www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 16:54

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2008 22:07 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 lis 2007 21:09
Postovi: 92
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
blagosti, blagosti, a ne uvjeravanja, uvjeravanja...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ruj 2008 07:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Fran26 napisao:
Draga braćo i sestre malo bi se osvrnuo na ovu raspravu:
Neznam zašto nekima smeta citiranje svetog pisma u Timotejevim postovima?Svi traže argumentiranu raspravu koliko ja vidim najviše Timotej koristi argumente u svojim postovima.

Šta može imati veči autoritet od svetog pisma?Također se zamjera Timoteju da ne piše postove iz srca.Zar Isus u evanđelju nije govorio iz srca ili sv Pavao u poslanicama nije govorio iz srca?
Sve što govore Isus i sv Pavao piše i u svojim postovima Timotej.
Također naravno da ima veči autoritet izreka nekog sveca ili svečenika nego laika.
Svi bi na ovom forumu htjeli biti ponizni a nitko ne želi priznati da nam mlijeka treba a ne tvrde hrane:
Heb 5,12-14 Takvi ste: mlijeka vam treba, a ne tvrde hrane. Doista, tko je god još pri mlijeku, ne zna ništa o nauku pravednosti jer - nejače je. A za zrele je tvrda hrana, za one koji imaju iskustvom izvježbana čula za rasuđivanje dobra i zla
Zar nije očito da na TT-u uz brata Joakima najviše znanja ima brat Timotej.

Primjetio sam da je Timotej napisao u dva navrata ovaj citat i nitko nije odgovorio na njega (valjda ga nitko nije vidio ili ga nije htio viditi)pa bih ja sad zamolio da mi netko objasni ovu rečenicu :1 Kor 14,18-19 Hvala Bogu, ja govorim drugim jezicima većma nego svi vi. Ali draže mi je u Crkvi reći pet riječi po svojoj pameti, da i druge poučim, negoli deset tisuća riječi drugim jezikom.


slažem se i sa fran26

nismo svi isti
netko je više emocionalan , netko je više racionalan
emocionalni ne trebaju zamjerati drugima kao i obrnuto

pišemo o karizmama... onda shvatimo da nemamo svi iste karizme, talente ...a stoga i nemamo isti stil pisanja ili citiranja
citiranje kanonskih knjiga ...svetaca, velikana KC sigurno ne može biti loše...naprotiv :D

nije dobra ni pretjerana emocionalnost...jer emocije znaju biti varljive, prevrtljive...znaju nas odvući i u krivom smjeru...govorim o pretjeranoj emocionalnosti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ruj 2008 11:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
naš učenik je jedan veeeliki emotivac!!!

Bog ga blagoslovio!!!

i sve "racionalniste" također....

učeniče, samo da ne zaboraviš...čekamo na tvoje svjedočanstvo...he..he..da vidimo kako se Isus proslavio u tvom životu.... od tud sve te silne emocije i oštra reagiranja na tuđe sumnje u darove Duha Svetoga...
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ruj 2008 14:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 sij 2008 09:17
Postovi: 257
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sumnje u darove Duha svetoga??? :shock: Ni govora Eleonora ...ne ne u posumnjamo li u darove Duha Svetoga misliš li da bi ne bi onda posumnjeli i u Isusa.....Božji blagoslov :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ruj 2008 16:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
nije dobra ni pretjerana emocionalnost...jer emocije znaju biti varljive, prevrtljive...znaju nas odvući i u krivom smjeru...govorim o pretjeranoj emocionalnosti


Izr 15,14 Razumno srce traži znanje.

Izr 18,15 Razumno srce stječe znanje i uho mudrih traži znanje.

Izr 28,26 Bezuman je tko se uzda u svoje srce, a spasava se tko živi mudro.

Sir 3,29 Srce razborita čovjeka razmišlja o izrekama, i pažljivo uho san je mudracu.

Sir 16,24 Slušaj, sine moj, i steći ćeš spoznaju; upravi svoje srce riječima mojim.



Elenora napisao:
učeniče, samo da ne zaboraviš...čekamo na tvoje svjedočanstvo...he..he..da vidimo kako se Isus proslavio u tvom životu.... od tud sve te silne emocije i oštra reagiranja na tuđe sumnje u darove Duha Svetoga...
:grlim te:


Zar netko ne vjeruje u darove Duha Svetoga? :(
Draga sestro darovi Duha Svetoga nikad nisu bili u pitanju,nego je problem u ljudima koji rade cirkus iz toga a takvih ima dosta.
Meni je naprimjer važnije što o tome kaže svečenik nego laik tako da nije sve sjajno tako kako izgleda ima tu dosta što valja ali i dosta toga što ne valja.
Evo možda je najbolje vidjeti šta kaže struka o tome:

pater Slavko Pavin

Karizmatski pokret i slični njemu, posebno u Katoličkoj Crkvi, još je „neistraženo područje“. U tim pokretima ima puno nove prodorne dinamike, života, ali i puno traženja, čak lutanja. Ovisi.
Općenito govoreći kod karizmatskih skupina ima puno dobrih osobina i za Crkvu poželjnih. Ljudi jedni uz druge i uz pomoć drugih pronalaze put Bogu. Ali kod jednog dijela karizmatika postoji opasnost da se previše stavi naglasak na vanjštinu, na organizaciju, na druženje, na vanjsku manifestaciju molitve… I onda teško možeš razabrati što je nadahnuće od Boga a što su čisto ljudske potrebe i doživljaji. Puno je tu sugeriranja izvana, nametanje drugima svojih osobnih stavova i osjećaja, a onda premalo osobnoga doživljavanja. Mi znamo kako je Sv. Ivan od križa, kako je bio tu radikalno tvrd, rekli bismo. I on koji je veliki crkveni naučitelj, on je bio vrlo skeptičan. I on je pazio da ga ne bi ponijelo nešto što izgleda da je od Boga, a nije od Boga. Sv. Ignacije silno naglašava razlikovanje duhova. Da dobro znaš, prepoznaš, da li to, taj moj poticaj je od Boga ili nije? Ljutili su se što ja nisam, niti sam želio imati dar jezika. A ja sam rek'o razlog zašto nisam, onako dosta sam bio prizemljen, prizeman, pa sam rek'o: 'gledajte, vi koji imate dar jezika vi sebe stalno smatrate kao da ste malo više od onih drugih'.Kao da postoje dvije grupe u zajednici. Dakle, recimo da to jest dar Božji, ali vi ga zlorabite. Onda i to više nije u službi zajedništva, nego u službi neke vaše osobne afirmacije. . Kako ja imam te duhovne vježbe, u njima je izrazito naglašeno razlučivanje duhova, onda normalno da ja u susretu s takvim osobama, gledam da li je to dobro ili nije. Recimo te osobe kod mene imaju vježbe, koje su bile u karizmatskom pokretu. Imamo ja bih rekao dvije skupine; jedna, hhhm, rek'o bi negativna skupina. To su ljudi koji su uvjereni da su oni sve postigli, i da oni samo mogu neku eventualnu glazuru dobit' u duhovnim vježbama, ako im to treba.. Ali, oni nemaju šta, oni gledaju bijelo, oni ne rade na sebi ništa. Ja bih rek'o, to je katastrofa! Za takve ljude, prije svega.. Drugi su puno pozitivniji, oni shvaćaju da u došli do neke kulminacije, ili da tako kažem stagnacije, ne znaju kud sad dalje.. Vide da su sve iscrpli, sve te mogućnosti, ali osjećaju da im nešto fali.. I sad je opasnost ako recimo mi u nekom pokretu uspijemo, pa nam ljudi plješću, pa postajemo popularni.. Strašno velika opasnost! Kud to ide?! Jer, ja sam tada uvjeren, ja sam pravi.
Kao što sam čuo netko se tužio negdje vani u inozemstvu, 'da je Katolička Crkva previše zatvorena, i da su protestanti puno otvoreniji za karizmatski pokret', i samo što nije reko', idemo tamo! To je recimo opasnost, ne? I u tom smislu bi trebalo dobro paziti ako hoćemo da te karizmatske zajednice i Obnova u cjelini, da uistinu bude zdrava, mora uistinu ići u dubinu, i provjeravati. Zaista. Recimo, ti osjećaji, te misli, te želje, ti planovi, ta praksa, je li to stvarno u Duhu Božjem, ili to pogoduje našem ili osobnom, ili zajedničkom egu, nekim zajedničkim interesima rekao bih. I zato mislim da je Crkva u tom smislu još nedorečena, odnosno nije ništa tu rekla, i stojimo, mi smo zapravo opet tu u jednom vakumu i to se ništa ne riješava. Moliš.. čekaj, da li moliš stvarno da se sretneš s Bogom, ili da te drugi vide kako moliš i da ti se dive, kako imaš dar molitve, jel?


za one koji žele znati više o pateru Slavku Pavinu www.skac.hr/pavin/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ruj 2008 16:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Fran26 napisao:
pa bih ja sad zamolio da mi netko objasni ovu rečenicu :1 Kor 14,18-19 Hvala Bogu, ja govorim drugim jezicima većma nego svi vi. Ali draže mi je u Crkvi reći pet riječi po svojoj pameti, da i druge poučim, negoli deset tisuća riječi drugim jezikom.



Evo da probam odgovorit na ovu rečenicu.Rečenica govori sama za sebe ali smisao rečenice jest koliko sv Pavao daje važnosti molitvi u jezicima u odnosu na poučavanje o vjerskim istinama.Ako to vrijedi za sv.Pavla onda ta rečenica vrijedi i za nas npr. ako neki svečenik u crkvi kad je misa na propovjedi kaže pet riječi po svojoj pameti da i druge pouči vrijedi više nego da kaže ili moli deset tisuća riječi drugim jezikom.
Vrijedi i za nas laike ako netko tko je laik pokuša nekom nevjerniku svojim rječima približit boga i vjerske istine o Bogu njegovih pet riječi po svojoj pameti vrijedi više nego da je izrekao deset tisuća riječi drugim jezikom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ruj 2008 17:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 srp 2008 10:56
Postovi: 195
Lokacija: Mostar,BiH
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
E sad smo već prešli u rasprave u kojima se jedna stvar pokušava vrijednovati više od druge...Samo se vrtimo u krug.
Bogu nije važno na kojem jeziku molimo nego da li molimo svim srcem i da li mu se predajemo prilikom molitve zaboravljajući na sve probleme i dogodovštine koje nas muče.

Neki vole više moliti na materinjem jeziku neki u jezicima...Pa tko smo mi da namećemo svoje stavove drugima i da im govorimo kako trebaju moliti.Pa molitva je razgovor sa Bogom,osoban susret sa Stvoriteljem u kojemu se na poseban način susrećemo sa smislom našega života.Ne smijemo drugima govoriti na koji način će predati svoje srce Bogu..Svatko ima svoj način i glupo je taj način obezvrijednjivati i isticati drugu molitvu kao najbolju...Svatko neka moli kako njemu paše...

A mislim da je ovdje došlo do nekakvog nesporazuma,barem sam ja tako shvatila.Pa nitko ne govori da je molitva u jezicima više vrijedna od krunice ili molitve svojim riječima.Svatko neka radi kako njemu odgovara.Nema tu neispravnog načina ukoliko se predajemo Bogu i Duhu Svetomu kroz molitvu.

Čula sam svjedočanstva ljudi koji su molili u jezicima te su prožeti Duhom Svetim izgovarali takvo divne stvari koje nikada ne bi sami mogli smisliti.Sve ono što su mislili reći Bogu je Duh Sveti tako prelijepo kompozirao i uljepšao te onda predao Gospodinu.A vjerojatno rekao i brojne stvari koje se nisu usuđivali reći razumno..

Naravno da se sotona može umiješati u molitvu u jezicima..Pa on je tako ojačao da gotovo i nema područja u koji nije upetljan..Svoje zamke je postavio na svakom našem koraku i tako se teško ne zaplesti i ostati na nogama...No to ne znači da je sotona u to nužno upetljan.Pa on se nalazi svugdje oko nas samo ga tako često nažalost ne prepoznamo...

Trebamo se boriti protiv njega,a ne protiv ljudi...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ruj 2008 17:49 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 31 kol 2008 14:44
Postovi: 6
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja već neko vrijeme poznam neke karizmatike,ali mi se kod njih nešto ne sviđa.Na molitvi imam osijećaj da glumataju,sve mi to izgleda kao neka farsa,a privatno rade neke stvari koje mi nikako ne idu skupa.
Iskreno nemam pojma sto je ispravno.Bojim se da ne zalutam u krivom smjeru.Bit ću iskrena ako kazem da se drzim malo podalje,da ne kazem da ih izbjegavam.Nekako mislim da neću pogriješiti ako samo odem na svetu misu,ona mi je nekako tradicionalna i najispravnija.
Ovo na molitvenoj me pomalo plaši.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ruj 2008 09:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
adidas napisao:
Ja već neko vrijeme poznam neke karizmatike,ali mi se kod njih nešto ne sviđa.Na molitvi imam osijećaj da glumataju,sve mi to izgleda kao neka farsa,a privatno rade neke stvari koje mi nikako ne idu skupa.
Iskreno nemam pojma sto je ispravno.Bojim se da ne zalutam u krivom smjeru.Bit ću iskrena ako kazem da se drzim malo podalje,da ne kazem da ih izbjegavam.Nekako mislim da neću pogriješiti ako samo odem na svetu misu,ona mi je nekako tradicionalna i najispravnija.
Ovo na molitvenoj me pomalo plaši.


Svako je od nas ponaosob odgovoran za svoje postupke i svoj život..nismo na zemlji da sudimo ..tu smo da pomognemo ako možemo i ispravljamo na Put Istine ..a Isus je jedini Put, Istina i Život..
A svi smo samo grešni ljudi..tako da vjerujem da nema osobe koja nije pogriješila i postupala suprotno od Njegovog Zakona..
Jedino ispravno je moliti i srcem i dušom i razumom i sigurno nećeš zalutati..
U molitvi nema krivog smjera..
Moliti se može na sto načina ..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ruj 2008 12:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
adidas napisao:
Ja već neko vrijeme poznam neke karizmatike,ali mi se kod njih nešto ne sviđa.Na molitvi imam osijećaj da glumataju,sve mi to izgleda kao neka farsa,a privatno rade neke stvari koje mi nikako ne idu skupa.
Iskreno nemam pojma sto je ispravno.Bojim se da ne zalutam u krivom smjeru.Bit ću iskrena ako kazem da se drzim malo podalje,da ne kazem da ih izbjegavam.Nekako mislim da neću pogriješiti ako samo odem na svetu misu,ona mi je nekako tradicionalna i najispravnija.
Ovo na molitvenoj me pomalo plaši.


Ako ti nisu jasne mnoge stvari u vezi Karizmatika i karizmatskih molitvi-ti uzmi fino u ruke BIBLIJU i procitaj ju od pocetka do kraja sa razmatranjima i mnogo toga ce ti biti puno jasnije.Uostalom malo nam se predstavi tko si,odakle nam dolazis i citaj nase postove kojih ima na ovome Forumu jako,jako puno pa neces imati nepotrebnih pitanja,jer na ovaj tvoj komentar ima toliko toga recenog,samo si treba uzeti truda i malo poraditi na svemu,a ne zeljeti preko grabe pa bup..pravo u grabu...Bozji blagoslov i bez zamjere.
Ako imas nejasnoca kad sve procitas onda pitaj ovdje ima osoba koje ce ti rado odgovoriti na ono sto te muci.BtB. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr