www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 13:00

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 10 svi 2006 12:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2006 14:33
Postovi: 255
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Izrail napisao:
Ma kaj ti protestant jedan hoćeš reči.......


:wink: Grijesis dragi Izraile. Nije to protestant( citaj krscanin).Jer protestanti ne tvrde:
Citat:
Iako znak križa koji rimokatolici èine rukom naoko izgleda samo kao bezazlen tjelesan pokret, on je zapravo nadahnut zlom duhovnom silom starih, bezbožnih kultova..........


To je neki novi val od Zagreba koji zeli potopiti Hrvatsku :cry:

Oko nas je puno toga, kako rece taj, "djelima ljudskih ruku stvoreno", kao na primjer slika svoje majke. Zar se i to baca u smece, jer je stvoreno ljudskom rukom ?. Zasigurno ne. I zasigurno svatko zna da to nije majka nego slika svoje majke pa je opet sa ljubavlju pospremimo na dolicno mjesto.
A kriz, kriz koji je slika kriza nasega Gospodina, baciti u smece pokazuje koliko je ljubavi sa tom slikom i prema toj Osobi povezano.

Nisam htjela ovo dalje komentirati ali mozda je potrebno da ljudi citaju o novonastalim religijama koje se pozivaju na Krista a bacaju kriz u smece. Mozda bi bas trebalo o oveme i vise pisati da koja gladna dusa Boga ne udje u te mreze "krscana"

I za to molimo dnevno Oce nas.......... i neuvedi nas u napast nego izbavi nas od zla !
Amen !


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 svi 2006 15:43 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 ožu 2006 22:39
Postovi: 46
Lokacija: Sada i ovdje
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
damir707 napisao:
Israile,
ako misliš da netko griješi, nauči nešto na tuđim greškama jer dobro znamo tko uči na svojima
budi malo mudar pa nemoj kazati sve što misliš već misli što ćeš kazati


Niti uz najbolju volju nemogu iz ovoga isčitati da si pisao u temi koja je otvorena. Vidim da sa mnom želiš imati neki privatni obračun pa te molim da to učiniš na PP jer nije fer prema drugima.

Dakle sad nešto o temi ja stvarno neznam zašto se obrušio na katoličko križanje, pa i protestanti se križaju?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 svi 2006 22:02 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 vel 2006 20:45
Postovi: 33
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pierre napisao:

1. Želim da nas sve poučiš! Molim te, pouči nas - mi žudimo za istinskim znanjem. Ne uskraćuj nam svoje pouke, jer Duh ne želi da ostanemo u neznanju. Ako to ne želiš uraditi ovdje - (iako ne znam zašto?) - doći ću na tvoj forum i upitati vas mnoge mnoge stvari.

2. Molim te, pročitaj ove retke pa nam se obrati sa poukom.
(Uostalom, obećao si da ćeš pročitati citate koje sam ti ponudio i da ćeš ih ovdje komentirati. Valjda ne želiš da te smatramo lažljivcem?)

3. Kasnije ćemo prijeći na nauk o Čistilištu, o Petrovom prvenstvu, na komentar Kane Galilejske i Isusovog prvog čuda...

Veselim se tvojim poukama :arrow:

A sad na posao:

"Ja sam živi kruh koji je sišao s neba. Ako tko jede od ovoga kruha, živjet će zauvijek. Kruh koji ću ja dati jest tijelo moje - za život svijeta."
Židovi su se tada prepirali među sobom i govorili: "Kako nam ovaj može dati tijelo svoje za jelo?"
Isus im odvrati: "Zaista, zaista, kažem vam, ako ne jedete tijela Sina Čovječjega i ne pijete krvi njegove, nećete imati života u sebi.
Tko jede tijelo moje i pije krv moju, ima život vječni. I ja ću ga uskrisiti u posljednji dan.
Tijelo je moje pravo jelo i krv je moja pravo piće."

(Ivan 6,51-55)


1. osjecam li ja to sarkazam u tvojim rijecima? nije to bas krscanski prijatelju :? a sto se pouke tice, mnogo ce vam vise moci reci moja braca na IZR814, nego ja. Pa ja sam jos mladi vjernik, a niti ikakve biblijske skole i faksa nemam, samo svoju Bibliju i Duha, i par brace koje sto pitam ako sto ne razumijem. Zato bi bilo lijepo da dodjes na IZR814 pa tamo mozemo lijepo pricati i poucavati.

2. a sto da te poucim o tim rijecima? :? Zar Biblija nije dovoljno jasna? Sto ne razumijes? (eto procitao sam citate koje si stavio ovdje i lijepi su, iako mi se ne svidja tvoj poriv da me odmah zoves lazljivcem)

3. dragi moj zar ti mislis da ja nemam posla vec da mogu po cijele dane visiti po netu i pricati? Jos jednom te pozivam na moj foruma pa tamo ces sigurno naci sugovornika.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 svi 2006 08:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 ožu 2006 11:48
Postovi: 101
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Malo ste preagresivni u svojim tvrdnjama dragi protestantski prijatelju, lovite te se za svaku riječ iz Bibilije (naravno koji vama pašu) a jedna velika karika nedostaje u tim vašim propovijedima a to je -LJUBAV-



Hvalospjev ljubavi

«Kad bih sve jezike ljudske govorio i anđeoske, a ljubavi ne bih imao, bio bih mjed što ječi ili cimbal što zveči. Kad bih imao dar prorokovanja i znao sva otajstva i sve spoznanje; i kad bih imao svu vjeru da bih i gore premještao, a ljubavi ne bih imao - ništa sam! I kad bih razdao sav svoj imutak i kad bih predao tijelo svoje da se sažeže, a ljubavi ne bih imao - ništa mi ne bi koristilo. Ljubav je velikodušna, dobrostiva je ljubav, ne zavidi, ljubav se ne hvasta, ne nadima se; nije nepristojna, ne traži svoje, nije razdražljiva, ne pamti zlo; ne raduje se nepravdi, a raduje se istini; sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi. Ljubav nikad ne prestaje. Prorokovanja? Uminut će. Jezici? Umuknut će. Spoznanje? Uminut će. Jer djelomično je naše spoznanje, i djelomično prorokovanje. (A kada dođe ono savršeno, uminut će ovo djelomično. Kad bijah nejače, govorah kao nejače, mišljah kao nejače, rasuđivah kao nejače. A kad postadoh zreo čovjek, odbacih ono nejačko. Doista, sada gledamo kroza zrcalo, u zagonetki, a tada - licem u lice! Sada spoznajem djelomično, a tada ću spoznati savršeno, kao što sam i spoznat! A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav - to troje - ali najveća je među njima ljubav.» (1 Korinćanima 13,1-13)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 svi 2006 09:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
tratinčica napisao:
Malo ste preagresivni u svojim tvrdnjama dragi protestantski prijatelju, lovite te se za svaku riječ iz Bibilije (naravno koji
Citat:
vama pašu) a jedna velika karika nedostaje u tim vašim propovijedima a to je -LJUBAV-

Hvalospjev ljubavi

«Kad bih sve jezike ljudske govorio i anđeoske, a ljubavi ne bih imao, bio bih mjed što ječi ili cimbal što zveči. Kad bih imao dar prorokovanja i znao sva otajstva i sve spoznanje; i kad bih imao svu vjeru da bih i gore premještao, a ljubavi ne bih imao - ništa sam! I kad bih razdao sav svoj imutak i kad bih predao tijelo svoje da se sažeže, a ljubavi ne bih imao - ništa mi ne bi koristilo.
]

LJUBAV ..ali LJUBAV ODOZGOR ..i LJUBAV asta la vista..Neba..
ona LJUBEĆI TAKO..ljubimo Čovjeka u srži..i u korijenima

.naše zemaljske ljubavi su Posesivne..
.one žele posjedovati..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 svi 2006 12:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 tra 2006 17:04
Postovi: 242
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
dominik napisao:
1. Zato bi bilo lijepo da dodjes na IZR814 pa tamo mozemo lijepo pricati i poucavati.

2. a sto da te poucim o tim rijecima? :? Zar Biblija nije dovoljno jasna? Sto ne razumijes? (eto procitao sam citate koje si stavio ovdje i lijepi su, iako mi se ne svidja tvoj poriv da me odmah zoves lazljivcem)

3. Jos jednom te pozivam na moj forum pa tamo ces sigurno naci sugovornika.


1. Drage volje - doći ću.

2. Znači ideš na Misu i hraniš se Tijelom Kristovim? Odlično!

I da, nisam te nazvao lažljivcem. Premda si rekao da ćeš pročitati retke koje ti ponudih - i da ćeš ih prokomentirati.
A ljude koji nešto kažu da će učiniti pa to ne naprave zovemo lažljivcima.
Čovjek tvojeg kalibra (Biblija + Duh koji te stalno nadahnjuje) riješio bi to u 10 minuta.

3. Izvrsno. Već se veselim objašnjenjima i pouci koju ću tamo dobiti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 svi 2006 13:00 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 svi 2006 14:48 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 vel 2006 20:45
Postovi: 33
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pierre napisao:
.
2. Znači ideš na Misu i hraniš se Tijelom Kristovim? Odlično!


aha, a dobri su i uz film :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 svi 2006 17:52 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 tra 2006 03:36
Postovi: 21
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
dominik napisao:

aha, a dobri su i uz film :lol:



Što je dobro uz film?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 svi 2006 19:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 tra 2006 17:04
Postovi: 242
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
dominik napisao:
Pierre napisao:
.
2. Znači ideš na Misu i hraniš se Tijelom Kristovim? Odlično!


aha, a dobri su i uz film :lol:


Svjestan si da si izrekao krajnje opaku blasfemiju?

"Tijelo je moje pravo jelo i krv je moja pravo piće." (Ivan 6,55)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr