www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 18:57

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2008 11:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bog je s tobom.
Nemoj to nikada zaboraviti.On te ljubi,s tobom je i neće te napustiti nikada.Nije važno kakvim ćeš sve kušnjama trebat ići u susret-GOSPODIN KOJI TE LJUBI S TOBOM JE. :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2008 13:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 kol 2008 10:49
Postovi: 28
Lokacija: U Gospodnjem zagrljaju
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ma ne bih ja nikad hulila na dijete. Nedaj Bože! Ni na tuđe a kamoli na dijete mog muža. Pa to je nov život!

Ja sam se koprcala u mislima koliko zlo može duboko ići, koliko će se svim sredstvima boriti da te slomi i razori.
Poprilično sam zbunjena jer doista prvi put ga gledam u lice, prvi put zapravo vidim tko je Sotona. Nikad u životu nisam imala tako velikih poteškoća ili rana.
Osim toga naravno da nakon takve moje reakcije ni mužu nije bilo lako. Danas sam ga konačno nagovorila da mi verbalizira svoje osjećaje. Rekao mi je da se osjeća "kao govno na cesti" :( , da mu svaki moj uzdah para srce, "imam osjecaj da te moj glas iritira i da me mrzis. Svaki put kad te diram dok si tuzna se osjecam prljavo i bojim se svakog tvog pitanja jer me sram".
Neznam...neznam jel možda ipak bolje da uopće ne razgovaramo o tome.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2008 14:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
trinity napisao:
.
Osim toga naravno da nakon takve moje reakcije ni mužu nije bilo lako. Danas sam ga konačno nagovorila da mi verbalizira svoje osjećaje. Rekao mi je da se osjeća "kao govno na cesti" :( , da mu svaki moj uzdah para srce, "imam osjecaj da te moj glas iritira i da me mrzis. Svaki put kad te diram dok si tuzna se osjecam prljavo i bojim se svakog tvog pitanja jer me sram".
Neznam...neznam jel možda ipak bolje da uopće ne razgovaramo o tome.

Pa ako ti je već sve rekao i ako ti je stalo do njega nemoj ga više ispitivati i nemoj kopati po vašim ranama nego gledaj da što prije zacijele i da krenete normalnim životom. Istina je da je kriv on, ali ako ti odeš u depru i budeš li ga stalno mučila njegova ljubav prema tebi će se hladiti. Nemoj postati čangrizava i dosadna žena . Nemoj se zapustiti niti u s smajlic22 vom vanjskom izgledu. Pokaži se vesela , privlačna. ( Ljubavnice su uvijek lijepo odjevene , fino namirisane, vesele i uglavnom ne stvaraju probleme ne dosađuju, )Kada muškarac ima ljubavnicu uvijek joj kaže kako ga žena ne razumije, nevoliga ili ga zapostavlja ili se je ppromjenila zapustila itd Zato ne ispituj, ne pokazuj mu da si tužna nego pokaži mu koliko ti vrijediš kao žena i kao majka.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2008 14:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
trinity napisao:
Ajme divni ste svi!!!
Netko je od vas rekao da nema opravdanja za to što je učinio, i doista nema, ali nažalost nije sve tako crno i bijelo. Istina je ipak negdje u sredini. Kad se rodilo drugo dijete ja sam se kao majka još više posvetila njima nenamjerno, nego instinktivno; MM i ja nismo pronalazili vrijeme za sebe,nismo komunicirali osim o stvarima vezanima za kuću i djecu...i tako je vrijeme prolazilo a kad je on upoznao tu drugu jaz među nama se samo produbljivao. Tako da i tu negdje leži srž problema. Pomanjkanje pažnje. S vremenom sam ipak skužila da nešto ne štima...pa sam posumnjala...pa sam kopala po mailovima i sl i tako saznala.!


Ovo ti je baš ono o čemu sam ti u predhodnom postu pričala.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2008 15:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 srp 2008 10:42
Postovi: 175
Lokacija: Hercegovački krš
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mila Trinity,
Nama je lako pričati o ovome a ti najbolje znaš da nije lako živjeti s tim...
Ako imaš vremena pročitati jednu sjajnu knjigu 'Pet jezika ljubavi', ja bih ti je toplo preporučila... Govori o svim onim stvarima koje dovedu do toga da se muž i žena udalje jedno od drugog... Moji malci su rođeni u 1,5 godinu tako da znam koliko je zahtjevno biti mama i supruga istovremeno...

Ljubim te i molim se za tebe. Neka te dragi Bog blagoslovi i podari mudrost... A ja jednostavno znam da ćete vi biti dobro...
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2008 19:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
napisala je Speranza:

Nemoj se zapustiti niti u s vom vanjskom izgledu. Pokaži se vesela , privlačna. ( Ljubavnice su uvijek lijepo odjevene , fino namirisane, vesele i uglavnom ne stvaraju probleme ne dosađuju, )Kada muškarac ima ljubavnicu uvijek joj kaže kako ga žena ne razumije, nevoliga ili ga zapostavlja ili se je ppromjenila zapustila itd Zato ne ispituj, ne pokazuj mu da si tužna nego pokaži mu koliko ti vrijediš kao žena i kao majka.

nemoj biti tužna, ni jadna..ni slučajno..ne bacaj se u nikakve depresije..ja sam tu jako griješila..sve te naše svađe trajale su po otprilike dva do tri mjeseca...ali sebe sam mučila i znatno duže zbog toga...izjedala sam i sebe i njega, a najgore od svega i djeca trpe..
znam da je lako pričati kad sve prođe..ali traži snage u Gospodinu..jer jedino ti On može dati da stvari vidiš drugačije..jer moraš sve vidjeti drugačije ako pripadaš Bogu..
moglo bi se o tome sad pisat puno..ali evo .. lijepo se obuci.. drži do sebe..jer nisi ti krpa..ti si žena.. i zapamti da si prvo Božja..
ne misli o tome, ne podsjećaj ni sebe ni njega..ako si odlučila ostati s njim.. neka Bog u tebi slomi svu tugu i žalost zbog toga..
nasmij se draga moja.. sve je prolazno..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2008 21:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
http://www.vukovarske-novine.com/vijest.php?id=3689


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2008 21:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2007 20:16
Postovi: 237
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ovo je jako lijepi tekst..i čini mi se VRLO ISTINIT!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2008 22:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Fra Vatroslav Frkin, jedan od rijetkih katoličkih službenika u Hrvatskoj, koji se već više od 30 godina službeno bavi 'tragičnim' obiteljima, autor je četiri priručnika o "bitnim oznakama bračne ljubavi", u razgovoru za Vukovarske novine otkriva postulate sretne obitelji. Svaka se četvrta obitelj, kaže on, raspada. - Ja se kao svećenik pitam zašto. U konačnici, svatko želi sretnu obitelj. I oni iz 'razbijenih' obitelji, žele sretnu obitelj. Radeći 37 godina s obiteljima pred rastavom, onima koji su razvedeni, došao sam do zaključka – za sretan brak treba stvoriti dobre temelje. I to još za vrijeme hodanja mladića i djevojke.

Nema zdrave komunikacije
O kakvim je temeljima riječ?
- Najprije moram istaknuti da govorim o kršćanskoj obitelji, a ne o onima koji nisu vjernici. Obitelj je božanska, i treba Božju pomoć. Važna je molitva. Nedjeljna misa. Ispovijed i pričest. Drugo, razgovor. Ljubav raste ako postoji komunikacija. Na žalost, danas djevojka i dečko čim se upoznaju prelaze na tjelesno zbližavanje. Time blokiraju rast ljubavi. Ne čudi stoga što se ubrzo takve veze raspadaju. Dugim i nježnim razgovorima, oni postaju najbolji prijatelji. Što je jako važno. Brakovi zapadaju u krizu, jer nema komunikacije. Supružnici ne znaju razgovarati. Nisu naučili biti istinski prijatelji. Tjelesne nježnosti idu tek poslije vjenčanja, ne prije.

Teško je povjerovati da bi se danas mladi mogli pridržavati tih uputa, posebno suzdržavanja od tjelesne bliskosti?- Praksa pokazuje da mogu. Nema poljubaca, ni držanja za ruke. Psihologija i fiziologija muškarca i žene posve je različita. Muškarac je daleko slabiji od žene na polju tjelesnosti. Ovisan je o njoj. Djevojka se stoga treba odreći bliskosti u vrijeme hodanja. Ona je ta koja odlučuje.

Iste vjere, različite naravi
Napisali ste priručnik o hodanju. Što biste izdvojili? >- Najprije, ne preporučam razliku veću od 10 godina između mladića i djevojke. Za kršćanski brak neobično je važno da su iste vjere i suprotne naravi. Jer kao takvi bit će zanimljivi jedno drugome čitav život. Ako su preslični, u pravilu, ne ide. Uz to, slijediti i prethodno rečene savjete.

Koju ulogu ima žena u obitelji?
- Odgoj djece.

Muškarac? - Da prehranjuje obitelj.

U čemu su jednaki?
- Čim počnu hodati, gubi se autoritet između muškarca i žene. Ali kao muž i žena, zajedno su autoritet za djecu. Tužimo se da danas roditelji nemaju autoriteta nad djecom. Naravno, kad nisu primjer toj djeci. Recimo, nedjeljna misa. Roditelji kažu 'djeco, idite na misu'. Ne, treba biti, 'djeco, idemo na misu'. Ako otac psuje, kako može djetetu zabraniti da psuje, kad on to čini.

Muškarci ovisni o ženama
Kako komentirate preljub?
- Praksa pokazuje da su muškarci daleko 'luđi' za ženom, negoli obrnuto. Žene, šport i politika to su nezaobilazne teme muškarca. Kod žena, muškarac je na trećem mjestu, dok su na prvom djeca. Zanimljivo, na drugom su im većinom svekrve. Žena bi, prema tome, trebala naučiti kako vladati muškarcem. Nakon desetak tisuća slučajeva, koje sam imao, statistika kaže da muškarac nikada ne bi učinio preljub ako nije njegova žena kriva. Više od 90 posto slučajeva preljuba, odavanja alkoholu, kocki, nasilništvo događa se zato što muškarac nema dobar život sa svojom ženom. Uzrok leži u uskraćivanju tjelesnog darivanja. Muževi su nezadovoljni kada nemaju pravo bračno darivanje. Muškarci nemaju razumijevanja za umornu ženu. Jer im je narav takva. A ako žena postupi prema svojoj naravi, onda će ga mučiti. Jednako tako, u obiteljskom životu i braku, tri su važne riječi: hvala, molim i oprosti. U konačnici, ženidba je blagoslov mužu za jednu ženu i ženi za jednog muža.

Kako komentirate istospolne brakove? >- To je patologija. Nije normalno. Prirodno je muško-žensko.

Pobačaj?
- Kada postoji skladan brak, supružnici neće ubijati djecu. Kad se vole, plod je njihove ljubavi to dijete. Neće ubiti život koji su začeli s ljubavlju.

Kroz primjere iz prakse, koje ste imali, može li se spasiti brak koji je u krizi?
- Ako ima imalo dobre volje, s obje strane, može im se pomoći. Muž treba imati duboko poštovanje prema ženi. On nije njezin gospodar, već suprug. Žena nije robinja, već supruga. U braku, muževi – ni majka, ni otac, ni sestra ili brat, nisu vam na prvom mjestu, već vaša supruga. Jednako tako, ženama suprug treba biti važniji od majke, oca i druge rodbine. Strašno je važno da su muž i žena jedno srce i duša.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 kol 2008 06:53 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 kol 2008 10:49
Postovi: 28
Lokacija: U Gospodnjem zagrljaju
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
marija-nada napisao:
napisala je Speranza:

Nemoj se zapustiti niti u s vom vanjskom izgledu. Pokaži se vesela , privlačna. ( Ljubavnice su uvijek lijepo odjevene , fino namirisane, vesele i uglavnom ne stvaraju probleme ne dosađuju, )Kada muškarac ima ljubavnicu uvijek joj kaže kako ga žena ne razumije, nevoliga ili ga zapostavlja ili se je ppromjenila zapustila itd Zato ne ispituj, ne pokazuj mu da si tužna nego pokaži mu koliko ti vrijediš kao žena i kao majka.

nemoj biti tužna, ni jadna..ni slučajno..ne bacaj se u nikakve depresije..ja sam tu jako griješila..
moglo bi se o tome sad pisat puno..ali evo .. lijepo se obuci.. drži do sebe..jer nisi ti krpa..ti si žena.. i zapamti da si prvo Božja...


Hm... nažalost ovaj put nije ništa imalo veze s vanjskim izgledom. Bilo i pre jednostavno da je. Moram biti iskrena pa priznati da ponekad i previše vremena posvećujem vanjštini. Niti sada ne izgledam zapušteno ni očajno; i zasigurno da me sretnete danas na ulici ne bi nikada uopće pomislili da je ta žena pred vama ova trinity ovdje, sigurna sam u to.

Frkina i njegovo djelo isto poznajem još otprije. Imam čak tu knjigu Bitne oznake bračne ljubavi. Točno, ima tamo jako jako puno istina, ali ne mogu se oteti dojmu da ipak nije sve tako crno-bijelo.
Evo, npr. ja se nikad nisam uskraćivala svom mužu,nikad pa eto opet se desilo to što se desilo. Svaka takva situacija je sklop raznih aspekata koje dovedu do nje.
Ono što trenutno vidim da je kod nas mogao biti problem je pomanjkanje pažnje i komunikacije. Mi jednostavno nismo znali razgovarati, nismo si znali reći što nas mući i u nedostatku vremena rastrgani između posla i djece, još se više udaljavali i sve manje pokazivali ljubav jedno drugome. Ja sam se u toj usamljenosti posvetila trudnoći i djeci a on...on je zadovoljštinu tražio na krivom mjestu. Najtužnije od svega je kad se sad okrenemo iza sebe shvatimo koliko nam je zapravo malo trebalo. Samo poneki pogled i dodir u prolazu, osmijeh u oči, poljubac na odlasku i dolasku,poneka ljubavna poruka...

Pokušavam biti hrabra. Pokušavam sve zaboraviti. I stvarno želim sve zaboraviti i oprostiti da bude, kao što je netko od vas napisao, kao da se nikad nije ni desilo. Zbog sebe i još više zbog njega. Ima dana kada se penjem i penjem i onda me neka situacija kao ona preksinoć baci opet na početak pa se osjećam kao Sizif al valjda sve to ide u rok službe. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr