www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 04:19

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 30 kol 2008 10:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nasmijesen napisao:
berno napisao:
Nekako mi se čini da je veći problem imati vjeru da Bog želi učiniti ono za što molimo, nego imati vjeru da on to može učiniti

!!! Upravo to i meni predstavlja problem (dobro, glavolomku) !!!


Ma to i jest kvaka;slično i ja doživljavam


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 kol 2008 11:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Odošmo mi u ovoj temi na pitanje vjere. Što bi bila jako dobra tema inače :D:D
Zanimljivo je da Isus nikoga nije odbio izliječiti. Ljudi su dolazili da prime ozdravljenje kao da je to "normalno". Ja ne znam da li bi se vi "usudili", ali meni ne bi baš bilo svejedno da npr. donesem bolesnika na krevetu i da ga spustim kroz krov crkve da ga Isus ozdravi :D:D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 kol 2008 12:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 tra 2008 14:41
Postovi: 482
Lokacija: težak put
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
berno napisao:
Odošmo mi u ovoj temi na pitanje vjere. Što bi bila jako dobra tema inače :D:D
Zanimljivo je da Isus nikoga nije odbio izliječiti. Ljudi su dolazili da prime ozdravljenje kao da je to "normalno". Ja ne znam da li bi se vi "usudili", ali meni ne bi baš bilo svejedno da npr. donesem bolesnika na krevetu i da ga spustim kroz krov crkve da ga Isus ozdravi :D:D


pa zašto ne? :D jesi možda gledao film padre Pio? neću sad pričat spoilere, ali da znaš da ima jedna slična scena, gdje se vidi da će naći svi oni koji traže i da će dobiti svi oni koji ištu (? jel se tako kaže) :D.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 kol 2008 12:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Gledao sam taj film. Tako kaže Božja Riječ - "Tko ište prima, a tko traži nalazi". Pa eto onda draga Anamarija vjerojatno imaš nekog invalida u svom mjestu. Uzmi ga s nekim, odnesi u crkvu pred Isusa da ga Isus ozdravi :D :D Očito imaš puno više vjere nego ja :D:D :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 kol 2008 14:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 tra 2008 14:41
Postovi: 482
Lokacija: težak put
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
berno napisao:
Gledao sam taj film. Tako kaže Božja Riječ - "Tko ište prima, a tko traži nalazi". Pa eto onda draga Anamarija vjerojatno imaš nekog invalida u svom mjestu. Uzmi ga s nekim, odnesi u crkvu pred Isusa da ga Isus ozdravi :D :D Očito imaš puno više vjere nego ja :D:D :grlim te: :grlim te:


bernić, jel to ja nazirem tračak sarkazma u tvom glasu :lol: ?

da, nikoga nije odbio izliječiti ali ipak, tko ne primi križ svoj i ne pođe za mnom, nije me dostojan...
to je zanimljiva tema, u svakom slučaju. možda su oni koji već čvrsto vjeruju na testu vjere, mogu li podnijeti svoj križ i tako ići za Kristom, a oni koji ne vjeruju, njih se ozdravlja zbog toga da se obrate? pa čak i tad, ni to nije sigurno, isto kao kad je Isus umro na križu, a mi smo to zanemarili...

mislim, i Bog ima svoju Volji i plan, nemožemo mi odlučiti tko će biti ozdravljen a tko ne... možemo samo moliti, a sad, da li je ozdravljenje u Božjem planu ili ne...

(hmmm, na kojoj smo mi ono temi :?: )


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 kol 2008 14:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
_Anamarija_ napisao:
bernić, jel to ja nazirem tračak sarkazma u tvom glasu :lol: ?

ma ne... :lol: :lol: :lol:
_Anamarija_ napisao:
da, nikoga nije odbio izliječiti ali ipak, tko ne primi križ svoj i ne pođe za mnom, nije me dostojan...
to je zanimljiva tema, u svakom slučaju. možda su oni koji već čvrsto vjeruju na testu vjere, mogu li podnijeti svoj križ i tako ići za Kristom, a oni koji ne vjeruju, njih se ozdravlja zbog toga da se obrate? pa čak i tad, ni to nije sigurno, isto kao kad je Isus umro na križu, a mi smo to zanemarili...
mislim, i Bog ima svoju Volji i plan, nemožemo mi odlučiti tko će biti ozdravljen a tko ne... možemo samo moliti, a sad, da li je ozdravljenje u Božjem planu ili ne...

Ja ne vjerujem da je ta svaka bolest po Božjoj volji, pa ni kod onih koji čvrsto vjeruju. Volio bih da ucenik napiše ponešto o ovoj temi, on je opet puno upućeniji od mene. Inače u knjizi "Karizma vjere" to je sve jako lijepo opisao Josip Lončar.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 kol 2008 15:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 tra 2008 14:41
Postovi: 482
Lokacija: težak put
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
berno napisao:
_Anamarija_ napisao:
bernić, jel to ja nazirem tračak sarkazma u tvom glasu :lol: ?

ma ne... :lol: :lol: :lol:

ma dat ću ti ja :lol: nahuškat ću zadrugu kinder jajaca na tebe! :lol:

berno napisao:
[Ja ne vjerujem da je ta svaka bolest po Božjoj volji, pa ni kod onih koji čvrsto vjeruju. Volio bih da ucenik napiše ponešto o ovoj temi, on je opet puno upućeniji od mene. Inače u knjizi "Karizma vjere" to je sve jako lijepo opisao Josip Lončar.


da, mislim i ja, ali ipak to Bog nekako... ma nije iskoristi dobra riječ... upotrijebi! :D mislim, za onoga tko želi da Bog ima planove s njime.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2008 01:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
hvala vam svima na iscrpnim i poucnim odgovorima. istini za volju nisam ocekivala da ce te se ovoliko raspisati. :lol:

naucila sam s vama svasta nesto.

sto se tice babe, ah, tesko je reci ljudima ne idite kod nje kad je to samo moje misljenje (a kako vidim i moji dobri i pametni forumasi se slozise sa mnom). samo ste me duhovno educirali pa mogu argumentirano da se borim.

Spomenuli ste, duhovne zajednice i duhovni zivot u njima. Ja nisam pripadnik neke zajednice, mada bih voljela biti. Ja nekako bolje i jace dozivljavam Boga kroz osobnu molitvu, nego kroz zajednicku. Znam da se ne ide u zajednicu da se gleda sta ko radi, ali upadaju u oci neke stvari htjeli mi to ili ne; pa i zasmetaju. Mi smo samo ljudi, zar ne?

Na koncu konca i sama Crkva je, kako to netko ljepo rece, sveta zajednica grjesnika.

Pitanje je kako ispravno reagirati na negativnosti. Niti je uvijek dobro ignorirati, niti je uvijek dobro reagirati. Koliko su negativnosti objektivno negativnosti ili su samo odraz subjektivnog stava. Tu nam treba savjet Duha Svetoga. Pa ce nam Bog dati da znamo pokarat gjesnika (kao i primiti primjedubu drugih) ili prihvatiti ljude sa razumjevanjem i blagoscu.


svako dobro


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2008 09:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
veki napisao:
U mojoj okolini imam jednu baku koja okuplja ljude na molitvu i tvrdi da govori u jezicima. U pocetku sam imala stav da je baka dobro ide a i vodi druge karizmatski putem. Moja sumljicavost je dobrano zapocela kad sam vidjela da djeca ljudi koji idu kod nje dozivljavaju smrt ili teske napade straha.

E sada se ja mislim, to sto ona govori u jezicima je li to slavljenje Boga ili ,Boze mi oprosti, huljenja na Boga.





ela bredi napisao:
...Ali kad sam čula kraj sebe neke starije žene kako "mole u jezicima"...jeza je prošla kroz mene...Prava jeza... Iako ih nisam razumjela što govore, i danas se usuđujem pomisliti da to i nije bila neka molitva niti hvalospjev Bogu...
..Kad sam se okrenula da vidim od koga me to toliko hvata jeza - to je bila neka baka koja je nešto vrlo brzo i nimalo milozvučno brbljala i onako usput je svog unuka (mislim da je imao neke psihičke probleme, ali ne mogu to ocijeniti na temelju jednog pogleda) gotovo agresivno nagovarala: Ajde i ti, ajde i ti!!! :shock:
..I tako su te bake brbljale nešto potpuno nerazumljivo, ali u meni je izazivalo neku jezu i osjećaj da je Zlo u blizini...
Tako da sam jako sumnjičava prema daru jezika.


Treba biti oprezan.


kresho napisao:
nemoj se previše opterećivati..trudi se biti ISKREN i JEDNOSTAVAN u svom odnosu prema Bogu..traži mudrost i Razum od DuhaSv.


prije svega da kažem da se slažem sa elom i krešom i evo nešto da dodam:

Mt 24,11 Ustat će mnogi lažni proroci i mnoge zavesti.

Mt 24,24-25 Ustat će, doista, lažni kristi i lažni proroci i iznijeti znamenja velika i čudesa da, bude li moguće, zavedu i izabrane.Eto, prorekao sam vam.

Mk 13,5-6 Tada im Isus poče govoriti: Pazite da vas tko ne zavede. Mnogi će doći u moje ime i govoriti: Ja sam! I mnoge će zavesti.

Mk 13,22-23 Ustat će doista lažni kristi i lažni proroci i tvorit će znamenja i čudesa da, bude li moguće, zavedu izabrane. Vi dakle budite na oprezu! Evo, prorekao sam vam sve!

1 Iv 4,1 Ljubljeni, ne vjerujte svakom duhu, nego provjeravajte duhove jesu li od Boga, jer su mnogi lažni proroci izišli u svijet.

Mt 7,22-23 Mnogi će me u onaj dan pitati: Gospodine, Gospodine! Nismo li mi u tvoje ime prorokovali, u tvoje ime đavle izgonili, u tvoje ime mnoga čudesa činili? Tada ću im kazati: Nikad vas nisam poznavao! Nosite se od mene, zlotvori!

1 Sol 5,19-22 Duha ne trnite, proroštava ne prezirite! Sve provjeravajte: dobro zadržite, svake se sjene zla klonite!

Heb 5,12-14 Takvi ste: mlijeka vam treba, a ne tvrde hrane. Doista, tko je god još pri mlijeku, ne zna ništa o nauku pravednosti jer - nejače je. A za zrele je tvrda hrana, za one koji imaju iskustvom izvježbana čula za rasuđivanje dobra i zla.

Dj 16,16-18 Jednom nas na putu u bogomolju sretne neka ropkinja koja je imala duha vračarskoga i gatajući donosila veliku dobit svojim gospodarima. Pošla je za Pavlom i za nama te vikala: Ovi su ljudi sluge Boga Svevišnjega; navješćuju vam put spasenja. To je činila mnogo dana. Pavlu to napokon dodija pa se okrenu i reče duhu: Zapovijedam ti u ime Isusa Krista: iziđi iz nje! I iziđe toga časa.

2 Kor 11,13-14 Jer takvi su ljudi lažni apostoli, himbeni radnici, prerušuju se u apostole Kristove. I nikakvo čudo! Ta sam se Sotona prerušuje u anđela svjetla
.


Tu je vrlo važno duhovno iskustvo i dar razlučivanja duhova da bi se moglo razlikovati istinite od neistinitih izvanrednih znakova. Jedan popis takvih znakova, daje primjerce o.Antonio Rogo Marin OP u svojoj knjizi «Teologija Kršćanskog savršenstva» pod naslovom «Što zli može učiniti Božjim dopuštenjem». Evo popisa koji on donosi: 1.uzrokovati fizičke i duhovne vizualne i slušne privide; 2. uzrokovati lažne ekstaze; 3.činiti da tijelo svijetli i da se u srcu osjeća velika toplina; 4. stvarati osjetilne miline; 5. liječiti neobične bolesti prouzročene djelovanjem zloduha, pa i trenutačno; 6. uzrokovati stigme i druge tjelesne i osjetilne mistične pojave kao što su miomirisi i slično.
don Milivoj Bolobanić (KAKO PREPOZNATI ZAMKE ZLOGA)

:roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2008 16:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jedan član je zamolio da napišem svoje mišljenje o molitvi u jezicima. Dakle evo napisat ću moje mišljenje.
Ne vjerujem da je itko od "karizmatika" protiv molitve krunice kako su neki od vas meni se čini mislili. Meni nalijepši primjer toga je svjedočanstvo Josipa Lončara koje sam pročitao u njegovoj knjizi "Bakina krunica". Svjedočanstvo ide nekako ovako (ne sjećam se svih detalja): On i njegova žena odlučili su nešto moliti. Žena je htjela moliti krunicu, a on u jezicima. Kako se nisu dogovorili odlučili su da svak moli svoje. Nakon nekog vremena ona se počela smijati. kada je on pitao zašto se smije ona je odgovorila "Moliš krunicu" (imala je dar tumačenja).
Sad kad je tako mnogi će se upitati zašto onda uopće moliti u jezicima... Sv. pavao piše - "Jer tko moli tuđim jezikom, ne govori ljudima, nego Bogu; nitko ga naime ne razumije; duhom govori tajanstvene stvari". Tako naša molitva je upućena Bogu i to je molitva "u duhu". Kada je meni "jedna" osoba dala tumačenje to je nešto predivno bilo. Ja ne vjerujem da bih ikada mogao takve stvari reći Gospodinu ovako svojim "razumom" i tako lijepo to smisliti. Isto tako u tumačenju mi je rekla nešto kao "Ovo srce se još boji, dođi Gospodine razbij vrata ovog srca i uđi u njega". To ona nije mogla nikako znati. I ja jesam imao neki strah, meni jedva primjetan, ali imao sam ga. A ne sjećam se da sam molio Gospodina da me toga oslobodi. Vidite kako duh moli tajanstvene stvari. Isto tako kad molim za neku osobu - mislim da duh može upraviti moju molitvu mnogo bolje nego što bi ja to svojim riječima izrekao (osim naravno ako mi Gospodin pokazuje kojem duhu da naredim da odlazi, ili preko dara spoznanja da znam za što da molim). A znamo da je i papa Ivan Pavao II molio u jezicima i to još od rane mladosti. Svi znamo da se Duh Sveti spustio nad apostole na Pedesetnicu i da su krenuli moliti u tuđim jezicima. Ali ja bih ovdje uzeo u obzir još jednan događaj koji je opisan u Djelima apostolskim, a to je kada Petar drži govor u Kornelijovoj kući. Sveto Pismo to donosi ovako:
Citat:
Još dok je Petar govorio, siđe Duh Sveti na sve koji slušahu riječ. Svi obrezani vjernici koji su dopratili Petra bijahu vrlo iznenađeni što se i na pogane izlio dar - Duh Sveti. jer ih čuše gdje govore (tuđim) jezicima i slave Boga. Tada Petar reče: "Zar može tko uskratiti vodu da budu kršteni ovi koji su primili Duha Svetoga kao i mi?" I naredi da budu kršteni u ime Isusa Krista. Nato ga zamole da ostane s njima neko vrijeme. (Dj 10, 44-48)

Očitovanje Duha Svetoga je bilo po tome što su oni molili u tuđim jezicima. Ja ne kažem da je dar molitve u jezicima nužan za spasenje, jer stvarno nije. Niti kažem da su samo oni koji mole u jezicima "puni Duha Svetoga" - onda bi mogli izuzeti npr. Majku Tereziju. Ne kažem ništa od toga. Ali sv. Pavao piše:
Citat:
Onaj koji govori tuđim jezikom izgrađuje sam sebe, dok onaj koji prorokuje izgrađuje Crkvu. Želio bih da svi govorite tuđim jezicima, a još više da prorokujete. Onaj koji prorokuje nadvisuje onoga koji govori tuđim jezikom, osim da to ovaj tumači na izgradnju Crkve. 1Kor 14, 4-5



Već sam pokušavao uvjeriti ljude kako je lijep taj dar. Najčešće sam ostajao izranjen činjenicom da nitko ne razumi. Moj savjet ovoj osobi koja je tražila moje mišljenje je da ode na neki "karizmatski" seminar i neka vidi koliko je onih osoba koje se "pretvaraju" i "padaju", i neka pogleda plodove molitve u jezicima. Možda čak doživi i krštenje u Duhu :D:D

I još bih samo nešto napisao Veki i Eli. Pročitale ste speranzin post o izjavi vlč. Zlatka Sudca. Ne znam kako ste vi to doživjele, ali mislim da samo osobe koje imaju dar tumačenja (ili možda razlikovanja) mogu reći što netko moli. Za vas stvarno ne znam da li to imate. Ja znam da sam viđao osobe (pa i meni se događalo) da se čitave tresu dok mole tako. Vjerojatno bi i to vama bilo skroz čudno. Tako - "Jer tko moli tuđim jezikom, ne govori ljudima, nego Bogu; nitko ga naime ne razumije; duhom govori tajanstvene stvari". Ona govori tajanstvene stvari (nadajmo se Bogu), ali vi ne razumijete, zato nemojte da vam one budu sablazan :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr