www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 14:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 17 ruj 2008 10:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 kol 2008 10:49
Postovi: 28
Lokacija: U Gospodnjem zagrljaju
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
Znaj da tvoj muz nije tvoje vlasnistvo,da tebe nema sada tu...ili da nisi na ovome svijetu,bila bi jedna druga zena na tvojem mjestu....


Malo sam razmišljala i o ovome...rebeka, ti si nekoliko puta ovo naglasila. Shvaćam što ti želiš s tim reći; to je ono "sloboda od svega svijeta. Biti slobodan". Zar ne?
Ja ni nisam mislila da je on moje vlasništvo, nisam niti ja njegovo. Al...sakramentom ženidbe "postaje njih dvoje jedno tijelo". Ova rečenica se čak 5 puta ponavlja u Svetom pismu. Teško mi se odijeliti od ovoga u ovoj situaciji. Oba tijela u jedinstvu su ranjena. Kako usuglasiti sad to jedinstvo tijela, duše, uma sa ovom "slobodom"? Neznam...možda vrludam... Razmišljam na glas.


Hrvoje Hrki napisao:
čovjek treba preći preko svoje oholosti, svoje veličine i možda precijenjenosti svoga integriteta i nedodirljivosti
ne traba stalno razmišljati o tome kako je netko povrijedio naše veliko ja, kraljevnu našeg jastva i nedodirljivosti
nadam se da ćeš shvatiti o čemu govorim , jer mi nije namjera da ti sada ispadaš nešto kriva , a ne tvoj muž
govorim ti to da shvatiš i svi mi da shvatimo koji je put da lakše i brže nekome oprostimo

poniznost , za razliku od oholosti je prva krijepost koja nam otvara vrata opraštanju

:b112:
Svaka riječ, svako slovo je na mjestu.
Od samog početka sam svjesna važnosti praštanja i u glavi mi je sve to kristalno čisto. Samo srce još ne trči tim korakom...
Ima netko konkretan prijedlog kako doći do tog stadija? :lol:
Mislim, zanima me što i kako moliti da bi duša došla do tog stupnja potpunog praštanja. Što je vama drugima pomoglo?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 ruj 2008 13:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
1643 "Bračna ljubav uključuje cjelinu u koju ulaže sve sastojnice osobe - zov tijela i nagona, snaga osjećaja i strasti, težnja duha i volje-; ona smjera duboko osobnom jedinstvu, koje - nadilazeći sjedinjenje u jednom tijelu - vodi do punog jedinstva srca i duše. Ta ljubav traži nerazrješivost i vjernost u uzajamnom neopozivu darivanju te se otvara plodnosti. Riječ je ukratko o redovitim značajkama svake bračne ljubavi, ali s novim značenjem koje ju ne samo čisti i učvršćuje, nego je također toliko uzvisuje te ona postaje izrazom upravo kršćanskih vrijednosti".[156]


JEDINSTVO I NERAZRJEŠIVOST ŽENIDBE

1644 Ljubav među supruzima po svojoj naravi iziskuje jedinstvo i nerazrješivost njihova osobnoga zajedništva koje uključuje sav njihov život: "Tako više nisu dvoje, nego jedno tijelo" (Mt 19,6).[157] Oni su "pozvani trajno rasti u svome zajedništvu, u svakodnevnoj vjernosti bračnom obećanju potpunog uzajamnog dara".[158] To ljudsko zajedništvo potvrđeno je, očišćeno i k savršenstvu privedeno zajedništvom u Isusu Kristu, što ga daje sakrament braka. Ono se produbljuje življenjem zajedničke vjere i zajedničkim primanjem pričesti.

1645 "Ženidbeno jedinstvo koje Gospodin potvrđuje, jasno se očituje također u jednakom osobnom dostojanstvu kako muškarca tako i žene, što ga treba priznati u uzajamnoj i punoj ljubavi".[159] Mnogoženstvo se protivi tom jednakom dostojanstvu i jedinoj i isključivoj bračnoj ljubavi
.[160]
Citat:
Malo sam razmišljala i o ovome...rebeka, ti si nekoliko puta ovo naglasila. Shvaćam što ti želiš s tim reći; to je ono "sloboda od svega svijeta. Biti slobodan". Zar ne?
Ja ni nisam mislila da je on moje vlasništvo, nisam niti ja njegovo. Al...sakramentom ženidbe "postaje njih dvoje jedno tijelo". Ova rečenica se čak 5 puta ponavlja u Svetom pismu. Teško mi se odijeliti od ovoga u ovoj situaciji. Oba tijela u jedinstvu su ranjena. Kako usuglasiti sad to jedinstvo tijela, duše, uma sa ovom "slobodom"? Neznam...možda vrludam... Razmišljam na glas.


Draga Trini...Kako sam vec prije navela Bog okrece sve na dobro..
Tebi je tsko,jer si povrijedjena...I jednostavno ti treba vremena ..da bi ublazila svoju bol...Dokle god te ta situacija,to nevjerstvo boli...dotle nisi oprostila...Oprostit ces tek onda kada ga u srcu dozivis...
Zato budi hrabra,i strpi se ..daj tvojem srcu vremena da se smiri...
Vjeruj mi vrijeme cini svoje...Tvoj brak moze poslje da bude puno bolji..jer i tvoj muz osjeca gresku koju je napravio...
Vjerojatno ce to i za njega biti nezaboravno...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 ruj 2008 13:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
.
Citat:
Od samog početka sam svjesna važnosti praštanja i u glavi mi je sve to kristalno čisto. Samo srce još ne trči tim korakom...
Ima netko konkretan prijedlog kako doći do tog stadija? :lol:


..ima ja ko i uvijek.. :lol:

.kao prvo ..prestani cendrati .
..i "uživati"..u svojim " ranama"

..ako je bilo iskreno kajanje od tvog muškića..
..i ti si "mu oprostila"..
..imaš samo 24 h da to zaboraviš..tj...
..da " padne noć a da se s njim , nisi izmirila u duhu"

..a ti ovo rastežeš ko trakavicu ili meksičku sapunicu..
..hraneći svoj " ranjeni ego"..saželjavajući .se..
..i uživajući..dok te drugi ..tješe..

------------------------------------

..podvuci crtu..digni glavu...i od sutra..
..neka u tvom duhu..nema niti trunke.."neoprosta"..

..jer tvoja RANETINA...je u biti samo mala ranica..
..u našim međuljudskim odnosima..

..svrni pogled na Gologotu..i na Raspetog Krista..
..punog rana..za sve ljude svijeta..

..pa ćeš se ..onda posramiti..kakav si spektakl..
.napravila do svoje ranice..

..Kako će naći MIR..ako ćeš stalno ..otvarati ranicu i čeprkati po njoj..

..zahvali se Bogu..na životu..i ne ljepoti ..što je imaš..

..Praštanje je Božanska vrlina..
---------------------

..tvoj maćo je s tobom.. a mogao te je .ostaviti..
..i otići s boljim modelom..i novije godina proizvodnje..

..neću ti govoriti ..mnoštvo drugih scenarija..
..poput svjedočenja ..supruge,,.što je ..suprug umro..

..itd...

..Osvijesti se ..i poči ljubiti ..svim srcem..
..i punom snagom..
..bez rezerve..

..pa makar opet ..u budućnosti bila i prevarena..

...jer više štete donosi ,,strah od nekog događaja..
..nego li sam..taj događaj.

..eto ne živi u strah..
..ne boj..se
..ljubi..i ne boj se..

:lol:

..sory..ako sam bio malo grub
..to je zato što su mi ispucale ruke
..i jezik.. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 ruj 2008 14:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 tra 2008 17:32
Postovi: 48
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga sestro trinity,
Evo par riječi i od mene….znam da si onog momenta kad si saznala istinu bila jako
povrijeđena… srce je bilo puno tuge ,žalosti ,srdžbe,prezira,ljutnje i sve je to jedan vulkan koji je smirila jedna iskra ljubavi…da nije nje ne bi ostala sa svojim mužem…taj vulkan osjećaja razara našu dušu i srce…iz ranjenog srca dolaze strahovi, a onaj zločesti je presretan kad se mi bojimo i osjećamo strah….
Moli dragog Isusa da očisti tvoje srce od rana i boli….On će sve rane i boli zamijeniti ljubavlju a tvoja duša će dobiti mir…krajnji rezultat potpuni oprost…
Nikada nemoj zaboraviti da je naš dobri Isus uvijek kraj nas….sve tvoje molitve on čuje,
a jako je sretan kada s njim pričamo kao djeca iskreno i iz srca…
eto ako sam bar malo pomogla sretna sam…

naggar ti si legenda….nemoj mu zamjeriti na malo grubosti to je njegov stil…ali sve
što je napisao je istina, po mom mišljenju….a ti naggar nemoj zaboraviti da smo mi ljubi i da nas Isus uči da utješimo žalosne…

BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 ruj 2008 14:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
naggar ti si legenda….nemoj mu zamjeriti na malo grubosti to je njegov stil…ali sve
što je napisao je istina, po mom mišljenju….a ti naggar nemoj zaboraviti da smo mi ljubi i da nas Isus uči da utješimo žalosne…
BVB[/quote]

..ja sam nježan..neizmjerno ..samo su slova gruba..
..tako da joj bolje ..odjeknu u srcu.. :lol:

..TNT.. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 ruj 2008 20:44 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 kol 2008 10:49
Postovi: 28
Lokacija: U Gospodnjem zagrljaju
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hm...kamo sreće da smo svi van rotacije svog vremena.

Hvala na nježnosti. Eto neću više cendrati.
I btw.
Citat:
Ima netko konkretan prijedlog kako doći do tog stadija?

ovo je bila šala


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 ruj 2008 20:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
trinity napisao:
Hm...kamo sreće da smo svi van rotacije svog vremena.

Hvala na nježnosti. Eto neću više cendrati.
I btw.
Citat:
Ima netko konkretan prijedlog kako doći do tog stadija?

ovo je bila šala



..da sve je u konačnosti šala..ako zaslužimo vječni život u nebu..
..sve ove naše..rane.. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 ruj 2008 21:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 tra 2007 11:45
Postovi: 185
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slika

trinity..
...svaki puta u posljednje vrijeme kad dođem na ovu temu...
...pada mi nešto na pamet...
...znam da se boriš...i želiš izdići iznad ove situacije....
...ne znam...i ne vjerujem da ti itko od nas može reći ijedan recept ...kako preko noći iskoraknuti....
...no pada mi na pamet....da si doista moraš posvijestiti da imaš daleko više nego većina žena..
...mislim o Romi...
...mislim o svim onim ženama....koje bi dale itekako mnogo za mrvicu ljubavi koju tebi sada iskazuje tvoj muž...
...prošli tjedan...pomislila sam na tebe...
...prepirući se s mojim bratom žena mu je rekla..da smanji posao koji mu ozbiljno ugrožava zdravlje...rekla mu je da će mu oprostiti ako nađe ljubavnicu...ali mu neće oprostiti ugoržavanje zdravlja...
...djelovalo je banalno ...i mi smo se nasmijali....a onda sam vidjela odlučnost u njenim očima...kada je rekla kako je to istina...
...i da joj je najvažniji njegov život...
..sigurna sam da ćeš uspjeti...naravno....s Isusovom rukom u svojoj ruci....
želim ti more blagoslova...i silinu neuvjetovane ljubavi....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2008 21:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 kol 2008 10:49
Postovi: 28
Lokacija: U Gospodnjem zagrljaju
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nakon što sam cijelu večer i danas dan pod dojmom naggarovog posta imam potrebu reći još pokoju.
Jako mi je žao što se naggar zbog nečega našao direktno povrijeđenim. Jer ovakvim tonom s visoka se čovjek obraća samo nekome tko mu ide bekrajno na živce. Nije lijepo primit takvu pljusku pod krinkom dobronamjernosti. Magdalena je rekla isto al ipak drugačijim tonom.

Ja doista neznam što sam i kako rekla da se bilo tko nađe uvrijeđen. Ako jesam, iskreno mi je žao, nisam imala niti na kraj pameti takvu namjeru.
Ovdje sam došla čista i otvorena srca s potrebom da mi netko pomogne sa kršćanskim savjetom. Nisam imala ni sa kime u svojoj izravnoj blizini razgovarati o svojim problemima i ovdje sam se osjećala sigurno i dobro. Tražila sam izlaz iz svoje situacije.
Da, prije mjesec dana sam bila pred zidom i nisam se znala odmaknuti od njega i ma kako se nekome moji problemi činili malenima i smiješnima, nije mi bilo lako. Isto tako nije lijepo minorizirati ičije «ranice». Možda se nisam najbolje snašla u svojoj situaciji i zasigurno ima ljudi koji prolaze kudikamo gore patnje... Da li me zbog toga treba biti sram, neznam, al znam da sam svim silama pokušavala i pokušavam iz ovoga izaći na što bolji i, prije svega, ispravniji način. Nažalost opraštanje nije ON-OFF funkcija pa da ju po potrebi uključimo. Da jest kamo sreće! Al bilo bi prejednostavno, zar ne?

Isto tako nismo svi u istim duhovnim visinama, pa će netko s tih visina moj način ophođenja s mojim problemima gledati na drugačiji način nego ja osobno koja sam tek jednom nogom zakoračila u ovaj svijet. Čovjek uči dok je živ. Nadala sam se da ću i ja jednom letjeti do tih visina. Pa ako sam po svojoj prirodi analitičar i željela rasčlaniti problematiku ne znači da uživam u poklonjenoj pažnji i u svojim "ranetinama".

Epiteti kojima smo moj «mačo muškić» i ja, «kraljica sapunica» počašćeni smatram krajnje neukusnima i neprimjerenima ovom forumu. Ja nikoga nisam riječima vrijeđala. Divila sam se nekim ljudima na kojoj su duhovnoj razini, načinu na koji se izražavaju i s kojom lakoćom pišu o svojoj vjeri. Među ostalima i tvoje postove, naggare.
Na moment sam zažalila što sam iznjela svoju priču ovdje, al to nije fer prema svim dobrim ljudima koji su mi uputili brdo toplih riječi i savjeta, pa čak i rame za plakanje iako ga nisam tražila. Vjerujte, nosili ste me ovih mjesec dana i na tome vam od srca hvala.
Doista sam vjerovala da sam na pravom mjestu, a sad mi se na kraju štorije spočitava mazohizam i egoizam. Hvala, al ja ipak nemam potrebu svoj ego hraniti na ovaj način. Da imam, sigurno bih ga hranila na forumu tipa index i sl. gdje bi sve žene ovog svijeta drvljem i kamenjem po mom mužu.
Nažalost ne mogu se oteti dojmu da je na kraju priče jedini veliki ego koji se ovdje nahranio upravo tvoj, naggare.

Ostajte mi svi u miru i BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ruj 2008 06:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Citat:
Možda se nisam najbolje snašla u svojoj situaciji i zasigurno ima ljudi koji prolaze kudikamo gore patnje... Da li me zbog toga treba biti sram, neznam, al znam da sam svim silama pokušavala i pokušavam iz ovoga izaći na što bolji i, prije svega, ispravniji način. Nažalost opraštanje nije ON-OFF funkcija pa da ju po potrebi uključimo. Da jest kamo sreće! Al bilo bi prejednostavno, zar ne


Draga Trini..Ova tovoja recenica tako lijepo govori za sve nas...kako i mi mozda u nekim situacijama ,nismo se najbolje snasli...
Svi ovi tekstovi koje pisemo govere samo koliko smo svi skupa grijesni i samo ljudi i nista vise...Srcu koje je ranjeno potrebna je lijepa rijec..
Ali poneki puta gruba rijec otvara oci a ne lijepa...kako sama kazes..
Citat:
Nakon što sam cijelu večer i danas dan pod dojmom naggarovog posta imam potrebu reći još pokoju.

Vidis Magdalena i svi mi drugi nismo ti dali na razmisljanje,kao naggar..
Hajde upitaj se sama ,zasto je to tako? Zar tonije cinjenica koja je toliko prisutna u nasem svakidasnjem zivotu...
Ako dozvolis da prodje jedno vrijeme,u tome vremenu sve vise ces razmisljati i sama ces uvidjeti,da su neke stvari drugacije...
I meni je Naggar jednoom prilikom isto tako slicno rekao, bilo je grubo..ali to mi je otvorilo oci...
Mislim da si vise puta posvjedocila,kako si dosla potraziti pomoc,i svi mi trazimo takodjer za nas pomoc,koja je usmjerena na ucvrscivanje ljubavi i rast u vjeri...Kroz virejeme vidjeces,da ovaj na forum nije uvjek mlijeko i med...Dobro je da je tako..da se ne uzvisimo ,i ne uzoholimo...
Pogledaj ,druge teme gdje se vode zustre rasprave..i svi se osjecaju zakinuti,jer na neki nacin zelimo svi samo ono najbolje,sto je za svakoga.A svako svoje misljenje iznosimo..gdje smo duzni prihvatiti,ali to ne znaci da se mi s tim slazemo...
Pocni pisati malo i na drugim temama,pa ces vidjeti ..kako to izgleda..Lijepo je citati ,kada je nesto za pohvalu,ali kada je na sramotu onda se to nikome ne svidja...
Draga trinice...vjerujem da ces i ti vec sutra uznapredovati,vec si toliko postigla od kada si dosla ovdje, vjeruj u ljubav i imaj pouzdanja u Isusa,i jednoga dana ces skupa s nama porasti u vjeri,i biti dobar primjer drugima,koje je dozivio Bracnu nevjeru...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 30 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr