www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 23:11

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 09 srp 2008 14:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
slomljeno_krilo napisao:
Pitanje se nameće samo od sebe kad vidim evo ovdje vas,ili one koji idu u crkvu,koji znaju molitve napamet,ja znam samo neke osnovne stvari,čak ne znam kako se ponašat prilikom nekih obreda u crkvi.Divim vam se iz svega srca i duše i svaka vam čast.Možda mi je bilo pametnije da jesam više života posvetio tome aspektu nego se bavio drugim stvarima.


Lako je nauciti kako se ponasati na svetim obredima i lako je od tih osnovnih stvari one slozenije nauciti. Samo nije tuda put do Boga ako je salo oko srca. Sto bi takvom vrijedilo da sve knjige svijeta napamet nauci?
Ako ti je srce iskreno, tvoja nakana na nebu je potvrdjena i zato budi sretan sto znas 'samo neke osnovne stvari'. Nadam se da je medju tim stvarima i ona o blagosti i prastanju, kakvo je Srce Presveto u kojem je sva mudrost Bozja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 srp 2008 18:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Leo napisao:
slomljeno_krilo napisao:
Pitanje se nameće samo od sebe kad vidim evo ovdje vas,ili one koji idu u crkvu,koji znaju molitve napamet,ja znam samo neke osnovne stvari,čak ne znam kako se ponašat prilikom nekih obreda u crkvi.Divim vam se iz svega srca i duše i svaka vam čast.Možda mi je bilo pametnije da jesam više života posvetio tome aspektu nego se bavio drugim stvarima.


Lako je nauciti kako se ponasati na svetim obredima i lako je od tih osnovnih stvari one slozenije nauciti. Samo nije tuda put do Boga ako je salo oko srca. Sto bi takvom vrijedilo da sve knjige svijeta napamet nauci?
Ako ti je srce iskreno, tvoja nakana na nebu je potvrdjena i zato budi sretan sto znas 'samo neke osnovne stvari'. Nadam se da je medju tim stvarima i ona o blagosti i prastanju, kakvo je Srce Presveto u kojem je sva mudrost Bozja.



Josipe ako znaš engleski odi na youtube i pogledaj svjedočanstvo Vassule Rieden, njen slučaj dat će ti odgovor na ovo tvoje pitanje, ja sam doslovce oduševljena Božjim odabirom sluge svoje Vassule.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 srp 2008 21:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 tra 2008 14:41
Postovi: 482
Lokacija: težak put
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
slomljeno_krilo napisao:
Pitanje se nameće samo od sebe kad vidim evo ovdje vas,ili one koji idu u crkvu,koji znaju molitve napamet,ja znam samo neke osnovne stvari,čak ne znam kako se ponašat prilikom nekih obreda u crkvi.Divim vam se iz svega srca i duše i svaka vam čast.Možda mi je bilo pametnije da jesam više života posvetio tome aspektu nego se bavio drugim stvarima.


da li je Isus važno to da ti znaš sve obrede u tančine, sve pjesme, sve molitve, sve teološke knjige napamet?
ili je njemu važnije da ti je srce čisto i otvoreno za sve, ljubav velika, prijatelji svi, i riječ njegova tvoj život?
kako naggar odgovori na tvoje pitanje jesi li pravi vjernik kršćanin: JESI, BRATE!! BTB :grlim te: :grlim te: :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 29 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr