www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 10:18

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 6 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 27 tra 2008 14:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga braco i sestre u Kristu,
u ovom topiku mozete poceti svaki svoj vjerski e-dnevnik. smajlic19

Mozete traziti misljenja drugih forumasa, i izmijenjivati misljenja bas o onome sto prozivljavate sada, :h2: kao i traziti pomoc u svojim sadasnjim problemima. :t4: :b129:

Biti ce specijalno interesantno vidjeti ka ko ste sami vi, a i drugi rijesili problem nesigurnosti smajlic24 kroz koji prolazite bas sada,
ali i ponovno prozivljavati ugodne trenutke vaseg zivota u ovom casu. :r086:

Po Bozjem blagoslovu, uzdajuci se u zagovor Blazene Djevice Marije, a i vaseg sveca zastitnika, kao i vaseg/nasih andjela cuvara smajlic5 moci cemo se podsjetiti vaznih casova u nasem vjerskom rastu nakon nekog vremena. Sve sto je potrebno, pogledati svoju (ili neciju tudju) ikonicu nakon nekog vremena. :b232:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 27 tra 2008 14:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
he he pa ja to radim samo pod temu svjedocanstva forumasa... ako treba prebacit cu se ovdje iako mislim da je bolje da tamo pisemo...

vidjet cemo sto o tome drugi misle


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 27 tra 2008 14:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo, ja cu prva:
jucer sam bila u Crkvi na klanjanju, izmolila Jutranju molitvu, Povecerje, Nocnu molivu, 5 desetki krunice, i jednu desetku koja je dio molitvenog lanca na ovom forumu.

Danas sam ustala ujutro, otisla na Net, provela previse vremena na kompjutoru, pa (opet) :u215: nisam stigla na misu u 12.30, nego sam isla kasnijim vlakom na misu u 1.30. Tako nisam imala sansu popiti kavicu sa svojim prijateljicama, kao sto sam namjeravala (stara je izreka: Covjek kuje, Bog odredjuje, ali sam u ovom slucaju kriva samo ja, a nikako nije kriv Bog), nego sam samo popricala s njima otprilike 2-3 minute.

Nakon mise sam otisla podignuti mali dobitak na lotu, koji me je jako razveselio, vratila se u crkvu, malu sumu od toga dobitka sam dala u crkvenu skrabicu, zahvalila Bogu na dobitku, u Marijinu kapelicu nisam danas isla :cry: uglavnom zato jer nisam imala vremena.

Zurno sam stigla, uz malo zakasnjenje, na sastanak Euharistijskog drustva, gdje sam ja clan. Pater nam je govorio o vaznosti klanjanja, kako smo se mi svi obavezali da barem jednom tjedno radimo klanjanje u crkvi (osim kad smo bolesni, onda to mozemo i doma), te zajednistva u molitvi prilikom Jutarnje molitve, Povecerja, i Nocne molitve, kad god to uzmognemo. Pater nam je jos jednom objasnjavao kako je vazno da se ne uplicemo u razlicite duhovnosti, jer - ako se uclanimo u 5-6 vjerskih drustava, ne stignemo se koncentrirati na samo jedno. U ovoj, Euharistijskoj duhovnosti koju mi slijedimo vazno je dati sve svoje moguce vrijeme Uskrslom Isusu stvarno prisutnom na oltaru, u klanjanju, barem jednom tjedno, ali - ako je moguce, svaki dan. :a1250:

Nakon govora su nam ponudili stare knjige zabadava, tko hoce. Ja sam izabrala nekoliko:
- Katekizam Euharistije,
- misli za duhovnu obnovu,
- 50 meditacija o Muci Isusovoj,
- Bit ce vam lakse ako ponesete Njegov (Isusov) teret.

Moram naci vremena da procitam barem nesto, kako budem citala, tako cu vam javiti vazne, interesantne dijelove. Specijalno me veseli citati Misli za duhovnu obnovu, to bi trebalo biti duhovno jako bogato. Pisao je svecenik, pa je tako izvor tih misli izvrstan.

Onda smo pili kavicu, i kolac. :h2: Moja prijateljica je dosla sa dugackog odmora, donijela mi je magnetsku narukvicu, na cijim plocicama su: Isus, Marija, i sveci. :grlim te:
Bas je krasna. Zamolila sam patera da je blagoslovi, pater je blagoslovio mene, i narukvicu, jako je bio lijepi, specijalni blagoslov (nije samo napravio znak kriza nad narukvicom, nego je molio dugacko), pa se osjecam specijalno sretna.

Bas mi je drago da sam pocela ovaj topic, za pocetak: ja cu sada znati tocan datum kad sam dobila tu 'vjersku' narukvicu. Moja prijateljica je rekla da ce odsad, kao i prije dolaziti u crkvu svaki petak i nedjelju, pa cemo poslije mise popiti kavicu.

U vlaku sam izmolila krunicu, 5 desetki, i jednu koja je dio Molitvenog lanca. Tako sam zavrsila molitve za danas.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 27 tra 2008 14:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
BiTLorD napisao:
he he pa ja to radim samo pod temu svjedocanstva forumasa... ako treba prebacit cu se ovdje iako mislim da je bolje da tamo pisemo...



Ja sam ovo zamislila kao dnevnik, bas pravi dnevnik, a ne samo kao neobicna svjedocanstva.

Nema nikakvog razloga da nemamo i jedno, a i drugo.

Kad je nesto jako neobicno, idemo na Svjedocanstva forumasa, a za svakodnevne prilike u e-dnevnik, ha - kaj velis? :grlim te:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 27 tra 2008 15:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ja sam za vidjet cemo sto drugi misle tj sto moderatori i administrator kazu... o njima sve ovisi... ali ja podrzavam ideju :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 27 tra 2008 21:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Ovaj moderator kaze kako mi nemamo vremena za editiranje tudjih postova a niti motrenje ima li kakvih trzavica na topicima na kojima se vodi nesto sto nije svrsishodno na jednom forumu. Za stvari koji Marijancice predlazes postoje blogovi, i to vec koriste nekoliko nasih clanova. Npr. na ovom linku http://www.kriz-zivota.com/blogovi/ imas priliku otvorit svoj blog kojeg adresu uvijek mozes drzat u svom potpisu i mislim da je to puno efektnije i jednostavnije za sve nas nego na ovaj nacin da to ide dalje. Ukoliko ti, ili bilo tko drugi nezna kako to sve omogucit i sl. nek mi se slobodno obrati preko privatnih poruka.

Tema zakljucana


Vrh
 Profil  
 
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 6 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr