www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 26 tra 2024 00:06

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 16 srp 2008 22:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
ne znam ko je osuđiva. naravno da je ljudima žao.
niš ne komentiraš crkveno pravnu mogućnost razvrgavanja braka koji u biti nije ni brak jer, eto, ni jedno nije dobrovoljno ušlo u to. koliko nam god žao... ti ljdui pred Bogom nisu svjesno i iskreno sa željom obećali ženidbene zavjete...i tu ustvari nema braka...laž se ne blagosljiva.
ipak, druga je situacija božje svemogućnosti da i iz zla dobro okrene...pa obitelj na kraju svega bude dobra...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 srp 2008 22:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 srp 2008 13:29
Postovi: 36
Lokacija: Sombor
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mnogi je osudjuju,povrsno gledaju na sve....niko ne vidi stranu srca.Znate kako to vec ide kad su u pitanju epiteti koji se daju zenama u takvim situacijama.....a niko ne pita-"Dal ona njega mozda voli?"
A za crkveni razvod se niko nije ni raspitivao zbog dece,a i on ne sme to da uradi jer bi osramotio oca i svoje prezime... :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 srp 2008 22:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
tasa napisao:
Mnogi je osudjuju,povrsno gledaju na sve....niko ne vidi stranu srca.Znate kako to vec ide kad su u pitanju epiteti koji se daju zenama u takvim situacijama.....a niko ne pita-"Dal ona njega mozda voli?"
A za crkveni razvod se niko nije ni raspitivao zbog dece,a i on ne sme to da uradi jer bi osramotio oca i svoje prezime... :twisted:


nije razvod već razvrgavanje
a ak ga je sram sramote i sl
što drugo reć neg neka se okani grijeha (teže reć neg učinit, znam iz iskustva:oops: ). jer, ipak jest grijeh, a i zlo je tim veće što postoje načini riješavanja te zavrzlame, al eto on neće, zbog sramote, a neće ni da riješi tu "ilegal" vezu...pa sad pate svi kak okreneš... mislim da je to čak i veće zlo.
čuj, vjerujem da je teško, al to nije opravdanje za ne riješavanje situacije, posebno kad se može riješiti :!:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 srp 2008 22:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
prisilna ženidba je nevaljano sklopljena ženidba


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 srp 2008 22:54 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 srp 2008 13:29
Postovi: 36
Lokacija: Sombor
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tacno!!!Sve se u zivotu moze resiti uz volju Bozju i sopstvenu,samo treba biti hrabar i krenuti u izvrsavanje svega toga.Ko zna,mozda je Bozja volja ista kao i njihova,al oni se boje skroz da se prepuste :twisted: .
Ja mogu jedino da molim da se na njima izvrsi Bozja volja i da im da snagu da to prihvate kakva god ona bila (citaj:kakva god im izgledala u tom momantu)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 srp 2008 23:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
nemam što drugo reć
svima nam je znano, s Bogom i neće se pogriješiti...
daj im Bože snage da prekinu patnju..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 srp 2008 14:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Draga Tasa mi žene često smo sklone sentimentalnosti i preuveličavanju. Jasno je da je tvoja prijateljica zaljubljena u tog
oženjenog čovjeka i oca dvoje djece. Naravno od njega je saznala kako se je morao vjenčati sa svojom ženom i kako ga žena ne voli i kako joj se gadi biti s njime itd. idt. Znači bio je prisiljen da joj napravi i dvoje djece. Poznajem dosta albanskih katoličkih obitelji ali nitko od njih nije stupio na takav način u brak. Trebalo bi čuti što na to ima reći njegova žena. Kakvo je njegovo ponašanje u kući . Puno muževa su vani divni i krasni a u kući se ponašaju drugačije. Osim toga ako je ta žena saznala da ju muž vara nije joj lako. Inaće klasika oženjenih koji hoće imati extra vezu je kako su nesretni u braku, kako je žena zločesta ili ima ljubavnika itd itd ali oni ostaju u braku naravno samo zbog djece. Drugim riječima oni su samo VELIKI EGOISTI koji hoće sjediti na dvije stolice i koji unesrečuju vlastitu ženu a i djecu a tako i ljubavnicu . Odgovor na tvoje pitanje da li je to grijeh ? JE, to je grijeh.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2008 06:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
draga Taša i ja isto smatram da je to grijeh....i nekako mi teško povjerovati da u današnje vrijeme kod katolika ima ugovorenih brakova.
prije mi se čini ovo što je Speranza kazala da taj čovjek voli sjedit na dvije stolice.
Moli za svoju prijateljicu da progleda i da krene dalje sa svojim životom neopterećena lancima loše i grešne veze.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2008 06:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 tra 2007 11:45
Postovi: 185
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Isus traži da svatko zaviri u vlastito srce, jer bludni čini počinju u srcu kao središtu planiranja i odlučivanja prema Sv. pismu.

zapovijed kaže.."Ne čini preljuba".
...koliko god volim stavljati ove točkice...iza gornje rečenice samo je jedna točka.
Nema dalje....nema ako....
..istina je što speranza kaže...sklone smo preuveličavanju i sentimentalnosti...potrebne smo topline i ljubavi...i čim djelić toga nađemo u svijetu...a nismo priljubljeni uz Isusa....naša se percepcija iskrivljuje...i sve olakotne okolnosti koje se poslože....mogu ići u prilog da izgleda kako nema grijeha....no to je samo varka...

Grijeh je...i kada bi bar svatko od nas mogao vidjeti posljedice koje taj grijeh ostavlja....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2008 14:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 tra 2007 23:28
Postovi: 337
Lokacija: na putu Kući..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
bio grijeh ne bio..ona sa tim covijekom nema nikakvu buducnost.a ni on sa njom jer ima zenu i djecu..koji ce uvijek biti dio njega i on njih..Bozja milost je neizmjerna i ja mislim da Bog samo ceka da oni izađu iz takvog odnosa i da mu se posvete i vidjeti ce kako se sve mijenja..s obzirom na situaciju mislim da tvojoj prijateljici Gospodin nije predvidio bas tog decka i jest da bi amlo patila al tko zna kakva bi se tada milost na nju spustila i mozda bi progledala novim ocima i vidjela neki novi "put"za sebe..a i on ako je vec usao u takav brak bez ljubavi..kada bi se samo malo vise Gospodinu posvetili mislim da bi izlio toliku ljubav na te supruznike i prema djeci njihovoj..jer gdje se partneri ne vole i djeca su zakinuta sigurno..
...ne znam..ne daj Boze da sudim..pokusavam razumijeti i mislim da im uopce nije lako al et..ti ih predaji gospodinu a nek i tvoja prijateljica svoju situaciju predaju Njemu..i vec ce Bog mijenjati stvari..On je zaista u stanju sve promijenuti zato i ejste Bog..samo Mu trebamo malo vis evjerovati..BTB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 28 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr