www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:58

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: evo mene opet
PostPostano: 22 kol 2008 06:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Čitam ove odgovore..malo sam zamišljen,
kažete;"nemoj biti čangrizava,dosadna,zapuštenog izgleda..
ljubavnice su lijepe,dotjerane,nisu dosadne već vesele...
Ja sam il na nekoj drugoj valnoj,ili ću reći ovako:
Kakav muž će gledati sa prezirom na svoju(ponavljam SVOJU) ženu
ako je ona čangrizava,dosadna,zapuštenog izgleda..
ne treba li muž voljeti ženu i u dobru i u zlu,pa i ako je dosadna ljuta,raščupana,debela,bolesna,.,.
Ili još bolje kakav će muž naći opravdanje odlaska kod druge žene
koja je dotjerana,namirisana,..
nemojte me krivo shvatit Volim ja prvi lijepe žene...
ali sam i Znamo svi da se ne ženiš za izgled nego za osobu..
ili znači mogu reći svojoj ženi znaš ti si jedinstvena u mom životu,jer si
lijepo obučena zgodna,vesela,pa takvih je na svakom ćošku..
al dobro oću reći nemože se trinitijevom mužu sad nalazit razumjevanje
jer su razlozi(lijepa,vesela VS. dosadna,ljuta)
Njemu triniti treba oprostit iz ljubavi prema njemu,svjesna da je kriv i neopravdan,a ne sad ga razumjevati jer bi po tome onda i ona imala razloga
napravit slično..
a treba znati i to da taj muž možda i nije najiskreniji u svojoj ljubavi(možda nije ni svjestan)
Ne može Više nikad priželjkivat(makar žena bila i najružnija dosadna baba) takvo nešto napravit a reći da voli,
man koji voli to ne želi...
A da fra Frkin je gore u Zg na kaptolu(moji ga starci poznaju:)))
bio je davno u Sl.Brodu,znam ga i ja ..fin pater
ajde ostajte dobro Broth&Sist.
BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 kol 2008 07:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Citat:
Citat:
Muškarci ovisni o ženama
Kako komentirate preljub?
- Praksa pokazuje da su muškarci daleko 'luđi' za ženom, negoli obrnuto. Žene, šport i politika to su nezaobilazne teme muškarca. Kod žena, muškarac je na trećem mjestu, dok su na prvom djeca. Zanimljivo, na drugom su im većinom svekrve. Žena bi, prema tome, trebala naučiti kako vladati muškarcem. Nakon desetak tisuća slučajeva, koje sam imao, statistika kaže da muškarac nikada ne bi učinio preljub ako nije njegova žena kriva. Više od 90 posto slučajeva preljuba, odavanja alkoholu, kocki, nasilništvo događa se zato što muškarac nema dobar život sa svojom ženom. Uzrok leži u uskraćivanju tjelesnog darivanja. Muževi su nezadovoljni kada nemaju pravo bračno darivanje. Muškarci nemaju razumijevanja za umornu ženu. Jer im je narav takva. A ako žena postupi prema svojoj naravi, onda će ga mučiti. Jednako tako, u obiteljskom životu i braku, tri su važne riječi: hvala, molim i oprosti. U konačnici, ženidba je blagoslov mužu za jednu ženu i ženi za jednog muža.

Razmisljam malo o ovome i
ne bih se slozila s ovom u podpunosti ,i s ovom statistikom...Kao prvo,da bi muskarci cinili preljub potreba im je zena, s kojom cu leci u krevt...znaci tu su vec izjednaceni.Ta zena isto tako ,cim se odlucila na tako nesto..imala je isti razlog kao i muskarac..???
Citat:
Citat:
Praksa pokazuje da su muškarci daleko 'luđi' za ženom, negoli obrnuto

Da,ludji u zelji za seksom , ali zena je ta koja odlucuje,hoce pristati ili ne..pitati moze svatko, ali dobiti ne moze svatko....Zaboravljaju se da su poneke pozude nastale baz zbog zeninog "razloga",izazovnog oblacenja, i onih bez Vjere..Jer ,svaki muskarac koji je vjernik trebao bi se pitati ,na sto se je zakleo u braku...Isto tako i zena...Najceci je razlog,da se i muskarac i zena odlucuju jednostvano za provodom,za pozudom..za necim sto nisu sami svjesni sta traze....I mislim ,da je cesto krivo reci to je razlog zasto to rade...Jer postoji, x...onih,koji to rade bez razloga....


Citat:
Citat:
Uzrok leži u uskraćivanju tjelesnog darivanja


Moguce je u nekim slucajevima, ali se inace ne slazim s tim..da je uvjek tako...I za tjelesno darivanje potrebo je ,obostrano darivanje ...
"i prihvacenje drugog bracnog druga i njegove zelje"
Nisam misljenja,da je je"da" pristanak na sex uvjek garancija za vjernost..Jer ima i tkvih ,koji i pored toga ipak cine...
Pa sta je onda s onim "zenama",kojima takodjer ostane uskracena" u dobivanju bracnog zadovoljstva" u bracnoj duznosti,postelji ...trebale bi i one da potraze..."srecu u drugome"..Mozda su to bas upravo te zene,koje se odlucuju na preljub..A,koliko takvih zena ima...???

Citat:
Muževi su nezadovoljni kada nemaju pravo bračno darivanje.

Pa svakako da su svi nazadovoljni ,kada ne dobivaju ono sto zele..zene takodjer....Zar zene isto nemaju pravo na to "dobivanje"
Tko je zadovoljan ,ako nesto ocekuje a ne dobiva...
Ljubav u braku bi trebala biti...s vjeske strane,darivati i ne ocekivati ...da se vraca..ali obostrano....Ne muskarac to,a zena to...nego jednako..

Za "srecu u braku" je vrlo vazna..Vjera..zajednicki kompromis...u svim situacijama..
Ako vlada sloboda i ljubav..onda ce biti i darivanja,postivanja ..i dvoje u jednome..Sek je lijep ,ako to obadvoje zele...tada je covjek sretan...
Ljubav je onda kada se dvije osobe "prihvacaju" ,ne znaci da su istoga misljenja i da se slazemo s tim..nego jednostavno iz ljubavi jedno prema drugomo..."prihvacamo" i tako darivamo povjerenje ,koje je itekao vazno za brak..
Rijetko kad da Bog spari podpuno ista bracna druga,istih karaktera,zelja i interesa...i potrebom za sex.
Tako i ljudski nagon za bracnim krevetom ne moze nikada da bude isti...
Tu se trazi "obostrano" rijesenje,kompromis...i trikovi,kojima lakse rjesavamo takve probleme..u pogledu vjere,i pogledu zivota.
Razumjevanje i ljubav,je u slobodi...Jer covjek je sretan onda ,ako ima pravo na djelic svojega "ja" A to je uvjek tesko u jednoj zajednici ostvariti..
Tu jedno cvrsta i jaka vjera moze pomoci,da pronadjemo jednu sredini,gdje se obostrano
"dariva i prima" i gdje ne mozes nesto izgraditi od danas do sutra...
nego je potrebno vremena,da bi se ta ljubav dokazala djelom..i da bi se s postovanjem prihvacalo ono sto je na korist obostranu...

Najveca ljubav je u OPRASTANJU....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 kol 2008 08:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
I ja sam upoznata sa stavovima velečasnog Frkina i moram priznati, nikad mi nije "sjelo" to njegovo inzistiranje na "neuskraćivanju"...
Slažem se s Kreshom...
..Ne vjerujem da ijedan muž koji iskreno ljubi svoju ženu nema razumijevanja za njen umor ili za njene probleme zbog kojih joj trenutno nije do ispunjavanja bračnih dužnosti...Zbog kojih je ona trenutno pomalo "zapuštena"..Također jako ružan izraz..Svaka je žena ponekad umorna od neprestane pažnje koju posvećuje odjeći, njezi lica i tijela, frizuri, šminki, prehrani...Svi ponekad želimo izgledati opušteno i ne da nam se uopće misliti o tome kako izgledamo..I onda nas nazovu "zapuštenima"... :cry: :cry:
Iskreno, meni je jako ružan izraz "ispunjavanje bračnih dužnosti"...
Znam da nam velečasni Frkin želi sve najbolje i da ima mnogo iskustva, ali i meni se čini da malo previše crno-bijelo shvaća seksualnost i da joj daje preveliku pažnju u braku...Kao da je to okosnica..Kao da se sve mora raspasti jednog dana ukoliko žena nije uvijek "raspoložena" za to..
...Nikako se ne slažem s tim da se brakovi ruše jer se žena uskraćivala svom mužu...
..No, kako to očito ipak ima veliku važnost za muškarca (seks) - ja se molim da mi Bog podari muža koji će imati zdrav odnos prema seksulnosti i već sad molim Isusa da On upravlja time, a ne muškarac...


Kad je Bog na prvom mjestu, sve će doći na pravo mjesto.
Pa i "seksualni apetiti" kod muža.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 kol 2008 08:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
I slažem se da razlog za prevaru uopće nije jer se, eto, žena uskraćivala mužu...

Kako je napisala Rebeka - većina ih to radi iz želje za provodom, nečim zabavnim, vlastita ih požuda ili neka vrsta dosade (za koju uopće ne mora žena biti kriva, može ona biti najdivnija supruga na svijetu pa će je ipak muškarac ukoliko je "čudan" i nezreo - prevariti) namami u prevaru...
Ja znam mnogo ljudi koji varaju svoje supruge, žene koje varaju svoje muževe, parovi koji se međusobno varaju..A da ni sami ne znaju zašto...Jedan muškarac kojeg dobro poznajem ima divnu suprugu koja već 20 godina trpi njegovu neprestanu nevjeru...Nevjeran je oduvijek i taj se ne može popraviti (nije vjernik)...Svaku svoju avanturu on naziva ljubavlju, puna su mu usta ljubavi i samo neprestano tupi da bez ljubavi nema ništa, da je čovjek ništa bez ljubavi... Za njega je ljubav kad on nekog poželi i kad ta žena poželi njega...
..Uzalud mu moje dugogodišnje objašnjavanje da je to što on naziva ljubavlju jedan odvratan preljub, a ne ljubav... Uzaludno mu objašnjavam je on žrtva zloduha bludnosti, on misli da sam pala s Marsa kad tako govorim...Pogleda i na mene tad s nekom čežnjom (zato ga se klonim) i kaže: Dijete si ti još, ništa ne razumiješ, ne znaš ti što je život i što je ljubav...
..O, Bože, a koliko je takvih... :cry: :cry: :cry: :cry: Koliko takvih robova i zavedenika..Koliko takvih koji žive samo o tijelu...
I što da radi ta jadna supruga?? Prihvatila ga je takvog kakav jest i ostat će s njim sigurno do kraja života...
..Kad neki njegovi kolege nađu neku djevojku koja je puno mlađa od njih, on se zgraža nad time, a ne vidi da on sam s istim takvima vara svoju suprugu...Toliko je taj čovjek zaveden da je to gotovo teško povjerovati...
I ne vidim u tome nikavu krivnju njegove supruge. Nije ga ona natjerala na to. On je jednostavno takav. Čovjek prepun strasti kojom upravlja Sotona, a ne Bog.

Razlozi za prevaru su ponajviše u slabosti čovjeka, a ne u tobožnoj ženinoj nezainteresiranosti i beskrajnim drugim razlozima. I najnevinijem čovjeku ponekad se može dogoditi prevara. I onaj koji ima predivnu ženu u svakom pogledu - ponekad će možda upasti u zamku Zloga.

No isto tako, poznajem puno predivnih brakova i sigurna sam da je itekako moguće ostvariti doživotnu vjernost! Hvala Bogu! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 kol 2008 08:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
sve to o neuskracivanju je stvar kako to tko zeli razumjeti:
ima nas svakakvih,.. muskaraca i zena,.... da ne bismo zapeli samo na muskoj potrebi,... nedavno sam se iznenadila izjavom jedne zenske koja je rekla javno da je ona ta koja uvijek trazi vise,.. budi muza,... da je neumorna,... a naizgled je normalna zenska,...
tako da moramo biti svjesni da ne dolazi samo od njih-muskaraca,..
sada sve je stvar zdravog ili nezdravog odnosa,.. onoga sto nam lezi na srcu,.. rana iz proslosti,.. grijeha,..
kakav je brak inace,.. zivi cistocu,.. jel sa cistocom usao par u brak,.. sve to utjece,..
sad ja ne znam sto propovjeda i savjetuje taj fratar,.. ja ga ne poznajem,.. mislim da sve ovisi o tome kako zelimo razumjeti stvari,... znaci osobni prijevod,...
ali jedna stvar je ocita,.. bar bi trebala biti za nas koji posjecujemo ovaj forum i nazivamo se krscanima,..
ako se brak osnuje na samo fizickom zadovoljavanju,.. normalna je stvar da ce se graditi na obostranoj potrebi boljeg fizickog izgleda,.. i kad popusti ljepota u osobi koju imaju (citaj tijelu kojeg trebaju) potraziti ce sljedecu s kojom ce ih vezivati kemija,.. kako to obicno kazu,.. a to je sve zli,.. koji vreba,.. trazi trenutak,.. pa sve sto je labilno lukavo sprema i priprema prema grijehu,. pokazuje i ukazuje na uzitak,.. i ti jadni ljudi popuste pred tolikim kusnjama,...
a ako je brak otpocetka Blagoslovljen u cistoci,.. odnosno ako su supruznici spoznali na vrijeme (pa makar i oni vec vjencani) da nije sve tjelesno zadovoljavanje,.. vec da Ljubav raste na drugi nacin,.. da ljube osobu koju im je Bog stavio na put i koju su prihvatili da im bude suprug/a dok ih smrt ne rastavi,.. u dobru i u zlu,.. koji su stavili Gospodina Boga nasega prije svega,... kako ce onda ocekivati samo vanjsku perfekciju i zanemariti osobu koju imaju pred sobom,...
pa cak i kad je zena umorna,... zanemarena,.. ili muskarac.... nece se to imati u obziru,.. vec ce se nagraditi trud koji je ulozila da nesto postigne -napravi a sebe stavi na zadnje mjesto,..
evo oduzila sam se, a ne znam jesam li rekla sto sam osjecala,.. uglavnom,...
sve ovisi od temelja ljubavi,... ako nisu dobro napravljeni ta ljubav se lako poljulja..- ako se ne zastite molitvom, sv. Pricesti,.. spoznajom da svjetovno nije na prvom mjestu,.. bit ce im tesko odoliti u iskusenjima,... a i povjerenje nece biti jaca strana,....
ako znaju da partner zudi za tjelesnim zadovoljavanjem,... kako ce ga se s povjerenjem pustiti na recimo sluzbeni put??? uvijek ce postojati sumnja,.. jer su se upoznali tako,...
a tko se upoznao u suzdrzavanju prvo predbracnom,.. a u braku dokazao da nije sve potreba za krevetom, mislim da ce sa vise povjerenja krociti kroz zivot sa tom osobom,..
moramo shvatiti da tjelesni uzitak nije primarna tjelesna potreba,.. nismo tako stvoreni,.. vec stvar tjelesne navike,..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 kol 2008 10:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Ovo je zanimljiva tema i svatko je rekao svoju i u svakom postu ima pomalo istine . Mislim da je Trinity jedna divna žena i majka koja je već sama dobro analizirala svoj slučaj i dobro znade što treba raditi da bi spasila svoj brak. Najgori trenuci su već prošli i dobro je učinila da je to nekome povjerila. Ona voli svoga muža i on voli nju . Oboje žele sretan i krščanski brak i ne sumnjam da su već prebrodili dobrim djelom krizu.

Pošto je ovo jedan forum koji može svatko čitati pa tako i osobe sa sličnim problemom , mislim da u svim odgovorima mogu pronaći poticaj i nadu da izađu iz te situacije.

Na ovoj temi su uglavnom odgovarale žene i premalo muškaraca. Drago mi je da je Kresho rekao svoju ali se u puno toga ne slažem sa njime, to jest trebalo bi biti tako kako on kaže ali ................. .
Nisam baš sigurna da je muževima svejedno dali je žena predebela, raščupana , uvijek umorna , dosadna, čangrizava itd. Da ju podnosi DA ali da ju baš voli nisam sigurna. Pitam vas tko su muškarci koji idu sa prostitutkama ili koji imaju vanbračne veze ? Koji to muškarci idu po kafanama gdje do ranih sati drma muzika a u kafani Ukrajinke i "fine kelnerice"? Koji su to muškarci koji se rastaju ? Mi smo katolićka zemlja pa svi ti ljudi koje sam nabrojila nisu valjda ateisti koji nisu stupili u krščanski brak. Nažalost ovo je naša stvarnost i sve manje pravih i iskrenih katoličkih obitelji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: ...
PostPostano: 22 kol 2008 10:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ma nije fra Frkin nikad inzistirao na neuskracivanju kao moranju..
Htio je pokazati da i u Bibliji stoji,:"Ne uskracujte s ejedno drugome"
A Bračna dužnost znači imati slobodno odnos,ne da neko mora biti prisiljen,a još jedna stvar;Cilj seksualnosti je dakako predanje ali i STVARANJE novog života,zato Frkin kad kaže neuskraćivanje misli na otvorenost prema novom djetetu,pa nikad nije rekao da treba imat sex kad god jedan od partnera se sjeti,čak štoviše postoji izraz pretjerivanje ili neumjerenost,nikako nije preporučljiva ni u sexualnom životu,


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 kol 2008 10:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2006 11:26
Postovi: 249
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga trinity

Malo sa zakašnjenjem se uključujem. Žao mi je zbog svega što prolazite, ali uz Božju pomoć nadam se da će to sve biti dobro. Ne mogu se staviti u tvoju kožu jer nisam to prošla i ne daj Bože da prođem. Ali u nekim tvojim rečenicama nalazim se i sama..
Kažeš da ste se udaljili jedno od drugog, ti si se posvetila djeci i tako je nastajao još veći jaz među vama. Iskreno, takva situacija je i kod mene. Komunikacija ispod nule, a samim tim i razumijevanje.
I tu sad na red dolazi darivanje u braku. Kažu muškarci nezadovoljni … Kod mene je situacija takva da kad dođem s posla ručak s djecom (koja ponekad ručaju do 6 popodne?!?!) nakon toga ili je sređivanje kuće ili je izlazak u kupovinu, ili s djecom van…. I tako svaki dan i naravno ja u 9-10 navečer umorna. . On bi trebao razumjeti moj umor ?
Ajde sad nakon «darivanja» i čuvanja od trudnoće da opišem kako se ja osjećam. Grozno, jer znam da sam tim činom uvrijedila Isusa , (a muž zadovoljan?!?). Prigodu za ispovijed baš i nemam pored troje male djece. I onda se grizem jer sam počinila TEŠKI grijeh. Ali muž kaže to svi rade, to je tako.
Ali pored toga nastojim moliti jer da mi nije molitve i Isusa ne znam što bih.
Malo sam se raspisala, sorry.
U svakom slučaju draga Trinity bi t ćeš u mojim molitvama.
Blagoslovio vas dragi Bog i podario mir.
:grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 kol 2008 10:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Leopolda napisao:
Draga trinity


Ajde sad nakon «darivanja» i čuvanja od trudnoće da opišem kako se ja osjećam. Grozno, jer znam da sam tim činom uvrijedila Isusa , (a muž zadovoljan?!?). Prigodu za ispovijed baš i nemam pored troje male djece. I onda se grizem jer sam počinila TEŠKI grijeh. Ali muž kaže to svi rade, to je tako.

:grlim te: :grlim te:

oprosti draga Leopolda,.. ne razumijem sto ovdje smatras grijehom,... molim te,... ako ti nije problem da objasnis,...
pa mozemo i to analizirati,...
hvala ti,... BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 kol 2008 10:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2006 11:26
Postovi: 249
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
može draga
čuvanje od trudnoće smatram grijehom. Bračno darivanje bi trebalo značiti biti otvoren daru novog života.
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr