www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:33

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 13 lip 2008 14:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Posto nisam nasao na ovom forumu nista o njima otvaram ovu temu jer me zanima par stvari o njima... danas me jedan od Jehovinih zaustavio i dao neke letke... prvo sam mislio da to katolicka crkva djeli jer su bili slicni kao i oni sta se moze uzeti u Sigetu... kad sam vidio da su to Jehovini svjedoci napisali bacio sam...

zanima me tko su oni uoce... za sto se zalazu... znam samo da ih se moram kloniti zbog krive naobrazbe koju daju... valjda iskrivljuju sliku Boga... znam samo da su se nazvali po nekom dijelu iz Biblije...

ovo me zanima samo radi opce naobrazbe... zanima me u cemu grijese... u kakvoj su zabludi...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lip 2008 14:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
u njih se sve svodi na biznis i novac, ali nemogu ih previše osuđivati jer ih en poznajem dobro...nažalost


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lip 2008 14:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Ima negdje tema o njima, čini mi se..Mislim da negdje na Vjerskim iskustvima pod podtemom Razne religiozne sekte i pokreti...

Ono što ja znam o njima je ovo:

Jehovini svjedoci su pripadnici međunarodne vjerske zajednice koja broji oko 6,7 milijuna pripadnika širom svijeta (2006). Broj pripadnika ove zajednice u Hrvatskoj je oko 5500. Jehovini svjedoci smatraju da su oni pripadnici jedine istinite kršćanske crkve i odbijaju suradnju sa svim kršćanskim zajednicama. Nijedna druga kršćanska crkva ne priznaje Jehovine svjedoke kao kršćansku zajednicu zbog njihovog odbijanja vjerovanja u Trojstvo, jednu od glavnih kršćanskih dogmi. Neki teolozi smatraju da ovo čini Jehovine svjedoke židovsko-kršćanskom zajednicom. Jehovini svjedoci vjeruju da Isus ima božansko porijeklo, ali da je stvoren od strane najvišeg boga Jehove (ponekad Jahve, Jehva), zbog toga ih mnogi vide kao henoteiste. Za ovo vjerovanje Jehovini svjedoci se pozivaju na Pavlovu Poslanicu Kološanima 1:13-20.


Jehovinim se svjedocima nazivaju od 1931. godine članovi sljedbe koja je do tada bila poznata pod imenom «Ozbiljnih istraživača Biblije». Od 1953. godine denominacija se označuje i k ao «Društvo novog svijeta». Sljedbu je utemljio trgovac Charles Taze Russel, rođen 1852. u Pittsburgu. Njezina je duhovna domovina američki adventizam l9. stoljeća. On otkriva «Božji plan s ljudima». Russel je 1876. izabran za «pastora» jedne biblijske zajednice. Svršetak svijeta prognozirao je dva puta, l9l4. i l9l8. godine, ali svoj drugi neuspjeh nije uspio dočekati jer je umro 1916. Njegov je nasljednik postao pravnik Joseph Franklin Rutherford. Nakon njegove smrti vodstvo je preuzeo Nathan Hommer Knorr. Danas imaju svoje središte u Brooklynu.

Nauk o Trojstvu po njihovu je mišljenju nebiblijski, poganski, to je Sotonin izum. Duša čovjeka nije besmrtna. Isus Krist je prvi jedino izravno Božje stvorenje. Krist je izvorno bio arkanđeo jedno od njegovih imena je Mihael. Božić i Uskrs smatraju «poganskim svetkovinama». Jehovini se svjedoci skupljaju u svojim «dvoranama kraljevstva» kako bi proučavali Bibliju i «Kulu stražaru», a sastanak započinju i završavaju molitvom. Oni samovoljno ne tumače Sveto pismo i ne prave «razliku» između Starog i Novog zavjeta. Vjeruju da je Biblija cjelovita knjiga dana od Boga. Ističu postojanje samo jednog Boga sa imenom Jehova (JHVH). Najstariji hrvatski prijevodi (Ivan Matija Škarić) prevode Božje ime sa Jehova. Ne priznaju sveto trojstvo jer tvrde da je Bog jedan i nedjeljiv. Isusa Krista priznaju kao Sina Božijeg i kao više duhovno biće koje je uskrsnulo i uzašlo na nebo. Jehovini svjedoci tvrde da su se neka proroštva ispunila u užasima obaju svjetskih ratova, u potresima, epidemijama, gladi, nacističkim i komunističkim progonima.Biblija to vrijeme naziva posljednjim danima, teškim vremenima i sl. Jehovini svjedoci propovjedaju tisućljetno kraljevstvo. Kraljevstvo za koje se u molitvi Očenaš moli da dođe i na Zemlju.U «Dvorani» tj.mjestu sastajanja, nedjeljama se svetkuje i obavlja vjerski obred. Tokom tjedna se vjernici sastaju u kućama i proučavaju neku od publikacija njihove zajednice «Kula stražara» je međunarodni časopis koji izlazi neprekidno od 1879. godine sada na 161 jeziku simultano. Vjernici imaju osnovni zadatak da objavljuju «Božje kraljevstvo» prema Kristovoj zapovjedi svim ljudima dobre volje pa stoga obilaze naselja i susjede šireći vjeru. Jehovini svjedoci prihavaćaju svjetsku povijest kao povijest naroda.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lip 2008 14:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Link sa Stepa.
Brz nacin za pronaci ono sto nas zanima na forumu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lip 2008 14:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
nasmjeseni trazio sam i nista mi nije izbacilo :( :( ... bice sam nesposoban :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lip 2008 14:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
http://www.tebe-trazim.com/forum/viewtopic.php?t=526

tema ne spada u teologiju,predlažem da se premjesti u za to određen dio... :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lip 2008 14:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
BiTLorD napisao:
nasmjeseni trazio sam i nista mi nije izbacilo :( :( ... bice sam nesposoban :lol: :lol:


dolje lijevo imas opciju da ti rezultate prikaze kao postovi ili kao teme, puno je korisnije kad stavis izbor na postove. ;)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 lip 2008 12:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo ima ih i tu u Malom Lošinju.Tako ja jedan dan dođem kod doktora i čekam u čekaonici, kad, ono ispred mene jedan jehovin, a znam ga onako od prije, mali grad pa svak svakog zna.I dođe on meni, a ja vani na maici imao veliku medalju svetog Benedikta i da on meni onako papirić jedan. Ja sam uzeo taj papirić iz razloga što sam htio s njim raspravljati i imao sam jaku potrebu obraniti svoje evanđelje, svoju vjeru, nisam ga htio odbiti po kratkom postupku. I tako pokušavao on meni nešto reći, ali cijelo vrijeme sam ja pričao. On jedva da je i uspio reći nešto svoje. Začudilo me je kad mi je rekao da oni priznaju Blaženu Djevicu Mariju, da vjeruje u ukazanja, u bezgrešno začeće, ali shvatio sam da mi laže jer je nekako gledao u stranu i htio me je privući time. Koliko ja znam oni ne priznaju Mariju nikako.
Uglavnom lijepo je obraniti svoje, a opet ti je žao tog čovjeka jer je u zabludi, ali strahovito treba biti oprezan i ne nasjest na njihove laži.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 lip 2008 15:42 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 12 lip 2008 22:15
Postovi: 9
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
BiTLorD napisao:
Posto nisam nasao na ovom forumu nista o njima otvaram ovu temu jer me zanima par stvari o njima... danas me jedan od Jehovinih zaustavio i dao neke letke... prvo sam mislio da to katolicka crkva djeli jer su bili slicni kao i oni sta se moze uzeti u Sigetu... kad sam vidio da su to Jehovini svjedoci napisali bacio sam...

zanima me tko su oni uoce... za sto se zalazu... znam samo da ih se moram kloniti zbog krive naobrazbe koju daju... valjda iskrivljuju sliku Boga... znam samo da su se nazvali po nekom dijelu iz Biblije...

ovo me zanima samo radi opce naobrazbe... zanima me u cemu grijese... u kakvoj su zabludi...


Ja sam čula svašta o njima,ali to se ispostavilo kao krivo. Naravno, svaki čovjek je individua pa nevalja kroz jednu grupaciju generalizirati jednog njihovog člana...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 lip 2008 16:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 sij 2008 09:17
Postovi: 257
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hej Gejice ...Mislim da se tu ne radi o generalizaciji članova već onoga što oni vjeruje i o tome da je to uvjerenje totalno iskrivljeno...U mome susjedstvu imaju dvoranu gdje se sastaju tako da su mi nekada i znali doći na vrata s raznom literaturom no kada su shvatili da nemaju odgovora na svako moje pitanje ili primjedbu jednostavno su prestali kucati...Ni u jednom trenu nisam uporabila ljutnju sve sam im tako na lijepši način rekla. Naime dobila sam dojam ma usudila bih se reći i sigurnost da su ti ljudi oni kojima nažalost nitko nije imamo usaditi onu pravu vjeru i odgajati ih u tom duhu , a onda se pojavio netko iz te sekte te im ponudio puno puno toga lijepoga ali ne i pravoga.Ruku na srce, da nemam pojma o vjer i da mi sada dođe neki Jehovin svjedok vjerujem da bi , ako imalo težim nečem višem od ovozemaljskog prihvatila literaturu i njehove slatkoriječivosti....Meni je tih ljudi iskreno žao jer su neupuićeni neznaju i žive u strašnom strahu Božjem....Nadalje oni su zbilja ( Ovi koje ja poznajem iz susjedstva visokomoralne i dobre osobe, ali......iskrivlejnih uvjerenja...pa se ja dosta često molim za njih da shvate kako je suludo odbacivati nešto u što ljudi vjeruju preko 2000. godina da bi oni ponudili isto to u izmjenjenom izdanju i naravno otkriveno pred nekoliko stoljeća kako oni kažu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr