www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 03:27

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 230 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 11 kol 2008 09:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Blago vama mili moji,

koji tako rano upoznaste Gospodina pa se odlučiste na vjernost zakonima Njegovim.
Kod mene nije bilo čistoće prije braka i nemate pojma kakve rane na duši ostavlja takav grijeh.
Kada me Gospodin zovnuo da odbecim ispraznost svog dotadašnjeg života i kada sam doživjela milost pokajanja dogodilo se da sam spoznala težinu grijeha bludnosti, a posebno rane od tog.
Te rane dugo nisu zacjeljivale iako znam da mi je Gospodin na ispovjedi oprostio grijehe....dugo sama sebi nisam mogla oprostiti....
Zato sada nastojim ljude oko sebe potaći da ostanu u čistoći do braka.....
No već sam ranije pisala da pored predbračne čistoće postoji i ona bračna....jer mnogi ljudi griješe upravo u tom da misle da sve što nisu mogli prije braka jednom kad su u braku mogu....
Dakle bračni parovi....molim na stare teme....pa pogledajte malo što se to "smije", a što "ne smije" u braku...

Mili moji....Bog vas čuvao i sačuvao u čistoći


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 kol 2008 09:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Blago vama mili moji,

koji tako rano upoznaste Gospodina pa se odlučiste na vjernost zakonima Njegovim.
Kod mene nije bilo čistoće prije braka i nemate pojma kakve rane na duši ostavlja takav grijeh.
Kada me Gospodin zovnuo da odbacim ispraznost svog dotadašnjeg života i kada sam doživjela milost pokajanja dogodilo se da sam spoznala težinu grijeha bludnosti, a posebno rane od tog.
Te rane dugo nisu zacjeljivale iako znam da mi je Gospodin na ispovjedi oprostio grijehe....dugo sama sebi nisam mogla oprostiti....
Zato sada nastojim ljude oko sebe potaći da ostanu u čistoći do braka.....
No već sam ranije pisala da pored predbračne čistoće postoji i ona bračna....jer mnogi ljudi griješe upravo u tom da misle da sve što nisu mogli prije braka jednom kad su u braku mogu....
Dakle bračni parovi....molim na stare teme....pa pogledajte malo što se to "smije", a što "ne smije" u braku...

Mili moji....Bog vas čuvao i sačuvao u čistoći


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 kol 2008 10:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ni ja ne mogu reći ništa više doli blago vama isto kao i Zozy...ali vas zamoliti da i dalje jako i žarko molite za predbračnu čistoću..
jer duh je spreman ali tijelo je slabo...zato budni budite i molite...
sex prije braka ostavlja teške rane kojima je potrebno dugo da zacijele...kao što je zozy rekla i ja znam da mi je Gospodin u svome milosrdju oprostio ali i dan danas moram sama sebi opraštati...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 kol 2008 16:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
....nije lako "boriti" se s proslošču.....sa posljedicama....sa slabošču.... :(


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2008 07:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Finally, though I have had to speak at some length about sex, I want to make it as clear as I possibly can that the centre of Christian morality is not here. If anyone thinks that Christians regard unchastity as the supreme vice, he is quite wrong. The sins of the flesh are bad, but they are the least bad of all sins. All the worst pleasures are purely spiritual: the pleasure of putting other people in the wrong, of bossing and patronising and spoiling sport, and back-biting; the pleasures of power, of hatred. For there are two things inside me, competing with the human self which I must try to become. They are the Animal self, and the Diabolical self. The Diabolical self is the worse of the two. That is why a cold, self-righteous prig who goes regularly to church may be far nearer to hell than a prostitute. But, of course, it is better to be neither. (C.S.Lewis, "Mere Christianity")

smajlic28


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2008 08:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Timoteju molim te da prevedeš citat.


C.S. Lewis je Irski Anglikanac . Prema njima brak sklopljen u crkvi nije sakrament i mogu se razvesti i ponovo ženiti. Žene mogu biti svečenice i biskupi.
Istina je da jedna prostitutka može prije uči u kraljevstvo Božje od neke koja nije bludno griješila ali treba se pokajati i ne griješiti više. Osim toga nekada je postojala prostitutka koja je prodavala ljubav za novac i druge djevojke i žene koje to nisu činile. Danas je situacija sasvim drugačija. Prostitutke postoje ali seks je postao toliko slobodan da je teško naći nevine djevojke do braka. Danas se ide po diskoklubovima naročito sada u ljetno vrijeme po plažama gdje se dobar dio mladih griješi mijenja partnere i ismijava zapovjedi Božje. Da ne govorimo o mladim djevojkama koje se "ne prodaju" ali uzimaju skupe darove, skupu odjeću i slično koju si inaće nebi mogle dopustiti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2008 08:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
speranza napisao:
C.S. Lewis je Irski Anglikanac . Prema njima brak sklopljen u crkvi nije sakrament i mogu se razvesti i ponovo ženiti. Žene mogu biti svečenice i biskupi.

C.S.Lewis je bio Anglikanac (umro je 63.), vrlo blizak katoličanstvu - duhovni "otac" mu je bio G.K.Chesterton (katolik), a jedan od najbližih prijatelja J.R.R. Tolkien, također katolik.

Pročitao sam već dosta toga od njega, i nema ničega krivovjernog ili protukatoličkog u njegovim djelima, pa tako ni u "Mere Christianity". Preporučujem svima! Evo, uploadao sam knjigu na sendspace.

U gužvi sam s poslom ovih dana, prevest ću kad stignem. (A nadam se da će se naći netko voljan i prije.) :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2008 08:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
P.S. nekidan sam preveo jedno poglavlje iz te knjige i stavio na blog:

http://timotej.blog.hr/2008/08/index.html#dan9

smajlic28


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2008 08:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
teja11 napisao:
....nije lako "boriti" se s proslošču.....sa posljedicama....sa slabošču.... :(


Istina je. Iako su ti grijesi ispovjeđeni , oplakani opet se pojave na površini. Grijesi iz prošlosti nose posljedice.
Ponekada čujem frazu " e da mi se je vratiti natrag ali sa ovom pameću".
No, to nije moguće ali zato treba uzeti svoje breme na leđa , uprti pogled na Raspetog Isusa i ići naprijed njemu u susret.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2008 09:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Timotej napisao:
P.S. nekidan sam preveo jedno poglavlje iz te knjige i stavio na blog:

http://timotej.blog.hr/2008/08/index.html#dan9

smajlic28

Pročitala sam "proračunavanje troškova" . Stvarno je super :b112:
Sviđa mi se tvpj Blog.
Btb :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 230 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 46 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr