www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 23:45

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 03 svi 2007 14:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 tra 2007 23:28
Postovi: 337
Lokacija: na putu Kući..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
kad sam odgovarala na ovu temu vidim poznata mi...tek sad svatih da sam slican odgovor dala na temi oprost koja je smjestena u rubriku teologija...

...prije nego postavite temu provjerite postoji li vec...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 lis 2008 08:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Oprost,
to ne može biti samo čin naše volje već je to jedan proces transformacije, mjenjanja samog sebe. Ne možeš si to narediti. "Stvari" nisu više kao prije, kao da se ništa nije dogodilo. Vidi li se to na meni?.
Često imamo "lažne ideje" o praštanju pa se obeshrabrimo, dozvolimo si nove nepravde, obmane, lutanja na duhovnom planu.
Oprost je jedan proces bavljenja "samim sobom" i ne možeš ga silom izvesti. Moramo prihvatiti svoju ranjenost i srdžbu, pokušati shvatiti uvreditelja i "proces" može teći prema oprostu a ne osveti.
Vrlo često smatramo, pa čak inzistiramo na pomirenju kao normalnom slijedu događanja koji ide uz oprost. To može biti krivo. Važnije je da mi ostvarimo svoj nutarnji mir, slobodu i raspoloženje duha i ne treba se nužno odreći svojih uvjerenja da bi opravdali nekoga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr