www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 07:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Majka Tereza??
PostPostano: 31 srp 2008 07:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bog sa svima,jeste li vidjeli
nesto ovih dana o pismima Majke Tereze u kojima se vidi da ona ima velike sumnje u sebi,da je cak osjecala u sebi prazninu i neku tamu
pa se pita da li ima Boga,da li je Isus prisutan,..itd.
a ljudi sad to komentiraju:
... oko toga kao mozda ona i nije bila takva svetica i u cudu promatraju
"pravu istinu" o Majci Terezi..pa se postavljaju pitanja tipa
Hoće li to utjecati njezino proglašenje svetosti...:(
Pa nije li i Ivan krstitelj u tamnici posumnjao na neki način,a što Isus poslije reče o njemu..
pa u tome i jest prava svetost,ako je ona u takvim sumnjama i krizama
mogla činit onakva djela milosrđa i ljubavi iz ljubavi prema "eventualnom"Bogu kako će ga tek onda ljubiti kad ga spozna za stvarno,što je već i doživila nakon smrti..
što vi svi skupa kažete
pozzBB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 srp 2008 08:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Kresho baš to što je živjela u tamnoj noći duše....što je kušana, al je ostala na Kristovu putu...što je sumnjala, ali nije prestala vjerovati....upravo to jest potvrda da je svetica.
Sjeti se što Gospodin naš Isus Krist u svojoj čovječnosti iako je znao da je Božji Sin viseći na križu povika
"O devetoj uri povika Isus iza glasa: "Eloi, Eloi lama sabahtani?" To znači: "Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio?" (Mk 15,34)

Sv. Ivan od Križa napisao je divnu knjigu upravo o tom osjećaju ostavljenosti od Boga....kada moliš a ne osjećaš...kada zoveš al nema odgovora...kada sumnjaš...no ipak ne prestaješ vjerovati.....tako se raste u vjeri...tako se živi u Kristu.
Evo mnogi od nas (ovdje se ubrajam i to kao pretendant na visoko mjesto) još uvijek lete...okupani ljubavi koju Gospod po nama prosipa....no ta ljubav je po nama prosuta upravo da bismo mogli izdržati vrijeme kad nastupi suhoća duše....molim Gospoda da mi da snaga da koračam tom pustinjom kada ona nastupi.....no osvrnimo se oko sebe....pa i najmanja životna nedaća zna nas dovesti u velike sumnje....kad promislim sve što je tištilo Majku Terezu jasne su mi njene sumnje i...još sam više uvjerena da se sad smiješi na nas iz Raja i zagovara za nas kod Boga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 srp 2008 10:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2008 21:16
Postovi: 154
Lokacija: Beograd, Srbija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kada sam baš spomenuo sumnje Majke Tereze mom svešteniku, on je rekao: ,,Svaka osoba koja je ozbiljna u veri ima sumnje''.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 srp 2008 21:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2007 20:16
Postovi: 237
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja mislim da su sumnje normalan dio našeg vjerskog života..Ono što je ovdje već rečeno..bitno je uz njih biti ustrajan i ostati na PRAVOM PUTU!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 srp 2008 23:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 lis 2006 20:27
Postovi: 128
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zbilja cudno...nisam znao da je majka Terezija imala sumnje..jer sad me nesto spopade...bas zadnjih par dana...negativno...sumnje, sumnje, sumnje...uspoređujem, razmišljam, racionaliziram, gledam oko sebe i onda se pitam...čak sam došao toliko daleko da se pitam da li, uopće postoji Bog (koja katastrofa u mojoj glavi, Bože oprosti), pitam se čime on upravlja, koja je Njegova moć, da li je uopće ima, tko tu koga zeza, kakva je zivot igra, drzi li On nas ovdje samo radi toga da mi njegovu zemlju obdržavamo i obrađujemo...da služimo njegovu zemaljskom vrtu..čak do tih nebuloza dolazim da se pitam ..ok...ako je Bog stvorio sve....zemlju i sve na zemlji, nas...na svoju sliku (dakle, sličan je izgledom nama, e sad je li m ili ž - opet sumnja)..na kraju krajeva...ok..on je sve stvorio...ali tko je onda Njega stvorio...gdje je prapočelo..početak početaka, jer ne može nešto nastati iz ništa...nije valjda da je On nastao od ničega....mislim, eto, sumnje, sumnje i sumnje...i to kad napokon dodjes nakon dugo napora i smirenja u stanje da prvi put u životu krenes moliti krunicu i učiš se kao dijete...ontološka pitanja ..i velike sumnje...dovoditi u pitanje svrhu vjere, Boga i svega ostaloga, je li to samo neka priča za slabe ljude...ili neprikosnovena istina..BOže moj oprosti mi...(ovo ću morat ispovijediti..čini se..)ali eto kad vidim da je Majka Tereza imala sumnje...malo mi bude lakše...

Oprostite sto zachatavam temu...ali me potakla činjenica da je i majka Tereza imala sumnje...tko bih rekao?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 kol 2008 17:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Aurelius_01 napisao:
Zbilja cudno...nisam znao da je majka Terezija imala sumnje..jer sad me nesto spopade...bas zadnjih par dana...negativno...sumnje, sumnje, sumnje...uspoređujem, razmišljam, racionaliziram, gledam oko sebe i onda se pitam...čak sam došao toliko daleko da se pitam da li, uopće postoji Bog (koja katastrofa u mojoj glavi, Bože oprosti), pitam se čime on upravlja, koja je Njegova moć, da li je uopće ima, tko tu koga zeza, kakva je zivot igra, drzi li On nas ovdje samo radi toga da mi njegovu zemlju obdržavamo i obrađujemo...da služimo njegovu zemaljskom vrtu..čak do tih nebuloza dolazim da se pitam ..ok...ako je Bog stvorio sve....zemlju i sve na zemlji, nas...na svoju sliku (dakle, sličan je izgledom nama, e sad je li m ili ž - opet sumnja)..na kraju krajeva...ok..on je sve stvorio...ali tko je onda Njega stvorio...gdje je prapočelo..početak početaka, jer ne može nešto nastati iz ništa...nije valjda da je On nastao od ničega....mislim, eto, sumnje, sumnje i sumnje...i to kad napokon dodjes nakon dugo napora i smirenja u stanje da prvi put u životu krenes moliti krunicu i učiš se kao dijete...ontološka pitanja ..i velike sumnje...dovoditi u pitanje svrhu vjere, Boga i svega ostaloga, je li to samo neka priča za slabe ljude...ili neprikosnovena istina..BOže moj oprosti mi...(ovo ću morat ispovijediti..čini se..)ali eto kad vidim da je Majka Tereza imala sumnje...malo mi bude lakše...

Oprostite sto zachatavam temu...ali me potakla činjenica da je i majka Tereza imala sumnje...tko bih rekao?


Hvala dragom Bogu sto nemam sumnji u Njega niti po ijednom pitanju koje se tebi vrti po umu, kao ono kada za Pocetak pitas tko je pocetak. Ovo su pogubna vremena za svakog covjeka i nikako nece biti lako ostati u pravoj vjeri. Mnogi ce otpasti od vjere i biti ce teze nego ikada do sada. Tako je i pisano. Oni koji otpadnu dobiti ce snage po Gospodinovom padu da se opet pridignu i nastave do samog kraja, kao sto je i On do kraja dovrsio svoje poslanje, da ispuni Bozji plan spasenja svakog covjeka.
Kada ti ce cini da tu netko nekoga zeza, prisjeti se koliko je ozbiljna bol duse kad se skrene s puta, kada se grijesi redaju. Isto tako promotri nekoga tko vise ljubi svijet nego Boga, a takvih je vise nego onih drugih, i saslusaj koga njegova dusa doziva, koje primamljivosti trazi. Lako ti je vidjeti gdje bi mogao zavrsiti. Takvi ljudi, Bog im najvise milosrdja podao, hrle u propast da to i ne znaju.
Ako zelis ojacati u vjeri, obrati se 'cijeni' ljudskog spasenja, Predragocjenoj Krvi Isusa Krista.
Majka Tereza imala je sumnje no znala je od koga dolaze i kako im se oduprijeti. Znala je da ne postoji nitko na svijetu koga kusnje nece dopasti, i puno gore od ovih koje tebe napadaju. Znala je i zasto dolaze te sumnje koje su kusnje. Kako ti rekoh, lako ih je odbiti, nesto teze ih je nadvladati, ali nikakva nevolja te ne moze odbiti od Boga, ako se sam ne zelis prepustiti sjaju svijeta i tako ne zelis vrsiti Bozju volju.
Onaj tko bude htio vrsiti volju Boga taj ce dobiti prilike i snage za takvo sto.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 kol 2008 21:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ne treba se bojati onaj koji sumnja, koji preispituje, jer na taj način može doći samo do novih spoznaja i još više pustiti da mu se Bog približi, ali zato teško onom ko sve olako prihvaća, jer taj se lako izgubi kad ostane sam.... dobro je dok ima duhovnog vođu, al što kad ga prilike životne natjeraju da mora dalje sam tragati za samim sobom i svojom vjerom... :roll:

BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 kol 2008 06:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
da e zanimljivo kako svi iste stvari nadodju,ja sam se isto
zapitkivao to tko je Boga stvorio,bas identično kao i Aurelius
i ovo sto je Leo rekao isto točno možeš vidjeti razliku izmedju Isusovih ljudi i ljudi od svijeta..i ovo što je fighterica napisala
isto:osobe koje nemaju viseg smisla ili recimo cilja;sto im preostaje kad sve izgube,Znam covjek ima 4 stana,novca ko blata,..nije bas u vjeri,ma zapravo nije nikako,..ali žena mu je teško bolesna..a sin jedinac ima poteškoća u razvoju..tužno...a šta će mu svi ti novci,ako nije sretan..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2008 15:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Aurelius_01 napisao:
Zbilja cudno...nisam znao da je majka Terezija imala sumnje..jer sad me nesto spopade...bas zadnjih par dana...negativno...sumnje, sumnje, sumnje...uspoređujem, razmišljam, racionaliziram, gledam oko sebe i onda se pitam...čak sam došao toliko daleko da se pitam da li, uopće postoji Bog (koja katastrofa u mojoj glavi, Bože oprosti), pitam se čime on upravlja, koja je Njegova moć, da li je uopće ima, tko tu koga zeza, kakva je zivot igra, drzi li On nas ovdje samo radi toga da mi njegovu zemlju obdržavamo i obrađujemo...da služimo njegovu zemaljskom vrtu..čak do tih nebuloza dolazim da se pitam ..ok...ako je Bog stvorio sve....zemlju i sve na zemlji, nas...na svoju sliku (dakle, sličan je izgledom nama, e sad je li m ili ž - opet sumnja)..na kraju krajeva...ok..on je sve stvorio...ali tko je onda Njega stvorio...gdje je prapočelo..početak početaka, jer ne može nešto nastati iz ništa...nije valjda da je On nastao od ničega....mislim, eto, sumnje, sumnje i sumnje...i to kad napokon dodjes nakon dugo napora i smirenja u stanje da prvi put u životu krenes moliti krunicu i učiš se kao dijete...ontološka pitanja ..i velike sumnje...dovoditi u pitanje svrhu vjere, Boga i svega ostaloga, je li to samo neka priča za slabe ljude...ili neprikosnovena istina..BOže moj oprosti mi...(ovo ću morat ispovijediti..čini se..)ali eto kad vidim da je Majka Tereza imala sumnje...malo mi bude lakše...


preporucujem ti knjigu: BOJNO POLJE UMA,... tu sam citala da smo napadani od duhova koji napadaju nas um, i siju sumnju,.. da se pokolebamo,.. kad vide da smo tako blizu,..
samo kad ti se dogodi ponavljaj nekoliko puta na dan:
U IME ISUSOVO, I PO SNAZI ISUSOVE KRVI, STOJIM PROTIV DUHOVA KOJI VEZU UMOVE,.. I TJERAM IH DALEKO OD SEBE,...
BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr