www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 00:26

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2008 17:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
berno napisao:
Jedan član je zamolio da napišem svoje mišljenje o molitvi u jezicima.



Nije jedan član nego sam to ja i nisam tebe molio da pišeš svoja mišljenja ovdje nego da odgovoriš na moj iznad napisani post.
Dakle da budem precizan sa pitanjem na koga se to misli kad u bibliji piše ovo :


Mt 24,11 Ustat će mnogi lažni proroci i mnoge zavesti.

Mt 24,24-25 Ustat će, doista, lažni kristi i lažni proroci i iznijeti znamenja velika i čudesa da, bude li moguće, zavedu i izabrane.Eto, prorekao sam vam.

Mk 13,5-6 Tada im Isus poče govoriti: Pazite da vas tko ne zavede. Mnogi će doći u moje ime i govoriti: Ja sam! I mnoge će zavesti.

Mk 13,22-23 Ustat će doista lažni kristi i lažni proroci i tvorit će znamenja i čudesa da, bude li moguće, zavedu izabrane. Vi dakle budite na oprezu! Evo, prorekao sam vam sve!

1 Iv 4,1 Ljubljeni, ne vjerujte svakom duhu, nego provjeravajte duhove jesu li od Boga, jer su mnogi lažni proroci izišli u svijet.

Mt 7,22-23 Mnogi će me u onaj dan pitati: Gospodine, Gospodine! Nismo li mi u tvoje ime prorokovali, u tvoje ime đavle izgonili, u tvoje ime mnoga čudesa činili? Tada ću im kazati: Nikad vas nisam poznavao! Nosite se od mene, zlotvori!


1 Sol 5,19-22 Duha ne trnite, proroštava ne prezirite! Sve provjeravajte: dobro zadržite, svake se sjene zla klonite!

Kor 11,13-14 Jer takvi su ljudi lažni apostoli, himbeni radnici, prerušuju se u apostole Kristove. I nikakvo čudo! Ta sam se Sotona prerušuje u anđela svjetla.


Jednu stvar da se razumijemo da postoje darovi jezika i proročanstva to se svi slažemo biblija nam jasno govori o tome:

1 Kor 12,1-10 O darima Duha ne bih, braćo, htio da budete u neznanju. Znate kako ste se dok bijaste pogani, zavedeni, zanosili nijemim idolima. Zato vam obznanjujem: nitko tko u Duhu Božjem govori ne kaže: "Prokletstvo Isusu". I nitko ne može reći: "Gospodin Isus" osim u Duhu Svetom. Različiti su dari, a isti Duh; i različite službe, a isti Gospodin; i različita djelovanja, a isti Bog koji čini sve u svima. A svakomu se daje očitovanje Duha na korist. Doista, jednomu se po Duhu daje riječ mudrosti, drugomu riječ spoznanja po tom istom Duhu; drugomu vjera u tom istom Duhu, drugomu dari liječenja u tom jednom Duhu; drugomu čudotvorstva, drugomu prorokovanje, drugomu razlučivanje duhova, drugomu različiti jezici, drugomu tumačenje jezika.

Ali mene zanimaju ovi odgovori na pitanja:
Tko su ti lažni proroci,lažni apostoli, koji se spominju na toliko mjesta u bibliji?To mene zanima,zar su došli na svjet kako je Isus obečao da će doći?Ako su došli gdje su danas?Dali sam ja lažni prorok?Ili je to ona baba šta se tamo baca po podu i glumata i priča neke gluposti?

a još me posebno zanima da mi protumačiš ove dvije rečenice:

1 Iv 4,1 Ljubljeni, ne vjerujte svakom duhu, nego provjeravajte duhove jesu li od Boga, jer su mnogi lažni proroci izišli u svijet.

1 Sol 5,19-22 Duha ne trnite, proroštava ne prezirite! Sve provjeravajte: dobro zadržite, svake se sjene zla klonite!


berno napisao:
Moj savjet ovoj osobi koja je tražila moje mišljenje je da ode na neki "karizmatski" seminar i neka vidi koliko je onih osoba koje se "pretvaraju" i "padaju", i neka pogleda plodove molitve u jezicima. Možda čak doživi i krštenje u Duhu :D:D



kad ću trebati tvoj savjet onda ću te pitati


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2008 18:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
E moj fran..sa ovakvim stavom prema bratu nećeš daleko stići..

Ovdje svak piše svoje mišljenje..nitko nije fratar ni mudrac..ni tumač Biblije..



A ti lipo moli Boga..da otvori tvoje uši..tvoja usta..i tvoje oči..EFATA OTVORI SE....pa ćeš razumijeti ovo što tražiš..

Čitaj Bibliju..al ne da čitaš kao roman..nego slušaj Riječ Božiju..

Neka te Duh sv.vodi dalje u pisanju..

Moli se Duhu sv..BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2008 18:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Grubo mi to zvuči moya...

Forum se zove Tebe-Tražim


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2008 18:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
donekle se slazem sa franom, treba biti oprezan jako jako...ja tesko vjerujem ljudima, sve prvo moram provjeriti i ustvrditi, npr. u vlc. Zlatka Sudca sam uvjeren u njegovu istinitost i njegovu odlicnu namjeru u sluzbi Bozjoj. Nemora znaciti da su svi karizmatici dobri. Vidjet cemo njihove plodove pa cemo onda ustvrditi. Toliko od mene braco i sestrice.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2008 18:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 sij 2008 09:17
Postovi: 257
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ljudi moji ne lovite se darova uzmite svoj križ i nosite, zašto hrliti čemu senzacije....Ja sam se ona osobnom primjeru uvjeila da je sve to na vlastitu izgradnju ali treba biti vrlo oprezan ne treba se zanositi da ne dođe do duhovne oholosti...Kada bih sve ljudske jezike govorio aljubavi ne bih imao......JA sam u zadnje vrijeme razgovarala s nekolicinom ljudi od kojih neki silno žele darove npr. jezika, neki ga imaju pa stalno mole i mole u jezicima i pričaju kako imaju taj dar okolo....hej ma čemu priče ma o čemu mi to molim vas.....Mi samo tražimo milosti, milosti milosti ozdravljenja oslobođenja....Ljudi uzmimo svoj križ i nosimo ga, rekao je jednom jedan dobar pate-ne trackajte Isusa kolonjskom vodom....i tzo je tako ponekad imam osjećaj da je najlakše ljudima ići od seminara do seminara veseliti se i pjevati (oisobno zanm nekolicinu ljudi iz Zg koji svaki vikend hrle u Tabor-iako i sam p. Linić ne savjetuje više od 2X godišnje) i uživati u darovima....to je zbilja lijepo ali se ponavljam ne treba zanostiti Božja je ljubav nešto što je malo dublje u što se treba prodrijeti...i to po osobnom iskustvu znam samo s križem na leđima kao i Isus na svom Križnom putu gdje nije bilo, sjaja ni mirisa već samo plač, krv, znoj ali što slijedi onda....USKRSNUĆE, PUNINA LJUBAVI BOŽJe....Ne dopustimo braćo i sestre da nam razni darovi oduzimaju dah pa da sukladno s time nemamo dovoljno zraka za zaroniti u beskrajne dubine Njegove ljubavi....Braćo i sestre nek nam darovi budu samo kapljice vode koje nas krijepe na našem putu križa....... :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: jer jednino tako dolazimo do Ljubavi ....Božje ljubavi...AGAPE....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2008 19:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ne znam što se ljutiš, koliko sam ja shvatio tvoja čitava rasprava je bila oko molitve u jezicima. Onda si i ovo napisao:
Citat:
Franjo says (16:09):
nek i meni berno otkrije te stvari molim te
Franjo says (16:09):
zašto to drži za sebe i ja bi ih htio znati
Franjo says (16:09):
dapaće nek ih napiše ispod mog posta pa da ih svi vide

I ja sam ti odgovorio.

Dalje opet pitaš - i opet ću ti napisati svoje mišljenje. Po meni lažni proroci bili Saibaba (ili kako se već piše) i slični tipovi koji zavode mnoge osobe.Nedavno sam sreo osobu koja je imala medaljon oko vrata sa slikom Saibabe na jednoj strani i Isusa na drugoj. I ta osoba meni govori "moj Saibaba i moj Isus". Ispunja ti se "Mk 13,5-6 Tada im Isus poče govoriti: Pazite da vas tko ne zavede. Mnogi će doći u moje ime i govoriti: Ja sam! I mnoge će zavesti. ", pa i "1 Iv 4,1 Ljubljeni, ne vjerujte svakom duhu, nego provjeravajte duhove jesu li od Boga, jer su mnogi lažni proroci izišli u svijet. ".
A drugi navod koji si stavio: "1 Sol 5,19-22 Duha ne trnite, proroštava ne prezirite! Sve provjeravajte: dobro zadržite, svake se sjene zla klonite! " - pa sve ti samo kaže - ne preziri proroštva!!! Naravno prorčke govore provjeravajte. Ta može svako lupat proroštva, mogu i ja smisliti nešto. Ali osoba koja ima dar razlikovanja duhova znati će da "to nije to".
i naglašavam opet - ovo je moje tumačenje. isto kao što si i ti gore stavio svoje.
Sva ova upozorenja što si ih naveo "stoje". I danas mnogi čine "velika" djela. Pa pogledaj one shamane mogu levitirati. I kaže Zlatko Sudac koja je meni korist od toga da ja levitiram pred vama kad to isto oni rade?
Na kraju ti ostaje samo - "Po plodovima ćete ih prepoznati". Plodovi "Obnove u Duhu" mislim da su sasvim jasno vidljivi svima. Ja sam ti već posvjedočio koji su mi plodovi molitve u jezicima, za druge ne mogu da govorim. Ali i tu ipak mislim da ti mnogi mogu posvjedočiti koje plodove imaju. Nisu brate svi lažni proroci.
Bog te blagosovio i otvorio ti oči srca da vidiš.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2008 19:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
berno napisao:
Jedan član je zamolio da napišem svoje mišljenje o molitvi u jezicima. Dakle evo napisat ću moje mišljenje.

Prije skoro 10 godina doživio sam vrlo burno obraćenje i prvih nekoliko mjeseci gotovo sam lebdio od intenzivnosti samog događaja. Između ostalog, bilo je tu i molitve u jezicima. Pojma nemam što sam zapravo govorio, jer sam uvijek bio sam kad se to događalo. (Nikad nisam bio član molitvene zajednice, niti planiram.) Osobno mi cijeli fenomen nikad nije bio posebno zanimljiv. Po naravi sam racionalan, Pavlovom terminologijom "Grk" - "Židovi znake ištu i Grci mudrost traže" (1 Kor 1,22) - oduvijek žudio za istinom i mudrošću, a ne za znacima i čudesima. O molitvi u jezicima mislim isto što i Sv. Pavao - ne sporim da može biti korisna za osobno izgrađivanje u vjeri. Međutim, Pavao kaže i ovo:

Hvala Bogu, ja govorim drugim jezicima većma nego svi vi. Ali draže mi je u Crkvi reći pet riječi po svojoj pameti, da i druge poučim, negoli deset tisuća riječi drugim jezikom. (1 Kor 14,18-19)

A evo što kaže mistik(!) Sv. Ivan od Križa:

Sklopi savez sa svojim razumom da ćeš uvijek izvršiti ono što ti u tvom hodu prema Bogu on nalaže: to će ti pred Njim vrijediti više od svih djela što ih učiniš bez takva promišljanja i svih duhovnih naslada za kojima žudiš.

Mistika i duhovnost mogu biti vrlo opasni ako se odvoje od svjetla naravnog razuma, također stvorenog od Boga. Golema većina hereza i otpada od Svete Crkve nastala je upravo odbacivanjem razuma i skretanjem u razne vrste fideizma. Zato oprez! Vjera i razum - oba krila su nužna za let u pravom smjeru. ;-)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2008 19:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 sij 2008 09:17
Postovi: 257
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Timotej potpisujem svaku tvoju riječ istomišljeniku..... Božji blagoslov :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2008 19:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 sij 2008 09:17
Postovi: 257
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
i ja sam po naravi vrlo racionalna čak su me počeli zezati da ću moram krenuti pisati knjigu "ja i moja racio"....hihhihi :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2008 19:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
sunašce napisao:
Ljudi moji ne lovite se darova uzmite svoj križ i nosite, zašto hrliti čemu senzacije....Ja sam se na osobnom primjeru uvjerila da je sve to na vlastitu izgradnju ali treba biti vrlo oprezan ne treba se zanositi da ne dođe do duhovne oholosti...Kada bih sve ljudske jezike govorio a ljubavi ne bih imao......Ja sam u zadnje vrijeme razgovarala s nekolicinom ljudi od kojih neki silno žele darove npr. jezika, neki ga imaju pa stalno mole i mole u jezicima i pričaju kako imaju taj dar okolo....hej ma čemu priče ma o čemu mi to molim vas.....Mi samo tražimo milosti, milosti milosti ozdravljenja oslobođenja


potpuno se slažem sestro :grlim te:


kako me danas kinder jaje pitalo šta imam protiv darova Duha Svetoga?
Nemam ja ništa protiv darova da se razumijemo niti onih koji idu na te susrete ali imam protiv onih koji rade cirkus iz toga koji se tamo sami bacaju po podu i one babe šta tamo brundaju neke gluposti.
Sigurno je da ljudi iskrena srca i molitve dobiju neki dar Duha Svetoga ali pitanje je naprimjer od tamo 100 prisutnih koliko ih glumi a koliko ih stvarno dobije neki dar?
neka nam križ bude najbolji molitvenik
Evo jedan primjer poznajem jednu ženu ima oko 60 god njezina životna situacija je ovakva:nezna niti čitati a ni pisati,sina je pokopala kad joj je bio star 23 god zimisli tu bol roditelj pokopa svoje djete.Isto tako živi u velikom siromaštvu jednom reče mojoj mami "Ano nema niti za rolu toalet papira"znači jako siromašna ali uvjek nasmijana uvjek ima izreku za sve "Bog će dati"svaki dan je na misi ali eto ona moli svojim životom ona svojim životom svjedoći za Isusa Krista kad je najgore ona kaže "Bog će dati".
Pa šta ona zna šta su darovi Duha Svetoga,šta je to karizmatski susret,nezna o tome ništa nezna niti sirota pisati ni čitati a eto koliko iskrene vjere u njoj.
Nek ljudi odlaze na karizmatske susrete ja nemam ništa protiv ali budite svjesni da "ima vukova u ovčinjaku".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr