www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 21:02

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 28 tra 2006 09:43 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 ožu 2006 22:39
Postovi: 46
Lokacija: Sada i ovdje
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Na ovu temu me potaknuo post damira707 koji mi je na jednoj temi predložio da odem a budući nisam napisao ništa krivo samo mu se moj ton pisanja :( :( nije svidio.

Baš me zanima što mislite? Znate da je ovdje običaj da se nekog stavi na tapet pa onda udri po njemu, nekad argumentirano, nekad samo zato što čovjek ima svoje mišljenje.
Trebaju li nam podjele i možemo li za sebe reći kako smo djeca Božja a biti toliko isključivi međusobno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 tra 2006 10:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2006 09:35
Postovi: 276
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Izrail napisao:
Baš me zanima što mislite? Znate da je ovdje običaj da se nekog stavi na tapet pa onda udri po njemu, nekad argumentirano, nekad samo zato što čovjek ima svoje mišljenje.

Pa to je bit foruma. Da se nađu ljudi sa različitim mišljenjima i da onda raspravljaju. I naravno ako ti imaš jedno mišljenje, a više njih drugo, da će njih više raspravljati s tobom. To je sve OK, dapače poželjno, dok se ton drži unutar granica pristojnosti!
Izrail napisao:
Trebaju li nam podjele i možemo li za sebe reći kako smo djeca Božja a biti toliko isključivi međusobno.

Ako su podjele imat različito mišljenje i onda o tome civilizirano raspravljat, onda trebaju! Čak dapače, ne može biti bez takvih “podjela”! I mislim da je opasnost upravo tu, kad se svaki sukob mišljenja proglašava podjelom. To guši ljude, jer se boje reći što misle, pitati zašto je nešto tako, da ne bi ispalo da izazivaju podjele!

Loše je kad se nekog želi isključit zbog različitog mišljenja, to se slažem!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 tra 2006 10:43 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
htjela sma otvoriti topic o tome...nokako si me preduhitrio..napisat ću ovdje svoje mišljenje...

Ovako....
isključivo se odnosi na katoličke dijaloge(dpače da se šire i na ostale..ali ovdje,bar ovdje...trebamo dati sve od sebe da pristajemo uz milost Božiju)


dakle....

osjećam dvije osobe (meni jako drage) koje učestalo ulaze u rasprave sa ostalim članovima foruma, i osjećam da to sve izgleda kao napad na njih.

s druge strane...(kako sam ja jedna od onih, za koje one osjećaju da ih napadaju)...želim reći da mi vidimo nešto drugo od onoga što nam one žele reći....

i želim pojasniti zašto..


ideje(činjenice) koje zastupaju te osobe su pretpostavimo potpuno točne
(mislim da jesu..ali to sad nije bitno pa pišem pretpostavimo)

i imamo dvije solucije:

1) izlažem svoje činjenice pred nekoga....
i vidim da je ta osoba u zabludi...
pokušavam joj objasniti...
ne čuje me...
razložim joj malo opširnije...
ne čuje me...
ne slaže se...
odgovaram na njene argumente svojim protuargumentima...
i dalje ne razumije....
pojašnjavam opet...
potaknem je da promisli....
dozvolim joj slobodu da se sama odluči da li će prihvatiti...
dajem joj do znanja da je i dalje prihvaćam iako se ne slaže samnom...
ostavljam ju da promisli o svemu....dajući joj do znanja da ne odustajem od svojih stavova jer imaju podlogu, ali i da razumijem nju u njenim stavovima...

i obično...(kako smatram da ovdje nema ljudi koji su totalno ograničeni
(bar više nisu tu s nama:D )...
svaki pametan čovjek...kad mu je dozvoljena sloboda odabira a ima argumente pred sobom promisli...i odluči ispravno


2) imam argument
bacim ga na uvid svima i kažem da je to tako...
tko se buni kažem mu da nije on u pravu nego ja
ako se tko još buni ja ga uvrijedim da mu dokažem da se en može tako razgovarati,kad sam ja u pravu
ako on mene uvrijedi onda se ja uvrijedim što me je uvrijedio,pa mu dam do znanja da je on jedna loša duša
......
itd....
svađa i bijes slijedi...



a zašto.....

u prvom slučaju dajemo do znanj osobi da mi nju cijenimo ali se ne slažemo s njenim mišljenjem

u drugom slučaju joj namećemo svoju volju


a nitko ne voli kad mu netko nameće svoju volju, bez obzira na argumente...
jer tu onda vrijedi zakon jačega a ne zakon Istine


dakle istina...ali ne pod svaku cijenu

jer onda gubi na važnosti cilj..a to je istina
nego se daje na važnosti sredstvu po kojem dolazi istina...a to smo mi


a mi svi moramo (bar ovdje) znati da samo mi ti koji nisu bitni....bitan je Bog,Istina i Ljubav međusobna


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 tra 2006 10:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2006 13:40
Postovi: 251
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Umijece dijaloga je reci svoje misljenje, ali ne prisiljavati drugoga da isto misli. Također, razgovarati se moze samo ako se svaka kritika ne svaća osobno i kao napad na onoga kome je usmjerena.
Ja sam Vjeki toliko toga prigovorila :D , a on se uopće nije naljutio. Ono što je prihvatio to je i primjenio, ono što nije ja sam rekla ok i nisam ga prisiljavala da mora prihvatiti moj savjet ili prijedlog. Također, ako sam shvatila da sam ja krivo napravila, ispricala sam se.
Jedino poštivanjem drugoga moze se voditi razgovor.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 tra 2006 11:07 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
eto leti i ja smo mislile isto....skoro istovremeno
samo što ona može sve što misli, sažeti u koju rečenicu, a ja moram sve naokolo i naširoko :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 tra 2006 11:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 ožu 2006 11:48
Postovi: 101
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[
Citat:
quote="Maroon"]
Pa to je bit foruma. Da se nađu ljudi sa različitim mišljenjima i da onda raspravljaju. I naravno ako ti imaš jedno mišljenje, a više njih drugo, da će njih više raspravljati s tobom. To je sve OK, dapače poželjno, dok se ton drži unutar granica pristojnosti!


S ovim, se plava glavica potupuno slaže što bi se dogodilo kad bi svi gledali u istom sjeru?! Bog nas je zato i učinio različito!
Istina ponekad i ja znam pretjerati sa svojim komentarima i okrenem na zezanciju i zaboravim da ljudi nisu slobodni od nekih stvari i sad ći se opet ponoviti "hvala svim onim ljudima s kojima moram prislino biti :b41: :b232: :b41: i stavljali soli na rane pa me čovjek može blatiti koliko hoće a ja ću se samo :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 tra 2006 11:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 ožu 2006 11:48
Postovi: 101
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
P.S. evo i opet sam u svakoj riječi progutala po 2 slova i izgubilo se što je pjesnik htio reći :u215: :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 tra 2006 11:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 ožu 2006 22:39
Postovi: 46
Lokacija: Sada i ovdje
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mislim da ne bi smjeli biti isključivi zbog osobina naših bližnjih.
Jer ako jasmo onda će i sama činjenica da nekom smrde noge biti dovoljna da ga se izbaci s križnog puta jer nam ne paše.
Ja se nisam naljutio na nikoga i meni drugačije mišljenje ne smeta samo neki si dozvoljavaju da me procjenjuju i mjerkaju a o temi i raspravi više nitko ne vodi računa. A samo sam upozoravao na očito.
No dobro nemojte opet o meni. Dobro je rekao Maroon bit foruma neki nisu skužili.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 tra 2006 12:14 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
maroon ..pametna glavica :grlim te:

Citat:
Jer ako jasmo onda će i sama činjenica da nekom smrde noge biti dovoljna da ga se izbaci s križnog puta jer nam ne paše.


definitivno....
tu se i prepoznaje jesmo li licemjeri i farizeji ili samarijanci....
koliko imamo razumijevanja i STRPLJENJA za brata i sestru koji drugačije misle od nas....
koliko imamo razumiejvanja da nisu svi isti kao mi i da svi mi dolazimo iz raznih sredina,obitelji,teškoća....

netko tko je proživo preteške situacije...možda mu je jedna naša ružna riječ dovoljna da mu se sruši svijet,
a netko opet će iz takve sredine biti ponizan i krotak pa će misliti da je sve točno što kaže "jača " osoba
netko tko je iz oholosti ovdje a znanje ima....može sijati sumnju i razdor,povući neku milu dušu u zablude....

ja samo mislim da je naša dužnost ISKRENO izreći svoje mišljenje,bez potrebe da neminovno budemo u pravu, i ako samtramo da netko griješi...reći mu to kao što bi volejli da nama netko kaže....

razumno,fino i sa poštovanjem...

a također ako nam netko upućuje da mi griješimo..(iako sam sigurna da nikome to niej milo i drago čut) ...pređemo preko tog osjećaja povrijeđenosti i pokušamo dati protuargument, ili bar da razmislimo što nam se govori...
možda je za naše dobro....

često puta sam u životu naučila tako lekcije..iako je sve u meni odbijalo da ih naučim...ali hvala Bogu koji me čuva....pa mi je udijelio zrno razuma da promislim i odustanem od svojih tvrdoglavih stavova,a da istovremeno ne mislim da je moja osoba loša

vidi Bog sve nas ovdje...
i svakoga od nas uči i ovdje..
a ako ništa drugo imamao ovdje priliku trenirati mogući dobar suodnos s drugima u RL-u koji ne misle kao i mi

molim Boga neka nas pouči Svojom mudrošću :x i da nam Svoje Ljubavi


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 tra 2006 12:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2006 13:40
Postovi: 251
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
tratinčica napisao:
i okrenem na zezanciju i zaboravim da ljudi nisu slobodni od nekih stvari

Ima i u tome istine, ali mislim da je vise stvar toga sto je vecina ljudi dosla na forum (barem ekipa koja je od forumovog rođenja :D ) da nauci nesto novo o vjeri pa pristupaju sa stavom da ljudi pisu ono sto zbilja misle.
A napisanu salu je malo teze skuziti jer iste rijeci, izgovorene razlicitim tonom glasa, drugacije zvuce.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 23 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr