www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 19:56

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 213 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 25 svi 2006 13:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Letizia napisao:
Upravo si oblatio Ivana Pavla II koji se sav posvetio Mariji i pozvao cijeli svijet da to ucini.


i on je samo čovjek, grešnik kao i svi mi koji ponekad je u krivu
da li ja kažem da je papa bio u krivu? Ne. Možda sam ja u krivu, no Bog je uvijek pravu.

ja sam velim da poslušajte Boga što ima reći...

no kao što rekoh vaš sud je vaš sud i ne želim na bilo koji način stvarati podjele u Tijelu jer podjele su od čovjeka a ne od Boga


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 svi 2006 13:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vjeko napisao:

Glumiš proroka... :roll:


ne razumijem....nisam ni ne glumim


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 svi 2006 16:10 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja sam sinoć to pročitala i nisam baš nešto fascinirana time...
ne vidim nikakve posebnosti tu osim što poziva kao i svaki pravi vjernik na vjeru u Oca Sina i Duha svetog...
inače...

ma gle....

sve piše u bibliji....

oni koji se odriču Boga ...njih će zadestiti što će ih zadesiti

a za one koji se Boga boje...evo malo citata:




Citat:
Nego, tražite kraljevstvo njegovo, a to će vam se nadodati!" 32 "Ne boj se, stado malo: svidjelo se Ocu vašemu dati vam Kraljevstvo."


Citat:


Citat:
Bit ćeš sretan budeš li brižno vršio uredbe i zakone koje je Jahve preko Mojsija dao Izraelu. Budi junak i hrabar, ne boj se i ne plaši se!



Citat:
Tada David reče svome sinu Salomonu: "Budi junak, hrabar, i radi! Ne boj se i ne plaši se, jer će Jahve, Bog, moj Bog, biti s tobom! Neće te napustiti niti te ostaviti dok ne svršiš sav posao za službu oko Jahvina Doma.


Citat:
Ne boj se toga krvnika, nego budi dostojan svoje braće i prihvati smrt, da te s tvojom braćom u vrijeme milosti opet nađem!"


Citat:
I kaza mi: "Ne boj se, Daniele, jer od prvoga dana kad si odlučio da se poniziš pred svojim Bogom da bi razumio, tvoje su riječi uslišane i ja sam došao zbog tvojih riječi.


Citat:
On reče: "Ne boj se, miljeniče! Mir tebi! Budi jak! Ohrabri se!" I dok mi to govoraše, ja se ohrabrih pa rekoh: "Govori, Gospodine, jer si me ohrabrio!"


Citat:
Ne boj se jer ja sam s tobom; ne obaziri se plaho jer ja sam Bog tvoj. Ja te krijepim i pomažem ti, podupirem te pobjedničkom desnicom.


Citat:
Ne boj se, Jakove, crviću, Izraele, ličinko, ja sam pomoć tvoja - riječ je Jahvina - Svetac Izraelov tvoj je otkupitelj.


Citat:
Sada ovako govori Jahve, koji te stvorio, Jakove, koji te sazdao, Izraele: "Ne boj se, jer ja sam te otkupio; imenom sam te zazvao: ti si moj!


Citat:
Ovako kaže Jahve, koji te stvorio, koji te od utrobe sazdao i pomaže ti: "Ne boj se, Jakove, slugo moja, Ješurune, kog sam izabrao.





i kao rezime svega:

Citat:
Ne boj se nenadne strahote ni nagle propasti kad stigne bezbožnike.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 svi 2006 18:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 ožu 2006 00:32
Postovi: 227
Lokacija: Selo kraj Metkovića
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Daniel napisao:
jana napisao:
Crkva - nije institucija koja je vođena od strane ČOVJEKA ... Crkva nije ni licemjerna ni opsjednuta bogatstvom - kad pričaš o Crkvi i njenim djelima onda pričaš o ČOVJEKU koji je obukao svećeničku odoru i kao takav se umjesto u službu Božiju dao u službu vražiju.


vidiš već si se zaletila u prvoj rečenici...institucija je UVIJEK vođena od strane čovjeka, Bog nema institucije

ti vjerojatno misliš na crkvu kao zajednicu vjernika - takva crkva je ponekad vođena od Duha Svetog, kažem ponekad jer rijetki slušaju Duha
a ne čovjeka...
:D
nije Crkva licemjerna nego ljudi u njoj i to samo neki...to su i farizeji i saduceji negirali kada im je Jahve slao proroke. Sve ti piše u Bibliji.



Čitaš me PO SVOM .

Napisano je da Crkva NIJE institucija vođena od ČOVJEKA.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 svi 2006 18:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 ožu 2006 00:32
Postovi: 227
Lokacija: Selo kraj Metkovića
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Daniel napisao:
jana napisao:
Najbolji mi je dio sa uljem i odlaskom u pustinju- i okreni bočicu naopako...Pa ljudi moji - mislim stvarno...
A je Bog sve u svemu i svugdje prisutan - pa i na toj planini koju je svojom rukom stvorio.


to je bilo pomazanje planine...Bog je pristutan i kraj tvog čela pa si pomazana uljem na krizmi...(vjerojatno)


Jesi pročitao šta si napisao ?

Kojoj ti varijanti vjernika pripadaš ?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 svi 2006 18:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 ožu 2006 00:32
Postovi: 227
Lokacija: Selo kraj Metkovića
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ma ne glumi proroka,već čita materijale i onda kao i mnogi- upija i onda mu postaje normalno da uspoređuje sakrament Svete potvrde sa - pomazanjem planine!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 svi 2006 19:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Andjelina:

ako radiš sve po Bibliji i vršiš Zakon Isusov nemaš se čega bojati...proročanstva su samo da kao u vrijeme Noe, Bog upozori na dolazeći Sud i naravno da nas upozori da stojimo na straži (Izaija)

molitva, svakodnevna pričest i ispovjedanje grijeha, čitanje Biblije, traženje braće i sestra i pomaganje istim

o tome Bog govori da moramo raditi...

:arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 svi 2006 19:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
jana napisao:
Čitaš me PO SVOM .

Napisano je da Crkva NIJE institucija vođena od ČOVJEKA.


dobro, to je tvoje mišljenje


Citat:
Jesi pročitao šta si napisao ?

Kojoj ti varijanti vjernika pripadaš ?


ne razumijem što je čudno, vjernik u Isusa Krista...

Citat:
Ma ne glumi proroka,već čita materijale i onda kao i mnogi- upija i onda mu postaje normalno da uspoređuje sakrament Svete potvrde sa - pomazanjem planine!


pa ne razumijem što si htjela reći zbog pomazanje planine...naime što ti ne razumiješ u vezi toga?

reci pa da pokušamo razjasniti :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 svi 2006 23:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 ožu 2006 00:32
Postovi: 227
Lokacija: Selo kraj Metkovića
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nemoj mi :wink:

Mislim da sam bila razumljiva - onima koji znaju što su Sakramenti - ne trebam objašnjavat

A onima koji ne znaju-već primaju Sakramente samo zato što to i drugi rade - nema koristi pojašnjavat.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 svi 2006 00:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
jana napisao:
Nemoj mi :wink:

Mislim da sam bila razumljiva - onima koji znaju što su Sakramenti - ne trebam objašnjavat

A onima koji ne znaju-već primaju Sakramente samo zato što to i drugi rade - nema koristi pojašnjavat.


uopće te ni na koji način ne razumijem što želiš reći...znam da ima samo veze s onim što sam napisao za krizmu i planinu

no ja bi te molio da objasniš ako ti nije problem što želiš reći


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 213 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 33 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr