www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 07:42

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 25 tra 2006 10:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2006 13:40
Postovi: 251
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slažem se s Pierrom.
Uostalom, Stars nije nikoga proklinjao, vec je iznio svoj stav i misljenje.
Ne slagati se s nekim ne znaci proklinjati ga.
Dapace, ako netko vidi zle sile u Bozjem djelu onda ga je i te kako potrebno blagoslivljati kako bi uvidio da je na krivom putu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 tra 2006 13:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Ćubela napisao:
starsmoker napisao:
Neznanje Marte, koje najlakse dovodi do zla, eto od kud toliko odobravanja da je krizanje, ili znak kriza 'zapravo nadahnut zlom duhovnom silom starih, bezbožnih kultova'. Nije lose da te to rasplace jer valja jako bit osjetljiv na te stvari, iako se kod takve izjave zapravo radi o sili nadahnutoj bezboznoscu.


Ovo je zanimljivo: Machaira s foruma IZR814 kaze da je znak kriza ili krizanje nadahnut zlom duhovnom silom (a moje odgovore njemu mozete procitati) a ti kazes da je njegovo misljenje nadahnuto silom bezboznosti. A ja stojim izmedju vas, citam i pratim vas. Kako li je sada drago Sotoni kad se dva krscanina gotovo pa proklinju, svadjaju i jedan drugome ruzne rijeci govore.
Jos samo fali da netko od vas kaze kako ga je vodio Duh Sveti u tim anatemama i iskljucivostima.


Pozdrav iz Paradisa :!:


Mozes citat i pratit, al Cubela ne valja za dusu stat izmedju. Ako si kako kazes negdje izmedju - a ne znam jesi li se ikad u zivotu prekrstio i sto ti to predstavlja - ako jesi, zar te to krizanje barem ne podsjeca na kriz, ako ti vec ne oznacava kriz na kojem je Isus razapet. Ne mislim na kriz kojim su Sumerani oznacavali deseti planet nekoliko tisuca godina prije Isusa, niti ikoji drugi kriz u povijesti osim onaj na kojem je Isus razapet. Ne mislim ni na ona dva kriza na koja su razbojnici razapeti sa Isusom. Najmanje mislim na kriz kojeg ljudi svakako definiraju kako bi im bilo 'lakse' u zivotu. Uvazi ova poslagana slova kao moju brigu za tvoju dusu, a ne za tvoju pamet il tijelo. Do kraja zivota mozes biti izmedju, al ako slijedis (a doista ne znam u sto vjerujes) Isusove rijeci 'tko ne sabire, rasipa', kontradiktorno je stajat izmedju.
Jos jedan ispravak tehnicke naravi: naime, ako se dva krscanina proklinju, tesko da je iti jedan od njih krscanin, a treci, koji je negdje izmedju, koji duh njega vodi kad ne moze u znaku kriza prepoznat onaj razapetog Isusa, nego nesto izmedju?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 tra 2006 11:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mozes citat i pratit, al Cubela ne valja za dusu stat izmedju. Ako si kako kazes negdje izmedju - a ne znam jesi li se ikad u zivotu prekrstio i sto ti to predstavlja - ako jesi, zar te to krizanje barem ne podsjeca na kriz, ako ti vec ne oznacava kriz na kojem je Isus razapet. [quote]


Ocito sam ostao neshvacen. Onaj protivnik znaka kriza me optuzuje da se nisam rijesio poganskih obicaja iz r.katolicizma, a ti, da sam skoro pa protivnik kao onaj Machaira. Ja nisam neopredjeljen, naprotiv, moji stavovi su jasni: za kriz. Amen! Moje odgovore Machairi mozete procitati i to opsirno na forumu IZR814.

Smjesno mi je, a to dolazi zbog nepoznavanja mojih stavova, jer nisi procitao sto mislim o krizanju i znaku kriza. Sestra Marte je to ucinila pa se nije nasukala, molim da se procita ona njezina recenica glede moga stava. Iz tvoga pisma dalo bi se zakljuciti da sam ja protivan, a to mi ne pada ni napamet, boze me sacuvaj! Ja sam se usprotivio gledanju Machaire i ostro osudio takve stavove. Ja sam stao izmedju vas ne po teoloskom stavu. Dakle, sve je jasno.

Stoga te pozivam da procitas moje tvrdnje i onda nece biti povoda da mi postavljas pitanja poput: "a ne znam jesi li se ikad u zivotu prekrstio i sto ti to predstavlja", jer su ista proizisla zbog tog razloga. Tezimo informiranosti i nesektastvu! Ne obozavajmo drvo kriza, tj. sam predmet, vec onoga koji je pribijen na taj predmet, niti ne zabacujmo taj simbol krscanstva ili muke Gospodinove! Amen?!

Ja vjerujem da je sad sve leglo na svoje mjesto.

Bozji blagoslov iz Paradisa.
Smjerno u Kristu Cubela :!:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 svi 2006 22:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Ćubela napisao:
Mozes citat i pratit, al Cubela ne valja za dusu stat izmedju. Ako si kako kazes negdje izmedju - a ne znam jesi li se ikad u zivotu prekrstio i sto ti to predstavlja - ako jesi, zar te to krizanje barem ne podsjeca na kriz, ako ti vec ne oznacava kriz na kojem je Isus razapet.
Citat:


Ocito sam ostao neshvacen. Onaj protivnik znaka kriza me optuzuje da se nisam rijesio poganskih obicaja iz r.katolicizma, a ti, da sam skoro pa protivnik kao onaj Machaira. Ja nisam neopredjeljen, naprotiv, moji stavovi su jasni: za kriz. Amen! Moje odgovore Machairi mozete procitati i to opsirno na forumu IZR814.

Smjesno mi je, a to dolazi zbog nepoznavanja mojih stavova, jer nisi procitao sto mislim o krizanju i znaku kriza. Sestra Marte je to ucinila pa se nije nasukala, molim da se procita ona njezina recenica glede moga stava. Iz tvoga pisma dalo bi se zakljuciti da sam ja protivan, a to mi ne pada ni napamet, boze me sacuvaj! Ja sam se usprotivio gledanju Machaire i ostro osudio takve stavove. Ja sam stao izmedju vas ne po teoloskom stavu. Dakle, sve je jasno.

Stoga te pozivam da procitas moje tvrdnje i onda nece biti povoda da mi postavljas pitanja poput: "a ne znam jesi li se ikad u zivotu prekrstio i sto ti to predstavlja", jer su ista proizisla zbog tog razloga. Tezimo informiranosti i nesektastvu! Ne obozavajmo drvo kriza, tj. sam predmet, vec onoga koji je pribijen na taj predmet, niti ne zabacujmo taj simbol krscanstva ili muke Gospodinove! Amen?!

Ja vjerujem da je sad sve leglo na svoje mjesto.

Bozji blagoslov iz Paradisa.
Smjerno u Kristu Cubela :!:


Iako nisam procitao tvoje stavove o krizu na tom drugom forumu jer nekoliko dana nisam bio u prilici pristupit internetu, drago mi je ustvari da te kriz ne asocira na predmet vec na Gospodina. Na Gospodina i mene asocira pa takodjer vjerujem kako je s tim sve leglo na svoje mjesto. Bog te blagoslovio Cubela


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 svi 2006 14:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2006 14:33
Postovi: 255
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:


Ocito sam ostao neshvacen. Onaj protivnik znaka kriza me optuzuje da se nisam rijesio poganskih obicaja iz r.katolicizma, a ti, da sam skoro pa protivnik kao onaj Machaira. Ja nisam neopredjeljen, naprotiv, moji stavovi su jasni: za kriz. Amen! Moje odgovore Machairi mozete procitati i to opsirno na forumu IZR814.

Smjesno mi je, a to dolazi zbog nepoznavanja mojih stavova, jer nisi procitao sto mislim o krizanju i znaku kriza. Sestra Marte je to ucinila pa se nije nasukala, molim da se procita ona njezina recenica glede moga stava. Iz tvoga pisma dalo bi se zakljuciti da sam ja protivan, a to mi ne pada ni napamet, boze me sacuvaj! Ja sam se usprotivio gledanju Machaire i ostro osudio takve stavove. Ja sam stao izmedju vas ne po teoloskom stavu. Dakle, sve je jasno.

Stoga te pozivam da procitas moje tvrdnje i onda nece biti povoda da mi postavljas pitanja poput: "a ne znam jesi li se ikad u zivotu prekrstio i sto ti to predstavlja", jer su ista proizisla zbog tog razloga. Tezimo informiranosti i nesektastvu! Ne obozavajmo drvo kriza, tj. sam predmet, vec onoga koji je pribijen na taj predmet, niti ne zabacujmo taj simbol krscanstva ili muke Gospodinove! Amen?!

Ja vjerujem da je sad sve leglo na svoje mjesto.

Bozji blagoslov iz Paradisa.
Smjerno u Kristu Cubela :!:


Ja sam ovu temu zapocela i zeljela bih da ne ostane kao da nas ne interesuje sto nam je brat Cubela htio reci !
Procitala sam sve na ovoj temi na dominikovom forumu. Uistinu to je u najmanju ruku receno zalosno, da neko(taj pocetnik) koji kako tu citam je vodja, pastor ili kako li se to kod njih zove jedne zajednice ,tako nesto o krizanju i krizu napise. Cak taj isti pocetnik, pise da mu je jasno da ga mi na RK forumu necemo razumjeti :(
Nitko tko se krscaninom zove ne moze tako nesto o krizu reci a da ne bude protesta. Samo je Cubela protestirao. I to u jednoj zaista teskoj grupi :o . Ni drugi pastori ni njihove revne zene koje inace o ljubavi prema Bogu dan i noc pjevaju ovdje o blagosti i laganici, ni nama poznati "ostri " dominik nisu ni jednog trena Cubeli pruzili ioli podrske- Dapace ili cutanjem ili pozivima da se preko pp stvar okonca (dominik) pozivali ga da prestane o tome pisati.Dominik ga ja cak djackom ocenom"pro- ocijenio :( Djete daje ucitelju ocjenu ? Da stvar bude jos gora dominik je naveo svoj stav o nevaznosti kriza :oops: koji je jednom posjedovao ali sad ne zna gdje je -VALJDA JE OTISAO U SMECE - :( :( :(

(Na kraju sam spoznala da taj pocetnik vodja zivi u USA ,pa sam tek onda shvatila da je to valjda opet neka nova vjera iz obecane zemlje.

Toliko o tome. Jos jednom zelim reci da je Cubela iako je bio napadnut od svih ipak svoj stav jasno pokazao.
Tako je Cubela, ti si pokazao da ti netreba aplauz od ljudi :o Ako vec se kriz u zle duhove navodi nema tu nista krsanskoga

:x Mir ljudima dobre volje :x
:!: Marte


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 svi 2006 23:29 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 vel 2006 20:45
Postovi: 33
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
ni nama poznati "ostri " dominik nisu ni jednog trena Cubeli pruzili ioli podrske- Dapace ili cutanjem ili pozivima da se preko pp stvar okonca (dominik) pozivali ga da prestane o tome pisati.Dominik ga ja cak djackom ocenom"pro- ocijenio Sad Djete daje ucitelju ocjenu ? Da stvar bude jos gora dominik je naveo svoj stav o nevaznosti kriza koji je jednom posjedovao ali sad ne zna gdje je -VALJDA JE OTISAO U SMECE -


Vidim da se naveliko promatra moj forum. Sretan sam sto mnogi katolici iako se ne zele prikljuciti - nisu iskljuceni od pouke. :D Sto se krizanja tice..zar da upozoravam ili podupirem Cubelu kada smatram i vjerujem drugacije? A ocjenu je cubela sam trazio - i dobio ju je, mudra je poslovica: pazi sto zelis, moglo bi se ostvariti. Zao mi je sto ti imas toliku ljubav prema djelima ljudskih ruku i sto Krista Boga vezes za male krizice. Mozda ti jednom Gospod ocituje svoju drugu zapovjed koja je izbacena iz katekizma: Nemoj imati drugih bogova uz mene. 4 Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom. 5 Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena, 6 a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovijedi.

Pozdravi :!:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 svi 2006 09:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 ožu 2006 22:39
Postovi: 46
Lokacija: Sada i ovdje
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ma kaj ti protestant jedan hoćeš reči. Križanje je po tebi prekršaj božje zapovjedi. Što je sljedeće. Davanje krvi, pozdravljanje zastave. :roll:
A vidim da imaš člana koji ima isti nick kao naš Administrataor.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 svi 2006 10:04 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Izrail napisao:
A vidim da imaš člana koji ima isti nick kao naš Administrataor.

Da ne bude zabune - ja sam se registrirao na dom. forumu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 svi 2006 10:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Israile,
ako misliš da netko griješi, nauči nešto na tuđim greškama jer dobro znamo tko uči na svojima
budi malo mudar pa nemoj kazati sve što misliš već misli što ćeš kazati


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 svi 2006 10:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 tra 2006 17:04
Postovi: 242
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
dominik napisao:
Vidim da se naveliko promatra moj forum. Sretan sam sto mnogi katolici iako se ne zele prikljuciti - nisu iskljuceni od pouke. :D


Želim da nas sve poučiš! Molim te, pouči nas - mi žudimo za istinskim znanjem. Ne uskraćuj nam svoje pouke, jer Duh ne želi da ostanemo u neznanju. Ako to ne želiš uraditi ovdje - (iako ne znam zašto?) - doći ću na tvoj forum i upitati vas mnoge mnoge stvari.

Molim te, pročitaj ove retke pa nam se obrati sa poukom.
( Uostalom, obećao si da ćeš pročitati citate koje sam ti ponudio i da ćeš ih ovdje komentirati. Valjda ne želiš da te smatramo lažljivcem? )

Kasnije ćemo prijeći na nauk o Čistilištu, o Petrovom prvenstvu, na komentar Kane Galilejske i Isusovog prvog čuda...

Veselim se tvojim poukama :arrow:

A sad na posao:

"Ja sam živi kruh koji je sišao s neba. Ako tko jede od ovoga kruha, živjet će zauvijek. Kruh koji ću ja dati jest tijelo moje - za život svijeta."
Židovi su se tada prepirali među sobom i govorili: "Kako nam ovaj može dati tijelo svoje za jelo?"
Isus im odvrati: "Zaista, zaista, kažem vam, ako ne jedete tijela Sina Čovječjega i ne pijete krvi njegove, nećete imati života u sebi.
Tko jede tijelo moje i pije krv moju, ima život vječni. I ja ću ga uskrisiti u posljednji dan.
Tijelo je moje pravo jelo i krv je moja pravo piće."

(Ivan 6,51-55)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 23 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr