www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 06:49

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 20 kol 2008 22:13 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 kol 2008 10:49
Postovi: 28
Lokacija: U Gospodnjem zagrljaju
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ela bredi napisao:
Draga naša - dobro nam došla!! :grlim te:

Ja uvijek kažem: "Na muci se vide junaci!"
I sretna sam što i u ovako teškim okolnostima postoje ljudi koji reagiraju kršćanski poput tebe, pa i tvog muža.
Ja sam sigurna da će, uza sve divne lijekove od Boga koje oboje uzimate, sve opet biti u redu. Sve će Bog kod vas preobraziti u Dobro jer ste se uistinu, kako vidim, oslonili na Njega i molite Ga za pomoć, za pomoć da sačuvate ovaj sveti sakrament koji vas veže.

Draga ela hvala na predivnom i podugačkom postu.
I neznam...nema tu junaka...ne osjećam se jako niti hrabro. Samo se očajnički držim Kristovih skuta.

ela bredi napisao:
U mojoj jako bliskoj okolini je bračni par kod kojih se dogodio preljub. Prije skoro 20 godina. Nažalost, ta strana koja je bila prevarena još uvijek nije oprostila, iako se ova druga strana odavno pokajala i iskupila za grijeh, u međuvremenu je postala i pravi vjernik. I dandanas osoba koja nije oprostila skoro u svakoj svađi ovu drugu podsjeća na njen najveći grijeh, na ono čega se neizmjerno srami i što je odavno trebalo biti oprošteno... Kad sam vidjela koliku patnju i jednoj i drugoj osobi stvara to neprestano podsjećanje na taj prastari grijeh...Na tom sam primjeru rano uvidjela da je NUŽNO potpuno oprostiti...
..Oprostiti tako da se ni ne sjećamo da smo imali nešto za oprostiti..(znam, znam da zvuči gotovo nemoguće...ali Bogu je sve moguće...)
..Treba oprostiti tako da u toj osobi koja nas je u jednom trenutku izdala nikad više ne gledamo tu osobu koja nas je izdala...
Velike su posljedice neoprosta kod takvih situacija. U ovoj situaciji koju znam - prevarena osoba pati od nesanica otad, nema baš povjerenja u ljude i nikako da se približi Bogu.
Druga je sav svoj život predala Bogu i strpljivo podnosi ta neprestana podsjećanja i okrivljavanja, iako u noj više nema ni traga te osobe od prije 20 godina koja je prevarila.

Ovo je jako zanimljiv primjer. Hvala ti! Svjesna sam koliko je praštanje bitno i znam i osjećam da mi samo pravo, iskonsko i potpuno praštanje može donjeti toliko željeni mir.
Ove dvije rečenice koje sam podebljala su me se posebno dojmile. To su moje najveće nade trenutno. Neznam koju bih prije stavila na prvo mjesto! Druga misao mi je baš onako teška. Upravo iz razloga koje sam prije spominjala. On me toliko razočarao samim time što nikad ne bih pomislila da je kadar se staviti na kocku, zbog čega? Prazne partije seksa.
A onda opet pomislim koliko puta sam ja tako razočarala Isusa??? Uf, ne smijem se ni sjetiti, pa opet on na me ne gleda tako. Bog gleda što je u srcu. Eto molim Gospodina da mi pokaže put ka tome. Da i ja mognem tako gledati i ljubiti

ela bredi napisao:
Isto tako, mislim da je loše ako se neprestano o tome razgovara, pogotvo se ne bi smjelo ni o kakvim detaljima jer vidim da to stvara još gore rane.

Vidiš kod mene osobno je baš obrnuto. Lakše mi je bilo kad mi je sve ispričao kako je bilo, gdje koliko i zašto; puno puno lakše. I koliko god teško bilo i bolilo istina je istina, i sigurno manje boli od laži. Sada nekako ipak te detalje polako ostavljam iza sebe, a da ih nisam nikad saznala, tko zna vjerojatno bi me još proganjalo razmišljajući o tome kako je bilo i pretpostavljajući neku svoju priču koja možda ne bi ni blizu bila pravoj priči.

ela bredi napisao:
Isto tako, nekoliko meni posebno dragih svećenika ima stav da - ako ikad prevarimo svog bračnog druga - nemojmo mu to priznati (ako ne može saznati). Oni kažu neka mi svojim životom i Ljubavlju prema prevarenom bračnom partneru nekako nadoknadimo tu Ljubav koju smo oskvrnuli grijehom i nekom vlastitom pokorom okajemo taj težak grijeh. Neka mu budemo osobito dobri i požrtvovni do kraja života.
U početku mi se učinilo čudnim da svećenik daje takav savjet - nije li to laž...
No, danas se slažem s time i mislim da je dobro da svog bračnog druga sačuvamo od te boli i da sami okajemo svoj veliki grijeh, ukoliko smo sigurni da naš bračni drug to neće saznati na drugi način.

U ovo zadnje nikad ne možeš biti siguran. Eto moj muž je gotovo savršeno skrivao svoju drugu stranu; ja sam čak u jednom trenutku prije kojih 3 mjeseca kad sam krajičkom mozga pomislila "on ima drugu" osjetila takvu grižnju savjest što sam to uopće pomislila da bih ga za tako nešto mogla optužiti. A onda opet s vremenom sam znala sve više i više da moj muž zapravo nije moj muž. Pa sam otkrila sama.
Da nisam tko zna što bi s nama bilo. On se možda ikad ne bi trgnuo, jer nije nikad ni bio svjestan težine situacije dok ja nisam otkrila istinu i dok nije otvorio oči i shvatio što mu/nam se dešava.
I da me sada pitate da li bih radije da nisam nikad saznala rekla bih NE. Drago mi je da je ovako. Jer ovako će se sigurno nešto promijeniti, a onako bi tapkali u mraku tko zna dokle.


Marija-nada HVALA ti što si se javila. Nitko ne može ni zamisliti ovu bol dok kroz nju ne prođe. Lomila sam ruke i noge, glavu, rađala ali ništa ama baš ništa nije u usporedbi s ovim. Ovo razara dušu i srce, trga utrobu, otvara tlo pod nogama i proždire.
Javit ću ti se na pp sigurno!
I svima koji ste mi slali podršku na pp odgovoriti ću ponaosob sigurno. Obećajem! Ali trenutno još nemam tu opciju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 kol 2008 22:15 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 kol 2008 10:49
Postovi: 28
Lokacija: U Gospodnjem zagrljaju
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
auuu daok ja natipkam svoj podugačak post vi se raspisali. Čekajte dok sad pročitam ostale... :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 kol 2008 22:34 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 kol 2008 10:49
Postovi: 28
Lokacija: U Gospodnjem zagrljaju
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Magdalena hvala za link na skac. Bilo mi je dargo pročitati odgovore nekih ljudi na temu.

speranza napisao:
Draga moja Rebeka talijani imaju poslovicu" Occhio non vede cuore non duole" koja u prevodu znači " oko ne vidi , srce ne boli". Zamisli koliko ima divnih brakova u kojima je netko posrnuo i vratio se na pravi put bez da je ovako strašno povrijedio voljenu osobu jer joj nije ispričao preljub

I ovo je točno...Donekle... Ali moje je srce ipak bilo ranjeno; osjećala sam da nešto nije u redu samo nisam znala što.


I samo da vam se pohvalim. Danas mi je muž kad je došao s posla rekao kako vidi da sam dobro ova dva dana, i kako mu je zbog toga mir u srcu. Onda mu nisam mogla više prešutjeti da se tipkam s vama i da ste mi od velike pomoći i inspiracija. Bilo mu je drago, al nisam mu rekla točnu stranicu. Čuvat ću vas još malo kao svoju oazu :grlim te:

Idem sada u njegov zagrljaj, već me čeka da zajedno izmolimo krunicu.

BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 kol 2008 07:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
trinity napisao:
Bok svima,
evo kao što kaže naslov ne pridružujem se s lijepim vijestima.
Naime prije par tjedana saznala sam da me muž vara s drugom ženom.
Nakon početnog šoka, muke i najgore noćne more i nakon što se sav moj svijet srušio, sve ono u što sam ulagala cijelu sebe i sve u što sam vjerovala,; pokušavam se sabrati i krenuti dalje.
Moj muž jako žali zbog svega što se desilo, vidim da mu je teško i da ima veliku grižnju savjesti. Čak mu je ponekad i gore nego meni. Žao mi ga je, uz svu ovu bol koju osjećam da mi razara srce...
Imamo dvoje male djece, pripremali smo se na kršćanski brak i pokušavali živjeti kršćanski... gdje je sve otišlo niz brdo neznam ni ja sama.
Sada svaki dan kroz molitvu i puno puno razgovora pokušavamo iz ovog nešto naučit i dignuti se iz blata još jači. Teško je ... Ima dobrih dana, ima jako loših dana.
Kad puno pričamo o svemu meni bude puno lakše, pa čak i kad mi priča sve što se dešavalo posljednjih mjeseci, što je mislio i kako se osjećao,ali imam osjećaj da je njemu onda još teže. Neznam kako naći ravnotežu.

Molim vas ima li netko slično iskustvo? Da li je netko prošao kroz ovaj očaj? Ima li šanse da se sve završi na obostrano zadovoljstvo?
Kako poviti rane? Kako vratiti izgubljeno povjerenje? Kako se othrvati svim ovih iskušenjima koja me sada nemilosrdno napadaju? Svakakve misli mi dolaze.
Ne prestajem govoriti: Isuse čista i ponizna srca, učini srce moje po srcu svome.
Nadam se da nema nikog a opet bilo bi mi jako drago kada bih imala s nekim podijeliti iskustvo.
BVB


..ako postoji iskreno pokajanje..
..prima ga kao "izgubljenog sina"
..i nemoj se grijeha njegovih prisjećati..


..i to je sve...
..vjeruj i dalje u njega..

..samo tako ćeš moći normalno živjeti u braku..

..inače ...
..ako bude u tebi ..
..puno osude..
.i naplate...zbog počinjenog grijeha..odmazde..
..ljubav će nestati iz vaših srca..zauvijek..

.."Ako je tko bez grijeha, neka prvi baci kamen"

..Ako postoji , ljubav..
..onda nije problem..
..iz " krhotina života"..
..ponovo sastaviti vazu..
..koja će blistati još jače ..nego ona prva...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 kol 2008 07:29 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 kol 2008 10:49
Postovi: 28
Lokacija: U Gospodnjem zagrljaju
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
naggar napisao:

..Ako postoji , ljubav..
..onda nije problem..
..iz " krhotina života"..
..ponovo sastaviti vazu..
..koja će blistati još jače ..nego ona prva...


Poznaješ li ti mog muža???? :lol:
Ovo su njegove riječi. Rekao mi je jednom prilikom u razgovoru da mu dopustim da od ovih krhotina, u koje smo se pretvorili, napravi najljepši vitraj.


Nažalost moljenje krunice sinoć nije bilo uspješno. Ja sam opet pala i nisam mogla moliti. Kad sam pročitala onaj link koji je dala magdalena i priču u kojoj još kao plod varanja postoji i dijete bilo mi je muka. Toliko me zlo napadalo, nisam se mogla othrvati mislima što bi bilo da se nama takav scenarij pojavi.
Molim vas molite za mene!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 kol 2008 07:32 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 kol 2008 10:49
Postovi: 28
Lokacija: U Gospodnjem zagrljaju
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
IVT napisao:
trinity napisao:
Imamo dvoje male djece, pripremali smo se na kršćanski brak i pokušavali živjeti kršćanski... gdje je sve otišlo niz brdo neznam ni ja sama.


Upravo vidim u tvom postu odgovor: SAKRAMENT VJENČANJA je ujedno i Božji blagoslov braka. Razmisli.

BTB :grlim te:


Nisam baš sigurna da sam razumjela.
Mi JESMO U kršćanskom braku; mi imamo sakrament vjenčanja i za njega smo se baš posebno pripremali. Zato sam rekla da mi nije jasno što se desilo.
A opet jasno je kao dan; čovjek je pao i nema tu puno mudrosti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 kol 2008 08:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
trinity napisao:
Nažalost moljenje krunice sinoć nije bilo uspješno. Ja sam opet pala i nisam mogla moliti. Kad sam pročitala onaj link koji je dala magdalena i priču u kojoj još kao plod varanja postoji i dijete bilo mi je muka. Toliko me zlo napadalo, nisam se mogla othrvati mislima što bi bilo da se nama takav scenarij pojavi.
Molim vas molite za mene!


ne misli tjeskobno na buducnost vec zivi u sadasnjosti... uzdaj se u Gospodina i trazi od Njega snagu da nastavis dalje i milost da napokon ISTINSKI oprostis... ustraj u molitvi za muza kako bi se on uspio odrhrvati tom zlu... preljubu...

kada ti dodu takve misli zamoli Gospodina da te oslobodi toga... jer svi mi budemo napadnuti svakakvim mislima... i trebamo se boriti jer nagrada je Gore

Bog te blagoslovio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 kol 2008 08:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
.
Citat:
Ja sam opet pala i nisam mogla moliti. Kad sam pročitala onaj link koji je dala magdalena i priču u kojoj još kao plod varanja postoji i dijete bilo mi je muka. Toliko me zlo napadalo, nisam se mogla othrvati mislima što bi bilo da se nama takav scenarij pojavi.
Molim vas molite za mene


.ne paničari..
..pa dijete će odrasti..
..ko da je tvoje..ga primi ..ako treba..

..kao što bi ga primila..
..da je siroče..
..ovako je ..je od tvog muža..

..Sva riješenja kršćani moraju riješavati u kršćanskom nauku..
.. a to je LJUBAV..
..LJUBAV..

..recimo za takav scenarij...
..to bi bilo ko da ne možeš imati djece..
..pa dijete usvojiš.. :lol:

..život će brzo proći..
..djete odrasti...
..i ostariti...

..a ostat će SAMO DJELA LJUBAVI..

..a PO NJIMA ĆEMO BITI SUĐENI..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2008 09:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Prvu većer kada sam izašla sa momkom (koji je postao moj muž) rekao mi je " kažu da imam sina u Švedskoj" . Znala sam da to mora biti istina jer inaće to nebi ni spominjao. Ta lijepa plavokosa Šveđanka je bila rastavljena i imala je već iz prvog braka curicu. Naravno za moga muža ona je bila avantura. Kada sam se udala na pisma te žene sa slikama malog Adama koje su redovito stizale ja sam odgovarala i tražila muža da ih potpiše. Čule smo se i preko telefona. Kada je Adam navršio 15 godina sa svojim prijateljem je došao k nama u Bolognu na 14 dana. Želio je upoznati oca i svoje korijene. Bilo nam je prelijepo. Prije spavanja došao bi poljubiti mene i svoga oca. Adamova majka Kristine se je ponovno udala kada je djetetu bilo godinu dana. Adam je rekao da voli svoga oca (šveđanina) koji mu je bio otac od djetinjstva brinuo se za njega i volio
ga je kao da je njegov ali isto tako voli svoga pravog oca koji mu je dao život i na koga je strašno sličio. Cristine je imala sina i sa tim drugim mužem . Zamislite troje djece i svako dijete je imalo svoga oca ali za mene ta žena je dala divan odgoj i ljubav svojoj djeci.

Trinity ovo moje malo osobno svjedočanstvo sam napisala jer si napisala da nisi mogla moliti krunicu pošto ti je palo na pamet svjedočanstvo gdje plod prevare je dijete. Djete je uvijek milost Božja , to se tvome mužu nije dogodilo a i da je vi ste katolička porodica i sa ljubavlju bi trebali oboje gledati na dijete iako vanbračno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2008 11:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja imam prijateljicu koju je u braku muž prevario i iz te nevjere rodilo se dijete.Bilo joj je teško kaže ,ali nije dopustila sotoni da joj sruši brak,svoje dijete nije mogla dobiti jer je neplodna.
Dijete je raslo uz majku,sad je već mladić i želi doć živjeti sa ocem i njom.
Voli ga kao svog sina a i on nju kao da ga je ona rodila.
Ljubav,samo ogromna ljubav i molitva su donijeli ovaj blagosov vjeruj sestrice BTB :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 41 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr