www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 13:25

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2008 11:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Na Karizmatske susrete se ne ide da bi promatrali što drugi rade ili kako se ponašaju .. govore li u jezicima ili ne...svi koji idu da vide manifestacije ljudi uzalud idu..
treba se sabrati i gledati u svoju dušu..moliti Gospodina za oprost..ozdravljenje..ili slično ..da ne nabrajam...
ne mogu reći da se ne čuje okolo koje šta..dopire kroz naše uši..ali ne treba obraćati pažnju ..ne smije se imati straha..jer toliki sabrani u molitvi..Gospodin je tu onda...i hvala Mu za to što liječi i oslobađa ljude...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2008 11:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
i neka mi niko ne dira karizmatike -laike..jer će imat posla samnom...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2008 11:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
marija-nada napisao:
Na Karizmatske susrete se ne ide da bi promatrali što drugi rade ili kako se ponašaju .. govore li u jezicima ili ne...svi koji idu da vide manifestacije ljudi uzalud idu..
treba se sabrati i gledati u svoju dušu..moliti Gospodina za oprost..ozdravljenje..ili slično ..da ne nabrajam...
ne mogu reći da se ne čuje okolo koje šta..dopire kroz naše uši..ali ne treba obraćati pažnju ..ne smije se imati straha..jer toliki sabrani u molitvi..Gospodin je tu onda...i hvala Mu za to što liječi i oslobađa ljude...


potpuno se slazem... to i je svrha tih susreta... susret sa Gospodinom i otvaranje svoga srca da se ono napuni ljubavlju i Duhom Svetim kako bi skupio snagu za ono sto te u zivotu dalje ceka su razlozi zasto ja tamo idem jedno mjesecno...

ako se ti okreces okolo i samo gledas kako se drugi ponasaju... da li glume, da li su dosli zaista moliti ili samo kao turisti boraviti onda si uzalud isla tamo i trosila vrijeme...

bolje da za to vrijeme kod kuce uzet krunicu i moliti za nekoga tko te recimo povrijedio...

BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2008 11:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Jedna predivna uputa sa Duhovne obnove iz Tramošnice fra Ive Pavić..
rekao je. Polažite ruke jedni na druge, na djecu svoju, na svoje bližnje, zazivajte Ime Gospodnje, molite u Ime Isusovo..molite Vjerovanje..
jer Gospodin će vas čuti ako molite iz srca svoga..
ja svoju kći i sina, pa i muža blagoslivljam čineći križ na čelu s Blagoslovljenom vodom..
(da li neko misli da je to grijeh -to me jako zanima i što bi nekoga molitva sablažnjavala)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2008 11:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Ne bih se ipak usudila reći da imam dar razlikovanja duhova, iako sam ponekad pomislila na to.


Ha ha ha, nemojte misliti da ja idem na duhovnu obnovu da gledam oko sebe što se s kim događa :wink: - ovaj primjer koji sam navela je bio takav da je ta "molitva u jezicima" strašno odudarala od ostalog "žamora" i ma koliko sam se htjela koncentrirati na Isusa (i jesam) - nisam se mogla oteti dojmu koji su ti glasovi ostavili na mene. Ma ne, nije to bio strah, ne bojim se ja ničega jer znam tko je Gospodar, to je bio samo osjećaj da ti glasovi ipak nisu Božji dar jezika... Samo osjećaj..Možda sam stvarno u krivu i možda ću odgovarati što sam Božji dar povezala sa Zlom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2008 12:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
dragi frendovi Ja mislim da nisu "oni" karizmatici...
Nego Svi smo karizmatici..Ne činiti od toga termin vrijedan spomena..
nego Svi imamo Duha Svetoga..
A Marija Nada ..Osobno ne mislim da je ni zlo niti ikakav grijeh blagosloviti
djete ili muža sv.vodom ili se pomoliti čak i dodirom ruke..
Ali SVEĆENIČKO POLAGANJE RUKU u svrhu molitava odrješenja bilo kakvih vezova demonskih ili molitve otklinjanja;To Laicima nije dopušteno
Eto
:b112: smajlic7 :b206:

A ovo je itekako ispravno:
Marija Nada:
"Na Karizmatske susrete se ne ide da bi promatrali što drugi rade ili kako se ponašaju .. govore li u jezicima ili ne...svi koji idu da vide manifestacije ljudi uzalud idu..
treba se sabrati i gledati u svoju dušu..moliti Gospodina za oprost..ozdravljenje..ili slično ..da ne nabrajam...
ne mogu reći da se ne čuje okolo koje šta..dopire kroz naše uši..ali ne treba obraćati pažnju ..ne smije se imati straha..jer toliki sabrani u molitvi..Gospodin je tu onda...i hvala Mu za to što liječi i oslobađa ljude..."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2008 12:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Nije tema za ovo pitanje, ali kako smo se dotaknuli toga, molim vas za odgovor na moje pitanje...

..Može li osoba koja nije katolik (nijednog religijskog opredjeljenja) ipak blagoslovljenom vodom i uljem blagosloviti svog dragog malog nećaka koji boluje od leukemije? Može li ta osoba moliti za to dijete blagoslivljajući ga, iako ni ta osoba sama nije sigurna da je Isus Bog...? Ali ta osoba, taj nekatolik, je pun dobrih namjera i nema ništa protiv molitve i u dubini duše također ostavlja mogućnost da je Isus Bog kojemu je sve moguće..Pa i izlječenje njegoovg nećaka...

Može li preko te osobe, po molitvama mnogih vjernika, stići blagoslov preko blagoslovljene vode i ulja?
Dijete je kršteno.

Znam da je bolje da sve to obavi vjernik laik ili svećenik, ali ako nema druge mogućnsoti trenutno - može li to s ljubavlju napraviti osoba koja nije katolik, ali koja je upućena od strane vjernika i koja otvorena srca ide pokušati..Koja ide pokušati otvoriti vrata Isusu...

Hvala vam...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2008 12:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
interesting situation:))))
ja neznam 100%
ali mislim da može kao što može i krstit bilo tko..
ali osoba se može i sama blagoslovit i pomazat..
mislim da u takvom slučaju..
s akcentom na to što kažeš iskreno i iz uvjerenja,a vidimo iz tvoje priče i
s dobrim namjerama još plus ako je nužda..
Ja mislim da nije zlo..pripazimo na nuždu ovdje
Ne može biti nužda da netko istjeruje zloduha..
ali može biti nužda krštenje ili neki bliskosmrtni blagoslov..
to je samo moje mišljenje


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2008 12:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I po ovom znamo da ga poznajemo:
ako zapovijedi njegove čuvamo.
Tko veli: "Poznajem ga",
a zapovijedi njegovih ne čuva,
lažac je, u njemu nema istine.
(1 Iv 2,3-4)

Jer ljubav je Božja ovo:
zapovijedi njegove čuvati.
(1 Iv 5,3)

Put prema Bogu težak je i mučan, pravi duhovni boj. Svojom snagom nikad ne bismo uspjeli, jer naša pala narav stalno vuče nazad u blato. Izvanredne karizme mogu pomoći na tome putu, ali mogu i odmoći. One su posve nezasluženi dar Božji, jao onome tko se uzoholi zbog njih.

Tako i vi: kad izvršite sve što vam je naređeno, recite: 'Sluge smo beskorisne! Učinismo što smo bili dužni učiniti!' (Lk 17,10)

Sve se svodi na zapovijed ljubavi, prema Bogu i bližnjem:

Nikomu ništa ne dugujte, osim da jedni druge ljubite. Jer tko drugoga ljubi, ispunio je Zakon. Uistinu: Ne čini preljuba! Ne ubij! Ne ukradi! Ne poželi! i ima li koja druga zapovijed, sažeta je u ovoj riječi: Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga. Ljubav bližnjemu zla ne čini. Punina dakle Zakona jest ljubav. (Rim 13,8-10)

Međutim, vrijedi i obrat ovoga što kaže Pavao - tko ne vrši one "obične" zapovijedi Zakona naravno da u njemu nema niti ljubavi Božje, koja je punina Zakona.

Dječice, ne ljubimo riječju i jezikom, već djelom i istinom. (1 Iv 3,18 ) Velika je zabluda misliti da je kršćanska ljubav osjećaj. Osjećaji dođu i prođu, nitko ih ne može posve kotrolirati. Zapovijeđeno nam je djelovati, a ne osjećati. Dapače, uvjeren sam da nas opijenost osjećajima vrlo često sprečava u vršenju djela ljubavi.

Prema svemu izvanrednome treba biti vrlo oprezan. I Sotona zna biti "spektakularan" - mnogi sotonski magovi su ispoljavali natprirodne moći - levitirali, iscijeljivali bolesti (vrlo često s katastrofalnim posljedicama kasnije), poznavali prastare jezike bez učenja i slično.

Karizmatika ima uistinu svakakvih. Srećom, vrlo lako je razlučiti one "prave". Na njima se jasno vide plodovi Duha Božjeg: ljubav, radost, mir, velikodušnost, uslužnost, dobrota, vjernost, blagost, uzdržljivost. (Gal 5,22) :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2008 12:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sve točno od Timoteja,amen..
jedino sad sam se sjetio što je jedan svećenik pričao(a i više njih..)
Kaže sve sotona može odglumit i dobro i mir i velikodušnost i radost i uzdržljivost i pobožnost,ali jedino ne može nikako biti poslušan i ponizan..
To mi je tako pomoglo i kod mene samog sa nekim ponudama odozdo..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr