www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 16:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 06 svi 2006 11:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Koliko je nasa vjera prisutna kod svakoga od nas,upravo na nasim radnim mjestima.
IDI I RADI U MOJE IME.Znam iz iskustva da u danasnje vrijeme nije lako dokazati tu nasu vjeru za vrijema rada pogotovo ako radis sa onima koji nemaju vjeru ili su druge vjere.U pitanju je velika tolerancija ,i ljubi svoga bliznjega.Cesto puta je to pretesko,dokazati da vjerujes ,da ides u crkvu i dase molis a da ne budes ismijan pa i ako budes da kazes Oprosti im jer ne znaju sta cine.Danas je velika sloboda svi imaju jednaka prava, a ipak mislim da svaki vjernik,pravi vjernik mora se poznati i razlikovati od drugih.Mi smo svi razliciti pa i razlicito gledamo na pojedine stvari i mislim dase premalo pise o takvim stvarima,moglo bi biti od velike pomoci pojedincima,jer svaki trenutak nosi nesto novo.Cesto nismo upravo pripraviti za tako nesto.
KADA COVJEK GLEDA OCIMA LJUBAVI PUNO STVARI MU JE JASNIJE NEKO INACE.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 svi 2006 10:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 ožu 2006 11:48
Postovi: 101
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
rebeka napisao:
Koliko je nasa vjera prisutna kod svakoga od nas,upravo na nasim radnim mjestima.
U pitanju je velika tolerancija ,i ljubi svoga bliznjega.Cesto puta je to pretesko,dokazati da vjerujes ,da ides u crkvu i dase molis a da ne budes ismijan pa i ako budes da kazes



Sve je to krasnio u teoriji ali treba to primjeniti i praksi. E..to je već drugi par čarapica :a1163: u mom desetogodišnjem stažu radila sam sa puno ljudi, mjenjala odjele s nikim nije tako teško kao sa klimakteričnim s post klimakteričnim i pred klimakteričnim ženama to je nešto strašno pa kako god ti živiš svoju vjeru trebaš biti "nilski konj" da to izdržiš pogotovoo još ako si mlad i neiskusan pa zgaze te.
Ajde dobro već sa, spomenila "što te ne ubije to te ojača" ponovo kažem hvala tim :b41: smiješnim ljudima koji su me riješili hrpu komleksa sad se tako fino mogu isključiti da pola toga ne čujem što melju, naravno ima dana kad je to ne moguće ali sad mi u zadnje vrijeme manje plešu po živcima :q4: :t173:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 svi 2006 15:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Draga moja ,jasam radila 4god.onda sam bila zbog djece 10 god. kuci,i sada radim u jednoj firmi preko 20god.Vjeruj mi da mogu da razumijem ,jer sam i sama stosta dozivjela,da nisam imala vjere danas bi bila prva a ovako sam zadnja,kada sam to dozivljavala bila je velika kusnja za mene,nakon nekoliko god. danas sam sretna.Znas to su ti one krave iz biblije,7debelih i 7mrsavih,kroz to svi prolaze,netko vise netko manje.Prije sam mislila da je onima na vrhu puno lakse,Direktorima,Poglavarima,mislim na sam vrh piramide.Danas sam promjenila misljenje,jer imam 3 kcerke i sve 3 su u samom vrho i isto imaju probleme ne iste kao ja nego drugacije.Danas znam da sam prije mogla drugacije da postupim,samo ne znam dali bi danas bila ovdje gdje jesam.Imam same ateiste,muslimane i pravoslavce i katolike na papiru,oko mene svi se bore samo da idu dalje na vislje,nema veze sto je netko drugi na redu ispred njega,radi se svasta da uspiju cilj ostvariti,nitko nema griznju savjesti ili da bi netko pritekao u pomoc.Mi provodimo vise vremena u firmi nego kod kuce,vjeruj mi vjera i tekako igra ulogu,cesto puta moramo da se savladamo da progutamo ,na neke stvari da zazmirimo,da ne cujemo,kada znamo za Koga radimo i Tkoje uz nas onda to radimo sa ljubavlju,nekada malo vise nekada malo manje.Gospodin Bog daje nam put po kojem mora da ideme a ako mi skrenemo onda smo si samo krivi,jasam puno puta posustala od toga puta ali je Gospodi Bog moj izbavio i okrenuo na pravi putHvala mu Hvala...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 svi 2006 08:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 ožu 2006 11:48
Postovi: 101
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
rebeka napisao:
.Znas to su ti one krave iz biblije,7debelih i 7mrsavih,
:P :P :P
Draga Rebeca, nisam sigurna da svi baš kroz to prolaze ali ajde izdrži se...
To je kao u intervalima, imam osjećaj da kad moliš onda su još gori, sve imaju što bi neki mogli poželjeti i opet nisu sretni.
Znaš to mi nije jasno kad su udari onda su sa svih strana u obitelji, na financijama,na osobnost ajd ljubav mi baš nije neki problem nisam frustrirana po tom pitanju pa me to ne dira i onda još nepravde na poslu i kud može biti gore čistilište pitam se ja :o :( :idea: I onda dođeš na posao onda uz sve problemčiće te dočekaju kao na noževe i tako iz dana u dan i tako..moliš a ono..sve gore.. pa ti dođe da i odustaneš jer naravno već sam napisala to konjina može samo izdržati.
Ništa koliko vidim jedino mi preostaje bogato se udati :t4: :t152: ,dobro i trpim tih 10 godina baš si razmišljam kad kad će to stati, možda kad čovjek ode u mirovinu :u215: :q126:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 svi 2006 08:40 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 27 vel 2006 22:17
Postovi: 9
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Znaš to mi nije jasno kad su udari onda su sa svih strana u obitelji, na financijama,na osobnost ajd ljubav mi baš nije neki problem nisam frustrirana po tom pitanju pa me to ne dira i onda još nepravde na poslu i kud može biti gore čistilište pitam se ja :o :( :idea: I onda dođeš na posao onda uz sve problemčiće te dočekaju kao na noževe i tako iz dana u dan i tako..moliš a ono..sve gore.. pa ti dođe da i odustaneš jer naravno već sam napisala to konjina može samo izdržati.[/quote]

Baš u takvim situacijama Bog nas puno uči o nama, o našem ponosu, poniznosti, razdražljivosti, bijesu... Tu se uče lekcije. Neki put padnemo, pa nas Bog podigne... važno je da učimo, da se mijenjamo, da svakim danom sve više odražavamo Kristovu sliku. Nije laka lekcija ali je dragocjena.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 svi 2006 08:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 ožu 2006 11:48
Postovi: 101
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Feba napisao:
Nije laka lekcija ali je dragocjena.



Naravno da nije laka, bilo bi super da su samo međuljudski odnosi na poslu ali kad krene sa svih strana ondak je to Bože sačuvaj! :t4:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 svi 2006 09:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Mislim da ne vrijedi bjezati od nicega,sto god vise bjezis vise ides u provaliju.Da sam u onome trenutku znala da trazim korjen i uzrok problema vjerojatno bi bilo drugacije.Htjela sam da izaberem ono sto se meni svidja,a ne ono sto Gospodin Bog trazi od mene,iako je u pitanju pravda i iskrenost,iskrenost sama po sebi nije dovoljna,trebamo je djelima pokazati,netrebamo pricati o tome to trebaju drugi osjetiti.To su ti Biseri koje trebamo za ljubav Isusa Krista sakupljati,pa kada jednog dana nakupimo ruzarij bisera onda ces se osjecati puno lakse,vi svi ste jos jako mladi,zahvalise prvo svaki puta kada te iznerviraji,kazi mu hvalati Gospodine Boze za ovaj biser.Ja i danas jos uvjek imam problema i od velike je koristi kada to mozes sa nekim podjeliti a pogotovo ako te posavjetuje i pruzi utjehu,zato hvala svim dobrim ljudima ,hvala Vjeki i forumu i velika hvala Svemogucemu,koji nas toliko ljubi i prati u nasim teskim trenitcima....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 svi 2006 10:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2006 13:40
Postovi: 251
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam imala srecu da sam na samom pocetku svog radnog vijeka dobila nož u leđa (još da je bio samo nož). Ali upravo su to situacije kad mozemo pokazati Bogu koliko se pouzdajemo u Njega, kolika je nasa vjera. Stalno očekujemo od Boga da nam pokaže da je uz nas, a ovakve sitacije, ma koliko teske, su nam dane da mi Bogu pokazemo kolika je nasa vjera.
I svaka sitacija, svaki problem, svaki nož u leđa nam je put da se promijenimo, jer promijeniti druge mozemo tek kad promijenimo sebe.

Nije ispravno moliti Boga da nas rijesi problema, nego Ga treba moliti za mudrost da naucimo rjesavati svoje probleme i kako se nositi s njima!

Izdržite cure! Tesko je, ali je definitvo vrijedno patnje i truda.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 svi 2006 17:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Cestitam Leticija,istog sam misljenja danas to znam znala sam i prije,da mije netko prije rekao sa kakvima problemima mogu dase sretnem rekla ma kakva glupos to nisu problemi ,tek kada sam se suocila sa njima onda sam vidjela koliko sam pogrjesila,jer danas znam da sve mozemo u Kristu i s kristom koji nam daje snagu,samo sto me poneki puta ta snaga napusti,znaci da mi vjera nije dovoljno bila jaka.Danas lakse podnosim,neke stvari ali daleko sam od onoga pravoga....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lis 2006 17:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Nekako mi se dragi prijatelji i ostali dobronamjerni čini,da je ova teme vrlo olako završila u zakutku,pa kako ste u današnje vrijeme svjedoci mnogih i nepravdi i nazakonitosti na poslu,čitate svakodnevno razne storije o mobinzima,otpuštanju s posla,zaslužena plaća ne stiže ili kasni nekoliko mjeseci.....pitam s e i sam puno puta kako ja ako se nađem u toj situaciji pokazujem svoju vjeru,kako ja u tim teškim trenucima za mene i za njih, mogu svjedočiti i navješčivati svoju vjeru,kako im pokazati i dokazati da nije sve tako crno, a egzistencija im visi o koncu,a moji razni kolege s posla često su divni i krasni ljudi,uvijek spremni pomoći-ali vjera im je sasvim nepoznata,ili su je poznavali pa napustili,ili je ne žele uopće upoznati,kako se vi nosite sa time i ispunjavate li dužnost koju nam je Isus ostavio?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr