www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 19:46

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 29 srp 2008 10:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
pozdrav,tasa
stvar je takva kako je rekao vox da ako je to sklopljen brak na silu i ne iskreno onda to i nije brak nikad ni bio,to su samo ljudi proglasili za brak
ali pred Bogom to nikad nije ni bio brak,
sto se tice tvoje kolegice ona nije jedina kriva u toj cijeloj priči,kriv je i taj čovjek,a pazi sad kriv je i taj njegov otac čiji je obraz tako važan
i "častan"..jer ako vrši pritisak na sina,a sin pak nema svoje ja..
pa neće otac živit njegov život umjesto njega..
tvoja kolegica jedino što treba znati da mjerila srca ne opravdavaju
eventualnu patnju žene i djece od tog čovjeka,zato je to zasad neka vrsta
"preljuba"..
tu treba razmotriti neko rješenje za dobro svake osobe..
brak se može proglasiti nevaljalim ako se može vjerodostojno
pokazati da je bio iz prisile,u tom slučaju se može vjenčati s tvojom kolegicom teoretski,e ali što će biti sa djecom,što će biti sa onom suprugom
a znas sto jos kad bi taj čovjek bio toliko načisto da želi tvoju kolegicu za ženu ne bi njega spriječio ni otac..
moguće je da se u toj njihovoj "ljubavi"krije mozda samo neka neopravdana želja ili besmisleni hir(da ne kažem avantura)
jer ti kažeš da se oni vole,da je to ljubav,ali ne zaboravi
prava ljubav uvijek je i razumska odluka, ima i cilj,i zajedničko dobro,a
nije ljubav samo želja u srcu(jer ljudsko srce bez razuma,čovjeka nosi sad tamo sad vamo)
Naravno nemoj krivo shvatit da samo razum,i razum i razum,isto tako
razum bez srca čovjeku će sve zabraniti i stalno tražiti neka objašnjenja..
pozzBB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 srp 2008 10:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Ja imam jedno pitanje vezano za ovo.....ako je kako kaže tasa, čovjek s kojim je njena prijateljica u vezi oženjen pod prisilom zašto je konzumirao brak sa ženom s kojom ga oženiše prislno?
Vjerujem da nitko ne može vjerodostojno dokazati da se radi o prisili stupanja u brak upravo iz tog razloga što je taj čovjek imao sa svojom ženom odnose čiji su plod dvoje dječice.
Nikog ne osuđujem i suosjećam s tasinom prijateljicom, vjerujem da je istinski zaljubljena i da joj je teško, al nekako iz sveg navedenog najrealnija mi se čini speranzina teorija.
Savjet za prijeteljicu je svakako da nastoji izići iz takve veze i potraži ljubav na drugom mjestu, s osobom koja je slobodna za ljubav i sakramentalni brak i život.

Molim za nju da takvog partnera i pronađe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 kol 2008 11:23 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 srp 2008 13:29
Postovi: 36
Lokacija: Sombor
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nije me bilo par dana,pa evo da sad odgovorim sa malim zakasnjenjem.Ne znam kako da vam najbolje objasnim situaciju...jer ni ja to ne mogu da shvatim.Al to je drugi narod,druga pravila,druga kultura...Taj brak je ostvaren zbog novca,zbog 'pedigrea',zbog imena...koreni tog braka su duboko u proslosti...njegova rodbina je ulazila u brakove sa njenom rodbinom i sad kad bi on prekinuo svoj brak,tada bi iz osvete neko s njene strane raskinuo brak sa tim njegovim rodjakom,i krenulo bi lancano jer u tim brakovima nema ni trunke ljubavi.Zalosno je to Ne znam dal i kod vas Albanci tako postupaju,al ovde je cinjenica da je tako.Ne samo ovaj covek,nego svi koliko ih znam.A i istina je da on nema svoje ja i da ceo zivot radi kako tata kaze.I ja tu celu pricu posmatram iz svog ugla i mislim da me nikad niko ne bi mogao naterati na brak iz materijalne koristi sa covekom koga nikad ili sam jednom videla,bez obzira na oca ili bilo koga drugog.Al opet kazem,mi smo jedno a oni su drugo i nikad necemo moci razumeti njihove razloge.

Nek Bog oprosti i njemu i njoj,a posebno njegovom ocu koji je upropastio zivot svoje zene,svog sina,svoje snaje,a planira isto to da uradi i jos dvojici mladjih sinova i cerki.

Mozda sam malo promasila temu i malo preopsirno pisala,al samo zato da vam probam docarati situaciju.

I hvala svima koji su dali svoje misljenje na ovo moje pitanje :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 kol 2008 12:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 srp 2008 21:43
Postovi: 176
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Životni putevi su čudesni.
vakakvih životnih situacija ima. Međutim, čovjek se mora moći voditi i razumom, ne sam srcem.
Čini mi se tasa, da svakako hoćeš da se nađe razumijevanje za tvoju prijateljicu. Nađi način da joj pomogneš da počne život ispočetka.
Vjerujem da joj nije lako, vjerujem da pati- jer srce govori jedno a razum drugo. Ona u dubini svoje duše zna da to nije ono pravo.
Osim toga, tu su i njegova djeca- nedužna.
Mislim da čovjek i cijelu situaciju s ocem koristi kao vrstu opravdanja - pa ne može riješiti svoju situacija.
Draga Tasa - pomogni svojoj prijateljici da to sve ostavi iza sebe.
BTB
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 kol 2008 13:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 45 zahvala
tasa napisao:
Al to je drugi narod,druga pravila,druga kultura...Taj brak je ostvaren zbog novca,zbog 'pedigrea',zbog imena...koreni tog braka su duboko u proslosti...njegova rodbina je ulazila u brakove sa njenom rodbinom i sad kad bi on prekinuo svoj brak,tada bi iz osvete neko s njene strane raskinuo brak sa tim njegovim rodjakom,i krenulo bi lancano jer u tim brakovima nema ni trunke ljubavi.Zalosno je to


Lijepo si rekla ovdje, to je drugi narod i drugi obicaji..Kada covjek odraste u takvoj kulturi,gdje su takvi obicaji,onda se to i gleda drugim ocima...Oni postuju roditelje...sto je ispravno,i postupaju po njihovome..
Ni ja se nebi slozila zbog novca,jer to nije po Bozjoj volji,ali oni ne mogu nista jer to je njihov obicaj...Tako je i danas ,kod cigana ,kod turaka...
Poznam ,ovdje vise takvih brakova...koji su sretni...
Oni se svremenom zavole,pogotovo ako dodju djeca...
Oni najcesce ulaze u te brakove s cistocom, sto je velika prednost za te brakove..Nije problem u obicaju tog naroda,nego je problem u covjekovom srcu...Kada ga obuzdaju pozude,kada zavodi zlo...onda se najcesce pravdamo ,sa svim izgovorima..da krivicu prebacimo na drugoga...Mislim ,da ljubav koja se krade na momenat je sigurno sladja...
ali ona ne moze nikada biti blagoslovna...

Citat:
Ne znam dal i kod vas Albanci tako postupaju,al ovde je cinjenica da je tako.Ne samo ovaj covek,nego svi koliko ih znam.A i istina je da on nema svoje ja i da ceo zivot radi kako tata kaze.I ja tu celu pricu posmatram iz svog ugla i mislim da me nikad niko ne bi mogao naterati na brak iz materijalne koristi sa covekom koga nikad ili sam jednom videla,bez obzira na oca ili bilo koga drugog.Al opet kazem,mi smo jedno a oni su drugo i nikad necemo moci razumeti njihove razloge.

Kako god bilo da bilo, oni to gledaju drugacije...pa nisu svi takvi brakovi nesretni...Podsjetimo se da je cak i kod nas ,hrvata prije stotinu i vise godina bilo slicno..Da su roditelji ugovarali za koga da se uda i ozeni...
Oni nisu uzimali novce za to,a takav je obicaj..
Sta je bilo s ;Kraljevima,Grofovima,plemicima...oni su se zenili i udavali s
sestricnama i necacima cak, a drugi bi ugovarali...cim se djete rodi...za koga su se odlucili,da im djete udje u brak.I to je bilo zbog njsljedstva...
Mislim da je veca greska,takve brakove rastavljati i traziti pravu ljubav..koja ne postuje njihove zakone...

Citat:
Nek Bog oprosti i njemu i njoj,a posebno njegovom ocu koji je upropastio zivot svoje zene,svog sina,svoje snaje,a planira isto to da uradi i jos dvojici mladjih sinova i cerki.

Ne znam ,nekako se nebih mogla odmah sloziti,da je otac upopastio njegov brak...Mozda su vise oni sami,upopastili sebe..
Jer,cim se neko mjesa u neciju obitelj,to je grijeh..Duznost nam je zivjeti u braku vjerno,i postivati sve ono sto Crkva trazi od nas...
A cak oni,koji nisu ni vjencani u Crkvi...nemaju pravo dirati tudjega bracnoga druga...
Tu se narod cesto zavarava,kada pozuda pocuce,i kada se jos netko "zaljubi?"(kako se mozemo zaljubiti u ono sto znamo,da ne smijemo da diramo...??) Sigurno,da oni u svojoj tugi nesretnog braka,prizeljkuju srecu i teze za ljubavi...
Ali onda su svakako trebali to prije uciniti..prije braka .Ne,sklapati takav brak...roditi djecu i onda shvatiti da nisu sretni..

Citat:
Mozda sam malo promasila temu i malo preopsirno pisala,al samo zato da vam probam docarati situaciju.

I hvala svima koji su dali svoje misljenje na ovo moje pitanje

Nisi nista promasila temu ,ni preopsirno..to je dobro..Jer tako ces dobiti prave odgovore...
Draga tesa..Bog te blagoslovio cuvao u miru i ljubavi... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 kol 2008 16:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
tasa napisao:
Imam jednu veliku nedoumicu,pa molim sve vas da mi kazete sta mislite o ovome...prica je ovakva...

Imam koleginicu koja mi mnogo znaci.Naime,ona je u vezi vec tri godine sa covekom koji je u braku.Ali.......on je Albanaci i kako to vec kod njih ide,taj njegov brak je ugovoren.Prakticno je prisiljen na to.O nikakvoj ljubavi i nikakvom slobodnom izboru nikad nije smeo ni da pomisli.Brak mu je jako los,sto i jeste za ocekivati.Ima dvoje decice i zbog njih mora da ostane u tom braku do kraja zivota.
Sa druge strane,ta koleginica ga obozava.I on nju isto.Jedno drugom bi dali sve.Ona je svesna bezizlaznosti svoje situacije.Svesna da ga nikad nece imati u svetoj zajednici,da nece moci osetiti radost roiteljstva sa njim...pa ni ne zaheva od njega nista...Ali ne moze to da prekine.Pokusavala jeste,al svaki put su se jedno drugom vracali svesni da jedno bez drugog ne mogu.Mnogo pati zbog njega :twisted: i ta ljubav njoj donosi samo mnogo bola i nista drugo....

Da li je greh njihova ljubav?Dal ljubav moze biti greh?Dal je greh ohih koji su njemu zabranili da sledi svoje srce?Dal je njena bol odgovor na nesebicnu ljubav koju mu pruza ili kazna za isto to???


..nije grijeh,..ako je žena lijepa... :lol:

..malo šale..
..u toj dramatici..

..od vijekova i svijetova..muško i žensko...se privlače..
..pa se stapaju u ljubavne parove..
..neki samo za jedan susret...
..neki ostaju ...vjerni cijeli život..jedno drugom..
..neki švrljaju pa ..puno mjenjaju..
..neki švrljaju pa se vrate..
..itd...
..kroz život..osobe se mjenjaju...
..nestane prvobitne strasti i slasti..
..i onda ...sve "mekše ljubavi" koje su počivale
..samo na tjelesnoj strasti...
..Pucaju..po ..slabim šavovima...

..tako je i u ovoj priči..
..ugovoreni brak...
..prisilna ljubav...
..bračna zajednica...reda-radi..
..pa dođu iz toga i djeca...reda radi..
..i sada reda-radi...

"Halo Hjuston, imamo problem"

..tvoja kolegica i taj tip..su sada u mrijestu..
..i mrijeste se ko mali zečeki..
..pa im je teško...
..odreći se te strasti..
..tako će biti dok..
.im se "kraljevstva" ne raspadnu..
..ali bi bilo dobro.
..da u tom..raspadu..
..ne bude MRŽNJE..
.i da ..djeca ne učestvuju..u "divljem zapadu"
..jer do raspada će svakako doći..

..a tko će koga voljeti..
..nakon raspada..
.samo dragi Bog zna..
..i ti tu prijateljici NE MOŽEŠ POMOĆI..
..nikakvim savjetom .




PROPADANJE SALOMONOVA KRALJEVSTVA

Salomonove žene

11 Kralj je Salomon – uz kćer faraonovu – volio mnoge žene tuđinke: Moapke, Amonke, Edomke, Sidonke i Hetitkinje, 2 od svih naroda za koje je Jahve rekao Izraelcima: »Nećete odlaziti k njima i oni neće dolaziti k vama; oni će zacijelo okrenuti vaša srca svojim bogovima.« Njima se priklonio Salomon svojom ljubavlju. 3 Imao je sedam stotina kneževskih žena i tri stotine inoča. Njegove su žene zavodile njegovo srce. 4 I kada je Salomon ostario, njegove su mu žene okrenule srce prema drugim bogovima, i srce njegovo nije više potpuno pripadalo Jahvi kao što je pripadalo srce njegova oca Davida


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr