da nam podari sabranost i cisto srce u molitvi. Cesto nam je tesko moliti, ako nam to predstavlja obvezu i napor,mozda nesto kao teret ,
ne znamo kako se osloboditi, kako predati sebe u molitvu - i onda moramo moliti jos snaznije! Jer Bog cuje i uslisava takve molitve - molitve naseg srca.Onda kada predamo sve Njegovoj Volji..
Nekad mislimo da je to uzaludno, da nas Bog ne cuje, pitamo se postoji li moc molitve, uslisava li Bog molitve?Tko moze potvrditi,da je to jedino ispravno za cega molimo..,mozda je a to je sigurno tako,
Ono sto On salje,to je ispravno, jer On se brine za zivot vjecni, a ne ovaj prolazi,zemaljski zivot..
DA! Bog uslisava nase molitve, iako mozda ne uvijek onako kako bi mi zeljeli, ali uvijek onako kako je najbolje za nas, i to se kroz vrijeme pokaze, da je stvarno dobro..
Vazno je da u molitvi budemo iskreni i ustrajni. Vazno je da razgovaramo s Ocem svaki dan. Jer molitva je znak nase ljubavi prema Bogu, molitva je veza izmedju nas i Boga, molitva nas ucvrscuje u nasoj vjeri, daje nam snagu za svakodnevnu borbu sa svijetom, ali i sa nama samima, daje nam utjehu, daje nam mir, daje nam odgovore, daje nam ljubav.
Prije 10 godina, moj jos jedini brat,sa 41 god...u roku 3 tjedna se razbolio, i umro...Ta 3 tjedna,ja sam molila zarko svaki dan,za ozdravljenje..BoG mi nije uslisao molbu,moj brat je umro...
bio je veliki bol za mene, bila sam sokirana..Zbog rastave,nasih roditelja,bili smo jako bliski,i jedno drugom jako vazni. dosta vezani..
On je dobio metastaze u cijelom tjelu, dobi je secer, preveliki visoki tak i osljepio...Za njega bi bila strasna stvar,da je sljep...
Zadnji moj posjet njemu je bio,pretezak za mene...stajala sam pored njega, i on na aparatima prikljucen, hoce sam da iscupa kablove,da iskljuci sve..a ja sam ga vratila na krevet,i rekla bez puno razmisljanja...
e pa nisi sada jaci od mene..smiri se, trazit cemo nesto protiv bolova.. da on se smirio, i tu je noc umro...dugo mi je trebalo da se s tim pomirim, jer sam se kajala s cim sa ga ispratila na vjecni zivot...
danas znam, da je Bog tako htio,i da je to najbolje...
Vazno je da molimo ponizno, raskajano, smireno i skrovito iz dubine svoga srca.Cesta molitva, bez obzira na nase slabosti i rastresenost, dovodi do ciste i sabrane molitve. Ne smijemo zaboraviti da bez Bozje milosti ne mozemo uciniti nista, stoga sav nas zivot treba biti protkan molitvom."
Citat:
Ako primjetimo da ne molimo molitvu ZAHVALJIVANJA, onda je to siguran znak naše sebičnosti i neizgrađenog ODNOSA, tj. nevaljane molitve u kojoj naše nakane ne traže Božju nego SVOJU volju.


Da svi mi premalo zahvaljivamo na primljenim milostima, na uslisanim molitvama, i uopce u svakodnevnom zivotu..
Zahvaljivanje ,je nekako izostalo..trazenje je na prvom mjestu...
A hocemo da se vrsi Volja Oceva...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr