www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:34

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 230 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: ČISTOĆA
PostPostano: 08 kol 2008 02:16 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 tra 2008 20:42
Postovi: 27
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
VAŽNO: Ovoj temi su pripojene neke druge pa mozda bude malo cudna, npr ovaj post nije pocetni od ove teme vec prvi speranzin.

Braćo i sestre u Kristu Gospodinu Našemu.

Nisam siguran pa mislim da ću ovdje naći odgovor.(Čitaj do kraja)

Celibat-bežensstvo u kojem smislu da se ne smije ženiti ili općenito.
zaneima me šta svećenik na ređenju 'zavjetuje'
zavjetuje celibat dali se on zavjetuje da se ne smije ženit ili na
potpunu čistoću
kasnije više možda?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 kol 2008 08:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bog sa svima
mislim da se zavjet odnosi na to da neće ulaziti u sakrament ženidbe,a čistoća se podrazumijeva,jer kako je meni jedan svećenik pričao;
svaki čovjek je pozvan na svetost,bilo svećenik bilo u obitelji bilo u laičkom celibatu,na čistoću smo svi pozvani,ustvari kad god pogledam osobu
s požudom već činim preljub-grijeh makar danas rijetko tko o tome vodi računa,a svećenik s obzirom da ne ulazi u brak,praktički se odriče
sexualnosti čiji je smisao bračni život(nema sexa izvan braka..-teoretski)
a praktično je malo drukčije kad svi znamo danas je deformiran i iskrivljen
stav o sexualnosti,nažalost sve je moguće i kod klera i kod laika
ništa nas ne treba sablazniti,..
Jer mi znamo u koga vjerujemo,i znamo da je težak i trnovit put
do Boga,a tko ne uspijeva nije za osudu,važno je truditi se za dobro
i ne odobravati zlo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 kol 2008 10:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Celibat- POSVECENA CISTOCA,.. NEVINOST,..
savrseno suzdrzavanje za kraljevstvo Bozje,...
Dar Bozje Milosti,.. dat pojedincima,.. po Ocu Mt. 19,11. 1 kor. 7.7
inace se prica o tri zavjeta,.. siromastvo, poslusnost i cistoca,.. ali se cistoca stavlja na prvo mjesto,.. kao milost koja je nad ljudskim, prirodnim, tjelesnim potrebama,... LUMEN GENTIUM 43 PERFECTAE CARITATIS, 12,13 I 14,..a kreshin odgovor je isto dobar,.. znaci:
ako nema braka,.. nema spolnih odnosa,.. ako nema spolnih odnosa znaci nema ni samozadovoljavanja,..jer je isto grijeh,.. van i unutar braka,..
znaci u braku cistoca supruznika (bez zivotinjskih potreba, zelja i nagona), a van braka potpuna cistoca,..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: ČISTOĆA
PostPostano: 08 kol 2008 19:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
-Predbraćna čistoća -
Dali vam to nešto znaći ? Često pričamo puno kako ljubimo Isusa kako mu se želimo predati svom dušom svojom smajlic8 a naše tijelo kao da nije hram u koji primamo Isusa. Često želimo dati dušu Bogu a tijelo vragu smajlic18 ali to tako ne ide. Šta mislite o tome? :?:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 kol 2008 21:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 srp 2008 10:56
Postovi: 195
Lokacija: Mostar,BiH
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pa....smatram da je sve to u svijetu,nažalost,uobičajeno.Dosta sam o tome napisala u postu "Šesta Božja zapovjed"pa neću duljiti.Svima nama je to toliko uobičajeno da ljudi i ne shvaćaju koliku pogrešku čine.Kada kažemo nekome koliki je to zapravo grijeh,ne vjeruju.Mislim da veliku krivnju u svemu tome imaju mediji.Od malena su nam dostupni tako grozni sadržaji koji nam iskrivljuju stvarnost.Jadnoj dječici dajemo da gledaju crtiće koji stvarno nisu za njih...Kako smo od malena bombardirani svime postaje nam normalno činiti neke stvari...
Danas se ljudi odlučuju na vjenčanje nakon 5-6 godina braka u prosjeku.Nikome se ne žuri jer već tada imaju sve što i u braku,osim onih negativnih stvari poput brojnih nesuglasica.Tako da i mnogi brakovi zbog toga propadaju...Dolazi do raznoraznih nesuglasica,varanja,ovisnosti i svakakvih stvari neprikladnih za brak.Sve to radi obične požude.Mnogi se pitaju pa zašto je to grijeh.To je obična "fizička aktivnost" koja ne mora imati nikakve veze sa osjećajima.I ne shvaćaju da su tolikim problemima u braku upravo krivi predbračni odnosi...Nažalost,ljudima je veoma čudno da sko netko hoda godinu dana da neće konzumirati vezu.A čak i prije toga vremena je veoma teško "izdržati".Neke cure vjerojatno misle da ih momak neće više voljeti,da će ih ostaviti..itd.Jednostavno živimo u zabludi uzrokovanoj mnogim stvarima.U tome veliku ulogu ima i odgoj.Na primjer,moja mama sa mnom nikada nije pričala o tome.Smatra sasvim normalnim to raditi kada je duga veza.A većinu ljudi odgajaju roditelji koji nisu baš vjernici ili su to samo na papiru.Veoma je teško naći ljude koji će svoju djecu odgojiti kako Bog zapovjeda.Nekima nije dopušteno glasati,ali nažalost svima jeste da imaju djecu.Kada samo od malena okruženi takvim stvarima na raznoraznim medijima,pa fali roditeljskog odgoja,pa još prijatelji tako razmišljaju...Pa mi ne možemo ni na koji način ispasti boljima.Jedino nas Bog dragi može spasiti od svega toga.I moliti za sve mlade parove kako bi doživjeli Boga i spoznali prave vrijednosti...Jer ako je sada ovakvo stanje,kakvo će biti u budućnosti.Jer prije samo sto godina ljudi bi te tračali zbog predbračnih odnosa,a dan danas te tračaju jer nemaš odnose...U samo 100 godina(otprilike)...To je veoma drastična promjena kada uzmemo u obzir razmjere...Jedina mogućnost je molitva...Samo nas Bog može spasiti.I još jedna stvar.Zanima me što mislite o "filmskim poljupcima"prije braka?Jer neki smatraju grijehom neki ne.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 kol 2008 22:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Draga Angel of lord istina je da je sada postalo normalno ići ne kažem odmah ali brzo u krevet sa momkom ili curom i to je postalo normalno. Tim više što se je starosna dob snizila . Nenormalna je za naše društvo nevinost i čistoća. Problem je još veći kada vidimo da veze pucaju jako brzo. Danas mi se sviđa momak/djevojka , poludim za njim/njom a za mjesec dana je već drugi/a na redu. Malo je danas djevojaka da su stupile u predbračni odnos samo sa osobom sa kojom završe u braku. Do braka i mladići i djevojke često imaju već različitih seksualnih iskustava sa različitim osobama a ponekad i po koji abortus za koji se možda neće nikada saznati ali na duši tih osoba ostaju duboke rane. Osječaju se često razočarane jer ih je netko upotrijebio i odbacio kao igračku. Osječaju se prevarene pa i ljute na same sebe na vlastitu naivnost. Nije istina da tko vam uzima tijelo ostaje samo na tome. Taj vam prlja i ranjava dušu. Posljedice toga se vide i u Brakovima koji se lako raspadaju.
Nemoral je postao nešto normalno, lijepo što treba isprobati. Sotona trlja na veliko ruke . Filmovi, mediji, reklame, muzika , droga, moda svi u njegovoj službi. Svaki naš smrtni grijeh je otvaranje širom vrata sotoni koji nas mami na sve moguće načine obečavajući nam sreću, zadovoljstvo ali naša duša teži za svojim Stvoriteljem i pati ponekada čak da i nije toga svijesna. Što se tiće filmskog poljupca o kojem si postavila pitanje dali je grijeh neznam ovisi kakav je taj poljubac. Ako probudi tvoje hormone i tvoga dečka onda je mali korak do grijeha.
Zato nam je potrebna molitva . Mladi molite Duha Svetoga da vam dade razboritost i snagu da budete ustrajni u odluci da očuvate vaše tijelo čisto od grijeha i griješnih požuda. Za one zaljubljive prirode kojih vidimo i na našem forumu da im Isus dade milost da upoznaju dobru dušu sa kojom će moći graditi budučnost i sreću i rasti zajedno u vjeri i ljubavi prema Ocu Nebeskom. Budite ponosni jer vi niste bilo tko. Vi ste djeca Božja! Stvoreni ste na njegovu sliku i priliku.
Poštivajte se međusobno !
:grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 kol 2008 10:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 lis 2007 11:04
Postovi: 149
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
speranza napisao:
Nije istina da tko vam uzima tijelo ostaje samo na tome. Taj vam prlja i ranjava dušu. Posljedice toga se vide i u Brakovima koji se lako raspadaju.


sve si tako lijepo napisala, ovo citirano osobito, rane na duši ostaju i kasnije razaraju brak, potrebna je jaka i ustrajna molitva za čistoću, ne samo molitva, i post, Svete mise, Sotona je lukav i najlakše nas na to lovi.

Što se tiče ¨filmskih poljubaca¨ možda ne bi bili grijeh sami po sebi, ali ti poljubci vode i dalje, imaš knjigu od patera Vatroslava Frkina, Hodanje mladića i djevojke u kojem ti sve o tome piše i opasnostima tog poljupca.
Također savjetuje da djevojke trebaju kad se nađu u napastima bluda predočit si sliku Djevice Marije tada sotona kleca i gotov je :), a dečki Isusov križni put

Budite ustrajni i molite

Božji blagoslov


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 kol 2008 10:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Predlažem za početak..
da svatko kaže kako je čuvao svoju predbračnu čistoću u mladosti..
kad krenemo prosuđivati..počnimo od sebe...
-----------------------------------------------------

evo ja sam . hodao s sadašnjom suprugom 5 godina..
..živjeli smo ko i u braku..prije braka ..i ženili se i sada živimo.
..ko cura i dečko...
..previše je hormona i strasti bilo u mladosti..
..i nisam je uspio kontrolirati..
..i na kraj pameti nisam razmišljao i čistoći..
..eto bijah grješnik..
-------------------------

..što kažu drugi..? :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 kol 2008 10:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 lis 2007 11:04
Postovi: 149
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hodam sa svojim dragim 7mjeseci i 2 dana :), u čistoći, kako? molitva-pojedinačna i zajednička, post, Sv.misa, razne žrtvice, i izbjegavanje okolnosti koje bi nas dovele u taj grijeh, nema ¨filmskih˝ poljubaca samo cmokići :P , i što je najbolje još se ni jednom nismo posvađali, uz malu napomenu: ja sam se prije toga 2 godine molila za svog drageca i čistoću, jer lako je govoriti o čistoći kad si sam ali kad si u vezi trebaš malo jače moliti :) i tražit pomoć od ˝gore˝, i naravno najveću pomoć mi je udijelila Djevica Marija...
Božji blagoslov


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 kol 2008 10:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
maya_mary napisao:
hodam sa svojim dragim 7mjeseci i 2 dana :), u čistoći, kako? molitva-pojedinačna i zajednička, post, Sv.misa, razne žrtvice, i izbjegavanje okolnosti koje bi nas dovele u taj grijeh, nema ¨filmskih˝ poljubaca samo cmokići :P , i što je najbolje još se ni jednom nismo posvađali, uz malu napomenu: ja sam se prije toga 2 godine molila za svog drageca i čistoću, jer lako je govoriti o čistoći kad si sam ali kad si u vezi trebaš malo jače moliti :) i tražit pomoć od ˝gore˝, i naravno najveću pomoć mi je udijelila Djevica Marija...
Božji blagoslov


..bravo maya-mare..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 230 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr