www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 03:42

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 02 ruj 2008 13:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Tema je dobra Damire..
samo ..nije bitno što se priča i govori..svako treba raditi onako po svojoj savjesti..kako mu ona nalaže i kad osjeti potrebu pomoći ni slučajno izbjegavati to zbog nekoga ili priča okolo..
mi ni neznamo koliko jedni druge pomažemo ponekad kako i sam kažeš..pa barem postom ili porukom..meni je to ponekad puno značilo kao i dan danas..svako je od nas u nekakvoj potrebi..treba se osvrnuti malo oko sebe..
konkretno..dobro radiš..Gospodin će ti platit..kao i svima ostalima koji poduzimaju nešto..bez obzira da li taj kome pomažeš ima ili nema novca..ima li sina ili ne..i sl.
nema veze.. mi trebamo pomagati..bez obzira..a plaću ne tražiti..neka nam Gospodin plati..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 ruj 2008 19:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
agapi napisao:
Mene muči jedna druga stvar a usko je povezana s ovim o čemu pišeš. Meni se desi da nerijetko uradim neko dobro djelo ali ne potaknuta ljubavlju nego zato što znam da bi to tako trebalo; što sam odgojena tako... Onda me muči što nema ljubavi u tom činu već je 'odrađeno' da se ja ne bih osjećala loše što nisam pomogla a mogla sam... Djela služenja iz ljubavi me ispune milinom i neopisivom srećom a ova bez ljubavi me ostave ravnodušnom, čak se i loše osjećam i pitam "Gdje je ovdje ljubav?"


dragi Gospodine daj nam da te prepoznamo u svakom čovjeku :a1250:
kad pomažemo da pomažemo iz ljubavi prema tebi i prema braći

Mt 10,42 Tko napoji jednoga od ovih najmanjih samo čašom hladne vode zato što je moj učenik, zaista, kažem vam, neće mu propasti plaća.

Mt 25,35-40 Jer ogladnjeh i dadoste mi jesti; ožednjeh i napojiste me; stranac bijah i primiste me; gol i zaogrnuste me; oboljeh i pohodiste me; u tamnici bijah i dođoste k meni.Tada će mu pravednici odgovoriti: Gospodine, kada te to vidjesmo gladna i nahranismo te; ili žedna i napojismo te? Kada te vidjesmo kao stranca i primismo; ili gola i zaogrnusmo te? Kada te vidjesmo bolesna ili u tamnici i dođosmo k tebi? A kralj će im odgovoriti: Zaista, kažem vam, što god učiniste jednomu od ove moje najmanje braće, meni učiniste!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lis 2008 12:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
damir707 napisao:
Jao, nisam želio da ova tema bude neki hvalospjev meni već da otvori oči onima koji možda i ne sluteći ne čine dobro. I ja sam imao kušnje kad sam nastradao u prometnoj nesreći dok sam djelio humanitarnu pomoć ali me je sigurno Bog sačuvao jer još trebam puno toga odraditi i zaraditi da bi došao bliže Njemu. Stoga, ne važite puno i držite se one "bolje davati nego primati" jer nagrada može doći samo na Kraju.


Vidim da ima dosta tema koje sam preskocila dok me nije bilo...trazeci malo pomalo nailazim na jako zanimljive-i ovo je jedna koja me jako dira-ali nazalost bas je tako istinita.
Ja sam bila ove godine skoro cjelo ljeto u Ivancu i ima tamo jedna moja dobra poznanica...upala je jadna u tesku financijsku krizu,muz veliki kockar,dvoje djece i jos ktome dobila otkaz...
Muz je pokupio svoje stvari,jer su podstanari i odselio kod svojih roditelja,a ona jadna bez ikakve pomoci i bez dinara ostala prepustena na milost i nemilost sa djecom sama...Ona nema kuda,njeni ju ne primaju,jos joj prigovaraju -sama si kriva...njeni bliznji isto dizu ruke od nje i isto govore...sama je kriva...neka se snade...
Dolazi prvi ,ona nema za stan,nema za hranu,muke i problemi i ja joj fino priskocim u pomoc...dala sam joj da plati stanarinu,i da ima za hranu dok se ne zaposli opet...povela ju na duhovnu obnovu kod fra Ive Pavica u Tolisu i dala joj duhovne knjige za citati...Ona je bila tako sretna i nasla nakon dva mjeseca i posao i ostala u stanu...
Sto su drugi komentirali uopste nisam zeljela cuti...Ja sam samo napravila svoju krscansku duznost i zajedno se sa njom i njenom djecom radovala njihovoj sreci...Ljepo je u svakom slucaju pruziti pomoc na bilo koji nacin,a Bog nam zato vraca trostruko...

Damire i ti cinis dobro djelo sto pomazes tim ljudima ,a za one koji komentiraju jednostavno blagoslivljaj....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 20 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr