www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 09:14

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 23 srp 2008 11:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2006 09:35
Postovi: 276
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
marija-nada napisao:
i dalje smo grešnici...svi odreda..neki manje..neki malo više..kojom mjerom..nema je..čista konstatacija...
nema iznimaka..nema svetaca..

Da, to uopće nije upitno, bar što se mene tiče. Iznenadila bi se koliko dobar nos za pravovjerje imam, obzirom da sama nisam vjernik. Ja to znam, ali ja to ne razumijem.

marija-nada napisao:
samo što obraćeni imaju određene spoznaje o grijesima i propustima koje su činili.. svjesni su i trude se ne griješiti...odnosno griješiti što manje...
ali stoji i činjenica da griješimo i dalje..

Da, upravo to je poanta. I obraćenici su dalje u istom moru kao i nevjernici, ali sada imaju smjer i cilj plovidbe. To Pavao često spominje u svojim poslanicama - o svlačenju starog čovjeka i oblačenju u novoga, gdje starog čovjeka karakterizira udovoljavanje tjelesnim požudama, a novog nastojanje oko duhovnih kreposti. Svi ljudi su u istom 'moru' tj. materijalnom svijetu koji nas okružuje s istom naravi sklonom naravnim stvarima. Međutim, ljudi koji ne poznaju Boga i duhovni svijet nemaju za što drugo živjeti nego za udovoljavanje tim svojim naravnim požudama. U 'samo jednom se živi' stilu. Dok ljudi koji poznaju Boga sada imaju smjer i cilj. Znaju zašto žive. Još uvijek ih napastuju naravne sklonosti, još uvijek mogu griješiti, ali znaju kud idu. I obično taj cilj kojem kreću smatraju vrijednim truda. Zeznuta je situacija kad iz raznoraznih razloga u tim naravnim slastima ne možeš uživati ili ti nije dosta, privlači te ovaj drugi put, ali obzirom da ne poznaš Boga to je put u jedno veliko ništa. Iz te perspektive nepostojanje izgleda kao najbolja opcija. Samo što, nažalost, nije ponuđena na izbor. Ili bar tako kažu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: grešan sam!
PostPostano: 29 srp 2008 07:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
mislim da je najvažnije da se čovjek odrekne oholosti,tj.
da se ponizi pred Bogom..tada čovjek može sebi priznati,i tada i Bog
daje milost da se spoznaje sve vise i vise,ali ne treba ni pretjerivati,(ono u smislu,sve je grijeh i ovo i ono,i sta ja znam trebam molit 3 krunice dnevno ici svaki dan u crkvu jer inace sam gresnik..)
to isto moze biti opasno,i moze odvesti u oholost,
do kraja zivota covjek ostaje grešnik,kao grešnik i umire;pa zato i vjerujemo u oproštenje grijeha..
BB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lis 2008 15:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Jucer i danas sam dosla do zakljucka na par navrata kako se prepoznati u grijehu...Kisni su i promjenjivi dani,malo je zahladilo pa i priroda se mjenja,lisce vec pozutilo i pomalo otpada pa mozda i to vrijeme malo i na nas ljude utjece..No uglavnom da predem na stvar..Moj muz se jucer i danas par puta razljutio bez veze i prigovarao sad za ovo,sad za ono a isto tako nekako dosao i nas sin Kristijan bezvoljan,oni obojica neraspolozeni i ljuti,a ja ih gledam i fino im se smjeskam...Sta je tebi sada smjesno pitaju oni mene...pa vi sto se tako ljutite,a ja vas blagoslivljam i u sebi molim Boga za vas i oni se oboje nasmiju i sve je pocelo normalno i smireno ko da nista nije ni bilo...Nekada bi se i ja bila razgalamila na njih i eto ti grijeha,a ovako grijeh ublazen osmjehom i blagoslivljanjem...Kad covjek ima mir u sebi on ga moze prenjeti i na druge-eto dokaza...Boze hvala Ti...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lis 2008 15:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 srp 2008 21:43
Postovi: 176
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
agapi napisao:
Ja sam molila devetnicu Duhu Svetom za milost pokajanja... Nakon toga moji grijesi su pljuštali sa svih strana iako sam prije mislila da sam solidan katolik i razmišljala šta bih mogla reći fratru na ispovijedi...
Kad je pokajanje sjelo u moje srce onda sam ih jasno vidjela ... pogotovo one ozbiljnije... Suze su tekle danima, nastupilo je veliko pospremanje duše, olakšanje, mir i radost... :P


Točno, ja sam mislila da sam solidan katolik a sad mislim da sam tek na početku ...neću reči da sad postajem netko drugi, već ovo je otkrivanje
i svijeta i sebe...ali taj osjećaj o kojem pričate...to kajanje..ja to ne osjećam tako...postala sam smirenija...imam više strpljenja...npr. neću odmah planuti već normalnim glasom odgvoriti, čak se neću ni naljutiti...ali mislim da to nije to...sad se često preispitujem i kad pomislim nešto loše...kažem sebi.ne smiješ tako...moraš razumijeti...bude mi žao...pokajem se...ali da li je to istinsko pokajanje...kako znati? Ili ne znamo nikad?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 lis 2008 09:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 srp 2008 10:42
Postovi: 175
Lokacija: Hercegovački krš
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bog nas čisti lagano kao glavicu kupusa, list po list...I taman kad pomislimo da smo se riješili grijeha On nam pokaže sljedeći list jer da nije tako teško bi itko preživio da se vidi onakvim kakav stvarno jeste... :cry:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lis 2008 07:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
agapi napisao:
Bog nas čisti lagano kao glavicu kupusa, list po list...I taman kad pomislimo da smo se riješili grijeha On nam pokaže sljedeći list jer da nije tako teško bi itko preživio da se vidi onakvim kakav stvarno jeste... :cry:


Kad dodemo u nebo pokazat ce nam Bog film u knjizi nasega zivota pa cemo vidjeti kakovi smo bili...bitno se je pokajati iskreno za sve ucinjene grijehe da bi nam Bog sve oprostio i kao sto obecajemo na sv. ispovjedi...mrzim sve svoje grijehe(ali tada ih zaista zamrziti)i gledati da te grijehe vise zaista ne ponavljamo i kad povjerujemo da nam je Bog zaista sve oprostio,tada o tim grijesima vise i ne razmisljamo,a trudimo se da se klonemo grijeha...tesko je,ali moze se..BvB. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lis 2008 11:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
svi smo grešni na ovom svijetu.. nema čovjeka bez grijeha..
možemo se samo truditi..
i sve to po Volji Očevoj...
ne po našoj..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lis 2008 08:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Često analiziramo i skloni smo reći kako smo lako učinili ili ponovili neki grijeh. U biti to nije tako jednostavno i brzo. Prvo ti dođu kušnje (pa i sam Isus ih je imao) i razgovor odnosno borba s njima, zatim odluka i relizacija, bila ona pozitivna ili negativna, odnosno da li ćemo podleći i učiniti grijeh ili ćemo čuti i prihvatiti "glas" i izbjeći grijeh.
Zato, dobro i ponizno trebamo upoznavati sebe i ulagati puno napora u toj borbi i grijeha će biti manje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 27 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr