www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 15:06

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 230 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 25 kol 2008 11:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Odlična ideja!!!!! :D :D :D :D

Ovo je baš bilo potrebno nama katolicima!!! :D :D :D










..Šalim se... :wink: Naravno da ne mislim da nam je to bilo potrebno i iskreno - ne mogu vjerovati da je to istina... :shock:
Možda ipak nije..
Ako je ipak istina - mislim da to nije u redu jer bar mi znamo da ljepota tijela ne znači skoro pa ništa i da se nečiji izgled ne bi trebalo isticati, a kamoli ocjenjivati i uspoređivati...
Pogotovo ne izgled časnih sestara..
Ma što više puta promislim o tome, sve mi je teže povjerovati da je taj svećenik to mislio ozbiljno i da se neke časne stvarno misle prijaviti...Možda je ipak to neka svećenikova šala ili kriva novinarska interpretacija???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 kol 2008 12:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Padre Antonio Rungi, 57 godina , teolog morale, pasijonista, docent na državnoj školi , direktor Kancelarije za društvenu komunikaciju i pastoral turizma , spektakla ,sporta i slobodnog vremena dioceze Sessa Uaurunca (CE) . Ovog ljeta rezultati njegove inicijative : samostan - plaža - zdrava zabava je bio uspješan i među domačim stanovništvom kao i turistima a naročito mladima. Pošto je on kapelan časnih sestara " Sella Maris" iz Mondragona čiji se samostan nalazi blizu plaže molio je i njih da se pridruže toj akciji na što su one pristale da bi se dao religijozni smisao odmoru, bez da mu se oduzme klima zabave i opuštenosti. Molitva krunice i druge inicijative liturgijskog karaktera naročito u večernjim satima. Socijalizacija upoznavanje uživanje u kontaktu sa prirodom i sa Stvoriteljem. Preko ljeta na odmoru teško da ljudi idu u crkvu i da mole
tako da formula "samosta-plaža-zdrava zabava može biti interesantna za vjernike i one koji to nisu , mlade i stare.

Kod časnih sestara nije se samo molilo ili se samo uživalo u kupanju i sunčanju, nego je bilo i animacija,kulturnog karaktera, sportskog sa raznim igrama naročito kada su večinu činili mladi ljudi.


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 kol 2008 12:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Htjela bih dodati i to da je O. Ruingi dao njihov stari samostan Pasionista za prihvatilište Romske djece. On kaže netrebaju nam otisci malih roma ( kao što vlada traži) nego samo međusobni jezik ljubavi.

Taj isti svečenik se bori protiv zagađenja smečem Napulja i okolice tako da je dao dekalog civilnog ponašanja i borbe za čistoću .

Na internetu se mogu naći propovijedi i meditacije na evanđelje dana.

Prema tome sve ovo što radi taj svečenik novinarima nije zanimljivo ali čim je spomenuo izbor ljepote svi su skočili na noge. Vidjeti ćemo što će biti dalje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 kol 2008 07:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Stavio sam sinoć jedno poglavlje iz Tolstojeve pripovjetke "Otac Sergije" na blog:

http://timotej.blog.hr/2008/08/index.html#dan25

Iako je Tolstoj bio krivovjerac i čudak, ta mu je priča izvrsna - u rangu "Kerutzerove sonate". :wink:

Odskenirat ću ju u cijelosti (nije dugačka) ovih dana i ako tko bude htio pročitati nek se javi na pp.

smajlic28


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 kol 2008 22:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
Iako je Tolstoj bio krivovjerac i čudak, ta mu je priča izvrsna - u rangu "Kerutzerove sonate". :wink:

Odskenirat ću ju u cijelosti (nije dugačka) ovih dana i ako tko bude htio pročitati nek se javi na pp.


..daj nam usput ..odskeniraj i RAT I MIR...

.nije čudo da si pospanko..
. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 kol 2008 09:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
ela bredi napisao:
Moja je velika mana upravo u oholosti, oholosti nad drugime. Kako imam milost da za sad nemam velike napasti na području čistoće, u meni se stvorila velika odbojnost i prezir prema tom grijehu i kao da čovjeku koji ima problema s time "ne mogu oprostiti" što ima problema s time: ako sam ja ta o koju se taj čovjek ogriješi svojim mislima, osjećajima, namjerama, željama...
Kad god mi pristupi netko za koga pouzdano znam da ima takve neke zabranjene misli i osjećaje prema meni (pogotovo kad znam da ta osoba nije vjernik pa ni ne kontrolira svoje misli) - u meni se stvori odbojnost prema toj osobi... Teško mi je u tim situacijama voljeti čovjeka, a mrziti grijeh...Ja kao da pomalo zamrzim i čovjeka :cry: - tj. bježim od njega, ne želim biti u njegovom društvu, i osjećam veliki nemir u blizini te osobe.. Baš osjećam kako mi uzimaju mir...
I to me uvijek vodi i u mojim mislima..Kad ja upoznam nekoga tko je meni divan i privlačan, ne idu moje misli dalje od zaključka: Kakav divan mladić! Kakvo divno stvorenje! Kakav duh! Kakve divne oči!
..Ne usudim se puno ni razmišljati o toj osobi jer svakom svojom misli koja bi mogla biti neprimjerena - kradem mir njenoj duši...
Kad se sjetim koliko mene rastuže susreti s osobama koje imaju te neke problematične sklonosti prema meni - pa ne pada mi na pamet da ja nekome to isto radim..Da netko strepi od mene ili da onoga koji je slab na mene još više svojim mislima potičem na njegove grešne sklonosti...
I zahvaljujem Bogu što me čuva od tog grijeha.

Po meni je grijeh bluda izuzetno težak, nisu mi potrebna objašnjenja zašto je bludnost grijeh - dovoljno je znati da je naše tijelo hram Duha Svetoga, a samim time je jasno da nikakva uprljanost tijela niti duha tu ne bi smjela biti. Pozvani smo na čistoću. A u bludnosti ni traga od čistoće.
Znam da bih trebala nekako prihvatiti te ljude koji imaju prema meni takve grešne misli, ali ja njih prihvaćam "na daljinu"... Ne dopuštam im da mi se približe... Nemam dovoljno Ljubavi za njih da im objasnim njihov grijeh..Pokušam ponekad, ali opet oni po starome..I došlo je do toga da ja već gotovo prezirem i samu riječ "požuda"...
A to je oholost :cry: ... Moja oholost nad darom koji sam dobila ne zasluživši to svojim životom..Oholost nad braćom koji su slabiji na tom području, a vjerojatno neizmjerno bolji na nekim drugim područjima...

Jedino bih kod svog mladića ili muža mogla podnositi taj osjećaj požude jer jasno mi je da to mora biti, ali kad god molim za muža - naglasim da želim nekoga tko će biti iznimno čistog duha i tijela, tko me neće plašiti svojom požudom, kod koga će taj osjećaj biti pod Isusovom kontrolom. Nekoga za koga ću znati da puno više voli moj duh od mog tijela..
Jer kad čujem što sve neke žene moraju podnositi - prezirem bludnost još više...
I još više zavolim duhovnu i tjelesnu čistoću!


kakav lijep post
dugo nisam čitao ovakvu ljepotu i iskrenost :D
draga sestro, ja u tome ne vidim tvoju oholost

više vidim nelagodu, možda bojazan da ćeš doživjeti neku neugodnost od strane te druge osobe
ali oholosti kod tebe nema, barem ne u vezi ovog problema

ženama koje čuvaju svoju čistoću, koje su subjekt a ne samo objekt, normalno da nije ugodno biti s nekim za kojeg osjećaju da ih samo gleda kao objekt požude, normalno da nije ugodno i da doživljavaju strah, odbojnost
kako reče bitlord valja se u sebi Bogu pomoliti za te osobe, ali , treba i biti oprezan
ima među takvima jako slatkorječivih, koji znaju prevariti dobru osobu i zavesti je
a rezultat i posljedica te zavodljivosti a ne istinske ljubavi među tim dvjema osoboma vjerojatno neće biti dobar, nego naprotiv

zato mislim da sve što si navela , što osjećaš tada je normalno i ljudski
bez obzira koliko tvoja humanost i ljubav prema svim ljudima, grešnicima bila, moramo ipak misliti i na sebei na neki način čuvati se da sami ne padnemo pod utjecaj zavodljivih osoba :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 kol 2008 15:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 kol 2007 22:51
Postovi: 338
Podijelio: 35 zahvala
Zahvaljeno je: 24 zahvala
... samo da navedem epilog slučaja od početka tjedna:
Svećenik pokrenuo natjecanje u ljepoti

...danas u 24sata stoji članak:

Odustao od izbora za najljepšu časnu

Biskup nije bio
zadovoljan, no ni on u potpunosti nije razumio moju ideju. Ja sam naglasak želio staviti na psihičku ljepotu, rekao je talijanski svećenik Antonio Rungi. On je planirao u rujnu organizirati "Miss časnih Italije", prvo natjecanje u ljepoti za časne sestre. Časne bi, prema njegovoj zamisli, slale svoje fotografije na njegov mail, a on bi ih objavio na blogu kako bi zainteresirani mogli glasovati za svoje favoritkinje. Želio je ukinuti stereotip o ružnim i starim časnim sestrama te upoznati ljude s njihovim radom. No sve je propalo nakon pritiska javnosti, ali i ostalih svećenika.

...znači, ništa od svega toga...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 kol 2008 19:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Daj nam neku lijepu vijest. Šta nas to zanima...

:grlim te: smajlic5


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2008 07:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
salto napisao:
... samo da navedem epilog slučaja od početka tjedna:
Svećenik pokrenuo natjecanje u ljepoti

...danas u 24sata stoji članak:

Odustao od izbora za najljepšu časnu

Biskup nije bio
zadovoljan, no ni on u potpunosti nije razumio moju ideju. Ja sam naglasak želio staviti na psihičku ljepotu, rekao je talijanski svećenik Antonio Rungi. On je planirao u rujnu organizirati "Miss časnih Italije", prvo natjecanje u ljepoti za časne sestre. Časne bi, prema njegovoj zamisli, slale svoje fotografije na njegov mail, a on bi ih objavio na blogu kako bi zainteresirani mogli glasovati za svoje favoritkinje. Želio je ukinuti stereotip o ružnim i starim časnim sestrama te upoznati ljude s njihovim radom. No sve je propalo nakon pritiska javnosti, ali i ostalih svećenika.

...znači, ništa od svega toga...


Ovim vjestima nije potrebno pridavati previše pažnje. Novinari napušu vijest i nakon par dana od toga nema ništa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 ruj 2008 20:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
[b]Sveta čistoća

Nitko ne može živjeti bez zanosa, i to je razlog zašto se čovjek lišen duhovne radosti predaje tjelesnim užicima. (Sv. Toma Akvinski)


Sv. Josemaria Escriva ("Put"):

123 Ako si čvrsto odlučio živjeti čisto, čistoća za tebe nije teret već pobjednička kruna.

126 Proždrljivost je predhodnica nečistoći.

128 Stidljivost i pristojnost mlađe su sestre čistoće.

132 Nemoj biti kukavica pa se praviti hrabrim. Bježi!
133 Sveci nisu bili nakazna bića, niti slučajevi za istraživanje modernističkih liječnika. Bili su i jesu normalni ljudi, od krvi i mesa, kao i ti. I pobijedili su.


Čistoća je ljiljan među krijepostima i čini ljude gotovo jednake anđelima. (Sv. Franjo Saleški)

Onaj tko se odlučio boriti sa svojim tijelom i sam ga pobijediti uzalud se trudi. Jer ukoliko Gospodin ne uništi kuću tijela i izgradi kuću duše, čovjek je bdio i postio uzalud. (Sv. Ivan Klimaks)

Ne možemo živjeti u čistoći ako nam Bog ne da snage za tu vrlinu, a daje je onome tko moli za nju. (Sv. Alfonz Liguori)

Molitva je bedem čistoće. (Sv. Grgur Veliki)

Onaj tko je čist u tijelu neće biti ohol, jer zna da dar uzdržljivosti duguje Drugome. (Sv. Klement Aleksandrijski)
[/b]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 230 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 28 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr