www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:57

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 23 tra 2008 21:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Elenora napisao:
IVT... jel to don Stepan Josip ?!? on je i moj ispovjednik... uf koliko sam milosti preko njega primila...
kako je dobar.. stalno je u molitvi i cini dobra djela... obožavam ga!!!

imam i ja plave knjižice :wink:

a kakve su to molitve od Charlesa De Facould-a.? nikad ćula do sad?


Je to je on, to je moj najdraži svećenik i ispovjednik. Toliko ga volim i cijenim te u njemu vidim Isusa, iskrenu ljubav i dobrotu, kojom jedino osoba koja je u zajedništvu sa Isusom može zračiti.

Ovo ti je u plavoj knjižici.

POTPUNO PREDANJE
(Otac Charles de Foucauld)

Oče,
stavljam se u Tvoje ruke,
čini sa mnom po svojoj volji
ma kakva ona bila.
Zahvaljujem Ti.
Spreman sam na sve.
Prihvaćam sve, samo da se u meni
i u svim stvorenjima
vrši Tvoja volja.
Ne želim ništa drugo, Oče.
Predajem Ti svoju dušu.
Predajem ti je
sa svom svojom ljubavlju koju imam,
jer Te ljubim
i osjećam potrebu da se darujem Tebi
da se predam u Tvoje ruke
bez granica,
bez mjere,
s jednim bezgraničnim pouzdanjem,
jer Ti si moj Otac.

*Sa ovom molitvom se postižu divna fizička i
nutarnja ozdravljenja


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 tra 2008 22:35 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 tra 2008 10:37
Postovi: 60
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Vikice,

ovaj tvoj post me je danas toliko dirnuo...i potaknuo me nakon molitve da upravo danas počnem s pisanjem ovdje na forumu !

Hvala ti ! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 tra 2008 10:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
IVT napisao:
Vikice, poznaješ don Josipa. To je moj dragi ispovjednik.
Uvijek idem njemu kad je frka :wink: . Riješi on to sve u onoj lijevoj sobičici na ulazu u crkvu. Imaš njegove knjižice? Ja ti često molim onu za potpuno predanje od Charlesa De Facould-a.


Da, draga IVT poznajem ga, štaviše idem u njegovu molitvenu zajednicu u Crkvi Marije Pomoćnice, koja se sastaje ponedjeljkom u u 18 i 30 na misi , a potom na molitveni cenakul i klanjanje pred Presvetim u kapelici, a na kraju još i svaki ponedjeljak blagoslov don Josipa, polaganje ruku na glavu. Gospa Lurdska me 11. veljače ove godine odvela u taj mol. cenakul, posvećen Bezgrešnom srcu Marijinom ...tamo sam s tim divnim ženama, majkama i bakicama potpuno predanima Mariji.i Isusu..s našim dragim don Josipom koji nas vodi, ispovjeda. Riječi hvale ZA NJEGA SU NEDOSTATNE... on je istinski predani Isusov pastir! Imati njega za duhovnika pravi je Božji blagoslov.
Voljela bih mila ako si u prilici da dođeš...vidiš i čuješ...
Bog blagoslovio tebe i tvog divnog anđela! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 tra 2008 10:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
latin napisao:
Draga Vikice,

ovaj tvoj post me je danas toliko dirnuo...i potaknuo me nakon molitve da upravo danas počnem s pisanjem ovdje na forumu !

Hvala ti ! :grlim te:


Bogu hvala!
Sva slava Bogu vječnomu!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2011 18:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 pro 2009 21:55
Postovi: 234
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Hvaljen Isus!
Imam jednu zamolbu, za one koji su iz župe Marije Pomoćnice ili poznaju don Josipa Stepana, ako bi mi mogli reći, može i na pp, kako se do njega može doći, kada on ispovijeda, ima li neki raspored ili nešto slično? Naime, dobila sam informaciju da se kod njega naručuje svakog prvog u mjesecu telefonom, pa me zanima da li se i kada može i spontano doći na ispovijed ili razgovor, i da li on vodi kakve duhovne vježbe, molitvene sastanke, klanjanja i slično... Ako bi mi netko mogao reći tko zna... Puno hvala!
Božji blagoslov...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 stu 2011 12:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 31 ožu 2011 15:02
Postovi: 86
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Maina napisao:
Hvaljen Isus!
Imam jednu zamolbu, za one koji su iz župe Marije Pomoćnice ili poznaju don Josipa Stepana, ako bi mi mogli reći, može i na pp, kako se do njega može doći, kada on ispovijeda, ima li neki raspored ili nešto slično? Naime, dobila sam informaciju da se kod njega naručuje svakog prvog u mjesecu telefonom, pa me zanima da li se i kada može i spontano doći na ispovijed ili razgovor, i da li on vodi kakve duhovne vježbe, molitvene sastanke, klanjanja i slično... Ako bi mi netko mogao reći tko zna... Puno hvala!
Božji blagoslov...

Draga Maina,
imaš pp


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 stu 2011 13:56 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 16 vel 2011 09:01
Postovi: 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Savršeno!!!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 stu 2011 13:32 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 stu 2011 23:02
Postovi: 21
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[quote="vikica"]Isuse, misli ti

Don Dolindo Ruotolo, napuljski svećenik, koji je živio i umro na glasu svetosti, napisao je ovu pouku o predanju Bogu, koju je sam Isus nadahnuo.
( iz Crkve Marije Pomoćnice-od don Josipa)
Mili moji kad nas muče problemi, kad smo uznemireni i um nam glasno "brbori", kad mislimo da će mo poludjeti i da nema izlaza; Isus nam kaže da se na trenutke smirimo.... da zatvorimo oči duše, uđemo u Njegovo prisustvo i srcem predamo..Isuse-misli ti!
Ali evo ove predivne pouke, meditacije..Bvb

Zašto se nepotrebno uznemirujete? Prepustite meni brigu za vaše stvari i sve će biti dobro, sve će se smiriti. Zaista vam kažem da svaki čin pravoga, slijepoga, potpunog predanja meni, rješava najzamršenije situacije. Predati meni neku situaciju ne znači ljutiti se, mučiti i očajavati obraćajući mi se uznemirenom molitvom, jer ja vas pratim i mijenjam nemire u molitvu. Predati se znači blago zatvoriti oči duše i ne misliti na žalost, nanovo se predati u moje ruke, kako bih vas ja sam prebacio kao zaspalu djecu u majčinu krilu, na drugu obalu.

Vaše razglabanje i razmišljanje o problemima, vaša zaključivanja, vaše želje da se sami uhvatite u koštac s onim što vas muči, uznemiruje i žalosti, to je velika napast. Zašto meni ne predate sve brige i probleme?

Koliko stvari ja činim kada se duša u svojim potrebama, bilo duhovnim, bilo tjelesnim, meni obraća, gleda me i kaže mi: "Isuse, misli ti" Zatvori oči i odmaraj se u meni!

Malo milosti dobivate kada žarko želite da ih dobijete i dosađujete molitvama, a dobivate mnogo kada se u molitvi potpuno povjerite meni.
Vi u boli molite u biti da to učinim kako vi hoćete...
Obraćate se meni, ali hoćete da se ja prilagodim vašim idejama; poput bolesnika koji liječniku sugerira kako da ga liječi.
Ne činite tako, nego molite kako sam vas učio u Očenašu: "Sveti se ime tvoje", to jest budi proslavljen u mojoj potrebi. -"Dođi kraljevstvo tvoje", to neka sve vodi prema ostvarenju tvoga kraljevstva u nama i u svijetu:"Budi volja tvoja", znači misli ti, Isuse.

Ja posredujem svojom svemoći i rješavam najzamršenije situacije. Evo, ti vidiš kako zlo napreduje umjesto da gledaš kako ono opada. Ne uznemiruj se, zatvori oči i reci mi s pouzdanjem:"Budi volja tvoja, misli ti Isuse" . Rekoh ti da ja mislim i posredujem kao liječnik i činim, također, čudo kad je potrebno. Vidiš kako si nemoćan? Ne brini se, samo zatvori oči i reci:"Misli ti". Rekao sam ti da ću ja misliti.

Suprotno predanju je zabrinutost, uznemirenost i razmišljanje o posljedicama nekog čina. To je isto kao uznemirenost djece koja zahtijevaju da mama misli za njihove potrebe, na način kako to oni žele i da im ispuni sve njihove ideje i hirove. Zatvorite oči i dopustite da vas nosi struja moje misli, zatvorite oči i dopustite mi da djelujem, zatvorite oči i ne mislite na sadašnji čas, odbijte misao na budućnost kao iskušenje. Odmarajte se u meni, vjerujući mojoj dobroti, i kunem se svojom ljubavlju, da ću, ako mi u svom predanju samo kažete:"Misli ti", zaista misliti na vašu situaciju, da ću vas utješiti, osloboditi i voditi. I kada vas moram voditi drugim putem od onoga, kojega ste vi zamislili, onda vas podučavam, nosim vas u naručju, jer nema moćnijeg lijeka od mog posredovanja s ljubavlju. No, ja mislim samo onda kada vi zatvorite oči. Vi ne možete spavati, vi želite sve provjeriti, ispitati, na sve misliti. Tako se prepuštate ljudskim silama ili još gore, ljudima, pouzdavajući se u njihovo posredovanje. Upravo to smeta mojim riječima i mojim vidicima.
O, kad bi ste samo znali kako ja čekam na ovo vaše predanje da bih mogao iskazati dobročinstvo i kako sam žalostan kad vas vidim uznemirene!
Sotona upravo nastoji da vas uznemiri kako bi vas istrgnuo iz mojih ruku i učinio vas plijenom ljudskih inicijativa.
Pouzdajte se zato u mene, odmarajte se u meni, predajte se meni u svemu. Ja činim čudesa koliko se vi meni predajete, a ne koliko se vi u sebe pouzdajete. Ja dijelim milosti kad ste vi u potpunom siromaštvu! Kad imate neke svoje izvore, makar i neznatne ili ako ih tražite, vi se nalazite u prirodnom polju, slijedite prirodni tijek stvari u kojima je često upleten Sotona. Nitko od onih koji su raspravljali ili mozgali nije činio čudesa, pa niti sveci. Samo onaj koji se prepušta Bogu, može djelovati na Božanski način. Kad vidiš da se stvari kompliciraju, reci u duši zatvorenim očima:"Isuse, misli ti".... Oslobodi se svojih misli....usmjeri pozornost na drugo, jer tvoja je pamet ograničena i teško možeš prepoznati zlo.
Zato se uvijek pouzdaj u mene, a oslobodi od sebe. Čini tako u svim svojim potrebama. Činite tako svi pa će te neprestano gledati velika i tiha čudesa. Kunem vam se svojom ljubavi. Ja ću misliti, budite sigurni. Molite uvijek u raspoloženju predanja i uživat će te veliki mir i velike plodove, pa i onda kad vam dajem milost žrtvovanja, naknade za grijehe i obnovu ljubavi koju nosi trpljenje. Čini li se to nemoguće? Zatvori oči i reci svom dušom:"Isuse, misli ti". Ne boj se, ja ću misliti, a ti ćeš u poniznosti blagoslivljati moje ime. Tvoje molitve ne vrijede toliko koliko vrijedi ovo pouzdanje; sjeti se dobro toga! Nema učinkovitije devetnice od ove:"Isuse, predajem se tebi, misli ti".
"Predaj se mom srcu.... i vidjet ćeš. "Hoću da vjeruješ mojoj svemoći, a ne svom djelovanju; dopusti da ja djelujem u tebi i preko tebe u drugima. Traži moju intimnost, utaži moju žeđ za tobom, da te mogu obogatiti, ljubiti kako ja želim. Dopusti mi da dođem, dopusti da te posjetim, dopusti mi da izlijem na tebe svoju svemoć.
Ako budeš uz mene ne trudeći se svojim snagama učiniti nešto i dokazujući svoju sposobnost, bit ćeš svjedok svoje vjere i moje svemoći, a ja ću biti uz tebe kada govoriš, hodaš, radiš, kad moliš ili spavaš, jer "miljenicima svojim i u snu dajem"(Ps 126). Ostaneš li uza me i ne budeš li jurio i brinuo za svoje interese, prepustiš li se potpunim predanjem meni, dat ću ti sve što ti je potrebno, prema mom vječnom planu. Dat ću ti osjećaje koji su ti potrebni, dat ću ti sućut prema bližnjemu, učinit ću da govoriš i činiš ono što ja hoću. Tada će tvoje djelovanje proizlaziti iz moje ljubavi. Ja ću tada sam moći, a ne ti svojom aktivnošću, privesti novu djecu, koja će se roditi u meni. Učinit ću koliko ti budeš htio biti pravi sin kao moj Jedinorođenac, jer znaš"ako budeš vršio moju volju, bit ćeš moj brat, moja sestra i majka" da bi me mogao ponijeti drugima, da bih ja nalazio novu djecu, da bih se ja mogao roditi u drugima. Tako ću ja, služeći se pravim sinovima, moći stvarati nove sinove. Ono što bi ti učinio da uspiješ sve je ništa u usporedbi s onim što ja činim u tajnosti srdaca onih koji ljube. "Ostanite u mojoj ljubavi....Ako ostanete u meni i ako moje riječi ostanu u vama, tražite što hoćete i bit će vam".(Iv15).[/q
I tako probudim se ja jucer u jutro,sva nesretna i u brigama,ne mogu vise,nema gdje stati sva ta tuga,nemoc,vezana potpuno.Molim se,svaki dan,u mislima sa Isusom svaki dan,a u glavi totalna konfuzija.I tako mi dode pomisao:Isuse molim te,danas ti budi moje misli,budi moje oci,budi moje usi,budi moje ruke,budi moje noge,Ti me vodi Isuse jer ja sam totalno nemocna i samo svjesna da me jedino ti mozes voditi u pravom smjeru.Hvala Ti Isuse.I znate sto,MOJ CIJELI DAN JE BIO PREKRASAN,NA SVAKOM MOM KORAKU SE POJAVLJIVALA ZRAKA SUNCA,KOJA ME JE GRIJALA NAJLJEPSOM TOPLINOM I SAPTALA ETO VIDIS DA TE VOLIM,NE BOJ SE JA SAM TU,NISAM TE OSTAVIO.O SLAVA TEBI ISUSE MOJ JEDINI,LJUBLJENI I HVALA TI PRIJATELJU NAJVJERNIJI.
Ne nisu moji problemi nestali,jos uvjek su tu,ali sada sam dobila najboljeg savjetnika i vodu i tako jako sam sretna.
Blagoslovio vas Dobri i Milosrdni Bog


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 stu 2011 13:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 stu 2011 23:02
Postovi: 21
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I tako probudim se ja jucer u jutro,sva nesretna i u brigama,ne mogu vise,nema gdje stati sva ta tuga,nemoc,vezana potpuno.Molim se,svaki dan,u mislima sa Isusom svaki dan,a u glavi totalna konfuzija.I tako mi dode pomisao:Isuse molim te,danas ti budi moje misli,budi moje oci,budi moje usi,budi moje ruke,budi moje noge,Ti me vodi Isuse jer ja sam totalno nemocna i samo svjesna da me jedino ti mozes voditi u pravom smjeru.Hvala Ti Isuse.I znate sto,MOJ CIJELI DAN JE BIO PREKRASAN,NA SVAKOM MOM KORAKU SE POJAVLJIVALA ZRAKA SUNCA,KOJA ME JE GRIJALA NAJLJEPSOM TOPLINOM I SAPTALA ETO VIDIS DA TE VOLIM,NE BOJ SE JA SAM TU,NISAM TE OSTAVIO.O SLAVA TEBI ISUSE MOJ JEDINI,LJUBLJENI I HVALA TI PRIJATELJU NAJVJERNIJI.
Ne nisu moji problemi nestali,jos uvjek su tu,ali sada sam dobila najboljeg savjetnika i vodu i tako jako sam sretna.
Blagoslovio vas Dobri i Milosrdni Bog
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 stu 2011 14:34 
ovo je baš super, baš se oraspoložih :a1250: :D


Vrh
  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr