www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 13:22

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 12 kol 2008 10:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 lis 2007 19:06
Postovi: 667
Lokacija: ...more,more....
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
pred svakim svojim problemom treba zastati i razmisliti....
pokušati ga riješiti...ako ne ide, probamo opet...često puta pomislimo kako smo nemoćni,društvo često kaže nemoćni smo ...i onda postajemo tužni i neznamo kako dalje,padamo gubimo pouzdanje....

ali Isus bi sigurno i dalje činio nešto...i mi možemo ako Mu vjerujemo...učinimo i mi ..uvijek postoji izlaz,rješenje...posebice ako imamo vjeru..
kap u moru , sitnica ....treba početi sa sitnicom ...treba shvatiti da od te sitnice Bog može napraviti svoje čudo...nešto veliko...
dali imamo povjerenja u Boga ...ne samo reći...nego dali ga uistinu imamo...dali smo toliko jaki da se sasvim pouzdamo u Boga....

povjerenje u Njega ,u jedni druge, stvara put u život...mi smo Božja djeca On je naš otac...on nas uči hodati ...
život je težak ali ga ne treba napraviti težim...treba imati povjerenja u Boga ...samo s njim možemo napraviti sve..
Vjera dolazi iz povjerenja ...povjerenja u Božju riječ....
Odbaciti sve zemaljsko i krenuti ka božanskim....teško je ...čini se nemoguće...ali s vjerom i pouzdanjem u onoga koji nas vodi sve je moguće...
Bog želi da idemo putem vjere ...i onda kada se malo tame nadvije nad nama...treba ići dalje ...
On od nas traži vjeru i povjerenje...hočemo li mu je dati ..ili ćemo razmišljati o tome ..
što više sumnjamo to više tonemo......u čovjeku nastaju oluje duha ,razdiranja savjesti,vjera pada...
Moguće je hodati protiv struje današnjice ,uz Isusa...potrebno je ne posumnjati ,ne gledati unazad ,ne gledati u poteškoće vlastitim očima ..ne rješavati ih sam svojim snagama...nego imati vjeru u Njega koji nam je rekao ..."Ja sam Put ,Istina i Život"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2008 20:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Rece Isus svojim ucenicima: "Neka se ne uznemiruje srce vase!»
Pitamo se cime je sve uznemireno nase srce?koliko je samo do sada bilo ,nepotrebno uznemireno...
Politika, ekonomija, obiteljski problemi, problemi ljubavi, odnosi sa susjedima itd... Slusamo li Rijec Bozju..Ima razocaranih ljudi koji ne vide ljepotu zivota, ne vide niti ljepotu svijeta u kojem zivimo.
Zavaravaju sami sebe,zemaljskim uzivanjima...i nevaznim stvarima...A Isus nam tako jednostavno zeli pomoci. uvjek,u svakoj prilici ..Ohrabruje nas da vjerujemo. Vjerovati je milost koju nam Bog daruje. Vjerovati je ohrabrenje da ima smisla zivjeti. Ima smisla sve predati Njemu u Njegove Ruke..Jos nam je i obecano ako cemo vjerovati da cemo ciniti djela kao nas Gospodin, cak i veca od njega.Da, to moze samo onaj koji stvarno vjeruje.. Ostajemo u ovom svijetu osnazeni vjerom, osnazeni snagom Duha Svetoga.


Citat:
život je težak ali ga ne treba napraviti težim...treba imati povjerenja u Boga ...samo s njim možemo napraviti sve..

Zar nije predivno sto u svakom trenutku vlastitoga zivota imamo snagu Bozju uza se?!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2008 21:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 srp 2008 21:43
Postovi: 176
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
život je težak ali ga ne treba napraviti težim...treba imati povjerenja u Boga ...samo s njim možemo napraviti sve..

Evo sjedim i čitam, idem s jednog posta na drugi i onda naletim na ovaj citat.
Dan mi bio dug i tužan, osjetila sam se napuštenom i jadnom. Cijelo popodne
mi naviru suze, nedostaje mi suprug, pokušavam moliti... naći utjehu...
i onda zapnem za ovaj citat.
Hvala vam, hvala ti Bože!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2008 22:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
da, tako je

cesto se pitam tko mi je najveci uzor
i nabrajam ja glazbene zvijezde, svoje roditelje, rodbinu i tako shvatim da bi mi najbolji uzor bio netko tko je savrsen
a to je Isus, i otada sve sto zelim uraditi trudim se pomisliti>da li bi to Isus isto ucinio
jer on je put, istina i zivot


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 kol 2008 06:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sjetim se riječi koje je Gospa dala Bernardette u Lourdesu: Ne mogu ti obećati sreću na ovom svijetu...te tako ni Bog nam nije obećao sreću na ovom svijetu...ali nam je obećao svoju pomoć.
Nekad sam se protiv toga bunila i govorila kako to nije pravedno...i to zato što je moje srce tvrdo i nije shvaćalo svu ljepotu Božje ljubavi, pomoći i snage...
Doista, u najtežim trenucima se sjetim one Pavlove: Ako je Bog uz nas tko će biti protiv nas...
Kada Isusa stavimo za Gospodara našeg života, naše prošlosti, sadašnjosti i budućnosti sve se čini rješivim i ispunjeni smo zbog same te činjenice da je On s nama u svim tim teškim trenucima...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 kol 2008 19:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
maranatha napisao:
kap u moru , sitnica ....treba početi sa sitnicom ...treba shvatiti da od te sitnice Bog može napraviti svoje čudo...nešto veliko...
dali imamo povjerenja u Boga ...ne samo reći...nego dali ga uistinu imamo...dali smo toliko jaki da se sasvim pouzdamo u Boga....


Isus je milosrdan kad ga moliš. Uvijek ce ti pomoci. Ako ga iskreno zamolis, nema trenutka kad ti nece priskociti u pomoc.

Mi trebamo dati sve od sebe u životu, i uz Božiju pomoć cemo uspijeti pobjediti svako zlo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 kol 2008 20:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Bez Njega mi nema života.. ni puta.. On je moje sve.. sve što mi je ostalo.. a ništa nisam ni imala..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 kol 2008 20:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
marija-nada napisao:
Bez Njega mi nema života.. ni puta.. On je moje sve.. sve što mi je ostalo.. a ništa nisam ni imala..


Imaš najveće blago ženo. :t152:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 kol 2008 20:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2007 16:41
Postovi: 102
Lokacija: Geislingen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ovo je zaista predivna tema.
Stvarno je tako samo se trebamo pouzdati i naseg milosrdnog Isusa i sve ce nam biti lakse,sve nase nevojle, trpljenja, kusnje, snjim su nam i nasi svakodnevni krizevi lagani.


Hvala ti Isuse sto si mi ti "Put,Istina i Zivot" :D :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 kol 2008 20:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
mario22 napisao:
marija-nada napisao:
Bez Njega mi nema života.. ni puta.. On je moje sve.. sve što mi je ostalo.. a ništa nisam ni imala..


Imaš najveće blago ženo. :t152:

ja to znam..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr