www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 18:26

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 16 srp 2008 13:51 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 srp 2008 13:29
Postovi: 36
Lokacija: Sombor
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Imam jednu veliku nedoumicu,pa molim sve vas da mi kazete sta mislite o ovome...prica je ovakva...

Imam koleginicu koja mi mnogo znaci.Naime,ona je u vezi vec tri godine sa covekom koji je u braku.Ali.......on je Albanaci i kako to vec kod njih ide,taj njegov brak je ugovoren.Prakticno je prisiljen na to.O nikakvoj ljubavi i nikakvom slobodnom izboru nikad nije smeo ni da pomisli.Brak mu je jako los,sto i jeste za ocekivati.Ima dvoje decice i zbog njih mora da ostane u tom braku do kraja zivota.
Sa druge strane,ta koleginica ga obozava.I on nju isto.Jedno drugom bi dali sve.Ona je svesna bezizlaznosti svoje situacije.Svesna da ga nikad nece imati u svetoj zajednici,da nece moci osetiti radost roiteljstva sa njim...pa ni ne zaheva od njega nista...Ali ne moze to da prekine.Pokusavala jeste,al svaki put su se jedno drugom vracali svesni da jedno bez drugog ne mogu.Mnogo pati zbog njega :twisted: i ta ljubav njoj donosi samo mnogo bola i nista drugo....

Da li je greh njihova ljubav?Dal ljubav moze biti greh?Dal je greh ohih koji su njemu zabranili da sledi svoje srce?Dal je njena bol odgovor na nesebicnu ljubav koju mu pruza ili kazna za isto to???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 srp 2008 14:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: mi nismo stvoreni da sudimo,.. znamo sta pise u 10 Bozjih zapovjedi,.. I TO JE BOZJA ZAPOVJED: "NE POZELI TUDJEG ZENIDBENOG DRUGA" a inace koje su vjere oni??? Bog poznaje nasa srca,... Covjek nije tu da sudi,... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 srp 2008 15:22 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 srp 2008 13:29
Postovi: 36
Lokacija: Sombor
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
On je katolik,a ona je pravoslavka.Oboje vrlo pobozni i svesni greha kojem ne mogu da se odupru.A onda opet kad padnu zbog spoznaje da krse zapovesti,nesto ih podigne i gura ih da idu dalje.......u greh......ili u ljubav Bozju.... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 srp 2008 15:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Da je grijeh je, grijeh je. No mi smo ljudi grijesimo. Najvaznije je da se kajemo za svoj grijeh i da mu se odupiremo svim silama. Kazes sama, vjernici su; prema tome, jasno im je sve. Imaju i razum, znat ce ako budu htjeli jednog dana kako se zauvijek oslobodit te "privlacnosti".

Moli Boga za njih.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 srp 2008 18:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
da, i ja mislim da je grijeh...premda je sve to velika nepravda...prisila i ostalo. sad, ukoliko je pod prisilom krenuo u sakrament ženidbe, ima dostatan razlog za obraćanje crkvenom pravu radi razriješenja te ženidbe koja onda u biti ni nije prava ženidba. postupak dugo traje, al ak je prisiljen i ima dokaza i svjedoka, vjeruje da bi se stvar mogla pozitivno riješiti. iako će sigurno prvo ić na to, što bi se reklo u civilnom pravu, na mirenje ženidbenih parova...i rad djece...
a ima i ona kod Pavla, ne znam točno, di se i robu preporučuje da bude dobar svome gospodaru jer i da prihvati svoju životnu datost....
pa mi iz tog citata nekak i ide i ta da pokuša, rad svega što jest sad, zavoljeti svoju obitelj...
,ožda netko bolje zna
svako dobro


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 srp 2008 21:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
ne znam puno, i zao mi ih je,.. ali on je ipak konzumirao brak,.. ipak je tu jedna zena,.. koja sada pati, jer i nju su OBECALI, kao i njega,.. ali ona se izgleda podvrgnula zelji roditelja,..
dalje, tu je dvoje djece,.. sta cemo s njima????
meni ih je jako zao,.. situacija, obicaji,... ali reci svojoj prijateljici, da se moli BD Mariji, za tu obitelj, za oca te obitelji, da im se preda, da ih zavoli i prihvati,... i da nju zaboravi,...
a za sebe nek izmoli dobrog zarucnika.... ali prvo nek se ispovjedi,.. nek mu oprosti,.. iskreno,... i od srca pozeli svako dobro,... a onda s povjerenjem iscekuje odgovor,....
opet ponavljam,.. stvarno mi ih je zao,... ali sto duze budu cekali rane ce biti dublje,... svima,... ne pate samo njih dvoje, vec i onih troje sto on ima kod kuce,.... :twisted: :twisted: :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 srp 2008 22:13 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 srp 2008 13:29
Postovi: 36
Lokacija: Sombor
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:twisted: :twisted: :twisted: ne,nije se podvrgla.Cak je on taj koji je u mnogo navrata nju sprecavao da ode i odvede decu jos mnogo pre veze sa prijateljicom.On je taj koji se trudio da ulepsa taj brak,da im olaksa to sto su stranci,a ona mu govorila da joj se on gadi i da joj je zao sto mora njegovu decu radjati,da bi volela da ga gleda dok crkava (tim recima...) i ko zna sta jos.Zbog toga je potrazio srecu negde drugo,i nasao je...
Ne opravdavam nikoga mili moji,ja sam svesna svega jer to posmatram sa strane.Ali JAAAAAAAAAKO ME BOLI ta nepravda i njena situacija isto kao i njegova.Htela sam to sa nekim da podelim,a sa njom ne mogu jer bi joj raskopala ionako preduboke rane
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 srp 2008 22:14 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 srp 2008 13:29
Postovi: 36
Lokacija: Sombor
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Oprostote mi na ovakvoj temi...samo mi je tesko...znam da nije prikladno o ovakvim stvarima raspravljati na ovakvom forumu...
Jos jednom-oprostite... :twisted: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 srp 2008 22:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Zao mi je,... istinski,... ali Crkva je tu za takve slucajeve,... ja ti drugog savjeta ne mogu dati,.. :cry: :cry: :cry:
vjerujem da ih molitva moze promjeniti,.. sviju,... a to ovisi o njima da li to zele,.. BTB tasa


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 srp 2008 22:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 srp 2008 13:29
Postovi: 36
Lokacija: Sombor
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala Matyjesus.Mnogo mi znaci to sto bar neko razume situaciju,a ne osudjuje odma sve to... :grlim te: :twisted: :cry:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 31 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr