www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 10:23

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 17 ruj 2008 18:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
Pozdrav svima i isprika što sam bio grub.Sunašce posebno tebi je upućeno ovo OPROSTI MI NA MOM PONAŠANJU


..samo veliki ljudi..
..i debeli ljudi ko ja i debeli..
..mogu zatražiti oprost..
..u svezi glede..svačega... :lol:

..debeli..tko puno ljubi..
..taj puno i jede.. :lol:

..idemo dalje...
------------------

..sjetimo se jedne prigode..
..kad se i ISUS malo ..ražestio..
..kad je razbacao tezge..
..hramskim trgovcima..

..treba nekad planut..
..nije to ništa loše..

..ali kad planemo,.,.
.neka nema ljutnje..u ogorčenosti.
..u našem srcu..

..već čisto ..onak planut iz zanesenosti ..ko malo dijete..
..i iz gušta..

:lol:

.sve će vas isprašit..
..po vriti..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2008 09:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
"Kad bih sve jezike ljudske govorio i anđeoske, a ljubavi ne bih imao, bio bih mjed što ječi ili cimbal što zveči. Kad bih imao dar prorokovanja i znao sva otajstva i sve spoznanje; i kad bih imao svu vjeru da bih i gore premještao, a ljubavi ne bih imao - ništa sam! I kad bih razdao sav svoj imutak i kad bih predao tijelo svoje da se sažeže, a ljubavi ne bih imao - ništa mi ne bi koristilo. Ljubav je velikodušna, dobrostiva je ljubav, ne zavidi, ljubav se ne hvasta, ne nadima se; nije nepristojna, ne traži svoje, nije razdražljiva, ne pamti zlo; ne raduje se nepravdi, a raduje se istini; sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi. Ljubav nikad ne prestaje. Prorokovanja? Uminut će. Jezici? Umuknut će. Spoznanje? Uminut će. Jer djelomično je naše spoznanje, i djelomično prorokovanje. A kada dođe ono savršeno, uminut će ovo djelomično. Kad bijah nejače, govorah kao nejače, mišljah kao nejače, rasuđivah kao nejače. A kad postadoh zreo čovjek, odbacih ono nejačko. Doista, sada gledamo kroza zrcalo, u zagonetki, a tada - licem u lice! Sada spoznajem djelomično, a tada ću spoznati savršeno, kao što sam i spoznat! A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav - to troje - ali najveća je među njima ljubav. (1Kor 13)

"Ja sam Ljubav. Ja sam srce koje kuca u vašem srcu. Od vas tražim da ljubite jer koliko ljubite toliko znam da meni pripadate. Molite svakog dana za dar ljubavi. Molite da budete goruća ljubav, da budete nositelji ljubavi. Molite da se pretvorite u Ljubav.
Želiš li kraljevstvo nebesko, živi ljubavi i naći ćeš Nebo.
Danas i ovdje, sada i uvijek onaj koji ljubi dotiče moje Kraljevstvo jer dotiče onog koji jeste Ljubav.
Ne čeznite za ničim doli ljubavi jer sve ostalo po njoj dolazi.
Koliko ljubiš toliko si moj, toliko si otvorio srce meni i toliko si mi prepustio puteve svoje."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2008 09:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Timotej napisao:
učenik napisao:
Mnoge si napadao brate Timoteju a ja sam reko gdje god je u pravu nek se praši ali gdje nisi i ja ću te skresat da se sve ruši jer neću tolerisat tvoje ispade više i tvoje napade na pojedine članove.

Svi smo mi odgovorni prvenstveno pred Bogom i svojom savješću. Trudit ću se biti blaži, ali neću izbjegavati reći istinu (kako ju ja shvaćam, naravno) zašto što se ona tebi ili bilo kome drugome ne sviđa. Gdje nisam u pravu slobodno me "skreši da se sve ruši" - argumentima, dakako. :wink:

učenik napisao:
Pod onih 5 postova mislim da napišeš bez citiranja bez sarkazma i bez ljutnje iz srca svoje mišljenje na bilo kojoj temi na TT.Ja osobno više cijenim svačiji trud da se napiše svoje a ne prekopavat knjige da nađem što su moji istomišljenici napisali i to onda kopiram na temu.

Sto ljudi sto ćudi. Meni je uvijek draže pročitati citat iz Sv. Pisma ili Katekizma, od nekog sveca ili naučitelja Crkve, nego tvoje ili bilo čije mudrolije. Sarkazam i ljutnju trebamo izbjegavati, slažem se.

učenik napisao:
Što se tiče karizmi nisam baš pisao o njima i znam dobro što su karizme tako da me netrebaš ti poučavat.

Ovu našu prijepisku vrlo vjerojatno čitaju i poneki "gosti" koji ne znaju što su karizme toliko dobro kao ti.

učenik napisao:
da sam uistinu ohol i sebeljuban cili bi svit znao za mene i svi bi mediji objavili davno priču a Bogu hvala imali bi što objavit.

Sebeljublje i oholost muče sve nas, bez iznimke. Vrlo je opasno ne biti svjestan toga. Ima primjera gdje su pojedinci spremno odbacili svjetsku slavu i taštinu, proživjeli 20 i više godina u monaštvu i na kraju shvatili da su jednako (ako ne i više) oholi kao i na početku.


meni je super kad se ipak opet sve izgladi..
a zasto ne bi gledali ono sto je dobro..bio citat ili misao ili mudrolija ili kako god oces..ako je neko nesto dobro napiso
zasto ne bi i ja se slozio potpisom
a jeli potrebno uvjek branit se i protivit onome ko me podbada..
pa mozda i nije jer kakav god ja ti on oni bili uvjek če se nači neko ko će te imat na zubu,,a ja ne zelim nikoga imat na zubu
pa tako je i najslobodnije živit
neznam zasto sam sad i uletio u ovaj razgovor
8) neka oproste svi
pozdrav bratu timiju i bratu ućeniku..
pozdrav i svima ostalim
BVB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2008 11:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
zozy napisao:
"Ja sam Ljubav. Ja sam srce koje kuca u vašem srcu. Od vas tražim da ljubite jer koliko ljubite toliko znam da meni pripadate. Molite svakog dana za dar ljubavi. Molite da budete goruća ljubav, da budete nositelji ljubavi. Molite da se pretvorite u Ljubav.
Želiš li kraljevstvo nebesko, živi ljubavi i naći ćeš Nebo.
Danas i ovdje, sada i uvijek onaj koji ljubi dotiče moje Kraljevstvo jer dotiče onog koji jeste Ljubav.
Ne čeznite za ničim doli ljubavi jer sve ostalo po njoj dolazi.
Koliko ljubiš toliko si moj, toliko si otvorio srce meni i toliko si mi prepustio puteve svoje."

Slava Gospodinu..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2008 14:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Draga braćo i sestre malo bi se osvrnuo na ovu raspravu:
Neznam zašto nekima smeta citiranje svetog pisma u Timotejevim postovima?
Svi traže argumentiranu raspravu koliko ja vidim najviše Timotej koristi argumente u svojim postovima.
Šta može imati veči autoritet od svetog pisma?Također se zamjera Timoteju da ne piše postove iz srca.
Zar Isus u evanđelju nije govorio iz srca ili sv Pavao u poslanicama nije govorio iz srca?
Sve što govore Isus i sv Pavao piše i u svojim postovima Timotej.
Također naravno da ima veči autoritet izreka nekog sveca ili svečenika nego laika.
Svi bi na ovom forumu htjeli biti ponizni a nitko ne želi priznati da nam mlijeka treba a ne tvrde hrane:
Heb 5,12-14 Takvi ste: mlijeka vam treba, a ne tvrde hrane. Doista, tko je god još pri mlijeku, ne zna ništa o nauku pravednosti jer - nejače je. A za zrele je tvrda hrana, za one koji imaju iskustvom izvježbana čula za rasuđivanje dobra i zla
Zar nije očito da na TT-u uz brata Joakima najviše znanja ima brat Timotej.

Primjetio sam da je Timotej napisao u dva navrata ovaj citat i nitko nije odgovorio na njega (valjda ga nitko nije vidio ili ga nije htio viditi)pa bih ja sad zamolio da mi netko objasni ovu rečenicu :1 Kor 14,18-19 Hvala Bogu, ja govorim drugim jezicima većma nego svi vi. Ali draže mi je u Crkvi reći pet riječi po svojoj pameti, da i druge poučim, negoli deset tisuća riječi drugim jezikom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2008 14:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Fran26 napisao:
Primjetio sam da je Timotej napisao u dva navrata ovaj citat i nitko nije odgovorio na njega (valjda ga nitko nije vidio ili ga nije htio viditi)pa bih ja sad zamolio da mi netko objasni ovu rečenicu :1 Kor 14,18-19 Hvala Bogu, ja govorim drugim jezicima većma nego svi vi. Ali draže mi je u Crkvi reći pet riječi po svojoj pameti, da i druge poučim, negoli deset tisuća riječi drugim jezikom.

Evo ja ću dati moje mišljenje. Evo taj odlomak malo opširnije:
Citat:
13 Stoga tko govori drugim jezikom, neka se moli da može protumačiti. 14 Jer ako se drugim jezikom molim, moj se duh moli, ali um je moj neplodan. 15 Što dakle? Molit ću se duhom, molit ću se i umom; pjevat ću hvalospjeve duhom, ali pjevat ću ih i umom. 16 Jer ako Boga blagoslivljaš duhom, kako će neupućen reći "Amen" na tvoju zahvalnicu? Ne zna što govoriš. 17 Ti doduše lijepo zahvaljuješ, ali se drugi ne izgrađuje. 18 Hvala Bogu, ja govorim drugim jezicima većma nego svi vi. 19 Ali draže mi je u Crkvi reći pet riječi po svojoj pameti, da i druge poučim, negoli deset tisuća riječi drugim jezikom.

Po meni tu Pavao govori da mu je pred drugima u crkvi (dakle u zajednici vjernika) draže reći svojim riječima nešto što će biti na izgradnju svih, ne samo na njegovu izgradnju. A znamo da na drugom mjestu govori da tko moli u tuđim jezicima izgrađuje sam sebe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2008 15:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Slažem se s Timotejom.

Nek vas Bog sve blagoslovi! smajlic5


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2008 17:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 lis 2007 19:06
Postovi: 667
Lokacija: ...more,more....
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
znanje...šta ćemo se sad nadmetati ko više zna...ko je voljan naučiti će i učiti...ili naučiti ovako ili onako...
nemojte nikom stavljati pod nos ko kolko zna...nisu svi isti...
neko manje neko više...onaj ko nije toliko učen ne znači da je manje vrijedan od onog ko je ispio sve knjige svijeta...
a.. mudar čovjek zna kad treba i šutjeti...

mislim da bi svi trebali malo zastati kod ovog proroštva o ljubavi...
BVB

:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2008 17:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
maranatha napisao:
znanje...šta ćemo se sad nadmetati ko više zna...ko je voljan naučiti će i učiti...ili naučiti ovako ili onako...
nemojte nikom stavljati pod nos ko kolko zna...nisu svi isti...
neko manje neko više...onaj ko nije toliko učen ne znači da je manje vrijedan od onog ko je ispio sve knjige svijeta...
a.. mudar čovjek zna kad treba i šutjeti...

mislim da bi svi trebali malo zastati kod ovog proroštva o ljubavi...
BVB :grlim te:


..znanje je dobro..
..što bi ,.bez.znanja..
..ne bi smo ni mogli uključiti..
..srce..i duh...
..da ga blagoslovi..
..svojom dobrotom i blagosti.. :lol:

..živijo gospodin žarko..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2008 17:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
berno napisao:

Evo ja ću dati moje mišljenje. Evo taj odlomak malo opširnije:
Citat:
13 Stoga tko govori drugim jezikom, neka se moli da može protumačiti. 14 Jer ako se drugim jezikom molim, moj se duh moli, ali um je moj neplodan. 15 Što dakle? Molit ću se duhom, molit ću se i umom; pjevat ću hvalospjeve duhom, ali pjevat ću ih i umom. 16 Jer ako Boga blagoslivljaš duhom, kako će neupućen reći "Amen" na tvoju zahvalnicu? Ne zna što govoriš. 17 Ti doduše lijepo zahvaljuješ, ali se drugi ne izgrađuje. 18 Hvala Bogu, ja govorim drugim jezicima većma nego svi vi. 19 Ali draže mi je u Crkvi reći pet riječi po svojoj pameti, da i druge poučim, negoli deset tisuća riječi drugim jezikom.

Po meni tu Pavao govori da mu je pred drugima u crkvi (dakle u zajednici vjernika) draže reći svojim riječima nešto što će biti na izgradnju svih, ne samo na njegovu izgradnju. A znamo da na drugom mjestu govori da tko moli u tuđim jezicima izgrađuje sam sebe.


Hvala prijatelju što si me podučio očito to još nije za mene "mlijeka mi treba" a na tvrde hrane nastavit ću ja onda molit "običnu" krunicu onako kako nas je Gospodin naučio:Mt 6,6 Kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.

Valjda ću se nešto izgradit i od "obične krunice"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr