www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:56

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Poruka
PostPostano: 21 ruj 2008 17:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
veki napisao:
Imam jedno pitanje?

Prema karizmaticima imam pozitivan stav. I trudim se da razumijem, i da se pustim Duhu Svetom da me vodi i uci kroz karizmatike ili kroz druge ljude dobre volje, sve je to jedno. Jedan je Cilj.

U mojoj okolini imam jednu baku koja okuplja ljude na molitvu i tvrdi da govori u jezicima. U pocetku sam imala stav da je baka dobro ide a i vodi druge karizmatski putem. Moja sumljicavost je dobrano zapocela kad sam vidjela da djeca ljudi koji idu kod nje dozivljavaju smrt ili teske napade straha.

E sada se ja mislim, to sto ona govori u jezicima je li to slavljenje Boga ili ,Boze mi oprosti, huljenja na Boga.

Kako znati sto je pravo? Isus je rekao kako prepoznati prave ili lazne proroke:"Poznat cete ih po njihovim plodovima?"

U mom ne znanju sta su i tko su karizmatici, trazi savjet od vas dobri ljudi. treba li se kloniti babe????

Blagoslov i svako dobro svima vama.



Pitanje u vezi karizmatika?

"Jer nije nam Bog dao duha bojažljivosti, nego snage, ljubavi i razbora." (2 Tim 1,7).
Papa Pavao VI.bio je uvjek otvoren za dijaloge nazvali su ga uciteljem dijaloga. Papa, ukazujuci na nuznost dijaloga, i rekao je “dijalog ima svoje ishodiste u samome Bogu pa njemu moramo bas posebno biti zahvali za danasnji karizmatizam..
Dijalog je drugo ime za ljubav , ljubav izgradjuje motivaciju Za dijalog je potrebna ljubav ali i snaga i mudrost Potrebno je prihvacanje.Bez obzira kako tko ima misljenje,neka se slobodno izjasi..jer ovo je samo dijalog.I pokusajmo da prihvatimo drugoga,a svi znamo da se najvise borimo sa prihvacanjem,znaci potrebna nam je ljubav.Ukoliko zelimo da taj dijalog bude istinski ,zdravi dijalog…odgovor na ovu temu; Pitanje u vezi karizmatika? i da doista uspijemo nesto svoga podariti drugome,oni koji su u Karizmatskim zajednicama,neka iznesu svoje znanje..”Nitko ne sumnja u Darove Duha Svetoga,nitko ne zavidi,nego hvala dragom Bogu da je tako,daj Boze da svaki dan bude takvih sve vise,koji cu primate Darove Duha Svetoga,i korisno znati koristiti ga .Prihvacanje ,to izgleda vrlo jednostavno,a kako vidimo da nije tako , medjutim mi se uglavnom ne drzimo tog pravila. Svacije ,i svih vas misljenje smatram za njega najboljim,ali ako se radi u sirenju nekog tumacenja i kazimo zakona RKC,onad smo duzni ponasati korektno istinski.Kao odrasli ljudi,a ne kao male bebe…kako izgleda u zadnje vrijeme i odvlaciti ovu temu na drugu stranu...To jest da se obrati paznja sta se prica,i ovdje kod nas na forumu sta se pise,ako je ovdje pitanje onda neka se daje odgovor..…Nije mogucu,da od tolikih ljudi nije nitko spreman uci u dijalog i ici do kraja,nego upadati s drugim prijedlozima koji koji nisu odgovor.… Nasa .K Crkva drzi se dosta rezervirano u pogledu Karizmatski pokreta.Necu da kazem da Crkva suti,ali Crkva daje premalo u javnost.. Smatram da bi se Crkva trebala na neki nacin ocitovati o zajednicama(sto je na zapadu jako rasireno,i kod mene u Austriji) “Molitve po kucama” bez vodjenja duhovnika, to jest svecenika(takodjer postoji Katholischen Männerbewegung "Muski pokret"udruga Katholische Frauenbewegung "zenski pokret“udruga" ”)Koji se brane da su samo Biblijske i Misticne grupe a ne predrzavaju se uvjek nacela Crkve..Takav nacin stvaranja malih grupa moze da dovede u opasnost da se religioznost svede na "Prakticnu vjeru"Gdje se bira sta tko hoce i sta mu odgovara, a izostavlja ono sto ne odgovara,to se jednostavno ne smatra dovoljno vaznim..Tako dolazi do dvojbe i nesporazuma medju krscanima,i do zablude i ovdje medju nama , za neke je spas, a za neke velika opasnost i raslojavanje krscanstva i Crkve, razdor medju vjernicima i zupama. Karizmatski pokret i ako je dobio svoju formu i status,jos uvjek ima sto nije dovoljno jasno..Sada ,ove godine pojavio se novi val.. ( "Langen Nacht der Kirchen") “Duga noc Crkve” 275.000 posjetitelja samo za jednu noc,Crkva je ostala iznenadjena ,jer nije racunala na toliki veli odazov u Austriji…Ponudite su Sv.Mise,koncerti,molitve…Sv.Ispovjedi. negdje i Karizmatske molite.ali sada razmisljaju da je ipak trebalo mnogo vise ponuditi…sutra ce to biti sve vise trazeno,jer je narod zeljan Boga..!
Smatra se da sve zajednice ,novih katolickih pokreta koje su bez duhovnika, tj. Svecenika(cast svaka Zagrebu, i Mostarskoj Karizmatskoj zajednici ,za koju znam da je pod kontrolom Svecenika,i onim drugim za koje ne znam), vode na granicu nesigurnosti. izmedju duhovnosti, fanatizama, sto se pokazalo vec na puno mjesta i u mogo slucajeva ,bilo je prekasno kada se saznala prava istina., nastale su neke radikalne skupine koje su se udaljile od Crkve ,jednostavno joj nisu ostale poslusne,nego djeluju samostalno.
I zato mi je vrlo vazno sta kaze Crkva.A kako citam iz Medija…Crkva u Austrije ne kaze isto sto kaze u Hrvatskoj
Tako i na ovoj nasoj temi …ljubavi nema ,i nismo na istoj frekvenciji ,ako su "strane" na nejednakim razinama ,ne cita se onako kako pise , ako je jedan rob, a drugi gospodar, izmedju nas ne vlada ljubav nego s jedne strane gospodarenje, a s druge strane pokoravanje.Pokora je uvjek dobra,ali u ovoj temi nije na korist,jer ljudi cekaju na odgovor.Onaj tko nastupa s pozicije visega, moze izazvati postovanje i tako ostvariti autoritet, ali to nije ljubav. Prava ljubav je tek kada su oni partneri, brat i sestra tj. kad su obje "strane" ravnopravne i jednake, i kada se kao takve prihvacaju i postuju, moguc je dijalog, moguca je plodna komunikacija. A to je odnos ljubavi. Naime, u dijalogu, u odnosu jednakih i ravnopravnih,velikih i malenih,skolovanih i ne skolovanih…Duzni smo uspostaviti pravi i nama jedino primjeren odnos da smo na istoj razini "na istoj nozi" odnos ravnopravnih partnera,brata i sestre u Kristu.s darovima i bez darova.Gdje svaki ima pravo na Darove Duha Svetoga..i ne samo na darove,nego in a plodove,koji se zaboravljau cesto,da su itekako vazni u nasem svakidasnjem zivotu. LJUBI I CINI STA HOCES...


Postoji li dar trpljenja, brige za napustene i nemocne, bolesne, dar suza za zalutale ovce... Sve ovo dobronamjerno iznosim kriticki promatram s ciljem cuvanja zajednistva nase svete RK Crkve kojoj je glava Isus Krist, a mi udovi.?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 stu 2008 20:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 lis 2007 20:30
Postovi: 165
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
kresho napisao:
nemoj se previše opterećivati..trudi se biti ISKREN i JEDNOSTAVAN u svom odnosu prema Bogu..traži mudrost i Razum od DuhaSv.
Stvarno shvatiti ćeš sve nedoumice i prepoznat ćeš lako sve plodove vrlo brzo..
Što se tiče te babe;Bila ona Lažnjak ili Ne šta ti ona treba?(općenito,..a kako je reko mario22;Vidi se odmah da je mutna)
Mislim najveća stvar na ovom svijetu je Sv.Pričest,..ne trči za osobama
Mi vjerujemo u Isusa Krista a ne u Petra,Pavla,Linića,Sudca..
No nemoj me ni krivo shvatit;Njih Voli radi Krista,znači kako je rekla
mrs.Sper Svi ostali bilo Karizmatici Apostoli Sveci Proroci su ti odskočna daska ili trajna pomoćna pratnja na putu prema Isusu..kužiš
Karizmatizam je dobar kao sredstvo ali nikako ne smije biti smisao
Jer Znam šta govorim bio sam i vidio;Mnogi ulete(nisu svi) u neku zajednicu i "začas postanu" Sveti,puste sidra i ukopaju se misle da je to smisao..Pa onda Slave i plješću,trče za darovima i karizmama,
A SvPavao u NZ kaže Kad bi imao sve darove a ljubavi nemam;Ništa sam
Osim toga i Isus kaže Po Plodovima...znači plodovi i kreposti su bitni,karizme služe da pomogneš drugome..
Isus priča i o onima koji su u njegove ime liječili,prorokovali,itd..a ne poznaju ga;Niti će On njih poznavati!!
I još jedno upozorenje;ako i jesi u nekoj zajednici;Nikad nemoj pustit da netko manipulira tvojom savješću i nameće ti krivicu i uvjete(Znam;Doživio sam)
To Nitko nema pravo;Ti imaš svoju savjest,i ljude možeš malko i detektirat po ovome;Oni koji ti pokušavaju pomoći i sve da izadje na dobro Oni Ne idu silom,već blago ti pokušavaju dati savjet
Oni koji hoće svoje interese tebi nametati;zaplašuju,idu silom,postavljaju ultimatume i nameću krivicu..
UUHHH koliki Post
Imam još To da ne treba uvijek poslušavat spiku;Nama je lijepo,Treba biti radostan,Slavimo pjevajmo,plješćimo..itd(to sam isto doživljavao kad si u njavećoj krizi Ti Neki dolaze sa Nekom "zanesenom srećom" i guraju te u pjesmu,euforiju a tebi nije do toga;(Ja onda na to velim;Što mislite Da li je Isus na posljednjoj večeri pjevao,skakao od radosti..a u Getsemaniju bio u nekoj Euforiji???
Ili je ipak bio u Tjeskobi i Smrtnoj Žalosti..
Mi vjerujemo u Suosjećajnog Isusa i prezrenog..Tako da i mi kad smo tužni ili tjeskobni On je s nama..Molitva je važna,a to znaš i sam..Nikako ne neke euforične manifestacije..
Bog Nas sve zaštitio i blagoslovio.amen
Liepi pozdrav


Jako dobro!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr