www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 22:35

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 230 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 09 kol 2008 11:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 sij 2008 15:25
Postovi: 38
Lokacija: Bjelovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Moj dragi ja guramo laganini ka prvoj godišnjici, hvala i slava Gospodinu na tome! Nismo počeli u čistoći, ali nakon što smo oboje upoznali Gospodina, nismo mogli drugačije nego tako. I zavjetovali smo se. Ništa prije braka smajlic7 Da je teško, teško je, kušnje su na svakom koraku. Ali što kaže i maya _mary, mise, molitve post, čine čudesa. Prije Slavena bila sam u groznoj vezi s tipom koji je samo težio fizičkome. Kad ja ne bi pristala, toliko me vrijeđao, urlao na mene, ponižavao, ma užas. Ja u toj vezi jednostavno nisam prepoznavala samu sebe, gadio mi se, mrzila sam ga a nisam mogla bez njega. Gadila sam se sama sebi jer sam znala sebe kakva sam, a ono nisam bila ja. Vezalo nas je zlo - duhovi bluda. Onog trena kada sam iz dubine duše i srca zavapila k Isusu da me izbavi, da mi pomogne, Gospodin mi je poslao mog Slavena. Zaručili smo se nakon osam mjeseci, a našim zavjetom čistoće se želimo na neki način iskupiti i ispričati Gospodinu za sve što smo činili. Znam da je Gospodin zadovoljan tom odlukom, i da to može biti samo veliki blagoslov kada nagodinu stupimo u brak. Sve se može, samo treba vjerovati. Gospa nam daje puno snage i podrške, i 5.9. eto me opet u Međugorju da joj zahvalim na svemu.

BVB! smajlic6

smajlic22


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 kol 2008 11:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Dragi moj naggare ti me poznaješ i znaš da sam u godinama u kojima se više i ne siječam što su hormoni :b101: ali i ja sam bila mlada i imam moje iskustvo a i od mojih prijatelja. Mogu samo reći da se u životu pogreške skupo plačaju. Ti si imao sreću da upoznaš divnu osobu sa kojom si stupio u brak i dan danas se volite ali danas to baš i nije lako.

Evo šta radi Madre Elvira sa tisućama mladića i djevojaka koji zbog droge ili alkohola ulaze u njezinu zajednicu koja ima kuće po čitavom svijetu. To su mladi koji su imali seksualne odnose kao što je to danas već postalo normalno. Madre Elvira kao prvo ima odvojene kuće za momke i za djevojke. Ako netko i ima djevojku mora proći vremena da se mogu srestri i pričati ali ništa drugo. Ispričati ću vam jedno svjedočanstvo.

Mladić talijan već duže u zajednici . Prije ulaska bio je drogeraš a cura za provod je prošao koliko je htio. Pošto momci dvoje po dvoje daju svjedočanstvo hodočasnicima u zajednicu dolaze grupe među kojima je bila jedna stvarno divna djevojka iz Amerike. Ona je u zajednici imala mladog brata koji se nije drogirao ali se dao alkoholu. Ta djevojka se je zaljubila u talijana a bome i on u nju. Časna Elvira je rekla dobro dođi godinu dana u zajednicu pa ćemo vidjeti šta će biti. Djevojka je sva sretna donijela odluku da ostane godinu dana samo što nije znala da će tu godinu provesti u jednoj ženskoj kući u Italiji daleko od svoga dragoga, a daleko i od roditelja . Ona je mislila da će ju Elvira staviti u žensku kuću u Medjugorju. Godinu dana se nisu vidjeli ali ljubav je bila jaka. Iza toga su se viđali u zajednici i zatim vjenčali. Imaju predivnu dječicu . Ona svira i pjeva , uglavnom ostali su kao zdrave osobe čvrstih moralnih principa u jednoj od zajednica.
Sa time sam htjela reći da ako netko i pogriješi to ne znaći da mora stalno griješiti. Treba zadobiti ponovno poštovanje prema svojemu tijelu a i prema drugome. To Elvira radi sa mladima i u tome uspjeva. Ona kaže radili ste sve što ste htjeli i imali ste sve pa opet ste bili nesretni i dodirnuli ste dno.
Zato sada krenite Božjim putem , iako vam fali toliko toga ovdje pronašli ste ponovno vjeru , pouzdanje u Oca a sa time i zdravlje i mir , poštovanje.
Draga maya_mary i ti si nam dala divan primjer i svjedočanstvo da je čistoća moguća i u današnje vrijeme . Neka te dragi Bog uvijek čuva i blagoslovi tebe i tvojega mladića. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 kol 2008 11:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
TetaDi napisao:
Moj dragi ja guramo laganini ka prvoj godišnjici, hvala i slava Gospodinu na tome! Nismo počeli u čistoći, ali nakon što smo oboje upoznali Gospodina, nismo mogli drugačije nego tako. I zavjetovali smo se. Ništa prije braka smajlic7 Da je teško, teško je, kušnje su na svakom koraku. Ali što kaže i maya _mary, mise, molitve post, čine čudesa. Prije Slavena bila sam u groznoj vezi s tipom koji je samo težio fizičkome. Kad ja ne bi pristala, toliko me vrijeđao, urlao na mene, ponižavao, ma užas. Ja u toj vezi jednostavno nisam prepoznavala samu sebe, gadio mi se, mrzila sam ga a nisam mogla bez njega. Gadila sam se sama sebi jer sam znala sebe kakva sam, a ono nisam bila ja. Vezalo nas je zlo - duhovi bluda. Onog trena kada sam iz dubine duše i srca zavapila k Isusu da me izbavi, da mi pomogne, Gospodin mi je poslao mog Slavena. Zaručili smo se nakon osam mjeseci, a našim zavjetom čistoće se želimo na neki način iskupiti i ispričati Gospodinu za sve što smo činili. Znam da je Gospodin zadovoljan tom odlukom, i da to može biti samo veliki blagoslov kada nagodinu stupimo u brak. Sve se može, samo treba vjerovati. Gospa nam daje puno snage i podrške, i 5.9. eto me opet u Međugorju da joj zahvalim na svemu.

BVB! smajlic6

smajlic22

Preljepo svjedočanstvo i imaš pravo kada kažeš za predhodnu vezu "vezalo nas je zlo -duhovi bluda"

Molimo Gospodina da očuva mladost od zla i duhova bluda!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 kol 2008 21:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Iv 14,15 Tko čuva zapovjedi moje taj me ljubi


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 kol 2008 21:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2007 16:41
Postovi: 102
Lokacija: Geislingen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja i moj muz smo cekali do vjenacanja,ali samo sudbenog. :oops: :oops:
A zanimljvo je da nisam ostala trudna,tek poslije naseg pravog vjencanja 26.12.2003 sam ostala odmah u Februaru trudna.....
Da sam bila pametna kao sada sigurno bih cekali.

Meni je jako zao kad cujem: Bit ce svatovi mlada je trudna.
Ne da ih osudujem ali nazalost svaki taj brak nekako frcne.ili on vara nju ili su rastavljeni ili ili ili... Samo mali broj ih znam a da to doista funkcjonira.



ZATO CURE PAZITE SVOJE BLAGO KOJE VAM JE GOSPODIN DAO


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 kol 2008 23:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
naggar napisao:
Predlažem za početak..
da svatko kaže kako je čuvao svoju predbračnu čistoću u mladosti..
kad krenemo prosuđivati..počnimo od sebe...
-----------------------------------------------------

evo ja sam . hodao s sadašnjom suprugom 5 godina..
..živjeli smo ko i u braku..prije braka ..i ženili se i sada živimo.
..ko cura i dečko...
..previše je hormona i strasti bilo u mladosti..
..i nisam je uspio kontrolirati..
..i na kraj pameti nisam razmišljao i čistoći..
..eto bijah grješnik..
-------------------------

..što kažu drugi..? :lol:


iskrenost se cijeni jako


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 kol 2008 13:35 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 svi 2008 01:27
Postovi: 67
Lokacija: Ivanec
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
slažem se da se iskrenost jako cijeni...
ali bi se više trebala cijeniti i predbaraćna čistoća...
Angel of lord je sve lijepo rekla...slažem se s njom u potpunosti... :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 kol 2008 20:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 srp 2008 10:56
Postovi: 195
Lokacija: Mostar,BiH
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pa šta da kažem...Imam 18 godina pa mi je,sve i da nisam vjernica,prerano bilo da uđem u takvo što.Ali sam godinama smatrala da je nakon duže veze kad se već radi o godinama hodanja to sasvim uredu.A "filmski poljupci"-Uh,tek sam neki dan shvatila da je to loše.Jednom davno sam gledala da je jedan svećenik izjavio da je to grijeh i da se treba čekati prije braka s tim.A ja sam pomislila:Pa šta on misli kakva bi to bruka bila.Evo što će se neiskusni obrukati u vezi spolnih odnosa,ali i sa time.Tako da sam se samo nasmijala i rekla da to nikako ne može biti istina.Ali sam shvatila s vremenom da to nije tako nevino kako sam mislila.Jer vodi nečemu...Tako da nakon dugog razmatranja sada smatram da je to čak i pozitivno,romantično-da čekaš sa ljubljenjem do braka.Jer šta može biti ljepše od toga da se dvoje zaljubljenih nakon braka sklopljenog pred Bogom i obitelji prvi put poljube.Smatram to divnim.A to u vezi brukanja u spolnom odnosu,vjerojatno je to i razlog što mnogi žure sa time prije braka.Ali nitko se nije rodio sa iskustvom i sve se nauči.A bolje se praksati sa nekim s kime ćeš biti cijeli život nego sa nekim koga nikada više nećeš vidjeti. :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 kol 2008 09:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
pozz i BB
predbračna čistoća pa kako ne znači,vjerujem da svatko tko jede jabuku
koja je nezrela ima problema s probavom:)
tako i onaj tko konzumira BRAČNI ŽIVOT PRIJE BRAKA:) isto ima problema sa bračnim blagoslovom..
Ima puno ljudi i dečkiju i cura koji žive čistoću,nije to rijetkost
ali naravno u istinskim kršćanskim krugovima..
Danas je situacija retardirana u pogledu sexualnosti,tako da nije ni čudo
što ljude ta tema uopće ne zanima..
jedan svećenik je pričao o slici krvnog saveza između Boga i Izabranog naroda u st.zavjetu,i kaže da je to slično i kod muškarca i žene,(kod prvog snošaja)
Ja osobno sam uvjeren da oni koji sačuvaju čistoću će imat takav blagoslov,ma iskreno slobodno da se izrazim i stostruko kvalitetniji
brak i "bračne dužnosti"..
a što se tiče krivice pred Bogom kome se dogodilo,dogodilo-
Bog oprašta svaki grijeh i puno veći od bludnosti iskrenom i raskajanom čovjeku(no treba se čuvati preuzetnosti-zlouporaba Božjeg milosrđa)
ovi što kažu da su prije braka radili neke stvari,ako su sad drugog obraćenog stava,..Bog oprašta pogotovo kad čovjek možda nije ni svjestan u mladosti,zarobljenosti požudom..u krizama,blabla,
važan je onaj stav Bože oprosti i pomozi..i svaki dan borba,nosit križ
BB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 kol 2008 09:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
i da što se Poljubaca tiče,istina je da vode dalje i dalje,..i predaleko
i zato nisu dobri,možda nije stvar u tome da li je grijeh poljubiti,
ali je sigurno grijeh svjesno se navoditi u grešnu prigodu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 230 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr